Koresponduje podoba děti s tím, po kom mají kr. skup.?

babalala
14. lis 2008

Syn zdědil krevní skupinu po mně, respektive po mé matce. Kromě toho je jak vzhledově, tak povahově "celá babička" - takže mě napadlo, jestli mezi těmito faktory neexistuje nějaká bizarní souvislost..? Jak je to u Vás? Koresponduje podoba Vašich dětí s tím, po kom má krevní skupinu?

(Berte, prosím, tuto otázku s nadhledem - nehodlám na toto téma psát dizertaci! 😉 )

pepibubu
14. lis 2008

no, taky by mě to zajímalo, ale ještě se mi nepodařilo dokopat Honzu aby si nechal zjistit krevní skupinu... Já jsem "matematický paradox" - 0 rh - 🙂 a Pepča je A + tak kdo ví co koluje v žilách Honzovi 🙂

kacka.va
14. lis 2008

pepi, tak to má manžel Ačko

olise69
14. lis 2008

dieta má krvnú skupinu po jednom z rodičov . Ale to ma ešte nenapadlo, po kom má- či sa aj podobá. Preveríme ! 😉 😉

kitty68
14. lis 2008

tak moje mati ma taky 0- ja mam 0+ co ma ellun netusim

babalala
autor
14. lis 2008

Krevní skupina dítěte by měla být uvedená na Zprávě o novorozenci z porodnice.. 🙂

kitty68
14. lis 2008

divala js se a neni to tam, my nebydlime v cr

lukin
14. lis 2008

pepibubu: Tys nepotřebovala vědět skupinu manžela v těhotenství?

Nikdy mě nenapadlo spojovat si povahu skrz krevní skupinu 🙂 No ale já, manžel i dcera máme všichni stejnou - čili 0-.

bielanevesta
14. lis 2008

Tak my s manželom máme obaja 0+ a aj malá má 0+ 😀 ...tak teraz neviem 😀

kacka.va
14. lis 2008

lukin: pokud není problém, tak není potřeba znát krev. skupinu otce 🙂

lukin
14. lis 2008

kacka: Ano, ale já myslela, že už mínusky je to potřeba, tak nic no 😀

kulicka
14. lis 2008

Babalo : ja mam krevni skupinu po mamce a jsme obe stejni nervaci (teda ja se snazim s tim neco delat, takze snad nejsem takova semetrika 😀 ) Ale co je vetsi sranda a jeste vetsi zahada, ze mam skupinu i typ, nejakej ten Kell a dalsi ukazatele uplne stejny jako moje tchyne 😲 🙂

kulicka
14. lis 2008

Lukin : u matky minusky to potreba je, pac kdyby byl tatka + a mimi zdedilo + tak by mohl byt problem s donosenim mimi. Takze na to bacha. Nekdy se delaji i transfuze in utero kdyz je mimi + a matka - prave aby se tehu udrzelo, pac jinak matka rozezna mimi jako vetrelce a... 😖

slunicko552
14. lis 2008

Tak moje mamka má - já měla celou dobu taky - co mi dělali testy u dětské potom v těhotenství a po porodu mi řekli,že mám +,dělali mi testy 3x a vždycky vyšlo +.Takže buď se celou dobu pletli nebo jsem unikát 😀

lukin
14. lis 2008

kulicka: Jo, já to vím, ale právě že mě překvapilo, že pepibubu neví krevní skupinu svého manžela, když ona má mínus.

kyri
14. lis 2008

hoj babo,
tak já jsem celej táta a krev mam po něm, brácha je víc po mámě a krev má po ní.
ségry maj obě stejnou skupinu, bůhví po kom, páč jejich rodiče (tátu maj jinýho, než já s bráchou) jsou oba 0 😀 jedna je víc po mámě, druhá tatíka nezapře.

naše dítě je rysama po mp, ale barvou po mně - a krev nevíme 😅

jo, babo, chystám se dát do albíka foto svýho pupku, budeš se moct přesvědčit, že už je fakt obří 😉

lukin
14. lis 2008

kyri: Krevní skupinu má dítě napsané v očkovacím průkazu 😉

babalala
autor
14. lis 2008

Kyri - těším se!

Sluníčko - problém nastane, až když negativní matka nosí druhé pozitivní dítě a po tom prvním nedostala protilátky.

slunicko552
14. lis 2008

Tak snad jsem pozitivní prcek je totiž +

kyri
14. lis 2008

lukin, jo? tak asi ne každý dítě 😉

kacka.va
14. lis 2008

my to očkováku nemáme, ale měli jsme to na propouštěcí zprávě.
No třeba se pepi netvořilo tolik protilátek.

caira
14. lis 2008

ja mam A+ co ma dite a manza netusim.. 😅 ale podobna je na tatinka...

kyri
14. lis 2008

... my to nenašli ani na tý propouštěcí...

kacka.va
14. lis 2008

tak třeba vám to nevypsali 😉. my to měli mám dojem až někde úplně dole, že jsem to málem taky přehlídla.

draga
14. lis 2008

já mám 0Rh pozitivní, manžel má 0Rh pozit. a Dalí samo taky 😀 takže u nás to je bez nějaké záhady 😀

já teda mám napsanou krevní skupinu Dalíčka v tom jeho zdravotním průkazu.. tak kecám nemám ale měl to ve zprávě z porodnice 😉

andykov
14. lis 2008

A po kom ji mám teda já? 😕 Mamka AB, taťka 0 a já A+ 😕

babalala
autor
14. lis 2008

Andykov - u jednoho z vás museli udělat chybu s určením. Anebo.. - ale to se bojím napsat.. 😕

jabber
14. lis 2008

Krevní skupiny se dědí takhle:

Rodiče A X A - Dítě - A nebo 0

Rodiče A X B - Dítě - A, B, AB nebo 0

Rodiče B X B - Dítě - B nebo 0

Rodiče A X 0 - Dítě - A nebo 0

Rodiče B X 0 - Dítě - B nebo 0

Rodiče AB X AB - Dítě - A, B nebo AB

Rodiče AB X A - Dítě - A, B nebo AB

Rodiče AB X B - Dítě - A, B nebo AB

Rodiče AB X 0 - Dítě - A nebo B

Rodiče 0 X 0 - Dítě - pouze 0

kitty68
14. lis 2008

no a je po zahade 😀

byyz
14. lis 2008

andykov neboj, nemuseli, klidně můžeš bejt A, neplatí, že dítě má krevní skupinu po jednom z rodičů, ale každej rodič dá jeden gen krevní skupiny a jejich spojením vznikne skupina dítěte, někdy stejná jako u rodiče, někdy ne
tobě dala maminka A, taťka 0, což dohromady dělá A (prostě maminka ti nemohla dát A i B, abys i ty mohla bejt AB....snad je to srozumitelný)
jinak já jsem taky Rh- a manža si šel zjistit krevní skupinu sám od sebe, když jsem byla asi 30tt, jak mi řekla moje doktorka, už se většinou otec nezjišťuje, jen se všechny - maminy víc hlídaj, otec je vždy nejistý (pro doktory)

blka
14. lis 2008

Andykov: není to chyba s určením, máš ji míchanou mamka+taťka.

S krví je to takhle: A se skládá z A a 0, B=B+0, 0 je 0 a AB = A+B.