Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

lubka131
12. zář 2009

saloos-acky, viete mi poradit nejaky odlicovat, tonikum a kremik na plet s akne, s ktrorymi mate skusenosti?dakujem.

bellada
12. zář 2009

lubka - s kremikmi od Saloosu som sa este nestretla, ja som videla len tie olejceky a na odlicovanie pleti je ten hydrofilny olej, na aknoznu bude najlepsi - tea tree lemon, tea tree manuka, alebo bergamot, vyrobca uvadza, ze prave tieto sa na aknoznu plet hodia

zanett - opravujem, ten hydrofilny ylang-ylang nemam, som si pomylila s bergamotom, mam este tu manuku a regeneracny mam ylang a manuku 🙂

lendy1
12. zář 2009

zanett, jen zopakuji, co tu už psala bellada 😀
mám olejíček na odličování Tea Tree Lemon - spokojenost veliká, hlavně na odlíčení očí.
Na noc na pleť mám od Saloos taky Tea Tree (ale půjdu do jiného, protože se mi trošku změnila pleť), používám ho na vyčištěnou pleť, lehce nevlhčím pleť Avene vodou ve spreji (dle mého má lepší - jemnější spršku než LRP) a stačí mi 3kapky olejíčku na celý obličej.
A taky ty regenerační olejíčky dávám jen na noc, na den jsem to ani nezkoušela. Sice se krásně vsáknou, ale nevím, co by to udělalo právě v kombinaci s make-upem.

lubka, jestli chceš něco zkusit od Saloos, tak zkus tu Tea Tree řadu 😉

zanett
16. zář 2009

holky, diky moc 😵 Ja si chci dat na chvili pohov od Baby face, ale nechci se vratit ke klasickym odlicovacim penam, mlekum atd, protoze ty mi vzdycky nadelaly na pleti paseku. Pred par tydny jsem jela navstivit kamosku na vikend a az vecer u ni v koupelne jsem s hruzou zjistila, ze jsem si doma zapomnela baby face, tak ona mi rika, at pouziju jeji odlicovaci ubrousky (zn. Simple - jsou i na velmi citlivou plet, neparfemovane a udajne to lepsi, co se da v drogerkach sehnat.). No pouzila jsem je dvakrat a dalsi tyden jsem davala dohromady zhrublou a vysusenou plet, takze ja na odlicovani potrebuju nejaky olejovy zaklad, tudiz jsem chtela vyzkouset ty oleje od Saloosu. Pro mou plet by byl asi nejvhodnejsi Tea Tree, ale ja nesnasim tu vuni, tea tree jsem jednu dobu pouzivala jako prirodni antiseptikum na zanicene usni dirky a od te doby se mi z te vune dela spatne 😝 😀

A ten regeneracni bych chtela zkusit na noc, myslim, ze na zimu by to mohlo byt idealni..

bellada
16. zář 2009

zanett - ono to prave ze nevonia ako klasicky cisty tea tree(to je fakt hnus 😀 ) tu jeho vonu tam citis len trosicku, tak okrajovo...a ten Tea Tree Lemon bude podla mna vonat dobre, ja mam ten s Manukou, ale neviem tu vonu opisat - taka zvlastna,jemna, ale nie je neprijemna...mne osobne vobec nevadi 😉

zanett
16. zář 2009

bellada - ja jsem strasne vysazena na vune. Jamile mi neco nevoni, tak se proste nedonutim k tomu, abych to pouzivala, i kdyby to byl super-vyrobek 😀 Jednou jsem si objednala na netu sampon a kondis od Burt's Bees mel byt udajne velmi dobry a kvalitni- coz asi byl, ale ta priserna vune me tak strasne odradila, ze jsem to pouzila jen jednou a podruhe se mi ve sprse zacalo delat mdlo... 😝 😀

Ja prave uz ten tea tree vubec nemam rada (uz navzdy mi to asi bude pripominat ty zanicene dirky) a ani lemon mi nevoni nic moc 😅 ale prave vuni Ylang-ylang mam rada, takze to by pro me bylo snad idealni...Jeste jsem se koukala, ze Saloos dela oleje se santalovym drevem, coz bych brala jeste vic, ale to by mi asi nesedlo na plet...

bellada
16. zář 2009

ja som to nastastie kupovala priamo v obchde, kde som si vsetko aj ovonala, takze nebolo ziadne nemile prekvapenie...ylang-ylang aj mne vonia super, potom sa mi paci aj bergamot, skus pozriet ten...akurat ten tea tree ma dobre antibakterialne ucinky a to mi vlastne na nom najviac vyhovuje, ale podobne ucinky maju aj ostatne olejceky...skoda, ze nemozes ocuchat najprv 😉 prajem stasny vyber 🙂

visage6919
24. zář 2009

třeba vyzkouším Revlon Colorstay make-up
http://www.parfumeriajulia.sk/produkty/dekorati...

kalu
27. říj 2009

Ahoj holky- třeba někdo budete mít zkušenost. Nedávno jsem v DM drogerii viděla jakýsi " vyrovnávací podkladový gel" pod make-up od dermacolu a zajímalo by mě, jestli s ním někdo máte zkušenost ? Zkoušela jsem si tester na ruce a ruku jsem měla fakt sametově heboučkou. Letmo jsem si přečetla složení- no nejsem odborník, ale samé látky končící na -one čili silikony. Gelu bylo 15 ml a stál asi 150,-kč. jako kdyby mi takhle vyhladil moji problematickou pleť, tak by to bylo super, ale aby to neucpávalo póry a tak. Co myslíte, vy zkušenější ??? Já přes kosmetiku moc nejsem . 😉

lendy1
27. říj 2009

kalu, jo ta Satin báze, co?
Je to přesně jak píšeš, je to jeden velký silikon, vyhladí, to jo, ale zároveň ucpe pokožku a póry. Já ji měla asi 2x a šla z domu, vadilo mi i, že když jsem na tu bázi dala make-up, tak na tom vůbec nedržel, což by být nemělo.
Já jsem vyzkoušela spoustu bází...potřebuji vyhladit pleť a zmatnit. Krásně vyhladí pleť a stáhne póry Idealist od Laudera, dává se pod krém a a je super a pak nedám dopustit na Smashbox bázi pod make-up, ta vyhladí pleť, zmatní a přitom není tolik silikonová. Make-up na ni krásně drží a vydrží.

juliettte
28. říj 2009

jaj jak sa to dobre cita, tiez sa mi uz nechce skusat nieco nove ked s tym nemam skusenosti, aj minule som si kupila kondicioner- pivny-v podstate novinka- ale nic moc tak nadavam ze smo mala kupit to co poznam, aspon tu ziskam nejake odporucania od vas skusenejsich dobuducna , len skoda ze vacsinou co je dobre je aj drahsie preto sa bojim skusat nove

darina77
8. lis 2009

Lendy, už nemáte na pigmentoch tému Lush?

lendy1
8. lis 2009

dari, to víš, že to tam pořád je 😉
http://pigmenty.ic.cz/viewforum.php?f=5
jen nevím, jestli to vidíš...já jsem momentálně přihlášená, tak vidím vše....

justinna
9. lis 2009

ahoj holky, vidím, že řešíte saloos olejíčky. Já používám teď čerstvě ten tea tree lemon a je vynikající, dokonce i pod make-up. Sice ho vždycky nechám, až se vstřebá, ale je to super! Jsem překvapená, protože byl levný, koupila jsem si ho ve zdravé výživě a před tím jsem používala vše od Vichy a musím říct, že jsem fakt překvapená a je to super! Taky pěkně a jemně voní, to jsem si radši zkusila už v obchodě, ale je to vážně příjemný a ten tea tree je i na mastnou pleť. Asi si koupím celou řadu, až vypotřebuju zásobu🙂)

lennik
9. lis 2009

tak od Saloos mám taky olejíček - růže a je super, dávám si ho na noc a je moc příjemný! ještě tu bází od Smashbox můžu jen pochválit, perfektně na ní drží makeup!

jsou tu ještě nějaké příznivkyně Lush? co říkáte na roládku Angels on bare skin? já to mám asi týden a nemůžu si to vynachválit!! nezkoušely jste někdo šampon Big? já ho mám ted objednaný, tak jsem zvědavá 🙂

darina77
9. lis 2009

Lendy, ja nie som registrovaná, tak asi preto. Skôsim sa zaregistrovat.

darina77
9. lis 2009

Lennik, angels on bare skin mám aj ja, je vážne dobrý, vždy mám po použití pocit dobre vyčistenej pleti, používam aj aqua marinu, tá je tiež dobrá len tá voňa može trošku odradit. A chystám sa aj na ten čierny dark angels.

lennik
10. lis 2009

darina, aquamarinu jsem měla taky, přišlo mi, že čistí fakt dobře, ale já jsem tu vůni prostě po ránu nerozdýchávala, hrozně mi to vadilo 😝 dark angels bych chtěla taky vyzkoušet. Ještě k šampukům, konečně se v sekci Retro objevil šampuk Irresistable Bliss, já jsem měla před asi rokem a půl vzorek a krásně voněl a byl to asi nejlepší šampuk, co jsem měla, vyzkoušela jsem jich už hodně. Je tedy pravda, že jsem ho používala, když jsem byla těhotná, tak jsem zvědavá, co mi s vlasy udělá ted. 🙂 ted jsem ještě někde četla, že je prý výborné smíchat šampon Big se šamponem Cynthia Sylvia Stout, že to prý dělá krásné vlasy, tak to asi vyzkouším, radil to někdo přímo z Lush 🙂, ten Cynthia je dobrý šampon, jsou po něm hezky lesklé vlasy, ale teda voní jak Fernet citrus 🙂

zanett
10. lis 2009

lennik - teda, ja nevim, jak je to mozny, ale Cynthia sampon mi voni jen jemne (ano, trochu fernetem), ale neni to nic strasnyho a po umyti to vubec necitim. Bude to asi tim, ze na to dam kondicioner a ten tu samponovou vuni prebije. Jinak, Cynthia sylvia Stout je muj oblibeny sampon - na moje jemne vlasy je idealni, protoze je jakoby zatezka a zaroven doda objem 😵 Moc rada ho pouzivam, ale bohuzel stahuje chemickou barvu z vlasu, takze ho nepouzivam moc casto. 😔

lennik
10. lis 2009

zanett, ja mam Cynthii taky ráda, jen jsem napsala, že to tak voní 😉 , ale nějak mi ta vůně nevadí, dokonce se mi i líbí 🙂 a ani z vlasů to pak necítím, používám American Cream a to je hodně výrazná vůně. třeba jsem ale vůbec nebyla nadšená ze šamponu I love juicy, i když je na mastné vlasy, tak mě se pak po něm vlasy mastí ještě víc.

darina77
10. lis 2009

Mňa sklamal šampón curly wurly ten kokosový strašne vysušuje vlasy. Teraz používam šampuky new, ultimate shine a blonde na striedačku, ale strašne pomaly sa míňajú. Mali ste už kondicioner coolain ja tam žiadny kokos necítim.

zanett
11. lis 2009

lennik, ja ted nevim, jak se ten sampon jmenuje (od lush), je na suche vlasy (vysusene po barveni a tak) - obsahuje olivovy olej. Pouzila jsem ho parkrat, byl prima, az na to, ze mi delal jebaky (!) na hlave - kdyz jsem byla u kadernice, tak ta se zhrozila, ze pry mam akne ve vlasech! 😀 😝

soanpe
11. lis 2009

jste se rozkecaly o Saloos
úžasnej je regenerační obličejový olej levandule.skvěle hojí beďary 😀 udělá to takovej stroupek,kterej odpadne a vyhojí i čerstvý jizvičky
jak psala zanett ,ylang ylang je taky můj oblíbený,protože mám mastnou dehydratovanou pleť a tenhle olej je jako dělaný na typ mojí pleti
několik let jsem je prodávala,takže je znám dobře

dianka08
11. lis 2009

Bellada, prosim ta, tie olejceky si kupovala v obchode v Ba? ja tu tiez byvam a hladam dobry prirodny odlicovac...
dakujem...

inak ja som zacala pouzivat sampony a balzamy na vlasy od znacky Logona a make-up od Sante a som veeelmi spokojna...tiez su cisto prirodne...

pimpulka
11. lis 2009

soanpe aj ja mam mastnu, resp. zmiesanu dehydrovanu plet....a ten ylang ylang olej ti teda pomaha?pouzivas ho ako..?miesto kremu? ci len na noc vyhradne?

bellada
11. lis 2009

dianka - ja som kupovala v Brne, ale dostat kupit aj v BA v jednom bio obchode na Dunajskej ulici, maju aj web stranku, daj si vyhladat natur shop 😉

darina77 - presne tieto 3 sampuky striadam aj ja 😀 , mam aj coolain, ale vona aj ucinok o nicom ☹

dianka08
13. lis 2009

bellada, dakujem, pomohla si mi...

soanpe
13. lis 2009

pimpulka
používám ho od podzimu a celou zimu místo denního krému i pod make up 😉

ecinazuz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alienkaa
25. lis 2009

Ahojte....Uz tu padlo par odpovedi, ze akeho zlozenia je Dermacorret clinical...ze je velmi tuhy a podobne..Presvedcila som sa o tom aj ja, dnes som si ho kupila..Prekvapilo ma vsak, ze je naozaj extremne tuhy, nepaci sa mi jeho vona (ako ked si chcete natriet na usta ruz po zaruke), a datum, ktory je zobrazeny na obale - 8.3. 2006...Myslite si, zeby mohol byt stary? Po zaruke?