Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zuzka11
7. led 2010

Soanpe a nemas nejaky kontakt na to shiseido? taky jsem po nem poukovala, ale odradila me ta palka 😠 😖

Jinak tu byla rec o maskach, Lush me ani az tak nenadchnul, snad jejich telovy krem, masky ne....ale od Dr.hauschka je vyborna maska, plet se po ni vubec neleskne...parada...to mi pripominaa, ze mi dosla 😉

arvetka
7. led 2010

ahoj🙂
soanpe prosím tě kde sháníš ty šampáče shiseido?
mě asijská kosmetika seděla vždy víc, než evropská, teda až na regenerační oleje saloos, který miluju nejvíc 😉
chci si nechat dorůst vlasy a ráda bych si pořídila kvalitní kosmetiku...zatím používám obyč alverde za čtyři pětky, vlasy myju obden, před každým třetím umytím dávám olivový olej. kondicionér žádný, jenom tekuté krystaly...

lendy1
7. led 2010

soanpe, jj, objednávám z Jahody a všude možně...

Kerastase Resistance Bain Age Recharge Lipo-Replenishing Shampoo 250ml stojí 350,-Kč
a Kerastase Resistance Age Recharge Firming Gel-Masque 200ml je za 630,-Kč

andira001
7. led 2010

Zuzko - tu masku Dr.Hauschka si taky kupuju pravidelně a je fakt super, ale používám ji jako noční krém, víš a je to úplně super na vše, prostě bomba 🙂 A ještě to ale vždycky zkombinuju s něčím dalším s nějakým sérem nebo tak 🙂
Holky ještě je jeden super shop a to je www.blushcosmetics.com Nemají tam celý sortiment od všeho, je to takový jako outlet, ale je to skoro zadarmo 🙂)

Lendy - Payot mám taky ráda 🙂 , třeba tu masku Irradiate (asi píšu blbě) i ta hydratační je super nebo krémy, třeba ten noční je úplnej elixír a krásně voní 🙂 Od čeho máš ten exfolliance wash?? Od DDF?? Já měla to samé a ještě k tomu 10%glycolic acid v kombinaci s 2%salycil acid a bylo to moc fajn 🙂

zanett
7. led 2010

lendy, ja myslim, ze bys ten Glyko A k tomu pripojit mohla. Oni maji cele rady glyko vyrobku, ktere doporucuji kombinovat (denni krem, nocni krem, pripravky na odlicovani, sera atd), pac se tim doplnuji. Ja osobne pouzivam jen ten wash, i kdyz mi v tom salonu, kam chodim na laser, doporucovali jeste serum na noc, ale to se mi v mem veku - zatim 26 - zdalo moc. Pocitam vsak, ze postupem casu k tomu neco pridam a zrovna pripravky s 'ackem' jsou idealni proti starnuti pleti...

Lendy - chapu to dobre, ze ten exfoliating wash jeste nemas, jen o nem uvazujes? Ja totiz od te doby, co ho pouzivam, tak jsem vyhodila vsechny mechanicky peelingy (typu Magnaminty mask od Lush), protoze mi tu plet drazdily mnohem vic, kdezto ten chemicky peeling (coz ten exfoliating wash v podstate je), se mi zda setrnnejsi v tom, ze odstrani jen odumrele bunky na povrchu, aniz by ten povrch kuze nejak mechanicky drazdil - jak to prave delaji ty klasicky mechanicky peelingy. Ten, co mam ja, je doporuceno pouzivat 2x denne (rano a vecer), to se mi zda docela dost, pouzivam ho jenom vecer.

Jo a mimochodem, myslim, ze prave 12% kys. glyk. je maximalni povolene mnozstvi na domaci pouziti (teda, alespon tady v UK to tak je), takze to bys mela ten nejsilnejsi, ktery je k dostani pro domaci pouziti - a to uz musi byt videt 😉

Jinak - jo, jo, dlouhy vlasy a blond (je to spis tmavejsi blond, zadna platina nebo kanarek 😀 ), umis si predstavit, ze MP je z toho nadseny 🙂 , ja uz o trosicku mene, kdyz kazde rano vytvarim na hlave uces min 20 min 😀

Sephora je super 😵 Bohuzel tady v UK neni 😒 , ale pamatuju si, ze Sephora patrila k mym oblibenym obchodum, kdyz jsem zila v USA, tam jsem klidne stravila cely odpoledne, ani mi to neprislo 😵

Lendy, jaky ted vlastne pouzivas makeup?

lendy1
7. led 2010

zanett, už mám ten exfoliating wash doma, dneska dorazil. Asi ho budu používat jen ráno a na noc Glyco a uvidím...já jen mám obavy, aby to té pleti při dlouhodobějším používání nějak neuškodilo nebo si na to moc nezvykla...třeba to Glyco A ze začátku děsně pálí a za pár dnů už ani ťuk. Já ho používám nárazově několik dnů nebo týdnů a pak si zase od něj dávám pauzu.

make-up mám od Clinique Superbalanced-už asi pátý balení 😅 Jak Clinique nemůžu, tak tenhle make-up je pro mě ideální.

andira001, jj, od DDF. A jak dlouho jsi to v téhle kombinaci, co píšeš, používala?

zanett
7. led 2010

lendy - aha, to netusim, jak je to s tim zvykanim. Treba kdyz ja pouziju ten exfo. wash, tak me normalne nic nepali (a ani nikdy nepalilo), za predpokladu, ze ho aplikuju na neporanenou pokozku. Pokud si ho ale dam na plet treba po vytrhani oboci atd (napsala bych 'po vymacknuti jebaku', ale nechci byt nechutna 😅 ), tak to pali porad stejne, tzn. tak, jak to palilo, kdyz jsem ho zkousela poprve.

Kdyz o tom ale ted tak premyslim, tak me napada, ze mozna mas s tim zvykanim pravdu. Protoze kdyz se prece delaji profesionalni chemicke peelingy v salonu, tak oni pred tim doporuci domaci rezim pouzivani kyseliny glyko., aby si plet zvykla a ten samotny chemicky peeling nebyl pak takovy sok a plet nespalil. Kazdopadne, pokud si vzpomenu, tak se na to pristi tyden zeptam, az tam pujdu.

Ale vrta mi to hlavou - v jakem smyslu se bojis, aby si na to plet nezvykla? Ze by to po castnem pouzivani ztratilo efektivnost, nebo ze by to tak plet pak po urcite dobe 'vyzadovala'? Nevim, jestli je to dobry priklad, ale kdyz jsem byla pred dvema mesici na tyden na dovolene, tak jsem ten wash nepouzivala, pac jsem ho zapomnela doma a v pohodne jsem to ten tyden prezila a po navratu fungoval normalne. No ale mozna tydenni pauza neni dost dlouho na to videt rozdil....sama netusim.

Jak pises o Clinique, tak ja musim rict, ze jsem dlouho pouzivala ocni krem 'All about eyes' bez nejmensich problemu a pak najednou, z niceho nic, mne z nej zacaly palit oci a jakoby slzely a proste to nebylo pohodlne, tak jsem ho prestala pouzivat a misto toho jsem si koupila krem od Simple (pouzivaji jen minimum chemie) a dobry (zatim) 🙂 Coz je trosku prekvapko, protoze ten All about eyes stal pres £20, kdezto ten od Simple je obc drogerkovy a stoji neco kolem 6 liber a zda se, ze funguje lip.... 🙂 Ale mam od Clinique stetce (pouzivam predevsim na aplikaci tvarenky) a jsem maximalne spokojena. Mam k nim i spesl. cistici roztok a nemuzu si je vynachvalit, pouzivam je v podstate denne uz pres rok jsou to zatim asi nejlepsi stetce, jake jsem kdy mela 😵

Lendy, pouzivas nehtovou kosmetiku? Myslim tim teda predevsim laky na nehty? Ja jsem na ne vysazena, mam rad upravene ruce, casto si je lakuju a ted jsem zacala pouzivat laky od Nails inc a jsem nadsena, jsou mnohem lepsi nez laky od Essie nebo OPI (i kdyz zrovna OPI maji vyyyyybornou nabidku barev a odstinu 😵 ). Casto totiz rada pouzivam vyrazne barvy (rubinova, temne fialova atd) a prave ty laky Nails inc. opravdu vydrzi bez loupani az 5 dni (na prirodnich nehtech) 😵

andira001
7. led 2010

lendy - používala jsem ten exf. wash pouze 1x denně a k tomu obden ten koncentrát, jinak to už bylo pak moc, mám docela citlivou pleť víš. Docela dlouho jsem to hrozně přeháněla s exfoliací a pak ta kůže vypadala hůř, než líp no.
Jinak vám baby musím ještě poradit úplně famozní věc od Philosophy (dá se koupit na jahodě) a to je Oxygenation Peel, v InStylu to radila K.Heigl, ta co hraje v Grey´s anatomy (Chirurgové). Je to dvousložkový přípravek, enzymy a kapsle s peroxidem, smíchá se do dohromady, na pleti to vytvoří hustou šumivou pěnu a setře se to stěrkou a kůže je jak po měsíční dovolené na horách 🙂 Fakt pecka, nic lepšího jsem ještě nenašla.

zanett - taky používám Opi a Essie, ty jsou nej si myslím 😉

lendy1
7. led 2010

holky, ještě, jak se to exf. wash používá? Z toho popisu, co je na té lahvičce nejsem moc moudrá 😖

andira, ten popis na použití Oxygenation Peel to je na mě už vyšší dívčí 😀 Ale mrknu na to 🙂 Já mám právě taky citlivější pleť, moc mi to pomohl srovnat obyčejný Jarish, tak z těch kyselin mám právě trošku obavy, co to udělá při delším používání.

zanett, jj, aby si na to pleť moc nezvykla a efekt byl pak nulový 😖 Třeba ten Glyco-A-pro mě super věc, stačí večer máznout a ráno mám jinou pleť, pokud to tak dělám třeba 14dní, 3 týdny i déle, tak super...pak dám zase nějakou dobu (i měsíc) pauzu a pořád dokola. Ale bojím se to používat právě non-stop, aby to pak vůbec fungovalo. Možná je to blbost...a ztenčit pleť to asi nemůže, že ne? To jsou z tohohle pohledu asi horší ty peelingy mechanické, co?

S tím All about-u mě to samé, na to, že se Clinique prezentuje jako hypoalergenní, tak mi od nich nesedla jediná věc v péči o pleť-buď jsem po tom měla alergickou reakci (a to se mi nikdy s žádnou jinou zn. nestalo) anebo třeba DDML na mě neúčinkovalo vůbec-hydratace nulová. All about štípal, až mě slzeli oči a přitom byl ze začátku moc fajn. Teď mám ty E. Arden ceramidový kapsle a nic jiného na oči ani nechci.

a laky? Ani mi nemluv-už to nemám kam dávat, kupuji je v US e-shopech, tam vyjdou na pár korun, mám nejraději China Glaze a OPI, Orly a Essie mi nějak nesedli. Mám raději výrazné barvy, jako ty.
Nails ani neznám 😅 Jinak bez Top Coat od OPI už si lakování neumím představit a nechápu, že jsem si ho pořídila až po tak dlouhé době-ihned mám po něm suché nehty, lak je lesklejší a vydrží o dost déle než bez Top Coat. Pak mám ještě zmatňující lak od Essie, tan je fajn, je to zase něco jiného, ale líbí se mi to jen na některých lakách. A ještě jsem se vrhla na razítkování a to je taky super věcička. Ale mám raději jemné motivy, něco nenápadného nebo jen na jeden nehet...

andira001
7. led 2010

Ty joooo - vy jste stejný cvoci jako já, vidím 😀 Né, myslím to samozřejmě dobře, musíme se o sebe hezky starat holky, to nikdo jinej za nás neudělá 😀 😀
Ten Exf. wash jsem používala jako normální čistící gel, po odlíčení očí odličovačem jsem ho nanesla na gesicht a nechala teda působit o něco déle, než normální gelík na odličování.
Jarish taky myluju 🙂 používala ho už moje babička a v 80ti neměla jedinou vrásku, prostě bomba no.

Na hydrataci je skvělý hydratační sérum Hydramax od Chanelu, je perfektní anebo normální Hydraliance od Vichy, mají myslím srovnatelný účinek, tj. hydrataci dodají a jakoby "zamknou" v pokožce.
Lendy, kde prosím tě kupuješ laky??? Já mám taky nejraději vínové a karmínové, teď u mne vede zlomená červená Bullish on Opi, není řvavá a hodí se ke všemu.
All about od Cl. mi taky neseděl, podle mne to s kůží nic absolutně nedělá, mám raději Lancome, Biotherm a nebo Shiseido.

lendy1
7. led 2010

andira, ten Oxygenation Peel na Jahodě teď není, viď? Kolik to cca stálo?

láčky jsem zkoušela na 3 shopech, ale až ten poslední se mi zdá dobrý, co se týká nákupu. Ono u těch laků to je jiné než u kosmetiky a nákup je vždy dost podivný, buď nevíš poštovné předem, nebo se to nedá zaplatit rovnou...no prostě vždy něco. Kontakty ti můžu hodit do IP, akorát je lepší dělat vždy větší objednávku, aby se to vypaltilo kvůli poštovnému. U toho posledního shopu jsem brala 9ks a pak vyšel třeba OPI na 5 dolarů a 2 dolary pošta, což je super a CHG stojí třeba jen 2,5.

a toto je moc pěkný blog Filaky o lacích:
http://allyoudesire-ayd.blogspot.com/
a pak co nemají v shopech, tak kupuji na e-bay. Pořád se to vyplatí, než to kupovat tady.
V ČR nic není anebo to stojí šílený peníze.

Přesně tak, já se o sebe starám ráda a důkladně, taky na sebe musím denně ráno koukat do zrcadla a chci se koukat na něco pěknýho 😀 😀 Jo, něco to stojí, ale ještě to není tak strašný. Když se podívám, co stojí obyčejná drogérková kosmetika a co si kupuji v zahraničí za pár kaček a tady stojí tisíce...tak to je ještě dobrá investice.

andira, stihla jsi koupit nějaké věci z té novoroční slevy na Jahodě, co byla?

andira001
7. led 2010

lendy - díky moc za ten odkaz, juknu na to, kdybys mi písla odkaz na ten eshop, budu ráda. Já laky kupuji normálně u nás v OPI centru, ale je to fakt drahý.

Dávám odkaz na ten Oxygen Peel, na jahodě teď není, ale někdy se tam objevuje. Ale dá se koupit i jinde, třeba přímo na eshopu Philosophy.com, ale poštovný je docela drahý. Každopádně všechny věci od této značky jsou super a třeba v usa je to fakt hrozný hit. Ten Oxygen Peel už jsem měla víckrát, vydrží dlouho.Já vždycky použiji s té oxidační ampule jen půlku obsahu, to bohatě stačí.
http://www.philosophy.com/web/store/prod_oxygen...

Stojí cca 50 usd, ale vydrží ti to rok minimálně. Kůže pak vypadá mnohem líp, než když jdeš třeba na kosmetiku a ta tě vyjde skoro na to, co jedno balení tohoto přípravku 🙂
Ve slevách na jahodě jsem si nic nevybrala, protože jsem si nedávno všechno koupila na tom cheapsmells.com, tam je to o dost levnější. Ještě dobrý web je hqhair.com tam je taky super výběr 🙂
Co používáš za parfémy?? 🙂

lendy1
7. led 2010

andira, díky, jsem koukala, že to mají i v Sephoře, jen ne u nás 😠 Tak holt přibude další položka na seznam, co mi má manža koupit na služebce v zahraničí 😀
50 doláču není tak moc, když to vydrží tak dlouho...

odkazy ti hodím do IP, ale až zítra, dneska už nějak nezvládám...

Ty odkazy znám, ještě hodně nakupuji na Feelunique.com - tam se neplatí poštovné do ČR a je to UK společnost, takže je to rychle dodané a ceny super.

Parfémy a já? Já jsem konzerva, takže používám pořád to samé dokola a jen tak mě něco nenadchne-mám ráda profláklé D&G Ligh Blue, Jil Sander-Sun, Armani-Emporio, Lancome-Oui, CK - One...jsem tak 10 let za opicema 😀

soanpe
7. led 2010

ježíííš, vy to tady házíte jako zaklínadla 😀 😀 😀
a to jsem si myslela, že zas tak out nejsem 😅
chanel mi vadí hrozně.normálně reakce jako prase, biotherm je dobrej,miluju jejich balzám na rty 😵
od Lancome je skvělý hydrazen, ale ostatní alergizuje 😒 lesky mi nesedly,nevydrží, ale třeba stíny mám od nich ráda. nepráší jako chanel. výborný makeupy má sisley a celkově celou dekorativku i péči.
jé,jak ráda bych šla pracovat do mé bývalé práce 😵 😵 😵 už jen ta školení byla zajímavá

mukky
8. led 2010

ahojte baby,mozem sa pridať?

máte nejaký tip na dobru extra čiernu maskaru?používala som rimmel ale neni to ono..nie je taká čierna,inak ich spirály mám rada,mením ich casto,kedze sa líčim takmer denne

soanpe
8. led 2010

já si ted koupila max factor masterpiece max v douglas parf. je měli v akci za 270,- a za ty peníze bych řekla,že fakt prodlužuje a zhuštuje až až 😉 zkusila jsem jich hodně (v práci v parf.) takže mám srovnání

zanett
8. led 2010

lendy - ja se na to budu snazit poptat (na to zvykani pleti na kys. glyk.). Nasadilas mi brouka do hlavy 😅 Ja ale myslim, ze ztencit plet by to nemelo, mne rikal Dr., kdyz mi lecil ekzem na nohach, ze jedina vec, ktera ztencuje pokozku jsou prave pripravky se steroidama - pouzivane prave k lecbe ekzemu. Ta kys. glyk. jenom odstrani odemrele bunky na povrchu kuze, pokud to teda neni profi chemicky peeling s mnohem vyssim obsahem kyseliny, ktery by tu kuzi mohl trosicku ztencit na povrchu (asi vis, co myslim 😉 ).

Jinak k tem lakum: ja jsem driv pred par lety pouzivala dost Essie, ale vadilo mi, ze vsechny ty laky jsou strasne hutne a kremove. Bohuzel cim hutnejsi lak, tim rychleji se zacne loupat a ty odchlipky jsou taky vetsi. Tak jsem presla na OPI - opravdu smekam pred jejich nabidkou odstinu 😵 Mam tech OPI laku nekolik, ale spis svetlejsi odstiny, protoze jsem mela jeden tmavy a behem dvou dnu se zacal loupat. Kdezto ty Nails inc. jsou moc prima, zrovna jsem si minuly tyden poridila tmave fialovou, uz se tesim, az ji o vikendu vyzkousim. Kdyz si totiz udelam klasickou manikuru s Nails (tzn. podklad, barevny lak a nadlak), tak mi to u techto laku vydrzi temer neposkozene cely tyden 😵 Je to ale britska znacka, oni to asi moc do zahranici nevyvazeji... 😒

Jo a razitka na nehty vypadaji moc krasne, taky mam radsi jemnejsi motivy, teda, nevyzkousela jsem je, vypada to ale krasne 🙂 uvazovala jsem, ze bych si je prala treba jako darek k Vanocum, ale pak me napadlo, ze uz si tim pestuju snad i zavislost 😀, tak jsem to zavrhla....

Ten blog o lacich, na ktery jsi sem dala link, ten znam z drivejska, je uzasny 😵

Andira - koukam, ze jsi taky blondyna. Pouzivas taky Silver sampony na stahnuti zluteho nadechu? Ja jsem prave zacala testovat od Silver sampon od Loreal Profi - doporucila mi ho kadernice, ale po ouziti teda nevidim moc rozdil. Jeste jsem takhle na netu cetla dobry recenze na Silver od Matrixu, ktery je pry setrnejsi nez Loreal, ale ja mam pomerne nedobrou zkusenost se samponama Matrix Biolage, takze jsem takova trochu predpojata. V CR je pry hodne oblibeny stribrny sampon Matuschka - ten teda v UK nesezenu 😒

aponchie
8. led 2010

holky co mi zarucene pomuze na zacuchane vlasy? 😲 balzamy davam po umyti a prd rozcesu to prohodim parkrat hlavoua mam to zase zacuchtane

wali
8. led 2010

holky, pridavam sa s jednym dotazom aj ja - rada by som sa vas opytala, co by ste odporucili na plet okolo oci? kremy, gely, ampulky - nieco som poskusala, ale rada by som vedela, ktora znacka je podla vas naozaj ucinna? uz sa mi zacinaju tvorit okolo oci vrasocky, ked sa smejem, tak ma vcelku zaujima, aku bojovu taktiku nasadit. poradite?

sisstin
8. led 2010

zanett: já mám fialový šampon od Lushe, a fakt tu barvu stahuje trošku..i když já ty žluté odstíny nemívám 😉 problém s těma Silver šamponama je, že když se používají často..tak mají vlasy až modrý nádech 😉 chce to střídat... 😉 ještě mi hodně vyhovuje od Lush Blonde 😉

noangel
8. led 2010

pridavam sek fandum OPI jak laky, veci na nehty, tak veci na nohy mazani peeling atd uzasny, objednavam z ebay pro zajemkyne kontakt na prodejce do IP

a jak psala zanett mnozstvi odstinu neuveritelny

sisstin
8. led 2010

mně OPI na gelu vydrží víc jak týden 😉 ale hůř se mi s nima teda pracuje... 😕

zanett
8. led 2010

cau sis, rada te vidim 😉 Od lush pouzivam - i kdyz jen obcas - Sylvia Cyntia Stout sampon, je moc prima, pekne zatizi moje jemne vlasy, ale asi neni idealni pro barvene vlasy 😒 Ty pouzivas ten daddy...neco, uz nevim, jak se to jmenuje, tusim Daddy doo ci tak nejak? Teda, jak je to mozny, ze nekdo na to zloutnuti trpi a nekdo ne? 😕 Ja vim, ze ty silver sampony nejsou vhodne na kazde umyti, pry jen tak jednou za tyden atd...

Sis - na gelovkach laky obecne drzi dyl, mne se gelovky moc libi 😵 , ale po me jedne zkusenosti s artificial nehtama uz nikdy vic - strasne a priserne mi to znicilo moje vlastni a ty jsem pak davala dohromady pul roku (fakt nekecam), i kdyz krasne udelany gelovky jsou radost pohledet 😵

sisstin
8. led 2010

zanett: nevím, čím to je..ale myslím, že špatným (krátkým) působením odbarvovače 😉 s barvama zkušenost nemám, blond barvy mi nikdy nechytaly 😉 já mívám občas žlutej pramen ze spoda..ale to bylo fakt tím, že jsem ten poslední pramen měla logicky na tý hlavě nejkratší dobu..takže ted mi začína dělat melíry nahoře jako první, a mám pokoj 😎

jinak já mám nehty už v katastrofálním stavu, gelovky mám v kuse 6let, takže moje vlastní nehty jsou jak papír..dokud mám nové tipy, tak pohoda..ale jakmile mi dorostou moje nehty, tak hrůza...ale na to, abych si pokaždý nechávala dělat úplně nové nehty fakt nemám 😝 už takhle to stojí mega peněz 😝

andira001
8. led 2010

Lendy - moooc díky za tip na feelunique, už jsem si chtěla hned něco objednat, ale zrovna jako na potvoru to mají vyprodané, ale určo najdu něco dalšího a to hodně brzo 😀
Ohledně parfémů - to jsme na tom podobně, novinky mne fakt nějak neberou, už léta používám Chanel - hlavně Mademoiselle nebo Chance nebo Allure, i když teď uvažuji o koupi Eclat d Arpage, což je novinka už asi 10 let 😀 a ještě mi voní i Euphoria od CK, taky novinka z dob vzniku hnědého uhlí 😀 😀 Měla jsem i nádhernou vůni Eau de Soir od Sisley, ale připadala mi přeci jen trošku usedlá, ale když tím někdo voní, můžu se zbláznit. Taky mám ráda Eau d Hadrin od Annick Goutal.

Zanettku - silver od L. Expert jsem používala několik let a stejně se mi zdálo, že ty vlasy jsou takové divně našedlé no. Jak správně píše Sisstin, tak je lepší to střídat. Nicméně používám teď už cca 2 roky Reflection od Kerastase a není nic lepšího podle mne a střídám to s Body Full od Redkenu, ten úplně myluju 🙂

noangel - za kontakt budu moc ráda :o)), mám spotřebu laků jako tank23 a moje kamarádka taky, úplně geniální je od nich přípravek exfoliační na kůžičku - Opi Avoplex a fakt bomba

zanett
8. led 2010

sis, ja jsem prave svoje nehty mela vzdycky pekny, uz jako puboska jsem se o ne starala, uz snad 10 let zobu vitaminy na nehty a pak jsem je jednou chtela mit jeste krasnejsi 😀 a rekla si, ze vyzkousim umely. No ze zacatku krasny, lak drzel jako pribitej, ruce jsem mela porad upraveny v podstate bez namahy, proste fakt krasa....ovsem az do doby, kdy mi bylo doporuceno 'dat nehtum na chvili oddech' - tak jsem je sundala a nestacila se divit 😝 . Moje puvodne krasny nehty se lamaly, temer nerostly, byly priserne slaby, dvojily se (jednotlive vrstvy nehtu se od sebe oddelovaly), musela jsem je nosit kratky, coz byl teda sok, pac to nevypadalo vubec dobre 😲 A bohuzel to takhle trvalo 6 mesicu...To bylo pred 5 lety, od te doby si rikam, ze nikdy vic! Vypada to opravdu nadherne a kdyz vidim na nektere holce gelovky, tak si rikam, jak krasne to vypada (kdyz jsou udelany vkusne, ne zadny prisery a la lehka deva), ale uz bych do toho nesla...i kdyz s vlastnima nehtama je taky prace...

sisstin
8. led 2010

zanett: no já bych jim oddech nedala, já jsem na nehtech závislá 😅 neumím si představit najednou chodit se svýma nehtama, který se můžou kdykoliv zlomit a furt s nima něco dělat 😝

andira001
8. led 2010

Mukky - nejlepší řasenka "na světě" podle mne je Loreal Intensifique, už jí používám asi 8 let. Měla jsem mezitím i Lancome nebo YSL, ale vždy jsem se vrátila k této 😉

wali - oční krém je podle mne strašně důležitý, ale záleží na tom, co chceš potlačit, základ je vždycky perfektní hydratace, protože jinak ti vylezou i vrásky, který by tam jinak vůbec nebyly. Pokud chceš něco na mimické vrásky,
tak super je Lancome D-contraxol eye nebo Clinique Repairware eye cream, popř. Shiseido. Moc fajn jsou i třeba oční krémy od Vichy nebo Loreal oční krémy s kyselinou hyalurovou, která na sebe váže vodu. Myslím, že i Loreal je hodně kvalitní, je to stejný koncern a stejné výzkumné laboratoře jako Lancome, HR a další, takže ta účinná látka je podobná těm, které jsou v těch dražších brandech. Záleží na tom, kolik do toho chceš investovat. Nejdůležitější je ale stejně to, jestli to používáš opravdu důsledně a pravidelně, já třeba oční krém dávám 3x denně 😅 😅

andira001
8. led 2010

Holky, ještě k těm lámavým nehtům. Já jsem zastáncem přírodních, ale možná i díky tomu, že mám docela hezký svoje nehty tvarově. Jednou před x lety jsem zkoušela gely a to, co jsem pak měla pod nimi, bylo přesně jak popisuje Sisstin. Co mi fakt zázračně pomohlo, byl právě přípravek Nail Envy od Opi. Je to výživný koncentrát, bezbarvý lak a každý den naneseš 1 vrstvu, třeba týden furt dokola, dokud se to nezačne loupat. Max. do 2-3 týdnů mi narostly krásné nehty, fakt pevné jako z betonu 😅

sisstin
8. led 2010

andira: já bohužel dělám s penězma, a ten nehtový prach neumožnuje mít normální přírodní nehty 🙄 teda umožnuje, ale ne dlouhé 😀