Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
11. črc 2008

ty jo, lendy, ten cesky lush je snad lepsi nez tady ten v UK 😅 Tady nedostavame zadne vzorky k objednavce (i kdyz je objednavka za skoro 30 liber!!!), lush noviny jsou udajne zdarma k nakupu (nikdy jsem je nedostala),...tak nevim, na cem tak setri... 😖

zanett
11. črc 2008

Jo a jeste jsem chtela napsat, ze bych si objednala kopu veci do zasoby, abych usetrila na postovnym (to je totiz drazsi nez treba babyface)...ale problem je, ze ta kosmetika, kterou si objednavam ja, ma velmi omezenou trvanlivost, takze jednou za cca 6 tydnu tu objednavku stejne musim udelat...nebo si skocit do sousedniho mesta, tam je primo obchod, ale zase tam nejsem tak casto...a kdyz si spocitam naklady na benzin, tak to si to rovnou muzu objednat... 😒

lendy1
11. črc 2008

zanett, tady taky nic nedoatneš ani omylem. Dokonce se tam ve foru někdo rozčiloval, že měl objednávku za 20tis a ani nějaký vzoreček zdrama-prostě nic 😝

aponchie
11. črc 2008

zanett vsak to bolo k tematu..
lendy no to je des to postovne..takove znacky a jeste si to uctuji to fakt nechapu,tak az budu v praze zajdu si tam osobne ..aspon to osaham ocucham a tak..to pres net moc nejde 😀

nobody
12. črc 2008

zanett .... ty shity měly být některý přípravky na hubnutí .... samozřejmě v uvozovkách ... no asi z doslechu a složení 😀

ella1
12. črc 2008

caute.baby mne nejako zoschla pokožka(asi aj zo slnka),tak sa šúpem jak kapor 😝 už som si robila peeling,krémujem sa stále ,ale aj tak sa šúpem.aj sa bojím ísť na slnko,lebo by som mala fľaky,keby ma náhodou opálilo.

u nás musím povedať,že vždy mi pošlú k lush vzorku.ked mám nákup napr. za 600 sk,tak jednu,minule som mala za niečo vyše 1000 sk,tak tri.tak to je super!
ja už som závislá 😀

lendy1
12. črc 2008

zanett (nebo kdokoliv jiný 😀 ), potřebuji zase poradit:
dá se někde na netu vyčíst něco zajímavého v češtině o složení kosmetických výrobků? Jako na co si dávat pozor a co jednotlivé složky vlastně znamenají? Nějaký takový přehledný výcuc 😀
Jsem zkoušela hledat a nic moc zajímavé jsem nenašla. Děkuji 😵

ella, tak to se máte, že alespoň něco dostanete 😉 Já si teď v létě dávám na sebe několikrát denně termální vodu ve spreji-fakt je to moc fajn a určitě to taky hydratuje 🙂

pimpulka
12. črc 2008

ahojte....lendy a ktoru term. vodu mas v spreji? ja som minule skocila do body shopu a tam som skusala nejaky s vit. E no ale poviem ti to bolo take sprejovite, proste pani vravela ze sa da v poho aj na make up, ja som nemala nic len mascaru a pod okom sa mi od toho spricu aj roztiekla....tak neviem ako by som vyzerala s makeupom...a to som striekala z dostatocnej vzdialenosti a pod dohladom predavacky 😀
chcela by som nejaky taky spric co strieka len taky oblacek, proste ne kvapocky, ako keby len paru...pocula som zevraj Avene je taky, neviem baby poznate ho?

pimpulka
12. črc 2008

jaj a objednala som si na jahode ten biotherm, gel na tvar...maju krem aj gel...hmmm nevravim ze zle, ale ja sa asi po nom zas vratim k vybornym ceskym kremom Syncare...neviem ci si namyslam ze to z toho kremu mam taku peknu plet, alebo kombinacia mydiel na tvar Lush a ten krem od Syncare....ale momentalne som spokojna..este cakam ake zazraky spravi ten biotherm 😉

zanett
12. črc 2008

Lendy, s tim seznamem slozek to bude slozity, ja znam jedny dobry stranky, ale jsou komplet v anglictine 😅 , to ti asi nepomuze, ze, pak jeste nemecka BDIH ma www stranky - mimo jine tez v anglictine, mozna i v cestine, to jsem se nedivala...je to ale dobry napad, zkusim se po necem podivat...

Jinak, jeste k lush; divala jsem se na lush stranky v dalsich zemich a zaujala me prehledna tabulka na kanadskych/americkych strankach - tam je krasne rozepsano, ktery lush vyrobek se hodi/nehodi pro jaky typ pleti...a pak australske lush stranky jsou zase dobry kvuli slozeni vyrobku, maji tam krasne rozliseno, co je prirodni a co synteticke...

pimpulka, jj, avene dela termalni vodu, taky La Roche Posay a i Vichy (mozna i dalsi...)....ted si presne nepamatuju, jakou ma lendy 😅

lendy1
12. črc 2008

pimpulka, jj, Avene dělá jen takovou velmi jemnou spršku 😉

ella1
12. črc 2008

termálnu vodu mám LRP.je super.

nobody
12. črc 2008

těch stránek bude i v češtině jak **** 😀
a anglina snad neva ....

a nestačíé se mrknout, jaký látky ten který výrobek obsahuje a pak to prodiskutovat? To je myslím jednodušší

lendy1
12. črc 2008

zanett, tak jsem se začetla na BRMS do témata přírodní kosmetika a je tam fajn odkaz, tak to proštuduji, ale když ještě něco najdeš, sem s tím:

http://www.prirodni-kosmetika.estranky.cz/stran...
http://www.prirodni-kosmetika.estranky.cz/stran...

tak já jdu mrknout na australský Lush a jestli to tam stojí o 1/2méně, tak přidám příště manželovi na cestu ke klokanům kufr na Lush 😀

pim, a jaké krém máš od Syncare? Tuhle kosmetiku bych ráda někdy v budoucnu vyzkoušela, ten jejich peeling mě moc zajímá 😉

pimpulka
12. črc 2008

lendy mam Nicream s aloe vera, SPF 10, denny krem pre citlivu plet...citam co vidim na tube 😅 ..hydratacny je...straaasne lahulinky, necitim na tvari ked ho mam...kozmeticka tu v BA mi ho odporucila, ked som u nej bola na cisteni ultrazvukom, a merala mi stav pokozky a zhykla ze jeezisi vy mate maximalne dehydrovanu plet! odvtedy kupujem len silne hydratacne kremy, mala som vzorku vichy ten ich novy hydratak, na mna bol troska hutny, tak som skusila biotherm...po 1dnovej skusenosti sa mi este tazko vyjadruje....ale ten od syncare fajn...a krem vychadza okolo 500skk takze ani neni ten z najdrahsich....

pimpulka
12. črc 2008

jaj lendy a chcela som este ze na ich stranke syncare som citala ze staci napisat , a posielaju v poho vzorecky

sylvie
12. črc 2008

pimpulka, prosim ta kde ti v BA merali stav pokozky?

sylvie
12. črc 2008

lendy, super tie linky co si sem dala.. musim si to nastudovat a aj porovnat s mojou kozmetikou, kt. pouzivam.. 😉

pimpulka
12. črc 2008

sylvie tutok....http://www.beautyslender.sk/web/kozmetika.html
pani rozkosova to robi...zavolaj jej, je to v centre BA a ani to nestoji horibilnu sumu

pimpulka
12. črc 2008

Re: Vzkaz z WWW ceny vzorků ( SynCare 2007-11-27 16:37:52 )
Dobrý den, cena make.upů - vzorečků je 12,- Kč za kus. S pozdravem Soňa Vinkláriková sona@syncare.cz asistentka prodeje SynCare Plus, s.r.o. Krkoškova 4 613 00 BRNO Tel: 548 521 611 Fax: 548 521 230 T-Mobile: 739 954 352

toto som prekopirovala z diskusneho fora na stranke syncare.cz 😒 ...takze sa za vzorecky plati

pimpulka
12. črc 2008

Re: Vzkaz z WWW ( SynCare 2007-11-20 08:41:44 )
Dobrý den, vzorky (mimo make-upů - ty jsou zpoplatněny), jsme Vám odeslali. S pozdravem ¨ Soňa Vinkláriková

neneee 😀 len vzorky make upu su spoplatnene, ostatne nie

sylvie
13. črc 2008

pimpulka, dakujem za info o tom salone.. 🙂

binki
13. črc 2008

úžasný je krém Hydraction - Dior a čistící gel s vit E na tvář z Bodyshopu, na tělo používám Niveu, a na bříško zpevňující sprej od Avonu, mám ráda i L´Occitanne...

aponchie
13. črc 2008

ja jsem se prave napatlala Niveou a je to nadhera ta vune 😵 a jeste mozna pro nektere nepredstavitelnej zastaralej ,ale me nadherne vonici Nela G.nebo Maryna 😵 sem milovala kdyz me babicka natirala tvare po koupani a vonelo i pyzamko od toho a jeste zive kvety 😝

arvetka
14. črc 2008

apon
já právě moc parfémované věci nemám ráda 😒 ale zjistila jsem, že přírodní kosmetika je mýmu nosu příjemnější, syntetickou vanilku nebo kokos jsem přímo nenáviděla a teď se mažu kokosovým olejem na střídačku s vanilkovým a můžu se učichat 😵

jo a přidávám dojem z mýho prvního lush výrobku:
už čtvrtej den si šmrdlám po obličeji angels on bare skin a jsem moc příjemně překvapená 🙂 sice pro mě hodně nezvyklá konzistence, vůni levandule bych si klidně odřekla, ale neva 😉 krásně vyhlazuje (obsahuje nadrcený mandle) a cídí póry. nedávám na něj už krém, jen dočistím pleťovkou, ráno dávám bázi pod make-up. ještě jsem zvědavá, jak dlouho mi vydrží.

zanett
14. črc 2008

arvetka, tak to je prima uspech. Ja kdyz zacinala s babyface a potom s aquamarinou, taky jsem si rikala, ze doufam, ze mi to nejakou chvili vydrzi....protoze ten babyface je moc prima, ale strasne mastnej a ulepenej a aquamarina ma takovou divnou houbovitou konzistenci a navic strasne divne smrdi.. 😅 ale ted uz si to bez nich neumim predstavit 😵

jo a ze soboty na nedeli jsem jela za kamoskou do Nottinghamu, ta taky ulitava na lushi a dala mi at vyzkousim kondicioner H'Suan Wen Hua (netusim, jak to nazyvaji cesky) - tak jsem to u ni vcera rano zkusila. No nejdriv me zarazila konzistence, pac to vypada jako hodne ridky testo nebo divna pletova maska a pak ten smrad - jak ze zavodni jidelny 😖 ..no kazdopadne jsem ho vyzkousela (a musela jsem ho poradne vymyt, pac jsem nechtela, aby se za mnou linul zavan 😖 ) a musim rict, ze dobry. Krasne mi zjemnil vlasy a moje namahany a suchy konecky si krasne oddechly (aby taky ne, kdyz obsahuje vejce, olivovy olej, banany atd)...ale netusim, jestli si ho koupim, protoze ta 'vune' je fakt strasna a nechci kazdy rano zacinat tak, ze se umeju vejcema apod 😀

arvetka
14. črc 2008

zanett to by měla být vlasová maska před umytím, ne? a ten smrádek si dokážu živě představit 😀

zanett
14. črc 2008

arv - no na netu je to moisturising mask, ale na te lahvicce bylo napsano hair conditioner...taky jsem z toho cela zmatena, ale kamoska to pry pouziva jako kondicioner...tak nevim...Ja mam ale s tem lush vlasovyma vyrobkama problem v tom, ze oni nedelaji zadny na barvene vlasy (nebo jsem alespon zadne nenasla), coz je docela problem, pac ja si barvim vlasy a opravdu vidim rozdil, kdyz pak pouzivam sampon/kondicioner na barvene nebo nebarvene vlasy. Ty normalni mi barvu vymyvaji rychleji, takze ja se bez spesl pripravku dlouhodobne neobejdu...bohuzel.....No ale ten zapach tady toho konkrentiho...bleee 😀 , to proste nerozdycham....libi se mi, kdyz mi MP projizdy prsty vlasy a rika, jak mi krasne voni, ovsem s timhle vyrobkem by se mu asi udelalo mdlo.... 😀 😀 😀

zanett
14. črc 2008

Jo a jeste jsem se chtela zeptat; premyslela jsem nad Coolaulin (vlas. kondicinoner) - teda, neni na barvene vlasy, takze to je velke minus, ale je udajne urcen pro suche a pozkozene vlasy, coz by bylo pro ty moje dobre (zvlast ted, kdyz si je nechavam zase narust dlouhe, tak nechci, aby se mi z toho barveni a denodenniho fenovani zacaly trepit konecky 😒 )....nepsal tu nekdo, ze ma zkusenost? Kdyby byl dobry a sla bych do nej, asi bych ho nepouzivala denne, pac bych mela po barve, ale tak dvakrat tydne? A udajne voni lip..?