Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

pimpulka
16. dub 2008

no maska je prec a plet ostala babatkovska 😀 ja som sice moc uhry a akne nemala, ta maska je skor na akne plet, ale Tzonu mam, tak som zvedava co to spravi

pimpulka
16. dub 2008

lendy no asi vyskusam ten buffy 😵

aponchie
16. dub 2008

holky dam tipa na telovy peeling a sprch.krem v jednom je to od Marks&Spencer..Fabulous Fruits.starfruit vune..je to shower and body scrub body polish je uzasnej a je po nem kuze hladounka 😵

pimpulka
16. dub 2008

baby ja sa priznam ze na duschgeloch setrim ☹ pouzivam tie najlacnejsie z DM, tie balea..ale snazim sa to kompenzovat kvalitnym telovym mliekom alebo teraz tym buffy ked si ho kupim...

aponchie
16. dub 2008

pimpulka ja sprchace pouzivam ruzne ted z oriflame,pak balea,johnson,dove me je to celkem jedno jen jeden byl uplne enonuno s body basics olejovy kokosovy 200kc 😝 a je uzasnej pokozka je uplne krasne vlacna je to dvoufazove

pimpulka
16. dub 2008

aponchie hmmm nemala som ten sprchac ale iste bol dobry....ja mam taku teoriu ze vsetko co zmizne v odtoku, na to setrim, cize sprchac, este aj sampony kupujem bud detske alebo obyc. bylinkove lacne, ale balzam alebo masku na vlasy sa snazim kupit trosku lepsie, a este si striekam vlasy vodickou na suche konceky

aponchie
16. dub 2008

pimpulka ja ten drahej dostala na narozky a byl fakt super jenze byl fuc asi za3tydny a to sem s nim setrila 😀 malo peni a proto je tendence ho davat hoodne..jinak ten johnson neni drahy a je aspon dobrej v zakladu..na vlasy mam ted momentalne head&shoulders ale pouzivam i johnson od male anebo sebamed ten je fakt super ale moooc jemnej na ty moje vlasky..no a jeste gliss kur obcas kuru serum na konecky a masku na telo mam ted objednanej z oriflame silk&cashmere tak uvidim jakej bude

zanett
16. dub 2008

Jo jo lendy, byla jsi s tou maskou rychlejsi; chtela jsem totiz reagovat na tvuj predchozi prispevek, kde pises, ze ta barva nic moc 😀 . Naaaahodou, mne se ta barva libi 😅 😀 . Je takova svezi zelena. Ostatni masky na podobne bazi maji takovou strasnou sedo-zeleno 'zvraceci' barvu 😀 , ale tahle je jako svezi brcal 😀 Dnes jsem si ji zase dala 😵 Od te doby, co pouzivam vyrobky lush se na odlicovani tesim 😉 Sakrys, ted to znelo jako spatnej reklamni slogan, ale je to pravda, driv jsem odlicovani nesnasela, ale ted, co mam baby face, Sweet Japanese girl, tea tree vodu a tu masku, tak se na to tesim cely den 😅

ella1
16. dub 2008

pimpulka-tú cupcake som si objednala,tak sa už teším. 🙂
no tak som zvedavá čo poriešim s tým buffy 😅
nemáte niekto american cream?ten som tiež kúpila,boli naň dobré ohlasy,tak som tiež zvedavá...

inak lendy,tá love le 😅 ,lebo neviem odolať,musím mať každý večer.milujem tú vôňu a pleť je nádherná po nej.... 😉
(ked nerátam akné-na to mi nepomôže ani elicina,aj ked to dosť zmiernilo 😀 )

lendy1
16. dub 2008

zanett, ahoj, no jo, máš pravdu, ta maska je taková jarní brčálově zelená 😀
a co ta voda? Je dobrá, nestahuje? Jo, zanett a nečetla jsi, co jsem psala včera 20:40 😉 ?

pimpulka
16. dub 2008

ella vidim ze aj ty si pekne infikovana lushom 😀 uz teraz dumam ako sa co najrychlejsie zbavim mojich terajsich kozm. pripravkov na telo a tvar aby som ich mohla nahradit lushom....len este nazbierat korunky aby som si mohla vsetko podla gusta zaobstarat 😲

ella1
16. dub 2008

no ved,dnes som sa musela krotiť,objednala som len 6 lush-ov 😀

zanet-a ako sa používa bebyface a japanese?namočím,prejdem s tým po tvári+oči a opláchnem?alebo ,,namydlím" ruky a potom rozotriem na tvár......?

lendy1
16. dub 2008

ella, American cream mám už delší dobu: já miluju tu vůni a hlavně ta vůně vydrží dlooouho ve vlasech, což se mi nikdy s žádným kondicionerem nestalo, že bych cítila ještě pár dnů po umytí vlasů vůni kondicioneru 😵

no ty čerstvé masky Lush musí být super, to věřím...

ella1
16. dub 2008

už sa teším....pozerala som stránky,v každej krajine majú odlišné produkty,škoda,že nemáme toľko čo v Uk napr.,ale to by som si musela nájsť ešte jednu prácu 😀

ella1
16. dub 2008

ozaj,čo by ste mi doporučili na suchú kožu na tele?nejaký olej alebo nejaký olejový sprcháč........?

noangel
16. dub 2008

lendy: ja vsechno kupuju/drazim na ebay

nire55
16. dub 2008

baby,odkedy mam buffy tk ho pouzivam kazdy den,asi dlho nevydrzi🙂 ale na mokru pokozku,po sprchai a fakt sa uz pokozka nemusi kremovat.
drahy pouziva sprchac z DM balea, niekedy mu ukradnem,myslim ze je v pohode,za malo penez,vela muziky.
hrozne,opat som v praci a potom ze mam otoky,ked som strceny v nocnych ☹

zanett
17. dub 2008

Ahoj Lendy, je promin, ja jsem ted docela v kvapu, takze sem jenom tak nahlidnu a pak zase jdu, takze jsem ten tvuj dotaz prehlidla 😅 Ale ted jsem to docetla a vidim to takhle; cim driv zacnes s pravidenym pouzivam antiaging pripravku ve veku, kdy to jeste nutne nepotrebujes, tim vic si na to zvyknes, coz bude mit dva pravdepodobne zavery: A) do jiste miry zabranis projevum starnuti (vime, ze prevence je vzdycky lepsi nez lecba), ale za B) muze to dopadnout tak, ze casem se tvoje plet na ty pripravky stane jakoby 'imunni' a ony jakoby prestanou fungovat (u vseho je limit). Napr. kolagenove kremy jsou vysoce navykove (mluvim i o psychicke zavislosti!) Takze ja osobne bych ty kolageny a kyseliny nezavrhovala (cim driv vyrazis do boje proti starnuti, tim lip), ale setrila bych na nich, rozhodne bych je nepouzivala pravidelne (tzn. denne - to muzes delat, az ti bude 45-50 a vic). Myslim, ze kdyz najdes spravnou miru, tak ze se daji pouzivat dlouhodobe.

K tem kyselinam; pry to funguje tak (potrvdila i moje mama, ktera je driv hojne pouzivala); ty kyseliny jsou prima, kdyz se pouzivaji ke svemu ucelu. Mlada plet (proste plet, ktera je nepotrebuje) se jim zacne jakoby branit a to dela na pleti paseku. Pry by se s temi kyselinami melo zacit kolem 30.roku, ale pomalu a stridme (protoze kdybys je ted zacala pouzivat denne, tak co budes delat za dalsich 20 let?).

No a kolagen: to je kapitola sama pro sebe. Urcite funguje, ale jenom docasne (myslim kolagen v kremech) a presne jak jsi rekla- kdyz se prestane pouzivat, vysledek zmizi, protoze ten kolagen jakoby vyplni vrasku, takze ta pak vypada min viditelna a samozrejme po skonceni pouzivani kremu tu vrasku nema co vyplnit a je pak viditelnejsi (moznym 'resenim' by bylo ty kremy neprestat pouzivat, ale to je jaksi nerealne, protoze kdyz je ti kolem 30, tak mas jeste alespon 20 let na 'starnuti'...).

Lendy, takze ja osobne bych zacala temi kyselinami (v primerenem mnozstvi, protoze efekt trva dyl nez u kolagenovych kremu - krem i se sebevetsim mnozstvim kolagenu ten kolagen doda jenom povrchove, tudiz neresi skutecny problem, kterym je ubytek kolagenu uvnitr pokozky - na to jsou dobre lasery atd). Jinak - nejenom vrasky delaji cloveka starsim, je to i pevnost kuze - povadla kuze prida vic roku nez par vrasek. Na to je dobre stimulovat produkci kolagenu (laser, udajne i microdermabrasion - i kdyz s tou ja mam spatne zkusenosti) a provadet lehkou oblicejovou gymnastiku (nebo se jenom nemracit atd) - to taky dela divy. Jo a exfoliace (peeling) odstranuje odumrele bunky, ktere zvyraznuji jemne vrasky a plet po peelingu lepe a ucinnejsi vstrebava nejruznejsi kremy a sera (ja osobne bych si v tvem pripade poridila nejake prima serum, ktere bych pouzivala cca 1 tydne pod denni krem). Uf, to bylo vycerpavajici, doufam, ze jsem ti alespon trochu poradila 😉

ella, ta japonka a baby face se daji pouzivat ruzne, ale ja osobne to delam takhle: navhcim si oblicej (proste ho oplachnu vodou) a v dlanich promnu babyface/ Japonku s trochou vody (nedavam je primo pod tekouci vodu, protoze jejich zakladem je kakaove maslo, ktere se teplem rozpousti a pod teplou vodou tak velmi rychle ubyvat) - staci, kdyz je 'rozehreju' v dlanich - teplem kuze se stanou jemnejsi a pak si rukama nanesu na oblicej ten baby face/ japonku, abych se zbavila 'hrube' necistoty; jemne oplachnu a pak japonkou/babyface jemne prejedu po obliceji (krouzive pohyby) na docisteni. Pak to oplachnu dukladneji, a MOKRY oblicej otru vatovym tamponkem na odstraneni viditelnych zbytku makeupu/odlicovace a pak na uplne docisteni delam to,ze si na vatovy tamponek nastriknu trochu te Tea Tree vody a hotovo 😉 Musim rict, ze tohle se mi strasne moc osvedciilo, krasne mi to zklidnilo ekzem na vickach a mam poslednich par tydnu opravdu peknou plet 😉 Az tomu sama nemuzu verit.

A jo, lendy, ta tea tree voda; je moc prima. Nestahuje, nevysusuje, lehce tonizuje, proste ideal! Ja jsem nadsena.

Jeste se tu nekdo ptal na ty buffy; ja je teda zatim nemam, ale proti tomu rychlemu ubyvani; doporucila bych neaplikovat pod tekouci vodou, protoze jejich zakladem (stejne jako u japonky nebo baby face) je kakaove maslo, ktere se rozpousti (a tedy ubyva) teplem - tudiz staci teplo pokozky (maximalne s trochou vody). Pod proudem sprchy budou ale moc rychle ubyvat (rozpoustet se) - takhle se mi to stalo poprve s tim babyfacem. Neni to mydlo (ani buffy, ani Japonka, ani babyface), takze neni treba je 'mydlit' pod vodou 😉

ella1
17. dub 2008

vdaka zanet 😉 ešte,že si povedala,ja by som to strčila pod vodu 😝 😀

lendy1
18. dub 2008

zanett, díky moc za vyčerpávající info 😉 Si to budu muset přečíst víckrát, abych si to vryla do paměti 😀

aponchie
18. dub 2008

lendy tak jsem to E.L.nakonec zatim neobjednala pac jsem si vcera byla pro objednany krem na den i noc a asi bych toho mela fakt hodne a proste sem si nakazala ,ze musim neco spotrebovat nez koupim dalsi 😀

lendy1
18. dub 2008

aponchie, no to znám. Mě toho tolik láká 😀 ale řeknu si ne, dokud nespotřebuji co mám, tak vyhlašuji stop stav objednávání 😀

aponchie
18. dub 2008

no presne ja jsem vcera nakoupila nocni krem denni emulze od skondividual ted jeste sprchace a telove mleko a masku na vlasy a dneska mi prijde serum na konecky vlasu a make up kurna tisic kc v tahu 😠 😀 a mam sprchace asi 4az 6ale nevoni mi vetsinou co jsem nekde dostala a nemusim to moc treba nekdo mi dal skorice a jeste cosi sprchac od avonu na vanoce to prodavali a vonej jako skorice na jaro 😀 nebo jako svarak

pimpulka
18. dub 2008

ahojky lendy...este jahoda stale nedosla...uz 10 prac. dni preslo...este nemam panikarit? ☹

ella1
18. dub 2008

baby,chcem sa spýtať.tak sme sa dohodli na aukre s jednou babou na zrušení kúpy.teda,ja to nekúpim.teraz mi prišla správa z aukra,že predávajúci požiadal o vrátenie provízie.stačí aby som to odsúhlasila.to je ok. len chcem vedieť,dúfam,že potom nebudú odo mňa vymáhať nejaké peniaze..........určite je to len o tom súhlase?

lendy1
18. dub 2008

ella, jestli jste se dohodli, tak je to o.k., je to jen potvrzení. Myslím, že se nic nestane i když to nepotvrdíš. Já to teda znám jen z druhé strany, kdy mi kupující nezaplatil věc (bez domluvy 😠 ) a ta paní ani nebyla na netu-prostě 14dní bez reakce. Zažádala jsem o vrácení poplatků a Aukro mi to bez potíží vrátilo aniž by jim ona něco potvrzovala, když nebyla na netu. Aukro nic po tobě vymáhat nebude, ale kdyžtak raději mrkni někam do těch pravidel 😉

pimpulka, já myslím, že to dojde příští týden 😉
ale kdyžtak mrkni na účet, někdy se jim nespárují platba s objednávkou a rovnou částku vrací na účet bez nějakého e-mailu.
Kdyby ti to zboží nedošlo, tak zkus přeposlat ten e-mail s číslem objednávky a dotazem na stav objednávky na Jahodu-to klidně můžeš už teď, je to 10dnů, tak co...
A pokud to už odeslali, tak se to válí na celnici. U nás v ČR to jde vše přez jednu jedinou celní poštu v Praze, nevím jak u vás. Tady se dá najít i číslo na celníky a brnknout tam, jestli to tam nemají.
Nebo pak ještě kontaktovat někoho zda, aby ti poradil co s tím:
http://www.kosmetika-jahoda.cz/
ale být tebou, jen bych zkontrolovala ten účet a počkala ještě týden a pak bych to kdyžtak začala řešit. Osobně si myslím, že to je jen potíž s tím, že ti celníci nestíhají a tyhle balíčky z Jahody z nepochopitelnývh důvodů zdržují. U něčeho jiného se to nestává 😒

ella1
18. dub 2008

vdaka lendy..... 😉

aponchie
18. dub 2008

tak uz mam serum na vlasy jdu to vyzkouset i masku z lnenych klicku uvidime jestli nevypadaji vsecky naraz 😀

lendy1
18. dub 2008

tak já jsem si dneska byla pro vzoreček krému od E.L. Idealist, tak uvidíme..ale potřebovala bych jich na zkoušení víc, tak tam asi zajdu nenápadně v nějakém převleku s čepicí a brýlema ještě párkrát 😀

jo a ten sprchový gel s olivama z Lush není špatný, rozhodně je lepší než ty mýdla od Lush, které sice náááádherně voní, ale myslím, že toho glicerinu v nich je až až. Po tom sprcháči mám lepší pocit a i pěkně lushovsky voní 😵
a dneska jsem si všimla, jak jsou na těch kelímkách od Lushe ty obličeje s údajema o přípravě-to mě fakt rozesmálo, obzvlášť ten chlapík, ten nemá chybu 😀

zanett
18. dub 2008

No hele, lendy, na te tea tree vode byla nalepka nejakyho korena... 😎 fakt kus....hned se mi s tou vodou lepe pracuje 😀 🤐