Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

jankol
20. črc 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@zdenkaklok Ano zanedbava a byla jsem taky takova, ale ted se o ne staram s pratricnou peci 🙂. Jo je to spise tou masti, jako to ze jsem nebyla celou dobu v tech botech taky urcite pomohlo, ale nebylo to to zasadni co na to melo vliv, takze ta mast na to mela vliv asi nejvetsi 🙂. Jo ja taky koukam, alespon si ted nepripadam tak divne, kdyz to nedelam sama 😀.

jankol
20. črc 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@bacika Jo nad nejakym olejem jsem taky premyslela, ale nevim jaky, ale uvazuju, ze vyzkousim nejaky detsky olejicek, ty by mohly byt dobre nebo mas s nejakym zkusenosti?

jankol
27. črc 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@zdenkaklok To já taky ne 🙂. Nejlepší jsou osobní zkušenosti 🙂. Jo taky doporučuji. Já nerada něco doporučuju, když o tom nic nevím nebo s tím nemám zkušenosti.

bacika
29. črc 2018

@jankol Jo fajn je klasický dětský olejíček, nic drahého ani šíleného, prostě klasický, ten modrý od Avirilu. Jak se budeš koupat tak si to dej do vody a zůstane ti na těle a nebo si ho vmasíruj do těla jak budeš osprchovaná, ale před utřením, pak už to nebude mít žádný efekt nebo alespoň ne takový. Ale opatrně stačí pár kapek, ať pak nekloužeš po podlaze 😀.

bacika
29. črc 2018

@pucmelinka A jsi s ním tedy spokojená? Jak dlouho trvalo než jsi viděla nějakou trvalejší změnu? Zbavilo tě to lupů úplně? Jo mám suché vlasy, je zajímavé, že mám suché vlasy, ale zároveň mám plnou hlavu lupů a mastnou pokožku 😨

bacika
29. črc 2018

@zdenkaklok Jo tak to ti úplně rozumím, taky jsem dostala několik nabídek na pojišťováka nebo něco podobného, ale nemohla bych to dělat 🙂. To je fajn, že jsi s ní tak spokojená 🙂, tak dám na tvé doporučení. I více holek jí tady doporučuje, tak na ní asi fakt něco bude 🙂.

pucmelinka
29. črc 2018

@bacika sampon mi zabral cca po trech umytich, kez by neco taky zabralo na ty mastne,uz mi to stve

dura175
29. črc 2018

@pucmelinka A jak moc se ti mastí? Musíš si mýt vlasy každý den? Záleží hodně na tom, kdy je myješ, jestli je sušíš fénem, jestli používáš kondicionér, styling, atd. Jak dlouhé máš vlasy? Jakou kvallitu?

Sama totiž taky bojuju s mastnými vlasy, které rychle plihnou. Nedrží mně účesy. Abych se cítila dobře, musím mýt každý den. Teď jsem si řekla ne, nemůžu to tak dělat pořád. Tak jsem nejdřív přestala používat kondicionér (prestože jsem ho nanášela jen do konců). Dál se opravdu snažím si vlasy zbytečně neprohrabávat během dne. Taky jsem vyzkoušela, že když po umytí vlasy zapletu, tak vydrží déle hezké. Dopracovala jsem se k mytí obden. Na šamponu záleží, ale to je třeba zkoušet, zkoušet, zkoušet. Momentálně mám z DM na mastné vlasy za 17 Kč a sedí mi víc, než drahý Klorane z lékárny. Taky mně vyhovuje Elseve na mastné vlasy. Dál jsem si pořídila sprej s mořskou solí (taky DM, pár korun), která vlasy vysušuje.
Pak se taky chystám na chalenge, mýt vlasy třeba jen 2x týdně, jestli se to náhodou nespraví. Ale k tomu se musím odhodlat psychicky, přece jen chodím mezi lidi každý den.

dura175
29. črc 2018

Jinak na tělo používám pouze kokosový olej. Na pleť teda dražší kosmetiku, žádnou z drogerie. Mám taky mastnou pleť a sklony k akné a taky už nejsem nejmladší...

katka900
29. črc 2018

Nobilis Tilia

pucmelinka
29. črc 2018

@dura175 vlasy myju obden,pokud je umeju rabo/dopol.,tak do druheho vecera jakz takz,kdyz ne,rano umyju ofinu/patku a vypada to v ramci moznosti...ale pokud to.umyjz vecer,uz druhy den vecer mi to prijde nic moc a rano pak katastrofa...

Kondicioner ani jiny styling nepouzivam uz davno, je to pak horsi.. nosivala jsem melir,tak to bylo.o trosku lepsi, ale uz mi to nebavilo, tak jsem presla na ombre... vlasy mam takovy normalni co se deje tyce kvality a hustoty

Ted nefenuju,je horko,schne to dobre,ale zase jsou vlasy takovy neupraveny a nevynikne v nich to ombre,coz je za ty penize skoda

Sampon mam Elseve na barveny,ale ted chci zkusit novy Gluskur (ci jak se to pise) na mastne vlasy...

Mohla bys mi sem dat fotku te slane vody,prosim?

V tehotenstvi jsem myla vlasy jednou tydne a to byla parada,ale stacilo by mi.to jednou za tri dny a nevypadat jak dement...

zdenkaklok
31. črc 2018

@bacika Jo určitě to stojí za to, vyzkoušela jsem hodně krémů a mastí, ale nebyla jsem moc spokojená, tady s tou spokojená jsem, klidně se pod to podepíšu a jak vidíš nejsem jediná spokojená 🙂. Tak to je fajn, že si rozumíme 🙂.

zdenkaklok
31. črc 2018

@jankol No to se potom ani moc doporučovat nedá, pokud to člověk nemá vyzkoušené 🙂, ale najdou se lidi co ví všechno nejlépe a snědli snad všechnu moudrost světa, mám takového v rodině, co byl a viděl snad všechno a ke všemu musí mít připomínku, ale nějak se přes to vždycky přenesu a jedu si svoje 🙂.

yan01
31. črc 2018

@zdenkaklok Zajímalo by mě jestli je ta mast hodně mastná nebo se s ní můžu namazat a obout se a jít klidně ven nebo musím čekat dlouho než se vstřebá. Měla jsem několik mastí na nohy a byly tak mastné, že jsem nemohla udělat ani krok, abych někde neuklouzla, protože máme doma plovoucí podlahu 😀.

yan01
31. črc 2018

@dura175 Líbí se mi, že je vegan 🙂, nějak jsem se poslední dobou zaměřila na tyto věci a redukování odpadu. Ten sprej na vlasy jaký je? Máš s ním zkušenosti? Podle popisku mi připadá, že to vlasy slepí 😕

katka900
31. črc 2018

@yan01 taky jsem se na toto téma zaměřila. Celkově domácnost

pucmelinka
31. črc 2018

@dura175 super,diky moc...

jankol
1. srp 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@zdenkaklok No jéje, nemáš doma náhodou mého tchána? 😀, ten byl snad všude a snědl všechnu moudrost světa, ale z české republiky nevytáhl paty 😀. Jo jsou lidi co všechno doporučují, pak co nedoporučují nic a tak dál 😀.

jankol
1. srp 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@bacika Super díky, to vyzkouším, zrovna ten olejíček mám doma, tak to hned večer vyzkouším, moc do vany nelezu, na to není čas, ale po té sprše to vyzkouším 🙂 díky

dura175
1. srp 2018

@yan01 Já si ho aplikuju na suché vlasy a potom rozčešu. Takže to vlasy neslepí. Zatím nemůžu posoudit ten vysušovací efekt. Jak je vedro, tak jsem pořád zpocená a vlasy mám horší. Každopádně myju teď obden a zdá se mi to lepší to maštění vlasů.

zdenkaklok
19. srp 2018

@jankol Taky máš doma takového? Jo mě tu úplně jak on všechno musí probírat a posuzovat přitom to ani nevyzkoušel a jak říkáš sežral všechnu moudrost světa. Ale vůbec mu to není blbé. Já doporučuju nebo naopak jen to co mám fakt vyzkoušeno 🙂.

zdenkaklok
19. srp 2018

@yan01 Ne nemusíš se bát, že by jsi někde sebou švihla, tedy pokud si na nohy nedáš celé balení 🙂, ale v pohodě, stačí dát trochu, protože fakt dobře mastí, tak není třeba to přehánět, ale taky záleží v jakém stavu je máš a co všechno by potřebovaly.

klarusek
20. srp 2018

Ahoj všem, nevím zda v takovém množství už takový dotaz nepadl ale chci se zeptat zda nemate někdo zkušenost co opravdu funguje na akné. Dle diagnostiky pleti mám mít suchou pleť ale celkem nedavno se mi na celém čele vyrojili bedary. Nejsou to takovy ty zaniceny ale prostě hrbolek vedle hrbolku. Nemá někdo zkušenost z přípravkem, který by to omezil nebo nejlepe pomohl úplně se toho zbavit??

pucmelinka
21. srp 2018

@klarusek mne se dela hlavne v lete na xele takova krupicka...bud mi pomaha od Vichy Normaderm, vydrzi dlouho,nebo jsem mela od kozni masticku na recept

yan01
21. srp 2018

@zdenkaklok Tak potřebovaly by pořádnou generálku, to jo, ale musím postupně, nemůžu všechno jen tak najednou a za jeden den to nespravím. Jo tak celé balení si na sebe nedám. Vyzkouším tedy po troškách a pak uvidím jak bude mastit 🙂.

yan01
21. srp 2018

@dura175 Tak to je fajn a to se dá dávat i na mokré? s tím máš taky zkušenosti? Je to tedy lepší na suché?

yan01
21. srp 2018

@katka900 Ano poslední dobou se tomuto tématu taky věnuji a snažím se něco udělat jak pro nás, tak pro naši planetu, protože je to fakt už akutní si myslím.

bacika
23. srp 2018

@jankol Já si dám vanu jednou za čas, taky to moc nestíhám, takže v té sprše je to pro mě nejvíce vyhovující 🙂.

bacika
23. srp 2018

@zdenkaklok Jo jo četla jsem už více pozitivních názorů a nejen tady, takže super, to jsem ráda. 🙂 Děkuji