Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

aponchie
31. pro 2008

fakt jo?ani sem nekukala 😅 hned jdu na to 😀

darina77
31. pro 2008

Aponcie, neviem či aj v českom Lush majú výpredaj, nakoniec je to jedna firma mali by aj tam mať

aponchie
31. pro 2008

zkusim 😎

aponchie
31. pro 2008
lendy1
31. pro 2008

darina, já mám oční krém od Lush a je perfektní-není mastný, parfemovaný, krásně hydratuje, jsem s ním moc spokojená.

Jinak nejlépe vše vychází na UK Lush, teď když je libra pod 30,-Kč tam některé výrobky vycházejí až o víc jak 50% laciněji než na Českém Lush.

darina77
1. led 2009

Lendy, tak vyskúšam ten z Lushu. Váhala som medzi ním a Vichym. Čo som mala vzorky krémov v tých malých kelímkoch, všetky sa mi pokazili, boli staré asi dva mesiace, tak som sa takto presvedčila aspoň že v nich veľa chémie nie je.

lucenek
1. led 2009

darina ale lush je 100% přírodní bez chemie 😉

lendy1
1. led 2009

luci, Lush není čistě přírodní kosmetika. Oni se prezentují jako "čerstvá, ručně vyráběná kosmetika netestovaná na zvířatech" Ale té chemie a různých s... je v Lush výrobcích samozřejmě méně než třeba v kosmetice z drogérky.

tady píšou nějaké bla, bla...z jejich filozofie:

Kultová londýnska kozmetika z Lushu dobyla takmer všetky kontinenty sveta v priebehu necelých 13 rokov. V súčasnosti má viac ako 400 obchodov po celom svete - a nachádzajú sa vo viac ako 38 krajinách sveta. Vyrába sa vo viacerých krajinách sveta - aby bola k zákazníkovi doručená vždy čerstvá: To znamená v domovskej Európe, Kanade, Južnej Amerike, Singapúre, či Japonsku. Okrem bežných smrteľníkov jej podľahli už aj svetové hviezdy ako Sienna Miller, Liv Tyler, Daryl Hannah, Vigo Mortensen, Ewan McGregor, Johny Depp, Madonna, Halle Berry, Kylie Minogue a iní. Dôvodom je zrejme fakt, že všetky zložky sú overené, účinné a prvotriedne.

LUSH je delikatesou v oblasti kozmetiky. Produkty sa pripravujú ručne, žiadne obrovské stroje na miešanie neexistujú, mydlá sa ručne formujú, masážne oleje sa krájajú ručne, fľaše sú plnené taktiež ručne. A vždy je na produkte aj meno osoby, ktorá tento produkt vyrobila - čo dodáva opäť punc jedinečnosti a väčšiu intimitu. Predávajú sa v obchode, ktorý veľmi silne pripomína skôr potraviny ako drogériu - bomby do kúpeľa sú úhľadne poukladané ako jabĺčka, pleťové masky sú v ľadovom boxe ako ryby na tržnici, mydlá ako bochníky syra - väčšina produktov predávaná na váhu, balené len minimálne a vždy s dátum spotreby a presným popisom ingrediencií.

Mark Constantine ako zakladateľ značky spolupracuje so svojím tímom už viac ako 20 rokov a vždy túžil mať obchod, ktorý bude pripomínať skôr predajňu čerstvého ovocia a zeleniny ako kozmetiky. Jeho motiváciou bolo vyrábať kozmetiku, za ktorú sa bude môcť hrdo postaviť - a to sa odráža na etickom postoji firmy k netestovaniu výrobkov na zvieratách - a taktiež dôslednú kontrolu všetkých dodávateľov - aj tam je vylúčené čokoľvek testovať na zvieratách. Trvá na používaní výlučne prvotriednych surovín získaných vrámci obchodu fair-trade a produkty poľnohospodárstva musia byť bez umelých hnojív. A na záver presný popis výrobku a zodpovedajúca kvalita za prijateľnú cenu.

Čerstvé a jedine čerstvé
V LUSH to znamená, že výlisky z ovocia a zeleniny sa pridávajú do produktov tesne pred dokončením a taktiež minimalizovanie konzervačných látok a iných syntetík v produktoch. Taktiež to znamená, že produkty sú v obchodoch hneď po vyrobení a nikdy nie sú v predajni dlhšie ako 6 mesiacov. Spolu s ovocím a zeleninou sa používajú aj najlepšie éterické oleje, ktoré sú známe už po tisícročia.
Zo všetkých produktov (viac ako 300) je 70% z nich absolútne bez konzervačných látok. To znamená, že rovnaký počet produktov je v pevnom stave, ktorý je prirodzenejší, bez straty na kvalite, ba dokonca omnoho efektívnejší ako produkty v tekutom stave. Tie produkty, ktoré sú v tekutom stave obsahujú konzervačné látky - avšak používajú sa tie najjemnejšie zo všetkých, menovite metyl a propyl parabén. Sú pridávané v minimálnych koncetráciách a vrámci možností maximálne kombinácia týchto dvoch látok a nie viac, ako je to u konkurencie zvykom.

Tuhé IN, tekuté OUT
Ako už bolo spomenuté - pevné skupenstvo je dobré preto, že nepotrebuje na svoju existenciu žiadne konzervačné látky a je pri tom schopné udržať produkty dlhý čas kvalitné. Okrem toho - na tuhé produkty netreba takmer žiaden obal - čo neprodukuje zbytočný odpad - a tým je LUSH aj veľmi šetrný k prírode. A najdôležitejšia vec - tieto produkty vydržia dlhšie, napríklad tuhý šampón vydrží - až 3-krát dlhšie ako klasický tekutý 250 ml šampón.

LUSH - v číslach
100% netestované na zvieratách
100% vegetariánske produkty
76% vhodných pre vegánov - označené sú zelenou bodkou
100% čerstvé, ručne robené. Použité sú organické látky.
70% bez konzervačných látok
57% produktov je bez obalu

LUSH - FILOZOFIA
Veríme, že vyrábame účinné vegetariánske výrobky z čerstvého, organického ovocia a zeleniny, najjemnejších éterických olejov a bezpečných syntetických látok a všetky zložky podrobne popisujeme na výrobku. Veríme, že všetky zložky do výrobkov nakupujeme len od spoločností, ktoré sa nepodieľajú alebo nesprostredkovávajú žiadne testy na zvieratách, a testujeme naše výrobky na ľuďoch. Veríme vo výrobu čerstvých výrobkov a vôní vyrobených ručne, s použitím veľmi malého alebo žiadneho množstva konzervačných látok a baliaceho materiálu a v uvedenie presného dátumu výroby. Veríme, že spokojní ľudia robia skvelé mydlo, a tak dávame naše tváre na všetky výrobky a robíme tak našim mamám radosť. Veríme v dlhý kúpeľ pri svetle sviečky, spoločnú sprchu, masáž, v naplnenie sveta vôňou a právo robiť chyby, všetko stratiť a začať odznova. Veríme, že naše výrobky majú výbornú kvalitu, zodpovedajúcu hodnotu a že naši zákazníci majú Vždy pravdu.

olise69
1. led 2009

Akú máte skúsenosti s bio- karité bambuckým maslom čistým a konopným?

lucenek
1. led 2009

ahá leni děkuji za osvětu... 😉

zanett
1. led 2009

jen takovy upresneni (pochopila jsem, ze to lendy vzala ze slovenskych stranek),oni to ti Slovaci maji asi nejak pomichany, protoze Lush neni puvodem z Londyna, ale z Poole v Dorsetu v jizni Anglii - tam je taky jejich centrala....takze zadna 'kultovni londynska kosmetika'...

lendy1
1. led 2009

olise, používám 100% bambucké máslo na pusu a ruce a jsem s ním moc spokojená. Kupuji od Saloosu za 100,-Kč 😉

zanett, nezkoušela jsi něco od Lush z té Retro řady? Nebo nezaujalo tě tam něco?

zanett
1. led 2009

lendy, ne, z te Retro rady me fakt nic nezaujalo. Jednak mi to prijde zbytecne drahy a za druhe me zadny ten retro vyrobek moc neuchvatil.. 😒

lendy1
1. led 2009

zanett, díky, tak to alespoň nemusím složitě zkoumat co co je 😀

zanett
1. led 2009

no nemas zac, lendy 😉

Kdyz uz jsem tady, tak se pochlubim, ze jsem na Vanoce dostala stetce na pudr a tvarenku od Clinique (prala jsem si nejaky kvalitni stetce, ale jinak jsem to nechala na MP)....no a teprve dnes jsem je vyzkousela a vubec jsem se nestacila divit; lepsi stetce jsem fakt nemela! Uz nikdy v zivote nebudu plytvat penezma na stetcich z drogerky, protoze ty Clinique jsou fakt super; krasne jemny, ale i to liceni pak vypada mnohem, mnohem prirozenejsi....proste je videt, ze kvalita se fakt vyplati (ani nechci zjistovat, kolik staly...levny urcite nebyly)...Hned jak jsem je pouzila, tak jsem ty ostatni 'drogerkovy' okamzite vyhodila - takovy uz mi nesmi do domu!

lucenek
2. led 2009

já tohle očekávám od kabuki štětců, můžu to používat i na klas. pudr ne?

zanett
2. led 2009

lucenek - myslis, zda muzes kabuki pouzivat na normalni pudr? No muzes, ale protoze ty kabuki stetce maji mnohonasobne vic stetinek, tak naberou vic pudru a to kryti (vrstva) bude vetsi = intenzivnejsi...

lucenek
2. led 2009

zanett ahá dikec

flumina
2. led 2009

otázka ohledně Lush... Lendy? nebo zanett?

Něco dobrýho na čištění pleti... používala jsem Aqua marinu a byla jsem moc spokojená, můžu používat třeba ráno A. Marinu a večer třeba Angels on bare skin? Nebo je lepší používat jen jedno? Ještě jsem se dívala na Herbalism..tak poraďte.. Baby Face nechci, moc jsem s tím spokojená nebyla..

A jaké máte odzkoušené šampony a kondiše? Já jsem od Lush na vlasy zatím nic neměla a ráda bych vyžkoušela. Jak jste spokojené se šampuky? Já mám vlasy husté, barvené a vlnité. 😉

zanett
2. led 2009

flumina - zalezi, co ti sedi na plet, mne vyhovuje jen baby face a aquamarina. Herbalism a Angels on bare skin jsem nezkousela, ale treba sweet japanese girl je prima na pouziti tak max. 1x tydne...Samozrejme, ze muzes pouzivat dva ruzne pripravky na rano i na vecer, dokonce se to doporucuje, protoze vecer potrebujes neco, co dokonale odstrani necistoty, prach a pot, ktere se na pleti usadily pres cely den, ale rano potrebujes jen neco, co si poradi s tukem, ktery se v noci vyloucil...jake konkretni pripravky pouzijes, to uz je na tobe a na konkretnich potrebach tve pleti.

Co se vlasove kosmetiky tyce; vyzkousela jsem nekolik sampuku (new hair, jumping juniper a navzdory memu presvedceni i karmu) a z kondicioneru American cream a tuhy Jungle. Obzvlast jsem si oblibila new hair (skoricovy), proste mi sedl, ale zanechava nacervenaly nadech na vlasech, coz bude zvlast partne predevsim jestli jsi blondyna...Jungle mi z kondicioneru vyhovovala lip nez American cream, ale celkove jsem vzdycky mela problem s tim, ze ty kondicionery byla na muj typ vlasu pomerne slabe a i kdyz jsem nanesla hodne pripravku a nechala je dllouho pusobit, tak jsem ty vlasy presto nemohl rozcesat...pokud mas huste a vlnite vlasy, tak se obavam, ze budes potrebovat neco silnejsiho nez lush kondicionery, ale zkus je, treba ti zrovna sednou...Ja mam rovne, pomerne jemne (i kdyz huste) vlasy a fakt jsem s tim bojovala, kdyz byly zacuchany...

lendy1
2. led 2009

flumina, já na čištění pleti zkusila jen AquaMarinu, teď mám objednaný malý Ultrabland, ale ten je spíš na odlíčení.
s AquaMarinou jsem byla spokojená, ale měla jsem jen maličký vzoreček, ještě na čištění něco mám od jiné zn., ale jak to dojde, tak jdu do AM 😀

já jsem spokojená s ultimate shine (šampuk), American Cream (kondiš, já bych si ho koupila i kdyby byl k ničemu, protože miluji tu vůni 😀 ), Trichomania (tuhý šampon) a Jungle (tuhý kondicioner, přijde mi, že je víc účinější než ty tekuté kondicionery), pak mám doma ještě šampuk New, ale ten jsem ještě nezkusila, protože ty šampony a šampuky od Lush než spotřebuji, to je minimálně tak 1/2roku a déle.
Co mě nenadchlo byl šampon Big a kondicioner Coolaulin (příšerná vůně 😝 )

chtěla bych ještě zkusit šampon Reincarnate a masku na vlasy Hsuan Wen Hua.

zanett
2. led 2009

jezis ja jsem jeste zapomnela napsat, ze pouzivam i tekuty sampon Sylvia Cynthia Stout a ten je fakt prima....sice je potom nutne pouzit dobry hutny kondicioner, ale je to muj asi nejoblibenejsi sampon z lush 😵

zanett
2. led 2009

No a do tretice: masku Hsuan Wen Hua jsem vyzkousela, uz mam druhe baleni a je prima, sice ta vune (salatova zalivka 😀 ) je docela priserna, ale jen ze zacatku, casem se na to da zvyknout, ale p ouzivam ji tak kazdy druhy az treti tyden na pul hodky pred umytim 😉

mihapiha
2. led 2009

ahojte, dneska jdu tady s prosbou, zda nemáte někdo zkušenosti s pudry TLC, jaké máte odstíny, zda máte?

lendy1
2. led 2009

mihapiha, chtěla bych 😵 Bohužel si o TLC ještě nechám dloooooho zdát.

mihapiha
2. led 2009

no, já právě pořád odolávám koupit, avéne mozaikový nebo dermablend fixační anebo dermacol fixační. no a dneska jsem narazila na tlc,sice cena šílená,ale když si vezmu vichy za 580 nebo tlc za 950,tak to si říkám, že něco přišetřím a počkám, jen teda ten výběr těch odstínů je maximální a já nevím který....

mihapiha
2. led 2009

jen jsem nikde nenarazila v čem jsou teda ty TLC pudry tak suprovní, každý řekne pan Pudr,ale v čem je tak skvělý???

lucenek
2. led 2009

ukažte odkaz to je to tak šupa?????

mihapiha
2. led 2009

Luci,tady je odkazek na jednu diskuzi
http://www.newforum.cz/makeupbox/viewtopic.php?...

a tady pudříky http://www.t-leclerc.co.uk/

lucenek
2. led 2009

tý jo cena asi těch 800na naše že? hmmmmakorát trefit odstín za ty prachy co?