Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

paola.o1
22. únor 2010

ahojte, mate niekto skusenosti s kozmetikou saloos? podobne ako reisi hladam nieco na vrasky okolo oci a u nich na stranke som nasla vela produktov, co ma zaujali.... tak ked mate niekto s nou skusenosti, sup sem s nimi. dikes

bellada
23. únor 2010

juliettte - Body shop je v Avione, ale tam je biedny vyber a potom v centre BA pod Michalskou

paola.o1 - o Saloose sa tu uz vela popisalo, skus pozriet v teme dozadu, ja nedam dopustit na ich regeneracne oleje na tvar (ylang ylang) a hydrofilny odlicovaci (bergamot) su super 😉

grettka
23. únor 2010

body shop je len na michalskej, to, co je v avione je body basics 😉

juliettte
23. únor 2010

viem ze niekde v blave, len bohuzial do blavy nechodim ☹

paola.o1
23. únor 2010

dik bellada, pohladam si

juliettte
27. únor 2010

ktora neutrogena je dobra na ruky? poradte presny nazov kremu, lebo som videla ze je ich viac, a ci ten neparfemovany je lepsie, diky

soanpe
27. únor 2010

reisi
zkus od ryoru krémy. je to česká kosmetika a odkonce mají i oční krém s kaviarovým extraktem,slouží i zaroven jako "drenáž" a pomáhá proti otokům a vakům pod očima. u tech očních krémů je to složitý.každému vyhovuje něco jiného.já používala clinique,ale někdo ho tu hrozně zdrbnul 😀 fakt záleží na pleti 😉

bambulka_079
27. únor 2010

baby , pouzivate got2b vyrobky ? 🙂

zuzka11
28. únor 2010

bambul - mam lak na valsy, moc spokojena nejsem, slepuje 😠

reisi
4. bře 2010

ahojte, bola ste niektora na chemickom peelingu alebo laserovom osetreni pleti? Chemickeho peelingu sa dost obavam a vraj laser-rejuvenizaciia nie je az taka ucinna...Bola som uz na konzultacii s Dr. ta mi odporuca skombinovat obe tieto metody ...ja som mala predstavu vyskusat iba laser. Navrhla nejake 3- 4 aplikacie chemickeho peelingu a potom jedno osetrenie laserom alebo 3-4 sedenia na laser ale vraj plet nemusi byt uplne zjednotena...no dakujem pekne som myslela, ze po laserovom osetreni budem eno-nuno, ked to stoji tolke prachy 😝 Prosim poradte🙂

lendy1
5. bře 2010

reisi a z jakého důvodu se chystáš na takové zákroky? Já chodila jen na laser, z chem. peelingu bych měla trošku strach, ale je určitě účinější.

zuziiicek17
5. bře 2010

chemicky peeling je v pohode,som kozmeticka a mozem ti to len odporucit.Reakcia na chem .peeling nie je taka strasna,nieco podobne ako pri hlbkovom cisteni,teda zacervenana pokozka

reisi
5. bře 2010

lendy, mam fliaciky po akne, trosku viditelnejsie pory...nie je to strasne ale proste mala som tazke obdobie a mam unavenu plet a vidim na sebe, ze sa to horsi. Ten laser je na tvorbu kolagenu, takze som to chcela trochu podporit budem mat 33.
zuziiicek ja sa bojim toho supania po chemickom peelingu, vraj je to dost agresivne...sama neviem ...termin mam v utorok a veru neviem ci to cele nezrusim. Ja som dost na prirodne veci a kozmetiku, takze mam dilemu. Jednak dost o seba dbam ale zase nechcem to ani prehnat... Zuziiicek a dajme tomu keby si dam jeden chemicky peeling ma to vobec vyznam? A potom uz len laser.

soanpe
5. bře 2010

zuzka11
já když lak na vlasy,tak jedině alcinu.má hrozně jemný rozprašovač a nemám po něm vlasy jako helmu 😉

zuzka11
5. bře 2010

Soanpe - ja ho mam taky rada! Ale got jsem koupila pred tim,kdyz jsem nevedela, po cem sahnout:(((

A muje novinky - uuuuuzasne odlicovani obliceje i oci - Bioderma micelarni plet.voda, uzasne....skvele odlici, j jemna, nenechava plet vysusenou....pro me zatim nejlepsi co jsem poznala......

A chem.peelimg - kamoska si ho nechala delat a mela to loupani pleti, ale mohla si za to "sama" - pouziva plet.vodu Clinique 4 a to hooodnekrat denne, takze pokud na nej pujdes, nebala bych se, ale nedodrzuj zadnou extra pripravu - nekde radi omyvat plet.vodou x krat denne.....

alexandrah
5. bře 2010

zuzka, som tu na skok, vidim, ze sem chodis, no ja som kupila biodermu micelarnu vodu riskovi, ale moc ju pre neho nepouzivam, a pletova voda sa mi mina, tak zeby som mu ju "cmajzla"?? (ked je taka dobra, ako vravis ...).

spevacka
5. bře 2010

ahojte,máte niekto skúsenosť s L´Occitane?

lendy1
5. bře 2010

zuzko, s tou Biodermou - micelárkou, kup su tu dětskou, stojí daleko méně, odlíčí naprosto dokonale, to složení je téměř identické jako má ta Bioderma SENSIBIO H2O
500ml za cca 215,-Kč 😉
http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-abcderm-h...
mám obě dvě a nevidím rozdíl, jen teda v ceně.

reisi, tak pak dej vědět, jaké to bylo a výsledky. Já používám jen 12% glyko a DDF a pleť super, asi se mi i zklidnili hormony a jak tu zanett psala, že se kolem 30. roku mění pleť, tak mě se změnila o 80% k lepšímu.

zuzka11
5. bře 2010

Lendy - dik! ja mma tu ruzovou, stala 360Kc 😝 tak priste........dik za tip.

Ali - cus, ja tu chodim na figle, ale i sama pridavam 😀 A pro Riska je pry super Perioral .- na ruzne vyrazky na xichtiku... i pak kdyz zacne slintat a neco se mu udela nebo pak s prikrmama.......a pry jeste nejaky krem na zadecek, ale zapomnela jsem nazev......

Spevacka - mam, pouzivam ryzovou radu......chces neco vedet?jeste je super od nich krem na ruce.....jinak sprchace mi prijdou stejne jako levnejsi znacky, nic az tak extra.....

zanett
6. bře 2010

zuzka - v salonu, kam chodim, doporucuji pred chemickym peelingem dodrzovat pripravu. Asi tyden nebo dva pred samotnym peelingem musi 'pacient' pouzivat odlicovaci roztok s mensim obsahem kyseliny a na noc pouzivat krem taky s obsahem te kyseliny. To proto, aby se plet pripravila na ten 'sok', ktery zazije pri tom chem. peelingu. Takze me docela udivuje, ze nekde jen placnou ten peeling na uplne nepripravenou plet - to musi byt pro tu plet prisernej zahul a ani se nedivim, kdyz se ta plet pak loupe mnohem vic...

lucenek
6. bře 2010

Leni já mám tu 8%DDF a zas tolik že bych byla nadšená nejsem..... ☹

lendy1
6. bře 2010

luci a proč?

reisi
6. bře 2010

zanett, to teda ziram, co pises. Hmmm , tak teda uz fakt neviem asi ziadny chemicky peeling nebude. Nemam za potrebu riskovat. Na konzultacii som bola u Dr. v laserovom centre, myslim , ze dost kvalitnom ale o ziadnej priprave nebolo ani reci... uz som u nich pred 5 rokmi vyskusala par veci a zdalo sa mi vsetko fajn ale teraz je moja dvovera naburana. Zanett prosim ta, skusenosti s fotorejuvenizaciou nemas?

lucenek
6. bře 2010

no nemám pocit, že by mi to něco dělalo...prostě jako kdybych se umyla čímkoli jiným

reisi
6. bře 2010

lendy a co je to DDF? Nemam ani ponatia...

alexandrah
6. bře 2010

zuzka, ten perioral kupim kde?? (nepoznam, co to je??). inak, to sa riskovi zide, lebo obcas sa mu sem tam vyhodi cosi, ako pises, zo sliniek, alebo tak, proste jeden den to tam je, a druhy neni ...
spevacka - aj ja pouzivam najnovsie l´occitane, som s nimi vééééééééélmi spokojna, pouzivam olivovu radu, a mandlu s jablkom, chcem si kupit ten novy zlaty slamienkovy krem ...pouzivala som vselico, od dior, cez cliniqie, az po lancome (to bolo fakt dobree), ale toto je lepsie, ale dve predtym zmienene ...
zuzi, ryzovu radu som este nemala, to je na aky druh pleti??

zuzka11
6. bře 2010

Zany - i ja jsem pro pripravu, ale ne prehnanou! ta komoska to prepiskla, pouzivala tu adstringencni vodu x jrat denne a pak mela na pleti fakt krvave zarezy...cimz nikoho neodrazuju, podle me je ten peeling super vec, ale proste "vseho s mirou"...

Ali - u nas to koupis v lekarne, jak je cast pro volny prodej nebo nekde je primo dermokosmeticke centrum......a na ten zadecek je taky pry super krem, musela by ses zeptat na nazev, ale je jen jeden, takze nemuzes sahnout vedle...a pry zanechava takovy film na pokozce, ktery chrani...i kdyz uz je krem rozmazany a neni videt...ale to je jen z doslechu, ale od pediatra 😀

ryzova rada je na smisenou az mastnejsi plet, jsem moc spokojena s fluidem, mam i pletovku a myci krem, pletovku pouzivam rano, vecer pouzivam Clinique a pak na nej davam ten saloos olejicek, tak by mi bylo naprd, abych se po vide neleskla 😉

Jinak jsem cetla, ze ta slamnenka je na strasi plet.......a mandle je pry super.......

alexandrah
6. bře 2010

zuzi, tak si skusim vypytat, ja mam z occitane tiez pletove mleiko, potom pletovu vodu, a fluid. je to super!! ja mam zase ked tak skor suchsiu plet ...no ja viem, ze slamienka je na starsiu plet, ale myslim, ze nezaskodi ... ja mam plet ok, to skor vlasy, aj ked teraz po tehotenstve su docela dobre ...
a saloos mam olejcek pre riska, na brusko, obsahuje aniz a tak ... ty mas aky?? cliniqie mam ten zlty, hydratacny, klasika, ale najnovsie som nemala cas, tak som len vletela do dmky, a nakupila niveu, a je dobra!!

zuzka11
6. bře 2010

Z Clinique mam pletovou vodu 2, je super a pak jsem mela cistici penu, ted mam misto toho tu Biodermu a a pak ohrovaci penu na uvolnovani poru......saloos mam levanduli a ylang ylang, s levanculi jsem spokojena moc, ten ylang me az tak nenadchnul......

Super, ze mas fajn vlasy, takze padani se neobjevilo? Klepej 😉 😀