Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

inffinity
6. dub 2011

ahojte holky já používám kosmetiku nourifusion od Herbalife a jsem maximálně spokojená. Čistící maska k nezaplacení.. Dokonce mají řadu i pro zralou pleť tj. 35let a více super, kvalitnější kosmetiku jsem ještě neměla... 😉 kuk na www.gumik.cz například na tmavé kruhy pod očima je super oční gel.. už žádné 😎

martija
11. dub 2011

Dievcata prosim Vas, mate niektora vyskusany ten novy sampon, kondicioner Saios (neviem,ako sa to pesne pise) na uhladenie vlasov ? plus tie tuzidla a laky co su k tomu? funguje to? dakujem...

lucenek
12. dub 2011

@martija fuj hnus ee nebrat ani zadačo

petaboo
12. dub 2011

@smoulinda každej žene vyhovuje iná riasenka bo má iné riasy, ja som celkom spokojná s Oriflame či Avon a to aj napriek tomu že mám citlivé oči, ale u nix sa mi napr ešte nestalo, že mi riasenka rýxlo usxla aj ked bola drahá, pri kozmetike na cenu nepozerám, ale tie dve značky sa mi osvedčili 😉

petaboo
12. dub 2011

@martija nekupuj šampóny v drogérií či nebodaj podla reklamy, ja kupujem len z lekárne a som vždy spokojná, do zdravia sa oplatí investovať 😉

petaboo
12. dub 2011

@inffinity Max Faktor je fajn 😉

petaboo
12. dub 2011

@smarti len jedným slovom : lekáreň 😉

martija
12. dub 2011

@lucenek dakujem za strucne a vystizne info 😀
@petaboo ja este skusam aj v kadernictvach, pripadne internet - kadernicke stranky,ale dost silne som bola sklamana uz neraz,tiez uz neverim nicomu

petaboo
12. dub 2011

@martija človek len vyskúšaním viacerýx vecí zistí čo mu sadne, do kadern. moc nexodím bo si vlasy nefarbím, už nie a pristrihávam si sama, žiadne špeci prípravky na vlasy nepoužívam len z lekárne a aj výživové tabletky tiež lekáreň, väčšinou sú to franc, značky a je to aj vidno 🙂

lucenek
12. dub 2011

@martija já kupuju loreal profi-kadeřnická řada na MMB seženeš šampon za 199Kč u kadeřníka vyjde za 450Kč.....kupuju ty 500ml s pumpičkou za 319Kč a mám je na půl roku při denním mytí...takže ušetřím neskutečně

lucenek
12. dub 2011

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=391224
tuhle řadu mám a jsme spokojená...ceny více než luxusní

xkacatkox
12. dub 2011

@lucenek děkuji za tip, brzy tam obejdnám, téžpoužívám loreal a su naprosto spokojená, vydrží to de facto dlouho, a vlasy jsou příjemné na omak,všichni mi chváli jaké mám vlasy a to si je barvím ccca co 2-3mm

dzeni
12. dub 2011

babi prosim poradte mi, kde zohnat dermakol-manhattan?

riana12
12. dub 2011

@dzeni dermacol napr. v DM, vacsi sortiment 101 drogerie ma... a manhattan mava/-la DM, ked som aj niekde videla, to mali uz vpredaje, stare zasoby... dekorativku tusim manhattan prestal vyrabat... snad teda netrepem 🤐 😅

martija
12. dub 2011

@lucenek dik za typ

dzeni
12. dub 2011

@riana12
asi mas pravdu,lebo mi vymizli z obchodov , nestihla som spravit zasoby 🙂

riana12
12. dub 2011

@dzeni no skus popozerat v nejakej DM, ak mas poruke, mozno budu mat stare zasoby... 😒

leena24
27. čer 2011

Kosmetika GOJI - Anian od FCC club http://dikulka.pise.cz/1266-kosmetika-goji-ania...

Goji - kustovnice čínská se používá v celé Číně staletí jako omlazující ovoce. Vzhledem se nápadně podobá šípku, sušená pak vypadá jako větší červené borůvky. Chuť plodů je však sladší než šípek a bez kyselého dozvuku. Je znám svou mnohostrannou prospěšností na lidský organizmus, a to jak v mladém, tak i pokročilém věku, přičemž nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.

kornelia
13. črc 2011

Ahoj ozivujem troska temu, lebo do mojej novootvorenej diskusie sa nepridavaju odpovede, tak mozno tu, davam kopiu textu:

pouzivate niekto vlasovu kozmetiku firmy Farouk, myslim vyrobky napriklad CHI? Ake mate skusenosti s nimi? Rozmyslam nad ich kupou, no kedze sa nejedna o lacnu kozmetiku, stale zvazujem pre a proti. Mam problem s vlasmi, uz roky si ich zehlim, mala som vzdy kratky strih a zehlila som si len ofinu a vzadu pri krku konce. No nechala som si vlasy narast pod bradu, samozrejme to trvalo dlho, kedze boli pravidelne podstrihavane, prave kvoli tomu, aby neboli konce znicene. Nikdy som k zehlicke nepouzivala ziadne pripravky na ochranu vlasov a pouzivala som normalnu zehlicku klasicku. Mozno to bola chyba. Vlasy som si zehlila len 2x za tyzden, vzdy po umyti, na sucho a vydrzali mi do dalsieho umytia.

Asi dva mesiace dozadu som si vsimla, ze mi konce vlasov zacali krepovatiet, nelamaju sa, ale su velmi vysusene. Teraz ked si ich vyzehlim, tak sa rychlejsie zvlnia a nezostavaju mi take pekne hladke ako kedysi. A strasne mi vypadavaju uz dlhsiu dobu. Neviem ci je to zo zehlenia ci z niecoho ineho.

Momentalne som si objednala novu zehlicku s keramickymi platnami a ionizaciou, zajtra mi ma dojst, dufam, ze bude lepsia a kupila som si prostriedok od Loreal na zehlenie vlasov - ten ruzovy sprey, citala som tu o nom. Teraz si nechavam vlasy volne ususit, aby som ich nesokovala este aj fenom - ale to potom vyzera ako hriva na tej hlave, lebo sa mi tie konce stacaju, a potom zehlim.

Ale tie vyrobky od Farou vyzeraju velmi slubne, aj by som investovala, ale rada by som si vypocula nejake skusenosti, kedze na SR je tato kozmetika malo znama a na zahranicnych forach som citala aj to aj to, tak neviem.

Pripadne poradte nejake triky a tipy na obnovu a regeneraciu vlasov a koncekov. Dakujem.

dew00
8. srp 2011

ja som velmi spokojna s kozmetikou Mary Kay, aj moja kozmeticka sa ma pytala, co pouzivam, ze mam viditelne lepsiu plet, len je dost draha, ale na mmb som nasla jednu predavajucu, ktora ju predava o 35% lacnejsie ako su katalogove ceny, co je teda dobry rozdiel.

dara29
24. lis 2011

Poradte, ktorá pleťová i dekoratívna kozmetika je kvalitnejšia? Lancom, collistar alebo E. Lauder? Na vrásky, očné kruhy a celkovo na vypnutie a zlepšenie pleti?
Dakujem

bellada
27. lis 2011

@dara29 neda sa vseobecne povedat ktora znacka je najlepsia, u kazdej znacky sa totiz najdu vyrobky ktore su vynikajuce, dobre, ale aj take co nestoja za nic...zalezi teda na konkretnom produkte a nie na znacke....ale ak by som prave tieto tri mala zoradit, tak u mna E. Lauder o nieco malo lepsi ako Lancome a Collistar rozhodne nakoniec, to mi pride len ako taka lepsia drogeriova kozmetika, dobra je od nich skor dekorativna ako osetrujuca rada produktov, ale aj tam je z tychto troch na konci, ak by sme porovnavali napr. make upy, hoci zase riasenky maju velmi fajn 😉

a predajna Lush v BA a ani inde na Slovensku uz nie je, da sa objednat jedine cez CR alebo UK

lyongirl
17. led 2012

Ahojte, vie mi niekto poradiť vhodný hydratačný krém z lekárne na mastnú pleť s rozšírenými pórami? Vďaka 🙂

majinka1981
11. únor 2012

Holky nikde jsem se nedočetla jestli se může Glyco A používat v těhotenství????

bellada
11. únor 2012

@majinka1981 urcite ano, neobsahuje nic take co by mohlo skodit - kyselina glykolova v 12¨% koncentracii nemoze skodit, to je slabota, ak by bola co len najmensia pochybnost o pouzivani v tehu, bolo by to uvedene na pribalovom letaku 😉 a koniec koncov vstrebavanie latok z kozmetiky je len do vrchnej vrstvy pokozky, takze do krvneho obehu sa aj tak nic nedostane

majinka1981
11. únor 2012

@bellada tak to si mě uklidnila. Když už jsem si ji konečně koupila. Protože můj obličej už fakt potřebuje pomoc 😀 Vypadám jak puberťačka.

hajanka
12. bře 2012

Ahojte dievcata, nevedela by ste niektora poradit, kde by som kupila (najradsej online) Dior 'Addict' Lipstick - L.A. #586 ??? Hladam, hladam, nikde ho nemozem najst ☹ nasla som na jednej zahr. str. za dobru cenu, no postovne na SR raz tolko :-/

lena27
18. črc 2012

nezkusili jste někdo manuku? je prý 20-30x silnější než tea tree
https://www.topvet.cz/specialni-kosmetika/manuka
nebo uvažuji o konopném krému. nemáte někdo zkušenost?

zoriazz
23. črc 2012

@lyongirl mastná pleť potřebuje hodně hydratace, určitě bych volila na léto klidně i nějaký gel na bázi vody, vím, že takový má Avon. Ale určitě jich najdete plno i u jiných značek.

knobloska
24. led 2013

Ahoj, potřebovala bych poradit nějaký osvědčený lesk na rty, aby hydratoval a nejlépe neslíbávací, jestli existuje.
Já mohu přispět se zkušenostmi s makeupem od SENSAI, je perfektní pro sušší pleť.