Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

lendy1
3. bře 2008

marcet, stojí kolem 250,-Kč, v DM ji mají za 229,-Kč

marcet
3. bře 2008

lendy1: díky...taky jí asi vyzkouším,když tady na ní pějěš takovou chválu 🙂

lendy1
3. bře 2008

marcet, zkus nejdřív tester na ruku a uvidíš jaký to je 😉

marcet
3. bře 2008

lendy1: 😉

elis..
4. bře 2008

Marcet děkuji moc, zkusím to taky, no dneska už bvy mi měla přijít, tak jsem zvědavá, jak to bude fungovat..Určitě napíše, jak jsem s ní spokojená a potom vřele doporučím🙂 😉

briluxina
5. bře 2008

Ahojte dievčatá, nečítala som všetko preto sa chcem opýtať či mi neviete poradiť nejaký vosk na depiláciu nad vrchnou perou. Zatiaľ som na tom tak že si chlpky odstraňujem opilcou alebo pinzetou čo ma dosť ubíja, chcelo by to niečo rýchlejšie ale doma, nemám veľmi čas chodiť s tým ku kozmetičke. Ďakujem.

ella1
5. bře 2008

dostať kúpiť v drogérii aj voskové pásiky,dokonca určené na toto.

ella1
5. bře 2008

inak včera som našla niečo a volá sa to-francúzky zelený íl.
skúšali ste niekto?
lebo aj ked je problém s pokožkou,tak toto sa pije a čistí to hrubé črevo.a ked sa z toho spraví kašička,môže sa to použiť ako čistiaca maska.
máte niekto s niečim takým skúsenosť alebo s niečím podobným,čo prečisťuje?

bobd
5. bře 2008

elis, ale aj baby, co mate akne, davajte si pri lieceni akne pozor na prilisne vysusovanie. mne tiez vsetci radili pripravky na baze alkoholu, aby sa akne skor vysusilo, len mne sa potom zacal susit cely xicht, tak teraz mastim o dusu, bo mam kopu supiniek. teda ak sa mi vytvori vyrazka, hned sa z nej urobi sucha chrasticka. odlupovat sa bojim, aby som nemala jazvycky (aj ked ich uz zopar mam 😔 ), ale ked si das na taku supinkovu tvar make-up, cista hroza. 😠 tak kremuj, co sa najviac da.
mne sa teraz osvedcil krem od altermed - bio protect, mozem len doporucit 😎 a liecim sa aj homeopaticky, a tiez vidim vysledky 😉 😉 😵 😵 bo moj vek a akne... to uz dokopy nejde 😠

lendy1
5. bře 2008

bobd, no to je přece jasný, že cokoliv s alkoholem na mastnou pleť napatří 😉 . Už to tu psala zanett a je to přesně tak, jak to popsala.
ella1, tu maku z jílu má Queen Helene, stojí cca 120,-Kč, je jen na netu, ale je z anglic. jílu.

bobd
5. bře 2008

len vies, lendy, aj tie pripravky z lekarne ci od koznej som vzdy mala s alkoholom... a akekolvek vysvetlovanie, ze mi to moc susi neuspeli s odovodnenim, ved to tretba vysusovat... a ja blba som len susila... tak len preto... 😉 a zanett co pisala som asi prehliadla 😝 tak pardon... 😉

lendy1
5. bře 2008

bobd, to je O.K. je fakt, že ani v lékarně kolikrát namají takové znalosti o kosmetice, co prodávají-to je holt všude. Já měla kdysi v pubertě nějaký tonikum na doporučení kožního-větší driák jsem neviděla-to by se normálně dalo pít, kolik to mělo alkoholu 😀 a od tý doby jsem se poučila a už nikdy víc 😝

bobd
5. bře 2008

hm, len ja som sa poucila az neskoro... 😠 ale homeo tusim fakt robi zazraky a ten krem ani nehovorim. 😵 mne nic nesedelo, vsetko sa mi akoby supalo z tvare. ked som sa nakremovala a aj nechcala vsiat a davala som make-up, hned sa mi to zacalo tak zrulkovavat... fuj 😠 ale teraz je to faaajn 😵 aj ked to bude este trvat dlho, kym budem mat xichtik ako babatko, ale trpezlivost ruze prinasa 😎

ella1
5. bře 2008

nie,nie.to sa normálne pije ale môže sa to použiť ako maska.
to čo ty myslíš je asi iné zase.

bobd a aké homeopatiká užívaš?

bobd
5. bře 2008

no, tak to netusim. to som bola u lekara - homeopata, urobil mi vysetrenie a naordinoval mi nejake gulocky... 😵 kazdemu sadnu ine, ale toto ma nejaky dvojslovny nazov. veru nepamatam. ale nabuduce si zapisem 😀

ella1
5. bře 2008

ahá.ja len tak ,lebo som si myslela,že sú aj také bez predpisu..... 🤐

bobd
5. bře 2008

ella, hej, su aj bez predpisu, co kupis volne predajne. len v nich sa nevyznam, a radsej som to riesila cez lekara-homeo. 😉 sice som si zaplatila. ale oplaca sa... 😵

ella1
5. bře 2008

a skúšali ste niekto fotorejuvenizáciu?
je to aj na omladenie aj na akné a na pigmentové škvrny,chystám sa vyskúšať,len je to dosť drahé,tak aby to aj malo nejaký výsledok........

aponchie
5. bře 2008

chci vyzkouset nejakou jednorazovou masku z drogerky ..na prebalu je pani a v obliceji ma na ocich nejake listy nevite jestli to neni freemans?a jake jsou a kdo je kde dela?dik

elis..
7. bře 2008

Bobd moc děkuji za tip..To se mi taky hodně často stávalo, že jsem měla tu pleť duchou a strašně nepříjemnou a tak jsem teď začala používat kosmetiku od toho La Roche a ty jo i na omak mám uplně jinou pleť! Jsem fakt ráda, že mi jí holky doporučili,jinak bych se upupínkovala..Ještě bych ale potřebovala poradit s make-upem, kterej fakt dobře kryje a při tom nezanáší póry,máte nějaký tipy?děkuji moc

lendy1
7. bře 2008

elis, zkus od La Roche Toleriane nebo od Vichy Dermablend (oba cca 500,-Kč)- oba dobře kryjí a jsou na problematickou pleť 😉

elis..
7. bře 2008

Fakt?tak to pro něj hned běžím🙂Je fakt lepší si trochu přilatit jednou než pořád něco zkoušet jinýho a kupovat víc a víc věcí

noangel
7. bře 2008

mate nektera zkusenost s ocnim kremem od LRP Active C yeux?

z.d.e.n.k.a
7. bře 2008

akoj babenky
chcem sa opýtať ako je to s používaním samoopalovacích krémov v tehotenstve, pretože som dosť bledula. Takže ho aspoň na tvár využívam, ale neviem či je to v tehotenstve zdravé!!!

marcet
7. bře 2008

elis:oba ty make-upy jsou dobré,ale víc jsem spokojena s tím od Vichy,ale uvidíš 😉 a jak si psala,fakt je lepší dát více🙂

marse
7. bře 2008

zdenka ja na tvar pouzivam samoopalovaci krem od biodermy a nie je s tym ziadny problem aj ked som tehu

z.d.e.n.k.a
7. bře 2008

marse, ďakujem za odpoveď. Pôjdem sa popýtať do lekárne. Nebola som si istá a človek nikdy nevie 🙂

ella1
7. bře 2008

tak ja som si dnes chcela kúpiť od LRP make-up,lenže v našej lekárni mali len dva 😒 a že by mi objednali,no ale kašlem na to,kúpim si inde.
inak baby pozrite ich stránku,je tam aj dermatolog,čo líči a pekne to vidieť ako kryje ich make-up.

tak som si kúpila aspoň čistiacu penu,jarný čistiaci čaj(aj ked mi nepomôže,ked sa budem kravinami krmiť) 😀
a čajovníkový olej.použijem na zapálené pupáčiky.

ale zobrala som si aspoň vzorku make-up-u,tak sa teším ako vyskúšam 😉

zanett
7. bře 2008

cau ve spolek (hlavne lendy 😀 😀 ), byla jsem ted chvili pryc, jdu se mrknout, co se tu mezitim delo.... 😀

Dnes jsem mela v praci dlouhou chvili a jen tak cvicne jsem si spocitala, kolik vydam rocne za kosmetiku...finalni cifre jsem nemohla uverit, tak jsem to propocitavala znovu a znovu a vzdy jsem dosla ke stejnemu zaveru: rocne za kosmetiku (za to, co pravidelne pouzivam) utratim cca £1450!!!! Skoro patnact set liber! 😲 Do tech svych propoctu jsem nezahrnula veci, ktere pouzivam obcas (napr. lak na nehty + odlakovac) nebo nejruznejsi kosmeticke nacini (pilnik na nehty, stetce, vatove tamponky atd) ani parfem (ty si nekupuju, nybrz je dostavam jako darek 😉 ) V prepoctu na Kc (pri kurzu 40kc za libru - i kdyz je kurz libry, vyrovna se tim to, ze je v CR kosmetika drazsi nez v UK) je to hodne pres 50 tisic Kc rocne! Vzpomnela jsem si, lendy, na tebe 😉 😀 Nemyslim, ze bych si kupovala zbytecne pripravky, ktere potom nepouzivam (vse v me koupelne pouzivam pravidelne, nemam nic, co bych tam mela jen tak na prach...)...Nic mene me to neodradilo 😀 😅 a uz se poohlizim po novem kondicioneru (ted pouzivam od lavery, uz ho mam temer cely spotrebovany...), asi si poridim DJ salon - maji dobrou radu i pro barvene vlasy a prima je, ze ho muzu (vyjimecne) koupit v kamennem obchodu a nemusim objednavat pres net (jako tradicne), takze ho mam doma hned meteleskum bleskum 😀

lendy1
7. bře 2008

zanett, no kde jsi, člověče 😀 😀
já to raději nepočítám, bych se nedopočítala. Ale myslím, že ta tvá sumička je taková úměrná, když se na to člověk podívá ročně-když to rozpočítám na měsíce, tak to je teda síla 😲
Já se snažím to trochu omezit a řekla jsem si, že za měsíc si koupím max. 1ks dražší kosmetiky a ještě jen přez net.
A raději omezuji čtení diskuzí o kosmetice jinak bych "NUTNĚ" musela mít vše, co holky vychvalují.
Zanett, nečteš reference na MUA?
Dneska jsem byla v parfumerce-ohákla jsem se pro jistotu, aby mi zase neříkali, že žádný vzorečky nemají a nekoukali na mě jak na sociála, co hrabe vzorečky 😠 . A světe div se-dostala jsem 2ks 5ml očních krémů - to je skoro plné balení 😲 -jsem čučela jak blázen-vzala jsem si Lancome-Primordiale (na první vrásky 😀 ) . Jen mě mrzelo, že 6.3. začala akce výměny jakékoliv řasenky za novou řasenku Clinique (sice né plnou velikost, ale na zkoušku...) a dneska už žádné nejsou 😠

Co jsi tu nebyla, tak mi přišlo:
H. Rubenstein-Pore Genious - dávám ho jen lokálně-celkem funguje - uvidíme po delší době, co to udělá
Givenchy - ActiMine Kiwi - báze pod make-up - je do zelena, takže vyrovnává všechny červené věci na pleti a zároveň krásně vyhladí a připraví pleť na make-up - z toho jsem fakt nadšená 😵
maska na problematickou pleť Queen Helene (za 100,-Kč 😲 ) - ta je super-je tam napsáno složení: zinek, voda, kaolin a glycerin - krásně vyčistí pleť.
no a pak mám objednaný ten Shake-it od Erna Laszla - na to se moc těším 😵

Vlasovku jsem ještě nezačala zkoumat (na štěstí 😀 ), ale uvažuji, že vyzkouším šampón a kondicioner s kokosovým olejem od Reniu-bude to přírodní a myslím, že s tím olejem to bude fajn. Ale cena je děsná 😝