Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
14. únor 2009

Zdravim (predevsim lendy😉...tak se musim pochlubit, ze jsem odlozila svuj ryze 'naturelni' 😀 pristup k vlasove kosmetice a nechala jsem si udelat melir i navzdory tomu, ze jsem kdysi loni prisahala, ze chemickou barvu uz nikdy....Ten melir totiz vypada naprosto nadherne (no aby ne, kdyz me to stalo 90 liber 😝 )...smichala mi dve barvy a mam tenounky prouzky na vsech vlasech a vypada to teda opravdu luxusne, dokonce lip, nez jsem doufala (taky jsem tam sedela pres tri hodiny!)....takze suma sumarum: ja si proste nemuzu dovolit mit jen prirodni barvu, pac ta mi teda vubec nelichoti (navzdory tomu, co se rika, ze nam nejvic slusi ta barva/odstin, se kterou jsme se narodili....mne teda ne)...Nemuzu se na sebe vynadivat 😵 Faktem ale teda je, ze se tim padem budu muset vratit k silikonovym vlasovym pripravkum, ktery ochranej tu barvu....tim teda nejsem moc nadsena, ale ony ty silikony v samponech/ kondicionerech jsou pro ty barveny vlasy asi fakt lepsi...

pimpulka
14. únor 2009

jeeej zanett caff...nesupnes foto vlaskov do albumu?som moc zvedava....mna tez to iste caka, uz mam fajne odrastenu tu blondavu farbu a gro tvori moja origos farba vlasov, tak teraz dumam co dalej...ci sa zas vrhnut do nejakeho meliru a naslednych problemov s odrastanim- co teda moc neznasam 😖 alebo vyckat a mat len origos farbu svoju...hmm a ta zase je nic moc...dumam nad nejakym jemnym melirom, ale ne nejake biele pasiky,len o odtien svetlejsi jak mam origos vlasy...len neviem jak mi to sekne, ci vobec 🙂 ..baby chcem sa spytat, co je to ten preliv?...

lendy1
14. únor 2009

Ahoj zanett,
tak to je paráda, že jsi spokojená a jaké barvy máš v melíru?
Budu mít na tebe jednu velkou prosbu, ale to až na konec...
Tak já jdu na vlásky za 14dní, nakonec jsem se rozhodla pro zkrácení a přeliv-tmavší, výraznější...asi nějakou čokoládově hnědou. Už se těším, protože vlasy mám už dlouhý a nosím je pořád jen v culíku.
Jinak testuji bázi pod make-up od Clarins-Lisse Minute a teda zatím ji mám 2 dny, ale maximální spokojenost-make-up drží jako přibitý celý den, pořád mám pleď matnou, hebkou a nemusím make-up během dne nijak poupravovat. Jsem i ráda, že ta báze není tolik "silikonová" jako třeba báze pod make-up od Dermacolu.
Přijde mi, že na té bázi se ten make-up i lépe roztírá a nějak ho stačí o trošku méně (ale možná je to jen můj pocit).
Tak a teď dotaz: mám doma minerální make-up od EDM:
https://www.everydayminerals.com/
a pak jsem si objednala vzoreček odsud (ještě nedorazil):
http://www.coastalscents.com/cfwebstore/index.c...

s tím EDM se mi pracuje dobře, trefila jsem odstín, vypadá to pěkně, ale nějak k tomu nemám důvěru na delší používání. Dávám si ten minerální jen o víkendu. Ale co bych potřebovala poradit? Chtěla bych ten minerální na léto, jen netuším, pro jakou značku se rozhodnout. Vím, že už jsi tu jednou psala, co by tam být nemělo, jenže moje hlava děravá si to už nepamutuje. Oni tam někde mají složení, co do toho dávají...Kterou značku by jsi vybrala ty podle těch ingrediencí?
Pak jsem taky koukala, že má minerální make-up už i Vichy.

pimpulka, přeliv je něco jako barevný šampon na vlasy, ten přeliv ti trošku zvýrazní barvu, vlasy jsou po něm lesklejší, ale vymývá se to, takže to není nic trvalého. Já jsem jednu dobu chodila na přeliv často, když mi odrůstal melír a nechtěla jsem, aby to bylo tam moc vidět.

mendyka
15. únor 2009

Ahojte, niekde v tejto diskusii som čítala, že poštovné pri prvej objednávke sa neplatí...neviete niekto či to tak ešte funguje na slovenskom lushi?

mendyka
15. únor 2009

A ešte predsa niečo mám na srdci 🙂 používam LRP radu toleriane...pleť sa mi pekne upravila, ale predsa trochu sa bojím od nej...no chcem sa vás opýatať, hlavne tie čo použíate LRP Hydrophase XL alebo Light, či nemáte skúsenosti aj s effaclarom H a popísali by ste mi skúsenosti pri dlhodobejšom používaní ?? 😉

ja používam to H-čko nárazovo,teraz v zime aj každý deň, ale je dosť mastný, mám pocit, že sa málo čo vstrebe
http://www.docsimon.cz/zbozi/la-roche-posay-eff...

inak pod makeup používam tento na zmatnenie
http://www.docsimon.cz/zbozi/la-roche-posay-eff...

lenže po častom používaní, mi veľmi vysušuje pleť, takže kombinácia s nejakým hydratačným je nutná, preto sa pýtam na ten Hydrophase...myslíte žeby mohol ísť aj na mierne problematickú pleť?

inak ďakujem za odpovede vyššie 😉

ella1
15. únor 2009

cafte.pimpulka ty žiješ?už som ťa tu dávno nevidela....
mendyka skús pozrieť na ich stránku či sa to nezmenilo...ale som naštvaná, lebo po novom roku som bola v obchode kvôli maskám a nemali a teraz som si objednala a zas nemajú.... 😠 až 19.by mali mať.....

baby nemáte skúsenosť s kozm UNT? natrafila som na nu na omlazení, tak ma to dosť zaujalo....
http://www.shopunt.com/cz/index.aspx

lendy1
15. únor 2009

ella, v UNT nemám důvěru-už jsem to tu někde psala. Prostě zase nějaký boom a všichni to chtějí a když je pošta zdarma a pod...ale když tu kosmetiku dělají v Asii, tak as bude dělaná na jejich typ pokožky. Já bych do toho nešla, prostě jak tam vidím ty šikmooký, relativně nízké ceny a téměř neznámou značku, kterou někdo vytáhl na světlo...fakt nee a ani to zkoušet nebudu.

mendyka, k LUSH: momentálně je tam toto-jinak to je napsáno na jejich stránkách, kolik stojí poštovné:

Počas mesiaca február, ktorý sa nesie v znamení lásky sme si pre Vás vymysleli:
Pri objednávke nad 50 Eur neplatíte poštovné (klasika, ale teraz pozor)
Nad 66 Eur máte možnosť dostať Skin Care testerovú sadu so vzorkami (stačí len, ak uvediete do poznámky typ svojej pleti)
Nad 100 Eur dostanete prekvapko v podobe balíčka 🙂

jinak problematická pleť je velmi často dehydrovaná, takže určitě bych používala i nějakou hydrataci, obzvlášť teď v zimě.

ella1
15. únor 2009

jáj lendy, no keby sa mám týmto riadiť, tak sa nenechám namotať ani na nyx ani na lush std......
asi niečo vyskúšam.niektoré veci sa mi pozdávajú...

lendy1
15. únor 2009

ella, jasně 😉 Ale na pleť už moc s neznámými značkami raději neexperimentuji, dekorativka mi je jedno, co to je za zn., ale pleť mám teď hrozně fajn a budu na ní čím dál víc opatrnější 😀

ella1
15. únor 2009

tak to ti závidím...ja som sa zas vyhádzala.ale to bude asi tým, že som minulý týždeň zjedla asi tonu čokolády a pálivého jedla 🙄 nuž ale komu niet rady....... 😅 ale už sa to lepší.asi vdaka bioderme sebium mat..celkom rýchlo zabrala.....

vlados
16. únor 2009

věda je mocná!!!
na všechny popsané problémy se teď objevila nová technologie. více soukromě na : antioxscan@seznam.cz

pimpulka
17. únor 2009

caff baby,
lendy jeej diky, tak uz viem co je preliv aj som ho mala len ja som si ho pytala tou mojou hotentoctinou ze samponova farba 🙂 a nevedela som ze to je preliv.
Ella ahoj, no jo, ja vas chodim citat furt, len malokedy prispejem do plena, ale poctivo vas kontrolujem 😀

ella1
18. únor 2009

ja som si zas myslela, že preliv je len iný názov melíru.....no, ale človek sa vždy učí....
pim tak sa neštvi a prispievaj 😉

pimpulka
20. únor 2009

caffte 🙂
ella jojo snad sa polepsim hihi
ozaj baby, ste zdrhli na to ine forum...to omlazeni.cz tam ste? a nicky tam mate tie iste?

lendy1
20. únor 2009

pim, na Omlazení ne, ale sem:
http://www.pigmenty.ic.cz/
ale já lezu všude 😀 😀

felixko
20. únor 2009

baby kto mi poradí ako správne namiešať melír na stredne hnedé vlasy,koľko %-centný peroxid si mám kúpiť, aby výsledok bol taký, ako má byť?

zanett
20. únor 2009

felix: nejlepsi bude navsteva kvalitniho kadernictvi 😉 Doma bych tak maximalne pouzila barvu z krabicky (i kdyz dnes uz ani to ne), ale rozhodne bych doma nemichala peroxid...pokud nejsi zkusena kadernice, tak to temer nikdy nemuzes namichat dobre....za ten risk by mi to nestalo, to radsi obetuju ty penize a budu mit krasny vlasy, nez to riskovat doma v koupelne...

pimpulka
20. únor 2009

zanett caf, tu fotecku meliru, hmmm neda sa? som zvedava na tvoje vlasy

3558
20. únor 2009

baby ja potrebujem radu. niekde som pocula, ze existuje nejaka maska na plet, ktora sa necha posobit a ked ju date dole, tak vycisti pory. nemyslim ale take obycajne ako oriflame a podobne.
ale ze uz aj kozmeticky to takto robia, a nie mechanicky ze vam vytlacaju pupaky z tvare 😝
no tak by som chcela vediet nejaku dobru znacku, aby som si to obcas mohla spravit doma. 🙂

ella1
20. únor 2009

tak žiadna maska ti nevyčistí pory tak, že tam nič neostane....u kozm. síce používajú kadečo na čistenie, napr. ultrazvuk a iné prístroje, ale niekomu aj tak dočisťujú tvár vytláčaním.....ja to neznášam, lebo potom mám oveľa horšiu pleť 😝 ked si chceš doma vyčistiť tak sa najprv napar napr. nad harmančekom, ten je skvelý...predtým si sprav peeling...a ako maska je vynikajúca napr. mask of magnamity od lush.....ale zázraky nemôžeš čakať, lebo ako vravím nič ti nevyčistí pory uplne.ale pravidelným používaním je samozrejme pleť krajšia.....

3558
20. únor 2009

moja kozmeticka ma klasicky vytlaca. a svagrina ked ide kozmeticke na cistenie tak mi povie, ze jej dala len taku masku. no a ja som teraz z toho paf.
tak ta maska od lush to je taka na cistenie porov? a je zlupovatelna alebo nie?

junovka
20. únor 2009

zuzi, raz mi to bolo robene u kozmeticky...teda u drahej kozmeticky 😝 😅 .....a este ked som nemala deti, tak tiez som mala taku od Oriflamu, ale ako sa volaaaaa 😖 😖 😖 ....tak ked ma aj zabijes, tak neviem 😒 😉

3558
20. únor 2009

ahoj junovka 🙂
ja som prave ze nemala na mysli oriflame a avon. tie uz som mala. sice nie tuto, ale ine. no a tie nefungovali vobec. 😢

yenn
20. únor 2009

zuz, maska od lush neni slupovaci, je to normalni blaticko s peelingovyma zrnickama, asi po 15ti minutach vyschne a pak to smyjes. Je to zarucene nejlepsi maska jakou jsme mela, plet je jemna a fakt vycistena, ale srovnavat to s vytlacovanim bych si netrofla, takovy efekt to nema

yenn
20. únor 2009

ale to na co se ptas je urcite neco jineho, pochybuju ze v nejakem kosmetaku pouzivaji lush 😉

ella1
20. únor 2009

lush nie je zlupovacia.ona je zelená a ked zaschne tak ju umyješ kruživými pohybmi.a vlastne ti tým spraví aj peeling.
u kozmetičky-no minule som videla v tv dávali na tvár masku z morských rias.vyzeralo to dobre.tá sa zlupovala.ale nie je pre klaustrofobikov.
ked chceš čistenie doma tak napariť a dať čistiacu masku.tú od lush si veľmi chvália.mám jeu aj ja.
a ked pôjdeš ku kozm. tak sa spýtaj čo dáva tej tvojej švagrinej......

avon a oriflame nestoja za nič.mala som masky...

ella1
20. únor 2009

http://www.lush.sk/detail/45881/039001
tu ju máš.navyše tam nie je nič chemické....a vydrží ti veľmi dlho.len ju musíš mať v chladničke.
ked vyskúšaš odlush jedno tak s tým nevieš prestať.majú skvelé veci 😉

darina77
2. bře 2009

Objednala som si teraz vanishing z lush a fakt je dobrý na moju skôr mastnejšiu pleť. Mám aj tie dva nové masážne oleje , ten jahodový má takú jemnú nevýraznú vonu, ale ten vanilkový s tým nápisom lush ma dostal, musím si ich objednať ešte do zásoby.
Na vlasy som si objednala masku marylin a kondicioner Retread, tá maska neviem ja som žiadny výsledný efekt nevidela, ale ten Retread kondicionér síce vôňa o ničom, ale účinok o to lepší.

lendy1
2. bře 2009

darina, taky mám přesně tyhle 2 masážní oleje z té valentýnské kolekce a ten vanikový nemá chybu, taky ještě koupím alespoň jeden kousek-nádherná vůně 😵