Košík nebo šuplík do myčky?

zelenaesmolda
27. črc 2019

Dobry den,
premyslim nad porizenim mycky a mam dilema-poridit klasickou mycku s kosikem na pribory nebo novejsi model s hornim suplikem?Mate nektera zkusenost co je lepsi a v cem?
Potrebujeme uzkou mycku tak mam u toho kosiku trosku strach,aby se tam nadobi veslo.

Diky za postrehy a popripade tipy jakou mycku koupit/nekoupit 🙂

pavlina212
27. črc 2019

Škoda, že se vejde jen úzká myčka. Chápu, že tak je rozhodování složitější. Já mám košík a jsem spokojená, jedním pohybem tam hodím hrst příborů, umyté je dobře. Třídím už umyté, vadí mi hrabat se s neumytým. Ségra má šuplík a tam mě myčka vyloženě prudí (my k nim jezdíme celkem často, i tam přespáváme, takže nádobí tam často uklízím já). Vadí mi to skládání špinavých příborů do šuplíku. A trvá to zbytečně dlouho. Až nám doma klekne myčka, pořídim opět s košíkem.

beatty
27. črc 2019

@zelenaesmolda mam zkusenost i se suplikem, i s kosikem. A za sebe bych doporucila suplik. Vejde se tam mnohem vic nadobi, nebo treba i drobnejsi veci, jako jsou vicka, gumicky, ruzne komponenty. Navic nadobi se umyje podle meho lepe. Nestane se, ze by se treba lzice pritiskly k sobe. Je to i lepai na myti ostrych nozu.
A potom taky zustane vic mista na ostatni nadobi v mycce.
Kolikrat se mi stane, ze se u mycky vzteknu prave kvuli tomu kosiku a s nostalgii vzpominam na predeslou mycku se suplikem.

karolinka252
27. črc 2019

Tak já mám myčku se suplikem a za mě super. Dávám tam i víčka a různé drobné věci. A ty příbory mi vyskladavat nevadí a to jich máme denně dost. Umyje to fakt pěkně

kiki1912
27. črc 2019

Máme myčku Beko a sem spokojená víc s horním šuplíkem protože dole se toho pak už moc nevleze když je tam košík. Jedna výhoda je ta že ten košík jde vytáhnout úplně ven

m_tina
27. črc 2019

suplik! ten kosik zbytecne zabira misto, zvlast pokid bude jen uzka mycka, tak to zabere tretinu kose na nadobi... nejake skladani spinaveho je mi jedno, davam do mycky nadobi hnex, tak je jedno, jestli ho hodim do kosiku, nebo polozim do sufliku, pak ze sufliku vsrchny shrabnu do hrsti a dam do prihradky do linky... navic se tam hezky umyji i vicka, casti lahvi pro malyho a takove ty drobnosti

kiki1912
27. črc 2019

@zelenaesmolda do té úzké se vleze moc málo sad. My pereme ob den a máme kolikrát problém tam vše naskládat a je to 60ková myčka

ammmi
27. črc 2019

Za mě šuplík, naopak mi přijde lepší manipulace se špinavými příbory když je skládám do šuplíku, než když jsem brala hrst špinavých lžící a dávala je do košíku (rukojetí dolů, protože jinak byly špatně umyté, takže jsem je tam vlastně strkala za to upatlané). Takhle do šuplíku chytnu za čistý konec a položím do "přihrádky". Jsou i lépe umyté a strkám tam i vařečky nebo drobnosti, co jsou takové nepraktické když je dám k hrnkům apod.

zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

Dekuji za postrehy,vidim,ze prevlada suplik 🙂

@kiki1912 muzes mi prosimte poslat odkaz na ten model,ktery mate? 🙂
jak jsi celkove spokojena s Beko myckou?Taky nad ni uvazuju ale mam smisene pocity

similenka
27. črc 2019

@zelenaesmolda Jediná výhoda košíku je, že si ho vytáhnu a postavím na linku při ukládání příborů do šuplíku. Taky jsme měli takový větší dvojitý košík a používám z něj jen půlku a stačí.

kiki1912
27. črc 2019

@zelenaesmolda s Bekem jsem spokojená byla za dobrou cenu a navíc je tam pět let záruka na myčku a deset let na motor. Má aquastop že Ti To nevytopi sousedy. Ty ostatní myčky co sem se koukala tak za moc nestojí za mě jedině Beko

Tady je odkaz na naší

https://www.euronics.cz/navod/mycka-nadobi-beko...

kiki1912
27. črc 2019

@zelenaesmolda ale je to teda myčka co má 60 cm takže to není ta úzká

zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

@kiki1912
jj koukla jsem na podobny (mozna stejny model) ale uzkou,vypada hodne dobre,diky za tip 🙂

kiki1912
27. črc 2019

@zelenaesmolda není zač 😘 zatím sem spokojená ☺️ a servis je přímo od té Elektro Urbánek kde jsme ji kupovali takže když se něco vysere tak akorát stačí zavolat a oni dojedou. Jinak používám i lestidlo i sůl navíc k tabletam

nazka
27. črc 2019

@zelenaesmolda já mám myčku s košíkem a nahoře šuplík na větší nádobí (např. vařečky) a občas bych toho místa na příbory brala víc. Ale jinak jsem spokojená

dandaa
27. črc 2019

Rozhodně šuplík. Kosik jsem měla dřív a byl na prd. Zabírá místo, občas bylo špatne umyto.

zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

@dandaa
my jsme prave kdysi mycku s kosikem meli,ale to byla normalne siroka mycka,nebyla to ta slimka,myla dobre ale u te slim se bojim,ze to bude zabirat moc mista.

laka_lacenda
27. črc 2019

Mám zkušenost s obojím a jednoznačně šuplík. Zabírá min místa, lépe se to umyje a můžeš tam rozložit i jiné maličkosti.

bayt
27. črc 2019

@zelenaesmolda Určitě je lepší šuplík na příbory. Já to tak třeba nemám, moc jsem to neřešila při koupi, a teď se trochu biju do hlavy. Těch příborů se tam totiž vejde mnohem víc a celkově je pak v myčce víc místa.

zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

@nazka
varecky?vzdyt drevo do mycky vubec nepatri 🙂

pxtulka
27. črc 2019

Šuplík je lepší. Měli jsme i košík. Příbory jsou v šuplíku líp umyté a v dolním koši je víc mista

kiki1912
27. črc 2019

@zelenaesmolda lepený dřevo do myčky nepatří ☺️ale varecce vyřezávané z jednoho kusu dřeva se nic nestane

malenka3
27. črc 2019

Mám zkušenosti s obojím, rozhodně šuplík. Víc místa na nádobí, víc místa na příbory, nestává se mi, že by příbory nebyly umyté, v košíku to bylo skoro pravidlo, když jich tam bylo moc.

Jinak paní může mít vařečky z jiného materiálu než dřevo 😉 já teda vím, že dřevo tam nepatří, ale znám pár holek, co tam dřevo dávají 🙈🤦

zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

@kiki1912
no nam se prkynko lehce zkroutilo a nebylo lepene 🙂

malenka3
27. črc 2019

@kiki1912 vařečka z jednoho kusu dřeva ti nasákne zápach a ty sajrajty z chemických přípravků, které narozdíl od talířů, plastů pořádně voda nesmyje. To je důvod, proč obecně dřevo do myčky nepatří. Ale tak proti gustu... každého věc.

malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

@malytlustyhroch
takze na velke nadobi je lepsi kosik pokud to spravne chapu?
muzes mi poslat odkaz na tu vasi mycku at vim,cemu se vyhnout a popripade jakou hlucnost uz nebrat?

nazka
27. črc 2019

@zelenaesmolda já upřímně čekala, jestli se na to někdo ozve 😁 já mám i plastová michatka a nevím, jak to správně nazvat, takže tomu říkám "vařečka" 😊

prejeta_zaba
27. črc 2019

A fakt je to z toho šuplíku umyté? Mně zas říkala kamarádka, že ten horní šuplík už nemá svou trysku a umývá se vlastně tím, co na něj dostříkne zespoda, to se mi moc nezdá, ale mají tento systém chvilku, tak ještě nemá moc srovnání. 🤔

malenka3
27. črc 2019

@prejeta_zaba Jsem kvůli tobě musela vstát ze židle, abych si to ověřila a nekecala 😀 My máme nahoře jednu trysku nad tím šuplíkem. Druhá tryska je těsně pod horním šuplíkem a třetí tryska je dole pod tím spodním šuplíkem. Opravdu z téhle myčky mám příbory mnohem čistější, než když jsem je měla nahňácané v košíku.
Ať se kamarádka podívá do myčky pořádně. Pokud ji tam fakt nemá, tak si měla vybrat líp 🙂

zelenaesmolda
autor
27. črc 2019

@prejeta_zaba
tak to je dalsi vec,ktera by me vubec nenapadla,asi se na to pri vyberu taky zamerim 🙂