Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

monika.14
25. říj 2008

dnesnej dobe je fakt umenie najst kozmeticku ktora robi svoju robotuporiadne a nie to len odflakne a vezme kopu menazi, mam ich okolo seba vela, takze viem o com hovorim 😀 a co si vsimam, terazuz vedsinou chodia ku kozmeticke zena na obocka a na licenie alebo na amsaze, taketie liecebne veci odpadaju , vsetky cheme bytlen pekne 😀

lendy1
25. říj 2008

já jsem včera četla nějaký článek v listopadové Marianne, kde psali o drogérkové kosmetice. Ve zkratce psali o tom, že firmy mají tými expertů, kteří vymýšlí nové složení výrobků a to své "vylepšení" pak dají i do masové kosmetiky svých dceřiných značek. Takže ty složky krémů, které jsou v té velmi drahé kosmetice se dají za několik let objevit i v běžné drogérkové kosmetice. Jen to prý trvá několik let. A taky tam psali, že i v kosmetice je to jako v designu, že je nějakou dobu v oblibě třeba jedna přísada a lidi to kupují jen proto, že to momentálně letí a za čas to může být něco jiného a opět se po tom šílí. Ale většinou to právě ti experti nacpou nejdříve do drahé kosmetiky a až za pár let do té levnější...Je toprý proto, že vývoj a celková výroba jedné účinné látky je docela drahá a jakmile je poptávka a prodává se to, cena nákladů na výrobu pak logicky klesá a tudíš se to objeví časem i běžné kosmetice. Taky tam byl seznam nějakých drogérkových krému a co za účinné látky obsahují. Jo a byli to teda jen krémy proti vráskám 😉

monika, nechodím z důvodu nedůvěry 😀 Myslím, že kvalitní kosmetičku, aby člověk pohledal. Málokterá má velký přehled o všem (no, ono to je asi dneska těžký, když je pořád něco nového), málokterá dokáže opravdu kvalitně poradit aniž by propagovala pouze výrobky jedné značky, s kterou pracuje...A taky nemám ráda, když se mi někdo jiný hrabe v obličeji 😀
Chodila jsem dřív na čištění pleti a na laser a platila jsem něco kolem 500,-Kč za návštěvu.

monika.14
25. říj 2008

lendy1 tvoje slova mi pripominaju trochumoju maminu 🙂 to samozrejme nemyslim zle, ta bolaraz v zivoteu kozmeticka, raz u kadernicka, a jejzazitok,mala dlhe vlasy,ktore chcela o par cm skratit, len zarovnat, a ona ju ostrihala uplne nakratko, a u kozmeticky bola este v mladom veku, mala problemi z akne, vraj jej to rozsirilapo celej tvari,mala to vsetkopozapalovane adlho sa stoho liecila. a od vtedy sa samastriha, farbi si obockoa vsetko co treba, dokonca sa sama aj na svadbu nalicila 🙂

zanett
26. říj 2008

moniko, neni se cemu divit. Nevim, jak je to se vzdelavanim kosmeticek ted, ale co si pamatuju z minula, tak kosmeticky mely maximalne trilety ucnak a nektere ani to (nektere meli jen nekolikamesicni kurz) 😝 Nechci jejich profesi snizovat, ale proste mam problem sverit se do pece nekomu, kdo ma na to max. vyucni list (nekdy ani to ne), protoze oblicej je moje prvni vizitka, takze proto ja radsi duveruju doktorum (dermatologum), kteri prece jenom maji dusledne a hluboke znalosti o kuzi a peci o ni, radsi si priplatim vic a pujdu k soukromemu dr. (tady v UK to ani jinak nejde), nez abych 'usetrila' na navsteve nejake kosmeticky (klasicke kosmeticky tady mimochodem ani nejsou), ktera 'umi' vsechno od vycisteni pleti, naliceni, vytrhani oboci, masaze atd 😝 Protoze pokud nekdo 'umi' vsechno, tak zpravidla neumi nic moc (resp. nic z toho nedela poradne)...

zanett
26. říj 2008

Takze, uz jsem pouzila sampon a jungle; sampon je jasnej citronovej fernet 😀 , ale moc prima 'zatizi' vlasy a ty mi pak nepoletuji (mam jemny, casto elektrizujici vlasy, takze s tim si Cyn. Syl. Stout dobre poradil 🙂 ).

Jungle - musim si trochu zvykat na tu vuni, jinak jsem si nebyla jista pouzitim, protoze mi fakt pripadalo, ze ho na vlasech po aplikaci vubec nemam. Byl dobry, ale musim ho pouzit docela dost a pak pockat asi 5 min, kdyz pusobi, jinak bych ty vlasy nerozcesala. 🙂

ella1
26. říj 2008

cafte-tak ja zas musím povedať,že jungle mi vonia nádherne.len som ho nevedela použiť a vlasy rozčesať 😝 ale ked sa mi to podarilo vlasy boli krásne, jemné,lesklé a voňali ovocím.
mne zas nevonia godiva.by som povedala, že mi smrdí.a už som aj prišla na to, čo mi to pripomínalo.pokazený zub 😝 😀 fakt!

som chodila na kozmetiku,lebo v T-zone som mala akné, hlavne okolo ust.tuším to bol ten ultrazvuk.robili s kozmetikou LR,ktorá je navyše testovaná na zvieratách 🙄 ich výhovorka:,,radšej na zvieratách ako na ľudoch" 😕 )
T-zonu mi to vyčistilo pekne,lenže sa mi to presunulo na líca a krk 😠 takže teraz sa horko-ťažko zbavujem akné na lícach, ktoré som v živote nemala a ako tak mi teraz pomáha ten krém Glyco-A uvidíme do kedy.....

bobd
27. říj 2008

baby,
co si myslite o kozmeticke, ktora robi pri dermatologicke? 😀 mam zalusk na jedno "centrum", kde je dermatologicka, a ma tam svoju babu, ktora jej robi kozmetiku....
uz som asi ochotna podstupit cokolvek... 😠 😠 😠

zanett
27. říj 2008

ella - ja nevim, jestli jsem treba nedostala nejakej 'zavadnej' kousek jungle, protoze ja v tom zadny ovoce necitim (mas pravdu, opravdu by to melo byt citit po ovoci, jak jsem si precetla na lush strankach). Je to takova divna neidentifikovatelna vune, takova lekarenska nebo co - trochu to voni jako Vanishing cream (ale jeste o trochu hur). Neni to teda nic prisernyho, co by se nedalo vydrzet, jen to teda neni nic extra lakavyho (nastesti to necitim po pouziti ve vlasech).

Jinak teda musim rict, ze mam po tom samponu a jungle moc hezky vlasy. Nevim, cemu za to vdecim vic - jestli tomu samponu nebo jungle, ale ted se daji krasne upravit, nepoletuji a jsou prijemny na dotek 🙂

lendy1
27. říj 2008

zanett, mě teda jungle moc pěkně voní a cítím ho i ve vlasech po umytí 😵
já myslím, že za ty vlasy může Jungle, protože mám to samé-žádné poletování a snadnější úprava.

zanett
27. říj 2008

lendy - ted jsem na americkym www strankach lush cetla, ze spouste lidem voni jungle jako trava nebo stromy - tak to je asi nejpresnejsi - ten muj kousek totiz fakt voni jako nejaka chemie smichana s travou 😀 , ale jinak jungle musim pochvalit, protoze je pro muj typ vlasu mnohem lepsi nez AC.

ella1
27. říj 2008

zanett-mne nevoňal jungle kým som ho nemala na vlasoch.potom som aj dva dni(do dalšieho umytia) cítila tú skvelú vôňu.proste to voňalo džungľou.
a vlasy naozaj krásne.

ja som zas asi mala vadnú Godivu.ešte teraz cítim na vankúši vôňu pokazeneho zubu 😝 😅 😀

darina77
28. říj 2008

aj mne strašne smrdela godiva, ako keď v lete niekde pri ceste uhynie zviera a začne sa rozkladať, taká hnilobná vôňa, ako šampuk nie je zlý, ale tá aroma dosť odrádza od kúpy - ja som ho dostala ako vzorku.
Minulý týždeň sme boli v maďarsku v tropicariu a objavila som tam aj lush obchod a keď som si prerátala ceny skoro som spadla z nôh. Napríklad masážny olej mange too je u nás za 335,- tam po prepočte 240,-, krém na nohy pied de pepper u nás za 370 tam za 130, pozerala som aj jungle tam bol za 156. A balistiky buterbal a butterfly za 85,-. A dostala som tam kartu verného zákazníka- hneď po prvom nákupe a mám nárok na 10% zľavu z každého jedného nákupu. Ako hodnota forinta teraz piatok prudko klesla takže preto aj tie ceny , ale tu na Slovensku by tiež mohli zaviesť nejaké zľavy pre verných zákazníkov.

zanett
28. říj 2008

fuuuuuuj 😝 , tak jestli Godiva 'voni' tak, jak jste to popsaly, tak si na ni ani nebudu nikdy delat zalusk. Vzdycky, kdyz si objednam balik lush, tak hned pote me napadne dalsich XY veci, ktery bych chtela (a neobjednala jsem si) a musim cekat do dalsi objednavky. Stalo se mi to i ted 😒 Taky by v UK mohli zavest 'vernostni zakaznick karty' (pac minule jsem na objednavce nechala peknej balik) a bodlo by, kdyby davali k objednavce vzorky..

olise69
31. říj 2008

lendy- parfémy z http://www.cheapsmells.com sú zasielané z Uk ?

lendy1
31. říj 2008

olise, jj 😉

mariska1980
31. říj 2008

Ja nedam dopustit na kosmetiku,cistice atd.amway a eurona,drasi ale dlouho vydrzi.Liceni k porodu je na prd asistentky a doktori se vam nedivaji na oblicej ale davaji pozor aby bylo vse ok.Z vlastni skusenosti bez liceni,kamaradka se namalovala a po porodu vypadala silene cela spocena a rozmazana-sprchu si doprejte po porodu.

ella1
5. lis 2008

cafte. len som chcela, k tomu Psyllium-u 😅 že vraj je aj ochutený. inak zabralo vám to?
ja teraz skúmam Mumio. vraj to je tiež dobré.asi vyskúšam.nemáte niekto skúsenosť?

heltus
6. lis 2008

čauky,nevíte někdo jestli má kosmetická firma Bobbi Brown na internetu české stránky odkud je možné objednávat?Slyšela jsem na její výrobky samou chválu,ale na internetu jsem našla jen v cizím jazyce

lendy1
6. lis 2008

ella, já jsem Psyllium vzdala, ty piliny mi nedělali dobře 😀

heltus, ne, v ČR se dá koupit jedině v Douglesu v Praze a to myslím, že jen v jednou a jinak přez zahraniční weby. Něco málo mají na Jahodě, ale žádná sláva 😖

Tak konečně zase fungují české Lush stránky, ale s těmi cenami a poštovným, ať jsou někam 😠
Teď jsem si objednala z SK Lush-mají akci, nad 500,-Kč pošta zdarma i do ČR a možnost výběru 3 vzorků 😵
Je to jen do konce měsíce, tak to stihnu ještě určitě jednou něco objednat. Jsem si vzala mimo jiné i ten nový jahůdkový sprcháč Yummy, Yummy 🙂

ella1
6. lis 2008

lendy-no ja som Psyllium neskúšala, tak netuším aké piliny 😀
takže ti to nepomohlo?či brala si t málo na to, aby to malo účinok?

takže si ma predbehla s Lush 😀 a ja že akú novinku sem napíšem.idem tiež popozerať, čo majú nové.

zanett
12. lis 2008

lendy - potrebuju akutni radu ohledne fixacniho pudru Vichy (vim, ze jsme to tu nekde uz driv probiraly, ale nevim na ktere strane presne, nechce se mi je dopodrobna prochazet): Je to tento, ze? http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl...
Ja bych ho chtela pouzivat na ten makeup od Bobbi Brown, normalne ho pouzivam samotny bez pudru, ale ted jsem si zacala vsimat, ze kdyz je venku studenejsi pocasi, tak se mi ten makeup jakoby 'svrasti' 🙄 nevim, jak to popsat. Proste dam si rano makeup a kdyz dojedu do prace, tak si ho hned po prijezdu zkontroluju (cca 30 min od aplikace) a najednou vidim, ze je jakysi 'pohnuty' - vsimla jsem si toho hlavne v chladnejsim pocasi, v lete se mi to nestavalo, pritom ho stale aplikuji stejnym zpusobem a ve stejnem mnozstvi. tak me napadlo, ze to bude potreba zafixovat a vzpomnela jsem si na ten fixacni pudr pd Vichy. Zajima me, jak vypada, kdyz je naneseny? Ja vim, ze je bily, takze nemeni odstin makeupu, ale vypada potom plet 'pudrove'? Nebo je tak neviditelny, ze jako by nebyl? Navic, mam na tvarich a nose rozsirene pory a zajima me, jestli se v nich nebude usazovat? Jak dlouho vydrzi? Vydrzi cely den, nebo si ho budu muset brat s sebou do prace a pres den opravovat/ nanaset znovu? Diky moc 😵 😵 😵

kristi
12. lis 2008

cau, ja myslim, ze fixacni pudry jsou od toho,aby fixovaly, takze barvit asi urcite nebude.....asi to jen zmatni plet

to o nem pisou v CR: Zajišťuje odolnost líčení extrémním podmínkám: pocení, koupání, oděr. Na pleti transparentní. Fixuje líčení bez zvýraznění kožních nerovností.

zanett
12. lis 2008

diky kristi, asi si ho hned objednam, protoze je tu cim dal chladneji a v praci pak musim obnovovat makeup 😒

kristi
12. lis 2008

ty jo, to me ale nikdy nenapadlo, ze v zime se jako srazi.....v teple to je jasny, to se vetsinou roztece....

kolik tam mate stupnu?

zanett
12. lis 2008

kristi - mozna je to tema silikona v nem, protoze pred nim jsem pouzivala Dermablend a ten byl kremovy a bez silikonu tusim (ale taky se v lete 'rozpoustel'). Ten co mam ted, se nerozpousti (asi prave diky tem silikonum), ale zase kdyz je tu takove pocasi, jako je ted (tzn. kolem 5 stupnu a silni vitr + dest), tak se jakoby pohne. Ja vim, ze to neni zadna strasna zima jako u vas, ale myslim si, ze je to prave kombinace nizsi teploty + vitr + destive pocasi, ktera s tim makeupem dela neplechu... 😒

zanett
12. lis 2008

..teda, samozrejme, kdyz prsi, tak pouzivam destnik, takze se samotny dest nikdy nedostane na ten makeup, ale meni se vlhkost vzduchu zejo 😉

kristi
12. lis 2008

to bude asi tim, mas pravdu...tim pudrem urcite nic nezkazis

lendy1
12. lis 2008

zanett, jdi do něj 😉 Fakt je bezva. Mě teď došel a v mezi čase, než přišel další jsem musela šáhnout po obyč. pudru a byla jsem ráda, že jsem ho použila jen párkrát-přišlo mi, že právě ten normoš pudr byl víc vidět než ten fixační. Ten Dermablend nemění barvu make-upu, oproti normálnímu pudru je jemnější, prostě jen na fixaci. Já ho použiji ráno a někdy až odpoledne, někdy mi stačí jen ráno.

Dneska mi dorazil balíček z SK Lush a paráda, pošta zdarma, jen jsem musela ČP zaplatit za dobírku 60,-Kč, ale to stejně jde proti českému poštovnému 150,-Kč, navíc na Sk mají ceny levnější než u nás. A došli mi i vzorečky-šampon Big, mýdlo a jedna roládka na čištění pleti. jsou teda ale tak pidi vzorečky, že to bude na jedno použití.

Zanett, já mám na tebe taky prosbu. Pořád hledám nějaký fajn odličovač na oči, teď mám 2-složkový Lancome a celkem jde, ale přemýšlela jsem, že bych si pořídila nějaký tento:
http://www.dotek-prirody.cz/odlicovaci-oleje.html
a vzhledem k tomu, že to jsou olejové odličovače, tak bych je nemusela ještě smývat a možná by to tomu očnímu okolí ty olejíčky prospěli. Co myslíš?

kristi
12. lis 2008

Lendy, jsem cetla na Oml. ze Mangaminty maji pekne zdrazenou, hajzlici...ja si kupovala tu malou za 175 a to uz je pry pase....

zanett
12. lis 2008

ahoj lendy 😉 Diky za radu, uz jsem si ho objednala. Predpokladam, ze ho nanasis stetcem na pudr (ptam se, protoze na nejakym obrazku na netu byl s labutenkou - tu teda nepouzivam). Jeste si teda budu muset poridit spesl stetec (pouzila bych ten kabuki, co jsem pouzivala na mineralni pudr, ale ten je specialne na mineral, takze tusim, ze na fixacni asi nebude to pravy...). No nic, skocim zitra do mesta a porozhlidnu se...stetce uz jsem nekupovala, ani nepamatuju...

Lendy - co se tyce tech oleju, rekla bych, ze rozhodne ano. Ja si rikam, ze kdyby nekdy prestal lush vyrabet babyface, kterym se odlicuju, tak bych urcite sahla po nejakem oleji, uz bych se totiz nechtela vracet k tem klasickym odlicovacum, potom, co pouzivam babyface mi ty standartni odlicovace pripadaji strasne drsny a vysusujici. Divala jsem se na ten odkaz a maji vybornou nabidku - urcite si vyberes 😉 ja jsem cetla v poslednim cisle Allure (casak z USA, je specialne o kosmetice - mam ho predplaceny - je to moje bible 😀 ), ze by pry idealne po odliceni mela na pleti zustat slaba vrstvicka odlicovace - takze jak rikas; urcite by to bylo dobre pro ocni okoli. Jenom pozor na to, at se ti to nedostane do oci (jak se to casto stava mne s tim babyface), pac pak nic neuvidis a vymyva se to spatne 😀