Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

kechkat
5. pro 2008

Lendy1 - promin ja jsem si nevsimla ze jste se tu o tom uz bavily 🙂

pimpulka
5. pro 2008

mihapiha caff..ja pouzivam antiperspirant http://lush.sk/detail/42232/040002
a nedam nan dopustit..krasne vonia, uz vyse pol roka co ho pouzivam -cca od marca- neviem co to je telesny pach...v marci som si kupila 50g a este mam tak na par dni...je to viac nez lacne, neda sa porovnat s drogerkovymi deo....ale prave kukam ze moze vyvolat alerg. reakciu..ja nastastie nist...spokojna som...jaj a dakde som citala ze sa nema pouzivat tesne po holeni...lebo vraj stipe..neskusala som, ale mam z lushu aj ten pudrovy kokosovy deodorant, tak ten pouzivam tesne po holeni, ten je OK..ale antiperspirantove kvality toho kokosoveho pudru pre mna nie su take super ako ten krem

mihapiha
5. pro 2008

kechkat, mi vyjelo poštovné 6,90 liber, asi záleží na váze... cca 200Kč

mihapiha
5. pro 2008

pimpulka, děkuji za reakci na ten atiperspirant, už jsem si říkala, že ho asi nikdo nepoužívá, tak aspon mám nejaké reference.

lenki33
5. pro 2008

mihapiha ja tiez z lush pouzivam ten kokosovy puder /coconut/ aj ruzovy /powder puff/ a som spokojna, ale ja sa moc nepotim. A dnes mi prisla zasielka a dostala som vzorku samponu seanik a ten tak uuuzasne vonia, tak este uvidim ci aj bude na vlasoch ok, aj ked ta modra farba ma trochu odradza 😖

mihapiha
5. pro 2008

lenki, když já vůni kokosu moc nemusím, pokud to není v jídle 🙂). v kosmetice, šamponech a třeba balzámech na rty mi vadí,tak nevím ,zda by mi nevadil i v podpaží. no, já se taky moc nepotím, tak normálně, prostě nechci smrdět, když se zpotím. používám klasické antipersp. a hlavně mě odrazuje ten hliník.

olise69
5. pro 2008

kechkat- ako si prišla k tým vzorkám? Ja som písala do slov. Lushu, či si u nich nemôžem zakúpiť vzorky- dodnes nereagovali.

lenki33
5. pro 2008

miha a este mam pudrovy deo z nobilis tilia, ten je tiez dobry, salviovy 😉

zanett
5. pro 2008

Lendy - ta Dermalogica me strasne laka - uz driv jsem si brousila zuby, ze neco zkusim, ale zatim me odrazuje ta cena.

Uz driv se mne nekdo ptal, jak dlouho mi vydrzi babyface - vcera jsem na to zapomnela a vzpomnela si az v noci 😀 Baby face pouzivam jednou denne (obcas dvakrat denne - kdyz treba nekam vecer jdu a delam si pred tim zbrusu novy makeup) a pri kazdodennim pouzivani mi vydrzi zhruba jeden mesic, coz je myslim dobre. Uplne prvni baby face mi vydrzel ani ne dva tydny, ale to proto, ze jsem ho nepouzivala spravne a moc jsem ho namacela ve vode (hlavne v teple), kde se rychle rozpoustel a rychle ubyval, ted uz ho nenamacim skoro vubec, protoze 'zmekne', jakmile ho prilozim na plet (teplem kuze), takze vydrzi 😉

JInak - ja jsem delala v utery objednavku lush, protoze do tretiho prosince (streda) meli akci postovne zdarma. NO a je patek a jeste mi to neprislo 😒 🙄 NOrmalne to mam doma behem dvou dnu, tak ted nevim, co se vlastne deje - jestli se to treba nekde nezdrzelo v predvanocni poste, nebo co 😒 Takovy cavyky se zasilkama 'miluju' 😠 😠 😠

kechkat
5. pro 2008

oli - ja jsem si nepsala jen o vzorky ale u kazde objednavky mas narok na 3 vzorky dle tvého vyberu. myslim si ze jinak vzorky neposilaji

zanett - ten Baby Face pouzivas pls jak? ja jsem si s tim dnes nejak nevedela rady 😒 ruce jsem měla mastne a okolo oci cerno od rasenky 😀

kdo pouzivate Buffy? jak dlouho vam vydrzi? ja dnes poprve a nejak me toho ubylo, asi se to taky nemuze moc namacet ze?

Vanishing Cream je super

Aqua Marina taky super

zitra se chystam na King Of Skin a na masku Mangaminty 😝

lendy1
5. pro 2008

zanett, já jsem na Dermalogicu slyšela samou chválu. Oni mají i takové ty vzorkové sady na danou pleť, že jo?

jinak jsem zkoušela Creamed Almond and Coconut Smoothie od Lush - má to být krémový sprcháč a totálně mě zklamal - vůne příšerná a krémové to není téměř vůbec, zkoušela jsem to dát na velkou mycí houbu z Body Shopu a trošku to začalo pěnit, ale že by se třeba po tom člověk nemusel mazat nebo že bych cítila ten sprcháč na těle, to ani omylem.
potom ten Yummy, Yummy - taky hrozný smrad-jeden jsem prodala a jeden dostane tchýně 😀

Snow Fairy je naopak voňavý jak cukrová vata, připomíná mi tou vůni trošku Rock Star.

lendy1
5. pro 2008

kechkat, Buffy mi vydrží dlooohou, jen to chce se tím natřít mimo proud vody, jinak to ubývá závratnou rychlostí, jak se rozpouští teplou vodou ty másla.

lucenek
5. pro 2008

hplky já bych té vaší řeči ráda porozuměla..... 😀

zanett
5. pro 2008

lendy - jj, na ty vzorkove sady si brousim zuby taky, pokud se pro Dermalogicu rozhodnu, tak bych chtela zacit prave porizenim te sady pro 'zacatecniky'...

Kechkat - jj, babyface je mastnejsi, protoze jeho zakladem jsou oleje. Ja to delam tak, ze si oplachnu (navlhcim oblicej teplou vodou), potom babyface prilozim jemne na oblicej a jemnymi krouzivymi pohyby prejizdim babyface po oblicejI (celo, tvare, nos, brada atd) - to kakaove maslo, ktere tvori zaklad babyface- se teplem pokozky trochu rozpusti a zanecha na obliceji vrstvicku, kterou jakoby 'pokryje' cely oblicej. Pak babyface velmi rychle oplachnu (ne moc, aby se nerozpoustel) a rukama opatrne rozetru vrtstu babyface po obliceji (asi tak, jak bych to delala s odlicovaci penou atd) a nezapominam ani na oci, pokud chci odlicit rasenku/stiny atd. Ano, oblicej pak sice vypada 'mastne', ale proste ho oplachnu teplou vodou - oplachnu tu 'hrubou necistotu' 😀 a zbytek odlicim a docistim tamponkem navlhcenym v tea tree vode 😉 Je to hracka, nezabere mi to vic nez dve nebo tri minutky 🙂 Na to aplikuji pletovy krem podle momentalnich potreb me pleti (Jebaky? Sucha mista? atd) a pak ocni krem a hotovo! 🙂 😉

kechkat
5. pro 2008

zanett - dekuji za popis zitra to vyzkousim dle tveho navodu 😉

mihapiha
5. pro 2008

jo, tak baby face jsem objednala ségře, tož ji ten návod od zanett budu muset asi zkopčit a hodit ji to k tomu. ona je schopna se tím mydlit pod tekoucí vodou.
já včera vyzkoušela fever, nejdříve jsem nevěděla jak na to, pod vodou se to rychle rozpouštělo.tak se mažu na sucho. mám jen vzorek, a to se s tou pidi velikostí dělá fakt blbě. ale ještě tam mám tak na 3-4 použití doufám. voní to šíleně, jsem si nakonec myslela, že se půjdu umýt než půjdu spát,at nevzbudím syna a manžela tou omanou vůní jak vejdu do pokoje 🙂)

no,a donesla jsem si vzorky biodermy z lékarny. nejdříve jsem používala modrou řadu, hydratační,ale začali se mi dělat podkožáky. tak jsem přešla na zelenou řadu - na akné, mám pletovou vodu a krém, tak uvidíme...dneska jsem to zkusila poprvé.

mám si vybrat nějaký dárek za 500, tak pořád bádám. zda koupit oční krém - bud clinique anebo se poohlídnout po jiném, Biodermu, LRP... anebo počkat do ledna, kdy budu dělat objednávku z UK na LUsh a koupit si ten jejich oční krém . to jsou starosti, co?

zanett
5. pro 2008

nemas zac, kechkat 😉

kitty68
5. pro 2008

ahojte
holky s tim postovnym, posilala js segre nejake veci na malou a pani mi rikala ze pokud to je do 2 kilo ze je to celkem levne kolem tech £7, ale nad 2 kg ze uz to pak skace docela hodne

zanett jeste k vichy - ja js videla jednou jedinkrat ve svem zivote a to bylo v worksopu v lekarne, ale meli jen nejaky ocni krem a nejake hydratacni uz si presne nepamatuju. co me prekvapuje, ze nejsou ani na lodi, prece jen tam je dost francouzskych vyrobku
a co body shop?

mihapiha
6. pro 2008

holky a co přírodní kosmetika Atok nebo Hádek? máte zkušenosti?

kitty68
6. pro 2008

mihapiha to ja vubec neznam 😕

ja budu asi potrebovat nejaky krem proti vetru desti, pze ted je u nas dost hnusne a jak chodim ven s ellus, uplne se mi udelaly suche mista

a ted nevim jestli pouzit nejaky ten scrub, ja pouzivam neutrogenu ty obooustranne polstarky, normalne jsou super, ale nechci aby se mi to jeste zhorsilo

zanett
6. pro 2008

kitty - co body shop? 😕 Ja ho teda nepouzivam, krome perfume oils, ty mam rada, protoze klasicke parfemy z parfumerky voni moc 'alkoholove' a vetsina jsou to vune jak pro babicky 😝 (granny's smell 😝 😝 😝 ), ty oleje jsou navic silnejsi, nez klasicky parfemy redeny alkoholem a vodou a dyl vydrzi a i voni prirozeneji. (podobne napr. parfem Karma od lush je temer stoprocentni parfem, tedy mnohem silnejsi)...tim to pro me v body shopu hasne. Ale mamka ma body shop strasne moc rada - kupuju ji otamtud darky na Vanoce a letos si zazadala o dalsi varku 😀 I MP ma rad bodyshop, predevsim radu Activist, ale ja proste porad vidim ty parabeny, silikony a synteticke parfemy ve vsem...coz je taky duvod, proc treba telove mleko/maslo z bodyshopu krasne a dlouho voni; protoze je plne syntetickych latek (jsou to teda ty drazsi...proto taky ta cena)...Navic mi bodyshop prijde dost predrazeny...

JInak na ta tvoje sucha mista - urcite si udelej exfoliation, ale pak to nezapomen natrit hodne hydratacnim kremem, klidne i mastnejsim, pokud to tvoje plet snese 😉 Po kazde exfoliaci musis pouzit krem, ktery hodne hydratuje, kdyz to udelas, nemusis se bat, ze se ti to zhorsi 😉 😉

kechkat
6. pro 2008

zanett - tak jsem Baby Face vyzkousela dle tvého navodu a je to lepsi, uz konecne vim jak na to, diky 😉

dnes jsem vyzkousela King Of Skin, je perfektni, pekne voni /ta vune mi pripomina opalovaci krem co si nechavam v lekarne michavat na dovolenou, oni tam taky davaji kakaove a bambucke maslo a pro plet je to balzam/ takze King nezklamal jsem s nim spokojena 🙂

ted mam na sobe Magnaminty tak jsem zvedava jaka bude po tom plet, uz vcera jsem poznala rozdil a to jsem pouzila jenom Aqua Marinu 😀

kitty68
6. pro 2008

zanett myslela js jestli tam je neco na doporuceni co by stalo za to 😉 vim ze je jeden v canterbury ale nikdy js do nej nevlezla

ony ty neutrogena polstarky tako exfolujou 😀 ale uplne mam supinate mista a na ne uz nestaci, diky za radu

alenka11
6. pro 2008

Tak už týden se mažu tým zázrakem ELICINOU ,vypadá to lepší,ale mám ji dost suchou tak musím domazávat.Skoušeli jste na ni make up ,a když tak jak to vypadá nedělá fleky?Koupila jsem i ten balzám.
Po holení žiletkou mě vyskáčou takové červené pupínky a svědí to a kůže když ji namažu je taky jemnější
a zklidní kůži,doufám že taky dlouho vydrží.
Jsem zatím spokojená a to díky tomuto fóru.

zanett
6. pro 2008

kechkat - tak prima 😉

Kitty - jak rikam, ja osobne kupuju v bodyshopu jen parfemove oleje (pro sebe), pripadne darky pro ostatni, pokud si o ne vyslovene reknou. Mela jsem od nich jednou ocni krem (tusim ta ruzova rada s E vitaminem) a teda musim rict, ze byl uplne priserny - proste mi vubec nesedl a strasne mi vysusoval ocni okoli a jakoby palil a stipal 😝 brrr....to me odradilo zkouset jakoukoliv jinou pletovou/telovou kosmetiku od nich....

kitty68
8. pro 2008

no zanett tak jako vzdycky mas recht, byla js cucnout v body shopu a teda mi to prislo jako ta kosmetika co prodavaji v boots ted nevim presne jak se to jmenuje 😕 musim se podivat

tak js to rady extract, mediterranean a amazon

zanett
9. pro 2008

kitty - neni Medierranean domovskou 'odbockou' Boots? Nejsem si teda uplne jista, protoze ja tyhle veci moc nekupuju (v podstate vubec).

Marketing body shopu je ale vymakany stejne jako marketing lush, protoze kdyz uz nic, tak se z tech obchodu line takova vabiva vune, ale paradoxne jsou ty obchody vetsinou prazdny 😀 (teda, ted pred Vanocema je tam vic rusno)...

kitty68
9. pro 2008

je zanett psala js ze je to z boots 😉

me tchyne(pracovala v boots) vzdycky na vanoce obdarila nejakou radou z boots sanctuary, tu z lonska jeste furt mam

zanett
9. pro 2008

kitty - ja musim rict, ze kdysi davno jsem Sanctuary pouzivala (scrub na telo a body butter) - mne se totiz strasne libi ta typicka vune 😵 Nevim, co konkretne v tom je, ze to tak krasne, zajimave voni (nesnasim totiz zadny presladly vune 😝 ), ale od te doby, co se peclive divam na slozeni, tak uz si to nekupuju, protoze co se slozeni tyce, tak je ta kosmetika stejna, jako jakakoliv jina 'drogerkova' - i kdyz ted nedavno uvedli na trh toaletni vodu Sanctuary a ta me docela laka, protoze vune je to fakt velmi zajimava (ale ja toaletky nerada, pac vune dlouho nevydrzi).....

Jinak - dnes jsem delala objednavku z garden, ale nastvalo me, ze nemaji fixacni pudr Vichy na sklade 😒 No do Vanoc mi musi vydrzet ten, co mam, protoze ted je to s tou postou strasny - ten vanocni shon vsechny zasilky zpomaluje a kdybych cekala, az ten pudr dodaji, tak mi to stejne do Vanoc nedojde....ale ted bude spousta vanocnich vecirku atd, tak si zase budu delat makeup minimalne dvakrat denne jako na bezicim pase - to zase bude spotreba 😀 ....ale prihodila jsem si tam sampon + kondicioner Dercos Vichy - na to se tesim, je to takova moje odmena za cely odpracovany rok 😀

kitty68
9. pro 2008

no tak to ja mam smulu, cely rok js se valela doma 😀
musim na ten garden mrknout

k te sanctuary, maji mit obchod v covent garden ale nikdy js tam nebyla, ja mam radu mandelular, vyrabeji v thajsku, tak nejdriv vypiplam to a pak se podivam na nejaky ten scrub, chtela js poridit v body shopu ale nee 😝