Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

aponchie
28. črc 2008

sylvie a proc si to nedas do caje nebo do dzusu kdyz ti to tak samotne nechutna? 😀

pimpulka
28. črc 2008

caffte baby 😵 no uz mi dosiel kokosak....hlavne ze som im napisala svoju bytovu adresu ako odberatelovu- sak som to tam musela napisat- a aj adresu kam maju balik dodat!! no hadajte kam mi to poslali?? 😀 jaaasne ze tam kam nemali, cize domov kde sa vacsinou nenachadzam, tak sa mi kokosak susil tyzden na nasej poste...v poslednej dobe som nejak alergicka na nase postarky tak mi prepacte tento vylev zlej nalady 😔
poradite mi? kokosak planujem aj na páčo svacnut...jak to s tym zabalom? najprv umyt vlasy, pak kokosak, na to foliu a cakat, pak zas zmyt samponom vlasy, alebo normalne na mastne vlasy sup kokosak , folia, a pak zmyt samponom? hmm? dikes 😉

lendy1
29. črc 2008

pim, zkopírováno ke kokosáči:
Na vlasy jako kondicionér před mytím, zabrání vysoušení vlasů, dodá jim lesk a zároveň vyživuje pokožku hlavy i suché a roztřepené konečky.

Takže podle mě do vlasů před umytím a pak klasicky umýt vlasy 😉

arvetka
29. črc 2008

Dodatek ke kokosáku: fakt úžasný 🙂 😵

No a ty Lancome stíny origoš:
http://cz.strawberrynet.com/productDetail.aspx?...

...a verze z mimibazaru 😒 :
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=205389
tak nevím....

Každopádně si budu objednávat většinou z jahody, pro jistotu. Akorát musím pořešit povolení plateb přes net...

zanett
29. črc 2008

Tak holciny - definitivne jsem se rozhodla prestat si barvit vlasy. Mam strasne suche konecky a zadna maska ani zabal na ne neplati, takze barvu uz nee (i kdyz jsem zvedava, jaka budu hrdinka, az mi to zacne odrustat...)...posilhavala jsem po lush sampukach (i kondicionerech) - i kdyz to slozeni neni pro me uplne koser, ale kdyz ty vase zkusenosti jsou prevazne pozitivni...takze ted uz nemusim pouzivat pripravky na barvene vlasy (konecne!) a muzu se porozhlidnout po necem jinym...(jo a taky jsem si vcera nechala nastrelit nausnice - poprve v zivote!- a tam mi rekli, ze 6-8 tydnu bych si stejne vlasy barvit nemela...takze s barvou je konec! Zacnu zase, az budu sediva.....jen se bojim, abych pak nezjistila, ze jsem sediva uz ted 😀 😀 😀

arvetka
29. črc 2008

jé zanett, ty nemáš dírky v uších? 🙂

zanett
29. črc 2008

arvet; ted uz jo 😀 ...nasi (hlavne tata) vzdycky byli takovi prirodni a holisticti a propichovani usi videli jako neco nerozumnyho, co by se nam se segrou jednou urcite vymstilo na zdravi atd atd atd..takze dirky ne. Kdyz nam bylo cca 10, tak jsme chtely nase ukecat, at nam daji usi propichnout - mamka byla docela ochotna, ale tata to rozhodne odmitl, takze nic....no a az vcera mi dosla trpelivost, dozrala jsem se (taky me trochu vyhecoval pritel) a nechala jsem si je udelat..nasi o tom nevi, az se to dozvi, budou na pokraji infarktu 😀 , ale budu muset zduraznit, ze je mi 25 (!!!!) - jsem dospela a tudiz zodpovedna sama za sebe abla bla bla... 😀 Ale vsadim se, ze az se to nasi dozvedej, nebudou se mnou dva mesice mluvit 😀 - takovy veci se v nasi rodine vzdycky braly dost vazne 😒 🙄

verci.k
30. črc 2008

Co se týká stínů Lancome na mimibazaru, tak většinou se tam prodává zmenšená velikost - 1,52g (což je uvedeno v textu). Proto je cena třeba 2-3x nižší. Hodně prodejců má v nabídce tuto velikost stínů, protože je o ně větší zájem.

arvetka
30. črc 2008

verci.k
jej, velikost jsem blbec nezkoumala 🤐

sylvie
30. črc 2008

no tie ceny na mmb su fakt neuveritelne.. ten dvojfazovy odlicovac, co tam stoji 490 Kc, stoji u nas v parfumerke 1.200 Sk.. arvetka, presne tie ocne tiene na kt. si dala link mam..

no inac ja som onoho casu pracovala pre jedneho distibutora znackovej kozmetiky, ale radsej nebudem menovat znacky, ale su to tie najzvucnejsie.. a teda distributori si davaju obrovske marze, k tomu este marza parfumerky a ta cena vyskoci tak, ze sa nam z toho hlava zatoci.. viem to dost presne, lebo som robila ucto..
tym chcem povedat, ze ked je nieco take lacne, tak to nemusi znamenat, ze je to fake, ale ze ma asi iny zdroj, odkial tie veci berie..

aponchie, dik.. uz si to davam do jablkoveho dzusu.. a uz som si na to celkom zvykla, tak snad to ten mesiac vydzim, ako si dala zavazok.. 😉

lendy1
30. črc 2008

ahoj Verčo 😵

arvetka, od Verči už mám doma několik věciček ve své koupelně 😀 a opravdu to jsou všechno originály a vše za veeeeelmi skvělé ceny...takže nakupovat u Verči se neboj 😉

No, holky, tak nějak nefunguje český Lush a asi jen tak fungovat objednání nebude 😢 Mají prý problém s licencí kvůli novým web. stránkám, nějak to řeší, jestli to budou předělávat něbo něco vyřeší s tou licenci, ale kdy zase pojedou jejich stránky je ve hvězdách...ach jo...

zanett, já si musela nechat odrůst černou barvu-nic s tím nešlo udělat, jen nechat odrůst a byl to hnus. Z vlasů do pasu jsem je ustřihla na mikádo a chodila pořád na stříhání, abych se té černé co nejdřív zbavila 😝 A teď bych nejraději blonďaté 😀 -né, to je vtip 😀
tak pak dej vědět, jak jsi spokojená s novými šampony od Lush 😉

kukuca
31. črc 2008

Ahoj holky, prosím vás nevíte o nějakým dobrým ozkoušeným antiperspirantu?Koupila jsem od Baley takovej průhlednej a je to děs..Nijak nadměrně se nepotím,takže nepotřebuju drahý z lékárny,ale tenhle mě fakt zklamal..

titkovamiriam
31. črc 2008

ja pouzivam lady speed stic,aj antiperspirant aj ten ich gel a je suprovy

kukuca
31. črc 2008

dík, tak já se po něm dneska kouknu.Nechce se mi zkoušet na slepo a pak mít další 3 pomalu nenačatý v koupelně 🙂

zanett
31. črc 2008

lendy, no ja prave nevim, jestli mam jeste nejakou dobu pouzivat pripravky na barveny vlasy (zatim je pouzivam - dokud je nespotrebuju) - pac je mam nove obarveny cca tyden a pul, tudiz barva je relativne nova...nebo mam rovnou prejit na normalni pripravky s tim, ze mi to smyje (spis vysisuje) barvu rychleji... 😒 ? Rekla jsem si, ze teda dopotrebuju to, co mam a pak si poridim komplet jinou sadu....jenom je pravda, jak rikas, ze to bude trvat dost dlouho, nez to odroste... 😖 a taky se bojim toho, abych pak nezjistila, ze jsem treba sediva (prosedivela) a ze se stejne budu muset barvit 😀 😝 (sedivost se pry dedi a moje mama mela pry sedive vlasy uz na sve svatbe - ve 22 letech 😖 )...ta dermatolozka, ke ktere chodim, mi kdysi rikala, ze pry kolem 34. roku zivota ma kazdy uz sem tam sedivy vlas...Mne je 25, takze tipuju, ze mi moc casu nezbyva... 😠

aponchie
31. črc 2008

kukuca ja mam zase oblibenej nivea sprej pod paze

kukuca
31. črc 2008

Aponchie, no to mě taky napadlo, ale já se jaksi potřebuju pro dobrej pocit každý ráno něčím ,,natřít,, 🙂 Spreje nezabraňují pocení nebo jo?

lendy1
31. črc 2008

kukuca, zkus toto, na léto je to super věc 😉
http://www.lekarna.cz/vichy-7denni-kura-proti-p...

zanett, no já občas chytnu takovou měnící náladu a jdu maximálně do nějakého vymývacího šamponu, tak jestli pak uvidíš nějaké šediny, tak tohle je určitě lepší než klasická barva. Do barvy mě už nikdo nedostane, maximálně ještě tak do melírů, ale to by muselo být hodně decentní jako vyšislé od sluníčka 🙂

zanett
31. črc 2008

Lendy 😉 ...ja jsem ty vymyvaci sampony zkousela jako pubertacka, ale nekdy se barva prenesla na povleceni (polstar) 😀 , tak jsem toho musela zanechat...ale modlim se, abych se uz nemusela barvit, pac kdyz kazdy rano pri cesani vidim, jak mam strasne suchy a zniceny konecky, tak je mi z toho spatne...lendy, muzu otazecku? Ty mas dlouhy vlasy; jak dlouho (zhruba) ti trvalo, nez ti narostly? Ja vim, ze kazdymu rostou jinak a ten rust se neda nijak zpomalit, ani zrychlit, ale ja mam proste poslednich par mesicu pocit, ze mi vubec nerostou...za mych mladych let mi stacil rok na to, abych si vypestovala dlouhy....ted uz ale od minulyho prosince (tzn 8 mesicu) pilne pestuju dlouhy a mam je sotva po ramena ☹ (teda, musim nechavat zastrihavat konecky, ale vzdycky kadernici upozornim, ze chci vzit jen malinko a ona mi fakt odsrihne jen malo...tak nechapu, kde je chyba 😒 )

Jo a jeste jsem se chtela zeptat; ohledne lush samponu/sampuku a kondicioneru; co myslite ma hlavni zasluhu na tom, ze jsou vlasy po pouziti hezci? Ty sampuky nebo kondicionery? Nebo snad oboje?

titkovamiriam
31. črc 2008

ahojte -tak ja si vlasy farbim uz niekolko rokov a pouzivam pripravky na farbene vlasy 🙂 ,mam vlasy do pol chrbta tak ak idem ku kadernicke na melir je cela stastna ze robi s dlhymi vlasmi a potom cele poobede prekecame nez my vlasy spravi,akurat sa k nej chystam po lete na novy image a na materskej som si vlasy farbila sama,a tak sa chcem zverit do ruk odbornicke a relaxovat v kadernictve. 😀

pimpulka
31. črc 2008

ahojte
to kukuca: ja odporucam toto
http://lush.sk/index.php?pid[]=244&id_zbozi=422...
nezabranuje poteniu, a to je super podla mna...mam jemne mokre podpazusie ved je hic ale o zapachu ani vecer neni rec! naozaj super...prplacka trosku ale oplati sa!! mam 50g ale podla mna mi to vydrzi dlllhe roky hehe...mam ho uz 2mesiace a nic neubudlo skoro 😅

pimpulka
31. črc 2008

to zanett:
ja pouzivam lush sampuk aj kondicioner, ale ako som uz pisala ten kondicioner american cream okrem super vone ma extra nenadchol, ale ine baby si ho pochvaluju...teraz som vyskusala sampuk a Tigi kondicioner, a vlasy mam tak isto pekne leskle takze zeby ten sampuk mal vplyv na ten lesk u mna? asi hej

lendy1
31. črc 2008

zanett, tak to teda čučím 😲 to se mi nikdy s tou vymývací barvou nestalo.
Mě vlasy teď už nerostou tak rychle, ale pořád to docela jde (řekla bych, že se pořád držím toho 1cm za měsíc), dřív mi rostli rychleji.
Celkově bych řekla, že co nemám barvu, nepoužívám tuny styling. přípravků, zobu vitamínky a tak...tak je to na vlasech dost znát. Před těhu mi i strašně moc padali, byli neustále zplihlý, bez lesku, roztřepený konečky...a teď jsem fakt spokojená. Vlastní barva je přece jenom přirozená a sluší mi asi nejvíc a vlasy mám teď i dost lesklý a vypadají zdravě 😀
Když se teď nechám ostříhnout, tak říkám, ať to vezmou, kolik je potřeba, i 5cm, že to brzy doroste. Ale já hlavně potřebuji dobře prostříhat a to jsem zatím našla jen jedno kadeřnictví, kde to opravdu umí a vypadám pak lépe a ne jak s helmou na hlavě. A samo, že je to nejdražší kadeřnictví ve městě 😝 Jenže já jsem pěkný flink na stříhání, takže chodím tak 4x za rok 😔

Jinak k těm šampukům a kondicionérům z Lush: vidím to stejně jako pimpulka s tím kondicionerem. Myslím, že za ten lesk může spíš ten šampuk (mám ten se třpytkama, teď nevím, jak se jmenuje-takový bílý). Ale zase po tom šampuku mám vlasy hrozně "tvrdý", že bez kondicioneru to nejde, to bych je snad ani nerozčesala.
Chci teď vyzkoušet od Lushe ten pevný kondicioner a ten pevný šampón (sakriš, jak nefungují ty český lušovský stránky, tak jsem bezradná a nevím, jak se co jmenuje 😖 )

aponchie
31. črc 2008

ja jsem narazila po dlouhe dobe na balzam na vlasy kokosovej od firmy milmil v litrovem baleni prodava ho makro a je bezvadnej teda..krasne vycesu vlasky a nadherne vonej 🙂

lendy1
31. črc 2008

aponchie, už jsem o něm taky slyšela, mají ho i běžně v drogérce, až dole schovanej 😀

binki
31. črc 2008

používám zábal z olivového oleje (panenský) s výtažkem z kaktusu a občas kokosový kondicionér, oboje z Emirátů, značku si ale nepamatuju, normálně to tam kupuju v Carrefouru

aponchie
31. črc 2008

fakt jo?toz to ani nevim ja uz radsi po urcitejch vecech ani nepatram pac to je marne..kolikrat prodavacka neni ochotna ani pozdravit 😝 jako ja ho jednou zkusila pac me stvalo,ze ac to byl sebedrazsi kondicioner vlasy nevonely a neslo to moc rozcesat takhle toho naplacam na vlasy fakt hodne a jde to ..

zanett
31. črc 2008

lendy, ja uz na svych vlasech vyzkousela ledacos...dokonce si pamatuju, ze kdyz mi bylo 14 nebo 15, tak se prodavaly takovy pytlicky s barvicim samponem na jedno pouziti a to byl masakr, pac kdyz jsem v tom zmokla, tak jsem mela obarveny tricko i krk 😀 😀 😀

Takze jsem zcela vazne zacala uvazovat o American Cream kondicioneru (jak jinak, ze), ale kdyz jsem si precetla ty prispevky na UK strankach, tak nevim, co si o tom myslet. Je fakt, ze kazdy ma jiny vlasy a tim padem jiny zkusenosti a zatimco jednomu to velmi vyhovuje, druhymu to udela na hlave paseku. Ale nekteri tam psali, ze je ten kondicioner moc ridky a ze se tak rychle spotrebuje, druzi naopak psali, ze je tuzsi a vydrzi. Takze jak to vlastne je? (jedna holcina tam dokonce psala, ze to nejmensi baleni -100ml- ji vydrzelo jen na tri pouziti!!!1 😲 Tak pokud je to opravdu tak ridky, tak do toho asi nejdu...zase tak levny to neni...)............Ja jsem si prave myslela, ze to bude (mozna) spis tema kondicionerama a ne samponama - to, jak pak vlasy nakonec vypadaji; jestli se lesknou atd, protoze prece vetsina samponu nadzvedne supinky vlasu a tim je udela jakoby drsnejsi a nachylnejsi k zacuchani a kondicioner ty supinky jakoby 'sklopi' zpatky a tim vyhladi povrch vlasu a ten je pak lesklejsi a hebci (a lepe se rozcesava)...ale jsem z toho fakt zmatena, pac bych si velmi nerada poridila neco, co by mi ty vlasy jeste vic zhorsilo 😝 Takze mam dotaz na ty, kteri American Cream pouzivaji: v cem byste rekli, ze je dobry ci lepsi nez ostatni kondicionery (krome vune) a v cem horsi? Porovnala bych si pro a proti a podle toho se rozhodla....obavam se ale, ze na ty moje vlasy by pomohla jen paruka 😀 😀

arvetka
1. srp 2008

já jsem s těma kondicionérama taky docela v pasti 😒
mám barvené vlasy, teďka používám balzám s medem a mandlemi od Lavery, sice je fajn (nevoní teda, ale co už), vlasy mám jemné a dobře se lesknou, jenže zase ta barva je za dva týdny v čoudu (umývám si vlasy obden)...Mám odstín Espresso (nebo tak nějak 😅 ) a je strašný, jak brzo se stane z krásné výrazné barvy nudná středně - tmavě hnědá 🙄

pimpulka
1. srp 2008

caffte...to zanett: amer. cream, no aj podla mna je taky trosku redsi....proste on tece v pravom slova zmysle, ne tak gelovy ako co ja viem napr. pantene...abo ine kondicionery....ked som ho kupovala tak mi predavacka opisovala ze je super lebo neobsahuje to co ostatne kondic.- moc nepamatam ale myslim narazala na silikony?? 😕 abo tak nejak....ze to proste ten amer. cream nema a vlasy budu super...doslova povedala ze to je ten pocit ked si umyjes vlasy,vysusis a oni budu take rozlietane jemnulilinke jak ked si zelektrizujes vlasy 😀 neviem ci som to spravne opisala...vtedy si mi to zdalo fajn, no pri pouzivani som zistila ze MOJMU typu vlasov to nedobre robi...hreben sa mi vo vlasoch neklze ale on sa prilepi na vlasy a trpim pri rozcesavani....ale opakujem ja mam strasne problematicke vlasy, a este k tomu aj vlnite...niekedy mam dojem ze mne ziaden pripravok na vlasy nepomaha, ze sa musim zmierit s tym ze mam taketo vlasy a basta....
no a farbenie, ja mam uz asi 10cm odrastenu taku celkom peknu blond farbu, povedala som si ze uz stacilo farbenia, tak teraz uz vydrzim,..original vlasy mam take popolave