Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

susanh
19. říj 2010

Tak to ste ma moc nepotesili 🙂 len po tom vytlacani je na tvari namiesto malej bodky niekolkodnovy cerveny pupak...🙂)) a ked sa zahoji je tam zase cierna bodka...a tak dokola....☹((..... ale teda ten peeling dost zanedbavam, naplastiam moc neverim...ale skusim dakujeeeem 🙂

iwusca
19. říj 2010

@xkacatkox ahoj necitala som cel diskusiu len poslednu stranu tak neviem ci uz sa tu rozoberala kozmetika MaryKay. Ja s nou robim a je velmi dobra a ma to tu vyhodu ze si ju pred kupenim mozes vyskusat. Staci kontaktovat kozmeticku poradkynu v tvojom okoli, ktoru najdes na ich webe 🙂
@susanh zaklad je pravidelna starostlivost rano a vecer 😉 ja uz cierne bodky nemam 😀

riana12
20. říj 2010

@susanh tak sa vrhni v prvom rade do peelingu a hlavne pravidelneho cistenia (hlavne vecer, aby si sa zbavila toho, co ti na plet "sadlo" pocas dna) 😉
a tie naplaste su celkom fajn, urcite nie su na zahodenie, ale zase od nich neocakavat ani to, ze ta zbavia bodiek uplne a na prvy sup... 😉

susanh
20. říj 2010

ved prave cistim uz roky, rano, vecer, cistaci gel, tonik, 🙂 ....a teda na to ze mam 33 rokov a stale taku plet to nie je bohvieco....lebo zase tie pripravky co su na akne zas nie su proti stranutiu... a mimicke vrasky sa mi veru nevyhybaju 😀

iwusca
20. říj 2010

@susanh skus tu Mary Kay je to aj proti starnutiu a vraskam a fakt to vycisti tu plet. Poslem ti do IP kontakt na niekoho v tvojom okoli co robi s touto kozmetikou. Ved za vyskusanie nic nedas 😉

susanh
20. říj 2010

@iwusca dakujem mrknem na to

lyongirl
26. říj 2010

@susanh toto som našla, tak som si na teba spomenula, ale článok som nečítala, tak neviem, či ti niečo pomôže 😉

http://wanda.atlas.sk/ako-sa-zbavit-bodkovaneho...

susanh
31. říj 2010

@lyongirl dakujem, odporucaju tam tie naplaste, cistenie, a ziadne vytlacanie......

ypsinkova
31. říj 2010

@susanh kúp si sírové mydlo 😉

darina77
8. lis 2010

pre všetky lush závislé od 19 novembra by mal byt lush obchod aj v Gyori v arkade

bellada
9. lis 2010

@darina77 dobre vediet 😉 z BA to nemame az tak daleko 😵

lindulak
9. lis 2010

baby co su tie miceralne roztoky? teda co to znamena, ze su miceralne? som si to kukla na nete, ale nejak tomu nerozumiem. chcem jednoduchsie vysvetlenie 😀 ja teraz pouzivam biodermu sensibio H2O a krem od Alverde alove vera, ale neviem, ci mi robi dobre... teraz mam od koznej nejaky antibioticky gel, lebo som nejak vyhadzana a odporuca mi Biodermu Sebium... no neviem, to som pouzivala pred rokmi. teraz sa mi nezda ze mam az taku mastnu plet, aj ked trochu mastna je,aj vlasy. mam ju dost necistu, ale zas aj citlivu, hocico neznesiem, prilis mi to susi, stipe a tak, ked je to urcene na aknoznu plet. najlepsie su mi pripravky na citlivu plet. ved uz by som mohla nieco aj proti vraskam, ked uz budem mam 28.

bellada
10. lis 2010

@lindulak je to roztok- voda, ktora obsahuje mikroskopicke ciastocky - micell, ktore dokladne cistia plet a pritom su pre plet neutralne, cize ju nezbavuju jej prirodzenej kyslosti, ochrannej vrsrvy a nadmerne nevysusuju ani nemastia ...preto su velmi setrne, nesposobuju alergie a su vhodne pre citlivi plet, vyborne odlicuju 😉
neviem ci to bolo dostatocne 😀 mozno niekto este doplni... 😉

riana12
10. lis 2010

@lindulak nasla som daco taketo:

**********
Čo je to micelárna odličovacia voda?

Micelárna technológia spôsobuje, že odličovací prípravok má podobu ultrajemnej vody, ktorá odličuje ako mlieko bez nutnosti trenia. Je vhodná na mihalnice, ktoré nesmieme vystaviť pri odstraňovaní maskary silnému šúchaniu. Vďaka špeciálnemu technologickému procesu sa čistiace molekuly zoskupujú do miciel. Tie fungujú ako mikrolapače nečistôt.
**********

a skus skor od biodermy micelarku sensibio - ta je pre citlivu plet a ak nemas uplne mastnu pokozku, tak chod skor do tohto 🙂

lindulak
10. lis 2010

dakujem baby za vysvetlenie 😉
@riana12 presne tuto sensibio H2O pouzivam. ozaj dobre odlicuje, no zas sa aj dost rychlo mina, ked mam aj make-up alebo puder, lebo si aj dva tampony namocim. na oci mam teraz iny odlicovac, este ho dominam. a skusali ste niekto ocny krem Bioderma sensibio? aky je? ja sa teraz chystam vyskusat ocny krem od Mary Kay. Kamoska mi to robi, ta mi nuka so zlavou. Lebo by som chcela uz aj nieco proti vraskam.

riana12
10. lis 2010

@lindulak no pocula som, ze detska ABC micelarka je rovnako ucinna ako tato sensibio a ze viac sa oplati... rozmyslam aj ja o jej kupe... tiez som mala sensibio, ale minula sa, teraz dominiem obycajnu pletovku, co mam este doma a asi sa vhnem uz aj ja do tej detskej 🙂

domika007
10. lis 2010

@lindulak
@riana12 suhlasim s rianou, ta detska ABC micelarka je super 😉 uz mam asi 3 -krat a stale spokojnost 😎

lyongirl
11. lis 2010

ahojte, baby aká to je tá detská ABC micelárka, neviete hodiť link, alebo kde ju zoženiem?
Čítam vás tu a tiež by som potrebovala nejakú pleťovú vodu, neviem, či by sa mi hodila, mám mastnú tvár, v lete dosť, vtedy sa nekrémujem, ale v tomto období ju síce mastnú mám, ale nie až tak a robia sa mi šupinky na tvári, potrebujem aj krém a dobrá pleť. voda by sa hodila, myslíte, že by som ju mohla používať?

riana12
11. lis 2010

@lyongirl zozenies ju v lekarni
http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-abcderm-h...

urcite bude aj pre teba vhodna, urcite lepsie, ako sa "oblievat" alkoholovou pletovou vodou, ktora sice odmasti, ale pokozka na to moze zase reagovat zvysenym mastenim sa...

lyongirl
11. lis 2010

@riana12 no viem, že alkohol sa nemá, ale aj tak ho v mojej pleťovej mám, síce minimum, ale nevšimla som si to, ke´d som ju kupovala a ďakujem, skúsim 🙂
len ja mám problém, že mám akné a mám to hormonálne ☹ , to som zabudla spomenúť, ale asi ju môžem aj tak, že?

riana12
11. lis 2010

@lyongirl jasne, mozes uplne bez problemov 😉 tak ono ked uz pletovu s alkoholom mas, nevadi... ono zase ked sa natries nejakym lahkym hydratacnym kremom po pouziti tej pletovej, tak by to nemalo byt take drasticke 🙂

bellada
11. lis 2010

pripajam sa k spokojnym pouzivatelkam ABCderm micelarky 😵 😉
@lyongirl na hormonalne akne mozes tu vodu pouzivat, aspon ti nebude este viac drazdit pokozku, ako ine pletove vody, ale zase akne ta to urcite nezbavi...tam musisi dat jedine doporiadku tie hormony 😉

lyongirl
11. lis 2010

@riana12 no takto to aj robím 😉

@bellada viem, že ma to akné nezbaví, ale aspoň urobím niečo pre svoju pleť zvonku 🙂
či sa akné zbavím neviem, pretože dr. si myslí, že to vôbec nemám v hroznom stave a jediné, čo mi dá, je nejaká voda zvonka a to drastická, kopa alkoholu, štípe to a moja tvár je ešte horšia, bola možnosť ešte s homeo, ale zabúdala som ich brať, bolo toho pri 2 deťoch na mňa moc, stále to sledovať, nemala som trpezlivosť...

lindulak
11. lis 2010

ja mam tiez problem s akne uz od puberty, aj ked je uz ako tak pod kontrolou by som povedala. ale teraz ma trapi taky vysev /teda mavam ho uz par rokov/, ale teraz to mam nejako velmi na celej tvari aj krku - hlavne lica a krk a trochu to aj svrbi. mozno je to aj alergia, som pelova alergicka, na jar mam problem z brezovitych a to sa mi objavilo len pred 3 rokmi po porode. no zda sa mi, ze mi to asi zhorsuju orechy a mozno aj mandarinky, ale nie som si ista. najradsej by som, keby som to mohla nejako otestovat. nechce sa mi vsetko vylucovat zo stravy a skumat, ze cim to je 😝 zvykol mi inak zabrat v minulosti na ten vysev aj krem od Biodermy Sensiobio DS. To som prisla nahodou na to, ked som mala vzorku. Ale zas postupom casu uz tak nezaberal, akoby si ta plet vytvorila nejaku ododlnost. Inak mame smolu ti co mame mastnu plet s akne, lebo uz sa nam aj pomaly vrasky objavia a vyrazky stale nas budu trapit 😝 to je nespravodlive!

lyongirl
12. lis 2010

@lindulak veru, je to nespravodlivé, ja viem, že iné ženy zas majú niečo iné, čo ich určite trápi, ale asi by som mala radšej veľký zadok, alebo ja neviem, no zrovna tvár ☹ 😠 , ženy by mali byť pekné!

susanh
17. lis 2010

@lindulak presne, a potom nevies ci mas pouzivat kozmetiku proti akne ci proti vraskam...:(

lindulak
19. lis 2010

ja teraz pouzivam duac gel a znicila som si novy uterak - vytiahlo mi farbu, mam tam flaky 😝 Inak neviem, ci to zabera, snad mam trochu hladsiu plet, ale strasne susi, supem sa cela, aj ked sa natieram este okrem toho, minam vzorky od biodermy - hydrabio legere. neviem, ci si mam teda kupit mastnejsi krem zatial ci co...

aveline
19. lis 2010

@lindulak duac pouzivam aj ja (teraz uz len obcas, v minulosti mi dost pomohol), ale treba s nim velmi opatrne - aplikovat v malych davkach len na vyrazky, nie na zdravu pokozku. Ked som to neodhadla a dala som ho zbytocne viac, spravili sa mi flaky na tvari.
A krem mam teraz osvedceny od Neutrogeny - hlbkove telove hydratacne mlieko, pouzivam ho na tvar, aj ako podklad po make-up.

zuzana76
20. lis 2010

ahojte, potrebujem poradit ceruzku na oci nejakej dobrej znacky, resp. ako dosiahnut, aby cerucka lepsie pisala, neviem cim to je, ale vsetky co som si kupila doteraz, tak maluju slabo, teraz mam Alverde, uprednostnujem skor prirodnu kozmetiku, z kozmetiky Gosh, ta nie je prirodna mam tiene na oci a som spokojna, ale ceruzku som neskusala, poradite? dakujem

leelo
20. lis 2010

@zuzana76 ahoj. ja mam gosh a nie som spokojna, lezi mi tam, uplne nepouzivana 😒 naopak spokojna som bola vzdy a aj som so znackami: clarins, lancome, collistar, chanel - velmi dobre "pisu" a dlho vydrzia. myslim tak, ze dlho trva, nez ceruzku miniem. uprednostnujem take, co maju aj rozmazavatko 🙂