Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Koronavirus. Co si o tom myslíte?

Zdraví a nemociVirová onemocnění
sim244
25. led 2020

Ahoj holky,

jak se furt šíří ty poplašné zprávy, tak nad tím furt přemýšlím. Jaký na to máte názor vy? Sledujete to? Myslíte, že je čeho se bát?
Připadá mi to obdobné jako s Ebolou, miliony zpráv, počty nakažených a mrtvých a teď o tom neslyšíme nic.

Je to volná diskuze, jen se ptám, nemusíte hned jízlivě napadat a zesměšňovat jako to tady bývá zvykem.

jjasmina
25. led 2020

Upřímně já věci řeším až nadejdou a zbytečně se nestrachuju dopředu. Takže až to bude zde, věřím , že se to bude řešit.Dřív se nemá cenu asi stresovat 🙂 Ono všechno nějak dopadne, tak se zbytečně nestresujte 🙂

natysnovec
25. led 2020

Smiseny pocit...spis diky diskuzim a holkam tady jsem klidnejsi...

amazonkajanik
25. led 2020

Hele,plasilo se při prasečí chřipce. U nás holka v baru nakazila 10lidí. Všichni mysleli, že jsem byla jednou z nich,když jsem se pár dní neukázala. Prdlajs, měla jsem týden asistence. O té nákaze jsem se dozvěděla později. Vedle té holky jsem přímo seděla a jediná zdravá (až na tu hlavu 😂)
nikdy jsem chřipku neměla,aspoň co pamatuji. Tudíž soudím,že mám silnou obranyschopnost vůči chřipkovým virům. Možná by mne koronavirus napadl, ale mé tělo by to mělo zvládnout. A doufám, že si protilátky vzal i syn při kojení ...
Jinak jsem 6let nemarodila (neberu úrazy ) a až letos jsem dostala atb na zánět v zubech ,kdy jsem měla dren. Před tím časté bakteriální onemocnění jako anginy a záněty průdušek. Prostě viry stop stav, ale ty bakterie(a plísně) mě dostávaly

ariadna12
25. led 2020

Koukala jsem na neofiko videa a docela je mi lito tech lidi, jak nemocnych, tak zdravych v karantene. Sleduji to a nevim, co si mam myslet. Oficialni zpravy Ciny odporuji trochu zpravam a ruzny videim od lidi. Uvidime, co z toho bude.

natysnovec
25. led 2020

@ariadna12 vid...napriklad nemocnice bude do 3 dnu,pak zase ctu ze za dva tydny ma byt postavena.

natysnovec
25. led 2020

@ariadna12 kazdy si pise neco jineho...nechapu prave...

cikitkapb
26. led 2020

Nejlepší je nekoukat na zprávy. 🤷🏻‍♀️ Prvně si myslím, že kdyby šlo jen o pár desítek mrtvých, tak kvůli tomu svět takhle nevyšiluje, takže z Číny určitě nedostává svět pravdivé informace... a druhak si myslím, že to je řízená epidemie... Nepůsobí to na mě jako náhoda. 🤷🏻‍♀️ Můj názor.

krtcice
26. led 2020

@cikitkapb jj taky si myslím že to nevzniklo jen tak samo od sebe.

Jinak pocity mám hodně smíšené. Na jednu stranu si říkám že momentálně je větší pravděpodobnost že dostanu rakovinu nebo se zabiju v autě než že dostanu ten virus. Ale to je teď. Co bude třeba za 14 dní, nevím. Ale děsí mě jak rychle se to může šířit, a šíří, díky cestování, ale zas to by člověk nemohl nikam no 🤷‍♀️

tez83
26. led 2020

@sim244 je to doufám blbost,ale začala jsem trochu plašit poté,co mě napadlo,že mám teď několik věcí objednaných z Wishe...snad mi s tím nepřijde i virus.

cikitkapb
26. led 2020

@tez83 jedině zjistit jak je virus přenosný. 🤔

areh
26. led 2020

Ti, co zemřeli jsou stáří lidé. Pro ně je nebezpečná i obyčejná chřipka. Mladší lidé se z toho dostávají, přirovnávají to k horší chřipce. Mrtvých a nakažených je tolik, protože se jedná o miliardovou Čínu. Tam bohužel mnoho lidí ne nucených chodit do práce i v nemoci a pak vyčerpáním kolabují..

julielim
26. led 2020

Taky me to vydesilo, i proto, ze mam objednanych vicero veci z Aliexpressu, chlap taky porad neco objednava. Ale vcera googlil a za ten mesic co tam ta epidemie je, pristalo z Ciny v CR uz 29 letadel, takze si myslim, ze na zbozi nebude nic. 🤷

natysnovec
26. led 2020

Tak uz i ,,Rakousko"zajimave ted jen cekat na vysledky co a jak s tou letuskou...Fakt pekny😢

not_blond
26. led 2020

Celkem zive si pamatuju silenstvi kolem ptaci chripky, praseci, Ziky, eboly.... Svet par mesicu hystercil a pak to utichlo... Predpokladam = doufam, ze ted to bude stejne.

natysnovec
26. led 2020

@not_blond to je fakt kez by to bylo stejne...

tynatyna89
26. led 2020

Já zrovna sedím na letišti v Holandsku, letime z prodlouzeneho víkendu tady. A jako docela nervózní jsem 😅 par Číňanů v roušce jsem tu zahlidla🤔

cikitkapb
26. led 2020

@tynatyna89 Čínani choděj v rouškách i v Čechách. 😅

tynatyna89
26. led 2020

@cikitkapb právě, tím se úklidňuju 😂 myslím ze to bude ok 😂

dura175
26. led 2020

Čínská média, resp. vláda určitě neinformují o rozsahu epidemie podle pravdy. Nepamatuju taková rozsáhlá opatření, jako karanténa celých měst, ani při SARS, ani při prasečí chřipce. Takže věřím, že situace je vážná a připadá mi děsivé, že někdo rozhodne uzavřít celá města. Navíc, pokud dostáváme čísla o počtu infikovaných a o počtu úmrtí, jsou to čísla nepřesná. Je nutné započítat inkubační dobu, která je 14 dní, a taky nevíme nic o těch, co se léčí nebo i umírají doma.
Na druhou stranu, hygienické návyky v Číně jsou mnohem horší než u nás a při tom množství lidí všude je šíření nákazy mnohem rychlejší. V souvislosti s chřipkou jen v ČR ročně umírá 2000 lidí (informace ministerstva zdravotnictví). Takže zatím bych nepanikařila.

mourovatakocka
26. led 2020

@sim244 Četla jsem zahraniční noviny, podrobnosti o viru, přenosnosti a infekčnosti, oficiální čísla jsou podhodnocená, jinak by nebyla velkoměsta v karanténě. Mrtví budou přibývat a ne, opravdu to nejsou jen starší oslabení lidé. Vzhledem k propojenosti světa bude virus nakonec všude a záleží jen na jednotlivých státech, jak se s tím poperou. Naivně věřit, že je mortalita menší než u běžné chřipky a nám se nemůže nic stát, protože jsme zdraví, to je úsměvné. Ale třeba se pletu. Ale fakt si teď nic z Číny objednávat nebudu.
A jen tak pro zajímavost, ve zmíněné provincii by měla být biolaboratoř zkoumající různé choroby, ale četla jsem to jen z jednoho zdroje, takže těžko říct, zda je to pravda.

eithelwing
26. led 2020

@sim244 Tak nějak přirozeně obavy mám, co je malá na světě se bojím kde čeho. 🙄😊
Ale asi to příliš neovlivnim.

Teď jsem viděla vtípek na přenos nákazy skrz balíčky z Aliexpress a Wish apod. Hned mi to začalo šrotovat. Na každé blbosti je trochu pravdy. 🙄🤦 Ale zase že by virus přežil dlouhou cestu letadlem?

Celé je to složitější, že Čína zrovna není nejsdilnejsi a ve svych sděleních není ani extra věrohodná. Takže kdo ví, co se tam děje.

natysnovec
26. led 2020

Ted sem si jela na benzinku pro cigara a jak mile sem tam videla autobus s cinanama.....okamzute sem dupla na plyn a jela na jinou benzinku😂😂😂

natysnovec
26. led 2020

Pry je to horsi a horsi varovala Cina.Tak ja uz nevim...😢😢

handulkak
Autor odpověď smazal
Zobraz
monaaaaaa
26. led 2020

@sim244 Nikdo z nás nemá tušení kde je pravda(jako se vším co se děje ve světě). Není snad ani jistá patogeneze viru, kolik lidí viru vážně podlehlo. Naše zdravotnictví i když spěje kam spěje, je stále na vysoké úrovni. Aktuální pro nás a neřeší se mediálně, že k nám cestuje tato etnika, která k nám vozí nemoce, které již díky očkování jsou u nás potlačené. A nynějším moderním trendem neočkovat či odkládat co nejdéle se opět objevují. To je pro nás mnohem větší riziko. Ale na to média neupozorňují, nemluví se o tom. Pouští se do světa informace, které se hodí.

natysnovec
26. led 2020

Tak sem si myslela,ze se bat nebudu,ze jsem se s toho dostala....ale zacinam se bat cim dal tim vic.Opet.Ja se s ty moji psychiky jednou poseru

marketa1218
26. led 2020

Já na zprávy nekoukam a mám klid.

tez83
26. led 2020

@cikitkapb to jsem se snažila přes net vyčíst,ale pochopila jsem,že to nevědí...

marcicek84
26. led 2020

Dalsi tema o konspiracni teorii?
Tak za me je to opravdu velky problem,ktery ma hlavne Cina,tam bych se nedivila,kdyby to bylo neco,co ma snizit timto zpusobem jejich populaci,muze to byt jak rizene,nebo proste jen chyba a neco nekde uniklo nebo neco nekdo schvalne vypustil...je to jak experiment se SARS ci MERS...ale stejne tak to muze byt nahoda a nemoc od netopyru,msly se to vsak nikdy nedovime.K cislum - umrtnost a nakazenost pro zahranici totalne podhodnocena,to by nedelali v velkych mestech takovou karantenu,je spatne ze tam jsou uvezneni i zdravi lide a vydani napospas se nakazit a zemrit,kdyby chteli izoluji nakazene do domu a po skupinkach lidi oddeli a cekaji,skupi nky ktere neonemocni muzou pustit,tam kde nekdo ano,tak ostatni zustavaji v karantene,mohli by udelat zakaz vychazeni a nosit v domech jidlo lidem,ale to se nedeje,takze je otazka,zda pro ty lidi delaji dost...jinak ano rozneseni viru v letadlech je pravdepodobne,muze se to rozsirit jako pandemie a budeme ohrozeni vsichni,ale pokid se prijde na jedinele pripady a ty se izoluji,tak byvhom mohli byt v klidu...nicmene neverim,ze zdravi jedinci nejsou v ohrozeni,to je taky blamaz,kosi tk tam vsechny a stav cloveka se rychle zhorsuje,tak ze pak clovek jde do lekarny a pak po ceste zpet nedojde domu a padne na zem,to prece kazdemu dojde,ze to neni jen takova chripecka...to co cina predklada svetu je jine nez na tech videjich od lidi a myslim,ze ani mistni nejsou az tak informovani aby nebyla panika,jinak by v tech mestech nikdo dobrovolne nechtel zustat...a ano celkem to podcenilo,meli to resit pred mesicem...budou radi kdyz to zvladnou do leta podchytit...

veruuu_kubesovic
26. led 2020

Světu vládne hysterie, to bych se musela s prominutím bát každého "prdu"...

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru