Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
9. kvě 2009

cirrusa - mne je skoro 26. Z kosmetiky Jan Marini je ta glykoliova rada nejjemnejsi, nabizi totiz dalsi rady pro zralejsi a zralou plet, tedy pro zeny nad 40 a nad 60 let...Ja myslim, ze je to blbost, kdyz nekdo rika, ze dokud je mlady, tak neni nutne nic delat a radeji pocka na prvni priznaky starnuti a ty pak bude resit. Na to uz totiz potom pozde. Prevence je vzdycky lepsi.

cirrusa
9. kvě 2009

Zanett, to máš určo pravdu, taky jsem zastánce spíše prevence než pak řešení problémů. Nemyslela jsem to nijak špatně, jen bych fakt byla nerada,kdybych si už teď "vystřílela" všechny zbraně a ve 40 nevěděla co s pletí - přiznám se, že nejsem moc fanda botulotoxinu a plastiky ( i když možná za 20 lwt budu mluvit jinak) 🙂

mám takový dotázek, řešíte nějak i stravu v návaznosti na pleť? Teď nemyslím nijak postavu, spíše třeba zda jste na sobě pozorovaly někdy, že po čokoládě se osypete atd. Já třeba vím, že když jsem před těhu více pila (myslím nárazově, narozky, silvestr, akce apod.), měla jsem jistotu malých vyrážek na pleti. Manžel je má taky, ale na zádech...Tak mne občas napadá, zda třeba něco nejím teď v těhu špatně, když jsem furt obsypaná.... 😖

sisstin
9. kvě 2009

cirrusa: v těhu jsou rozlítané hormony, to bude spíš tím 😉 jinak alkohol opravdu působí špatně na plet, stejně jako mastná a tučná strava..ale to je už známé asi 😝

cirrusa
9. kvě 2009

Sis, já spíše myslela něco konkrétního, mě třeba ani mastná ani tučná nic dlouhodobě nedělá (vyzkoušeno z mých studijních dob, kdybych teď se třeba jen den stravovala jako tehdy, tak mi asi odejde žaludek 😝 )

debilní hormony, vypadám jak čerstvá patnáctka v pubertě 🙄 😠

noangel
9. kvě 2009

lush uzivatelky mate nektera zkusenost s maskou na vlasy Hair doctor? thx za reference

sisstin
9. kvě 2009

cirrusa: dle pověr by to teda mělo být děvčátko 🙂 já měla v těhu plet super(kluk) a potom též, ale já začla brát HAK, takže to bude asi tím spíš 😅

cirrusa
9. kvě 2009

zlatá HA, jsem měla pleť jako mimčo, vlásky krásné lesklé pevné a teď.... 😠 děvčátko, no to by bylo doma veselo, tady se očekává chlap 😅

Zanett,teď jsem koukala na tu značku, v ČR asi nesehnatelné, že?

sisstin
9. kvě 2009

jinak znovu připomínám www.pigmenty.ic.cz 😀

MAC kosmetika, Barry M, Nyx, EDM, CS a samozřejmě LUSH 😀

zanett
9. kvě 2009

cirrusa- pro mou plet je jednoznacne nejhorsi alkohol. Proto skoro vubec nepiju. I po jedine (!) sklence vina mam strasne supinatou, vysusenou, hrubou a takovou 'stareckou' plet, kterou pak davam dohromady cely tyden. Proto se alkoholu vyhybam, protoze mi na pleti nadela takovou paseku, ktera za to nestoji. Mne osobne nevadi treba hranolky, cokolada, chipsy atd (asi kdybych toho sporadala denne kila, tak pak mozna jo, ale v normalnim mnozstvi to nema na mou plet zadny vliv).

jinak: netusim, jestli se da Jan Marini sehnat v CR, spis by me neprekvapovalo, kdyby ne.... 😒

lendy1
9. kvě 2009

Jan Marini se v ČR sehnat nedá, jedině na e-bay, ale u nás se dá sehnat Syncare nebo Neostrata ( i když ta vyjde taky levněji na e-bay)- obě značky mají celé řady pro danou pleť s obsahem kys. glykolovou.

Třeba toto ze Syncare:
http://www.syncare.cz/product/g10-aha-zjemnujic...
http://www.syncare.cz/product/g8-aha-omlazujici...

na Syncare vám zašlou i zdarma vzorky, stačí jim napsat mail.

a Neostrata:
http://www.kosmetika-neostrata.cz/

zanett, já si teda myslím, že jsi na to ještě mladá, já měla to Glyco-A, které je také s kys. glykolovou a neumím si představit to používat nějak dlouhodobě ani ve svým věku. Jako lokálně, před nějakým laserovým zákrokem, chem. peelingem nebo na vyřešení nějakého problému proč ne, ale dlouhodobě fakt nevím...
Každopádně kys. glykolová funguje skvěle, jen mám pocit, že jakmile se to přestane používat, tak je pleť, kde byla 😖

zanett, je tam někde napsán % obsah té kyseliny?

bellada
9. kvě 2009

a nie je chemicky peeling este drastickejsi k pokozke, ako ten mechanicky? ja prilezitostne pri problemoch s pletou pouzivam LRP Effaclar A.I a Effaclar K, obsahuju LHA kyseliny a celkom mi to pomaha, ale tam to nie je az v tak velmi koncentrovanej forme

zanett
10. kvě 2009

lendy - no to jsem si nejdriv taky myslela, ze jsem na to mlada (i kdyz specialne ta bio-glykolova rada neni urcena pro zadny specialni vek, to jsou az ty ostatni), ale ono mi fakt nic nepomaha tak dobre, jako tohle. Samozrejme, ze ty rady pro zralou a starsi plet bych ted proste nepouzivala. Ae nejak si proste neumim predstavit, ze bych se mela vratit k normalni kosmetice a dobrovolne tak mit horsi plet nez muzu, jen proto, ze jsem moc mlada...Ja to sama sobe oduvodnuju tak, ze ted pouzivam tohle a az budu starsi, tak muzu sahnout po necem 'agresivnejsim'...Jinak, tenhle cleanser obsahuje asi 6% kyseliny (jak jsem vycetla z obalu. Neni to teda presne 6 procent, je to 6. a nejaky cisla za tim....takovej slabej odvar 😀 ). Navic, tahle rada obsahuje i pripravky s tou kyselinou, ktere jsou urcene pro pubertaky na jejich akne....tzn. zrejme zadna dolni hranice...

Jinak teda musim souhlasit s tim, ze kdybych to prestala pouzivat, tak se mi ta plet vrati tam, kde byla, to je pravda. Ono to koneckoncu plati o vsem ostatnim; nekdo tady pouziva HA, aby mel krasnou plet a kdyz ji vysadi, tak se osype, nekdo pouziiva neco jinyho....Bohuzel je fakt, ze ja nemam od prirody krasnou plet, tak tomu musim pomoct jinak a je to celozivotni boj.

Kdyz uz jsem tu: dostala jsem vzrorek miceralni vody od LRP v nejposlednejsi objednavce z Garden. Kdyz jsem ji vyzkousela, tak jsem byla cela nadsena, ale to trvalo tak tyden a potom se mi ta plet zacala tak nejak horsit - vysouset a hrubnout. To me dost zklamalo. Myslela jsem si, ze kdyz to bude dobry, tak bych ji pouzivala misto Tea Tree od Lush, ale takhle jsem se k Tea Tree rada vratila... 😒

lendy1
10. kvě 2009

zanett, tak 6% to je fakt maličko, to je určitě v pohodě.
jj, s tou micelárkou mám stejnou zkušenost, teď chci ještě vyzkoušet tu novou od Biodermy Hydrabio H2O, jestli nebude lepší než Sensibio H2O.

kristtin
10. kvě 2009

no kyseliny na tvár nikdy.To by ti povedal každý biochemik čo sa do toho vyzná, že ti to môže na trvalo poškodiť pleť.Kamoška sa týmto zaoberá a vyzná, robí v tejto branži. Jedno je čo sa prezentuje a predáva a druhé sú veľajšie účinky o ktorých ti nikto nepovie.Teraz je veľkým hitom na vrásky kyselina hyaluronova, ale to je kyselina telu vlastná, tak že sa nachádza v tele.Ale to sa odporúča ľuďom nad 50rokov. Dobrá kozmetika z hľadiska nezaťažovania pleti je seba med, má kozmetiku pre rôzne vekové skupiny.Skúsila som a môžem doporučiť.

miraaa
10. kvě 2009

hehe som blba ale asi neni mnake-up ktory sa nezotrie pod vodou sak.????........ 😀 😀 😀 heh ale nieco som kukala v tv.. žee... asi ti daju make-up navzdi to volako vytetuju na ksich eheh ale to je asi blbost.. no a Inak.. ja pouzivam.. bleducky.. acnecolor.. bo ma mproblematicku plet... a potom este tmavsii make-up od misssporty .. aby som nebola bleda..:DD::::.. daam si Linku myslim si ze mi to pristane.. a pouzivamn tu najnovsiu špiralu od Maybelin a je fakt skwela(ta zlta).....a malujem sa dwa krat do dna.. a vy::?

zanett
10. kvě 2009

kristtin - kys. glykolova nebo salycilova (salycilid acid v anglictine) a kyselina hyaluronova jsou rozdilne veci. Zajimalo by me, jak napriklad takova nevinna kyselina salyc. , ktera je temer v kazdem odlicovaci, muze trvale poskodit plet 😀 Navic to, ze je neco 'kyselina' a ze to zni strasne nebezpecne, jeste neznamena, ze je to nejaka ziravina 😀 😀 (jako decka jsme se segrou jen tak z legrace nalivaly mamin odlakovac na nethy na polystyren a libilo se nam, jak to ten polystyren doslova 'vyzira' - no ale to byl odlakovac, kterej obsahoval fakt ziravinu, tim by si nikdo plet nemyl, ze ne...pripravky na plet s kyselinou jsou jina kapitola.

K seba medu: pritelova dcera (15 let) zkousela tohle http://www.sebamed.com/index.php?id=2291&L=1 a cela se po tom osypala (ne akne, ale alergicka reakce)! Takze ani vychvalovany sebamed nesedne uplne kazdemu...naopak ty 'nebezpecne' kyseliny zase spouste lidem vyhovuji.

chichotka
10. kvě 2009

Nedávno som v DM-ke objavila novú značku kozmetiky essence.
Na ceny som nepozerala ale vraj je velmi lacná a kvalitná. Máte skusenosti?
tu je ich web: http://www.essence.eu/cz/domu.html

zajtra to ešte idem pozrieť , ale z toho čo som videla , maju u nas velmi maly vyber oproti tomu , čo najdete v anglickej verzii stránky.

cirrusa
10. kvě 2009

Zkušenost nemám...Ale když už něco z DM, tak tonovací krém od Alverde, dělají jenom jeden odstín, tal to taky nesedne všem (jak říkala zanett), ale mi sedl a dobře drží...

lendy1
10. kvě 2009

chichotka, u nás se to prodává v Rosmannu-je to hodně levná, nekvalitní kosmetika, já bych to na sebe nedala ani za nic 😝 Stačilo mi, co jsem zkusila v drogérce z testrů. Jediné, co se mi od nich líbí, jsou některé vychytávky do kabelky, ale stejně bych si to nekoupila. Je to sice kosmetika pro mladé slečny, ale raději bych ti doporučila něco více kvalitního.

sharon1
18. kvě 2009

Ahojte mozete mi poradit prirodnu kozmetiku na suche mierne vlnite, chemicky farbene vlasy. Dakujem za rady.
Alterna mne vyhovuje Weleda iris.

sharon1
18. kvě 2009

Ahojte, mozno to tu uz niekto napisal, ale lush nie je prirodna kozmetika. Ak si chces byt ista s INCY tak si mozes vyhladat codecheck tam najdes skoro vsetku kozmetiku. INCY je skratka na integriedncie alebo tak nejako. Sorry tazke to slovo. Ta stranka je ale po nemecky.

soanpe
18. kvě 2009

ke kyselinám
sifonová voda je taky kyselina , myslím že kyselina dusná 😉

soanpe
18. kvě 2009

holky, já si myslela,že mám kosmetiku zmáknutou, ale.... vy jste na tom líp 😅

máte někdo zkušenosti s Alcinou?
Měla jsem kaděřníka a ten s ní dělal, super barvy,péče....
ale jde mi spíš o kosm.na pleť a péči o pleť

http://www.alcina.cz/

lenki33
18. kvě 2009

soanpe, ja mam skusenosti s Alcinou
neviem co mas presne na mysli, ale hlavne produkty z E rady su super, masky a napr Mkova rada na normalnu a zmiesanu plet

soanpe
18. kvě 2009

hledám něco na citlivou dehydratovanou plet se sklonem k maštění.
a make up 😉

lenki33
18. kvě 2009

soanpe vyborny je na to tento produkt, ja som ho v lete pouzivala miesto kremu
http://www.alcina.cz/art/124-hydratacni-fluid/
ale neobsahuje UV filter, takze bud na noc, alebo cez den pod makeup s filtrom
a potom boli super ampulky na leto napr
http://www.alcina.cz/art/125-ampule-q10/
ucinok tych ampuliek ti vydrzi asi 2-3 mesiace
ja som mala rada aj Q10 krem
😉
ampulka Q10 a maska z Mrady (ukludnujuca) boli dobre po opalovani, len tu masku nemozes naniest ked mas nejaku burlivu reakciu, ze to prezenies s opalovanim

a Alcina makeupy - super su Liftingovy a Perfect cream, ten bol velmi kryci, ja som ho teda pouzivala kazdy den, ale niekedy sa mi to zdalo az moc
longlasting mi nesedel farbou (bol moc zlty) ani konzistenciou
a zafixovat transparent powder

soanpe
18. kvě 2009

lenki 😉
díky

zanett
24. kvě 2009

Pred casem jsem tu psala neco o tonovacich kremech - konkretne to, ze si z nich nemuzu moc vybrat, protoze neni moc odstinu. Tak nastesti jsem uplne nahodou kapla na jeden, ze kteryho jsem opravdu nadsena 😵 Je to Dermalogica, konkretne tento: http://www.lookfantastic.com/make-up/face/tinte...
Ty 'recenze' pod nim jsou pravdive (pro ty, kdo umi anglicky), fakt jsem s nim naprosto spokojena a dokonce uz nepouzivam ani makeup (i navzdory tomu, ze mam i ve s vem veku aknozni plet, ktera potrebuje nejake kryti 😀 ). Jen rozetru tento na cely oblicej a kruhy pod ocima a pripadne pupinky zamaskuju korektorem a hotovo! Takze idealni vec (nejen) na leto - i kdyz je trosku drazsi (stoji pres 20 liber), ale rozhodne se vyplati. Nejdriv jsem ho zkusila minuly vikend jen tak na doma, abych videla, co to udela, ale vydrzel v pohode cely den, krasne mi sjednotil odstin pleti a trosicku kryl a vypada skutecne velmi prirozene, takze jsem ho v tydnu prubla do prace a nezklamal 😵 Plet jsem mela hezkou cely den az do vecera, takze za ty penize se urcite vyplati 😵 😵 😵 😵 (Jo a moc hezky voni a delaji je jen ve trech odstinech: light, medium a dark, ale ten light se jakoby zazrakem hodi pro nekolik ruznych svetlych odstinu, takze obrovske plus.....rozhodne prvni tonovaci krem, na ktery je spoleh... 🙂 ).

Taky jsem si konecne poridila ocni bazi od Artdeca a jsem taky spokojena, protoze ocni stiny vydrzely bez pohnuti cely den i na moji mastne pokozce, takze to byla rozhodne dobra investice (i kdyz jsem byla ze zacatku trochu prekvapena, jak je ten kelimek maly, nejdriv jsem si myslela, ze mi poslali jen vzorek 😀 . Takze diky lendy a sisstin za dobry tip 😉

juliettte
26. kvě 2009

lendy1: prave som sa zaregistrovala pretoze som hladala na nete info o body shope a vyhodilo mi tuto stranku s vasimi prispevkami, zistila som ze body shop je v cechach len v Prahe-2 obchody- v paladiu a na chodove, tiez v bratislave, ja mam skusenosti s pletovou radou s obsahom morskych rias na mastnu a zmiesanu pokozku ale vobec ma nenadchla, snamiesto redukcie tvorby mazu sa mi skor vytvaraju podkozne tukove vacky, ale naopak sampon a kondicioner na suche vlasy-s obsahom medu je skutocne dobry, uz mi dochadzaju tak som zacala hladat na nete ci ich nezozeniem aj tu, lebo nechcem pouzivat stale to iste, a skusat nieco nove sa mi nechce, po skusenostiach so skusanim vsetkeho mozneho na plet ma nebavi vyhadzovat peniae za nevyskusane vyrobky, tiez mam opravny krem na velmi suche ruky,na miestach kde som mala ekzemy popraskanu kozu na ruchach od prace sa mi za nejaky cas pouzivania ruky upravili, teraz ked uz pouzivam aj ien kremy pocas dna, a ten spominany viac menej len na noc, je to take rovnake,

darina77
26. kvě 2009

Juliette, čo som si všimla na mimibazári predáva veci z bodyshopu tuším Zuzanat sa volá