Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

bellada
22. dub 2010

lendy, kam ty chodis na tie kozmeticke novinky? 😀 slimaky, teraz bycie zlazy 😀 😀 😀

lucenek
22. dub 2010

lenča je kosmetickej GURU 😉

lendy1
22. dub 2010

bell, teda takhle když to napíšeš, tak to zní hrozně 😀 😀 😀
Někde jsem o ní četla, že je dobrá, tak vyzkoušet se to musí, že jo 😀

riana12
22. dub 2010

lendy 😀

lidiab
22. dub 2010

Holky mam takovy dotaz - uz asi 4 mesice se denne mazu ruznymi olejicky a kremy pro prevenci strii, jsou vsechny dost mastne. No a zacaly se mi pod prsy a na brise tvorit takove osklive pupinky 😖 a par z nich se uz i celkem zvetsilo, vypadaji jako materska znamenka telove barvy. Urcite je to tou neustalou mastnotou. Odstranit se urcite daji snadno, jenze ted mi to asi doktor nedoporuci. Nemate s tim nekdo zkusenost?

nguyen
22. dub 2010

potvrdzujem, lendy je nevycerpatelna studnica vsetkych rad a fint - osobne od nej nasavam rady ako spongia vo vsetkych moznych forach a este teda zle neporadila 😀
a mimochodom ja poznam bycie zlazy iba v tanieri a su vyborne, slimaky tiez rada konzumujem, takze keby boli v kreme asi ma to tiez vyrazne neprekvapi 😅

a teda prispievam svojou troskou, prave testujem clarins multi active denny a je skveeeeelyyyyyy 😵 teda na sisley nema ale v ramci kremov za normalnu cenu naozaj dobry, teda na tu moju komplikovanu plet, ktora neznasa velmi mastne, lebo potom sa leskne a masti ofinu a vsetko coho sa dotkne, ale zas ak nie je dostatocne hydratovana, tak sa doslova supe, cize vymaknut tu pravu davku hydratacie ci mastenia je fakt veda, takze ak ma niekto podobne rozmaznanu plet, riesenie je v Clarins Multi Active 😵

bellada
22. dub 2010

nguyen a ktory? lebo je krem, gel aj fluid s SPF, aj serum vyzera byt fajn 🙂
http://www.fann.sk/krasa-a-styl/detail/clarins-...

nguyen
22. dub 2010

netusim, pozriem doma ale bud krem alebo fluid, ja to mam vo vzorkovej forme takze musim precitat a podam hlasenie 😵
inak este ze si upriamila moju pozornost na tento detail 😅

bellada
22. dub 2010

lebo krem je nasuchu plet, gelokrem na mastnejsiu a ten fluid je speci lahky na leto 😉

nguyen
22. dub 2010

ty brdo, baby kde ste doteraz boli? objavujem nove dimenzie😉 doteraz, ako take lobogo som prisla do Sephory, alebo inej predajne, chytila kelimok, precitala, bachla do kosika, sotva rozoznam nocny, denny a ocny a ono to ze krem gelogrem a fluid dnes zasa pojdem o daco mudrejsia spat 😎

bellada
22. dub 2010

to je v tom linku co som dala, konkretne na Clarins Multi Active , ja tiez len kde tade beriem info 😀

nguyen
26. dub 2010

opravujem, zle som odkukala, vola sa to gele eclat du jour a prave citam, ze je to vraj na mastnu plet, neviem, nemam mastnu plet a vyhovuje mi 😒

http://www.beaute-test.com/gelee_eclat_du_jour_...

lendy1
27. dub 2010

mám dotaz na zanett:
teď jsem strávila pár hodin čtení o domácím peelingu, v USA zcela běžný, tady bohužel nic co je nad 12% obsahu kys. glykolové nekoupíš 😖

Našla jsem tyto stránky:
http://www.perfectpeelsolutions.com/
a konkrétně tuto nabídku
http://cgi.ebay.com/Salicylic-Acid-20-Glycolic-...

četla jsem i recenze lidí v ČR, co to vyzkoušeli a dělají si tento peeling doma, v podstatě na tom nic není, efekt klasika jako u chem. peelingu-červenání, loupání, pak hezčí, lepší pleť.
Co ty na to? Šla by jsi do toho? Jak je to třeba v UK, dá se tam koupit něco takového silnějšího?
Teď teda bude snad už brzy jaro a léto, tak je to celkem o ničem...

teď jsem ještě našla jednu nabídku na Aukru, nižší koncentrace, ale je to tam v češtině popsané...
http://www.aukro.cz/item1014175230_chemicky_pee...

ciatko
27. dub 2010

riana12 - to maslo alverde existuje aj v pidi baleni, na vyskusanie&cestovanie. ja ho tiez odporucam, je skvele a najradsej by som ho lyzickou vyjedala 😵 akurat mi robi biely film, treba ho dlhsie rozotierat

bellada
28. dub 2010

lendy - tak tie domace chem. peelingy by zaujimali aj mna, som o tom citala na omlazeni, tam bola dost velka diskusia o tom a celkom ma navnadili, len skoda ze len z USA sa to da objednat, EU totiz nepovoluje na domace pouzitie silne koncentracie kyseliny (len tych 12%) ja stale rozmyslam, ze si to dam spravit v salone, alebo teraz u nas novinku laserovy peeling, ten je este ucinnejsi 😉

zanett
28. dub 2010

Lendy - tady v UK je to totez, maximalne 12% na domaci pouziti, vsechno nad to uz patri do rukou odbornika. Koukala jsem na ten link a ta koncentrace kyseliny glykolove je docela silna (30%), ja osobne bych si to doma neriskla (maximalne tak tech 15%), protoze to se mi zda docela silny, ale pisu to proto, ze ten slabe odvar od Jan Marini, kterej pouzivam, ten me i pri dennim pouzivani pokazde trosicku pali, tak tak vydrzim tech predepsanych 60 sekund, takze si myslim, ze to by pro me byla dost sila. Ale ja bych se sla asi poradit do salonu, kam chodim, jestli by to bylo OK vyzkouset doma a kdyby mi rekli, ze klidne, tak bych do toho mozna sla. Jenze chapu, ze ne kazdy salon to udela, vetsinou totiz progapuji sve vyrobky a na vsechno ostatni reknou ne. Takze ja bych v tomto pripade vahala (i kdyz vyrobek sam vypada dobre) 😉 Dej vedet, jak ses rozhodla 🙂

lendy1
28. dub 2010

bell, aha, na Omlázku je taky diskuze, jo? To si to tam budu muset najít, tam jsem ještě nemrkla...

zanett, no právě...je mi jasný, že salony řeknou, ne, to se nemůže používat doma, aby z toho měli prašule, ale zase na druhou stranu v US je to zcela běžné, věřím tomu, že kdyby to byli nějaké sr...co by lidem udělali paseku na obličeji, tak by se to neodvážili prodávat-zrovna Amíci. Já bych do toho šla, cena je hodně dobrá. Asi by to chtělo nějdřív testnout reakci, zda bych to snesla. Glyco s těmi 12% se mnou už nedělá nic, pár sekund to štípá a jinak pohoda, ale efekt už nic moc, tak právě mě napadlo přidat koncentraci.
No, ale stejně je to teď na nic, když svítí slunce a musím denně mezi lidi, sakriš, že jsem nad tím nedumala přez zimu 😀

Včera jsem si objednala make-up Revlon Colorstay, prý je úžasný, tak jsem na něj zvědavá-dá se koupit i na Aukru, kde jsou dobře vyfocené odstíny, ale zlaté e-bay, tam vyjde levněji:
http://www.revlon.com/en/Revlon-Home/Products/F...

riana12
28. dub 2010

ciatko, hej? zatial som si v DM pidi krabicky nevsimla 😕 no asi som slabo pozerala 😝 pozriem, ked budem mat najblizsie pocestu tadial...

bellada
28. dub 2010

lendy, skus precitat toto http://www.omlazeni.cz/chemicky-peeling-zkuseno... hlavne co pisal Tomas, daval tam aj linky na pripravky...ja tiez lutujem, ze som to neriesila v zime, teraz je uz neskoro ☹ dam uz len mikrodermabraziu, to neni az take drasticke a moze sa skor na slnko...
a prosim ta napis potom ako sa ti pozdava ten Revlon make-up, tiez som pocula chvaly 😉

zuzka11
28. dub 2010

Holky, slysela jsem super reference na gel - rygi kolagen, nemate nektera zkusenost?

zuzka11
28. dub 2010

rybi 😀

zanett
28. dub 2010

lendy - to souhlasim. Pokud uz je 12procent malo, tak klidne silnejsi zkusit muzes (rekla bych 😉 ).

Jinak - co se tyce tech zakroku v zimnim obdobi, mne pani v salonu rekla, ze to neni tak horky, protoze pry pracovala nekolik let v Texasu (jih USA) a tam pry vsechny zakroky provadeli v prubehu celeho roku (pac to ani jinak neslo, kdyz tam maji dlouhy a horky leto) a nikdy pry nebyl zadny problem. Jen je treba se peclive chranit sunblockem. No a v tom salonu kam chodim, dela pani z Mexika, ktera to potvrdila (ono je to logicke, jak by ty zakroky lidi z celorocne teplych zemi jinak podstupovali, ze jo). Ja jsem treba pred 2 lety sla na laser a taky mi po tom rekli, ze bych se jako mela dva mesice na to vyhybat slunci (ale se sunblockem nevadi) a za dva tydny oo laseru jsem jela na dovolenou k mori a nebyl zadny problem 😉

lendy1
29. dub 2010

tak já jdu do toho, teď jsem si psala s holčinou z Pigmentů, co je kožní dr. Pošle mi jednu ampulku s kys. glykolovou (koncentraci raději nechtějte vědět 😀 , ale sama si to už prý dělala 3x a bez problémů). Tu ampulku budu mít prý tak na cca 4x, napsali mi přesný postup co a jak, takže teď mě čeká 14denní přípravná kůra s Glycem a pak jdu do toho, tak cca za 3týdny napíšu, jak to dopadlo. A když dobrý, tak si objednám tu sadu z USA.

bell, díky za tu diskuzi, ještě jsem to nestihla pročíst, ale snad zítra se k tomu dostanu 🙂

zuzko, mrkla jsem na to, co o tom píšou, tak to zní dobře. Já už jsem na to koukala tak cca rok zpátky, i jsem si psala s jednou zákaznicí, co mi to doporučovala, že to používá (ale jí je už přez 40), doplňovala to ještě užíváním kolagenu v tabletkách a moc si to pochvalovala. Ale sama jsem to teda nezkoušela, cena nic moc... 😖

bellada
29. dub 2010

kozne dr. robia so 70% kyselinou, tak asi mas tu 😀 som strasne zvedava co nato povies...
takze myslite, ze sa da este aj teraz nieco robit s peelingom, ze to slnko je este aj tak slabe a ja ho vidim tak akurat na ceste do prace a z prace, ked si dam SPF 50, tak by to malo byt ok nie? uvidim ci sa mi podari objednat na ten laser peeling, by som to skusila 😉

ten kolagen sa tusim pouziva pod galvanicku zehlicku na vrasky, alebo tie iontove pristroje, je to vraj super...

dai
29. dub 2010

ahojte,
ja som uz ukoncila chemicky peeling - bola som teraz 2x - prvykrat pred tehotenstvom.,teraz som sa zase odhodlala - mala som 7 procedur a vysledok sa dostavil podla ocakavani ( chodi aj moj muz a tiez si velmi pochvaluje, ze taku hladku plet este nemal 🙂 )
ja by som si to asi sama nerobila... chodila som normalne na dermatologiu do nemocnice - pracuje sa s vysokokoncentrovanou kyselinou - lekar by mal odhadnut aka silna potrebuje vas typ pleti - ja som napr. teraz mala 50%-tnua uplne stacila, manzel dokonca len 30% ( pred 4-mi rokmi som mala 75% ) ;
ucel tej kyseliny totiz nie je v nej samotnej ale v tom co ma vyvolat - a to je hlbkove cistenie pleti, olupovanie vrchnych casti pokozky... cize po pouziti mate asi 1 den zapalenu plet, nasledne sa sputsti olupovaci proces, cize sa supete ako had - je to neprijemne ale presne o to ide... ak sa nesupete, tak vlastne ste nedosiahli vysledok procedury... cim viac sa supete, tym lepsie 🙂 ja som si to vzdy olupovala vecer v sprche a potom spravila peeling kavovym sosom, natrela poriadnu davku hydratacneho kremu, rano detto , nato make up a v praci nikto nevidel co sa so mnou deje ( vecer domu znovu make up dole a osupanie 😀 )

ide o to, ze ked si naniesiete ten pripravok, tak musite spravne odhadnut nielen koncentraciu ale aj dlzku posobenia, podla toho ako plet reaguje ( niektore casti tvare potrebuju viac, ine menej ) - to si neviem predstavit odsledovat sama 😖 nechcem nikoho odhovarat, ale asi by som tento zakrok predsalen nechala na lekarov ktori vedia co presne robia... s vysledkom budete urcite spokojni ( plet sa vyhladi, zjemni struktura, a v mojom pripade - mam mastnu plet - aj menej mastni )

bellada, myslim ze este je cas na chemicky peeling, akurat treba mysliet nato ze podla typu pleti sa odporuca 4 az 8 sedeni, pricom rozdiel medzi nimi by mal byt aspon tyzden a pol, aby sa plet medzi tym zregenerovala... pokial je slnko treba si davat krem na opalovanie ako pre malicke deti - 50+

bambulka_079
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zanett
29. dub 2010

Lendy - pak dej urcite vedet, jak to slo 😉

Jinak - ja jsem se byla objednat v mem salonu na dalsi davku laseru a chtela jsem to nechat po dovolene a samozrejme mi rekli, ze klidne muzu hned i pred dovolenou 😉 Jedu do Spanelska, tam asi bude slunicka habakuk (teda doufam).

cervena_ciapocka
30. dub 2010

Ahojte 😵 baby ako sme sa tu minule bavili o tych telovych maslach, tak som si dnes kupila Alverde http://www.frau-shopping.de/alverde-korperbutte... 🙂 😵 a kraaaasne jemnulinko vonia, proste nieco uzasne 😵

lennik
1. kvě 2010

ahoj, prosím, nemáte někdo typ na nějaký krém (nebo cokoliv jiného), co spolehlivě zlikviduje začínající pupínek? teda jestli něco takového vůbec existuje 😉

cervena_ciapocka
2. kvě 2010

ja som na to pouzivala Holtovu mast 😅 sice to strasne smrdi, ale ked som to pouzila este len na zacinajucu vyrazku tak sa pekne to zapalene miesto stiahlo a vyrazka sa ani nevytvorila 😉 a dokonca aj moj muz, ktory je takmer odporca akychkolvek masticiek a kremikov tak toto pouzival ked sa mu niekde na tele cosi vyhodilo.