Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

osa
19. dub 2008

este otazocka, ten udaj o spotrebujte do na lush kozmetike, beriete to vazne? Stihnete to dovtedy spotrebovat? Ak nie, vyhadzujete?

zanett
19. dub 2008

Osa, ja datum spotreby beru vazne u vseho (kosmetika, potraviny, medikamenty atd) - pritel dela v oboru a tudiz vim, jak se konzistence vyrobku meni (k horsimu) po datu spotrebovani, nikdy bych to neriskla. To datum tam je totiz z nejakeho duvodu, kdyby mela kosmetika (ci potraviny nebo cokoliv jineho) neomezenou dobu spotreby, vyrobce by tam datum neuvadel. Ja vetsinou vsechno stihnu vypotrebovat driv, ale kdyz ne, tak to bez milosti vyhazuju! (bez ohledu na to, kolik to stalo penez). Protoze 'presly' vyrobek dokaze nadelat obrovskou skodu!

lendy1
19. dub 2008

jj, také neriskuji a vyhazuji ...a kolikrát ještě dřív, než je datum spotřeby 😀 . U některých věcí prostě vím, že je používat už nebudu, tak je vyhodím rovnou a mám alespoň místo na další 😀 Měla bych děsný strach na sebe cokoliv dát, co je prošlý 😝

zanett
19. dub 2008

Jo jo, lendy, ja taky. Nejhorsi je kosmetika na tekute (tuhe) bazi, tam se totiz bakterie mnozi velmi snadno a rychle (kremy, rasenky, rtenky, tekute ocni stiny, atd atd). Asi nejbezpecnejsi je pudrova kosmetika - suche prostredi nesvedci bakteriim, ktere se tak nemnozi. Napr. rasenka by se mela spotrebovat do 6 mesicu od otevreni - vetsina lidi ji spotrebuje, ale treba ja rasenky pouzivam malo, pac mam citlivy oci a sklon k ekzemum na vickach a i ta nejcitivejsi rasenka drazdi, takze ja ji do 6 mesicu nespotrebuju. Ale ja jsem typ, co si do diare pise datum zakoupeni/prvniho pouziti a zaznacim si, do kdy nejpozdeji ji musim spotrebovat, coz samozrejme vetsinou nestihnu, tak pak bez milosti leti do kose! Zadny penize sveta mi totiz nestoji za to, abych si rozhodila zdravi, podrazdila plet atd.

No a druha kapitola jsou lidi (bohuzel mezi ne patri treba moji rodice), kteri v koupelnach skladuji kosmetiku snad jeste ze stredoveku 😀 😝 Ja proste kdyz vim, ze neco potrebovat nebudu (nebo to nepouzivam pravidelne), tak to bez mrknuti oka vyrazim! takova vec nema v me koupelne misto!

aponchie
19. dub 2008

zanett tak to je jako bych videla moji matku 😠 ta ma v koupelne vsecko a nic nevyhodi!!!ma tam veci co jsem jeste z UK dovezla a to je 7let proste vsecko ma vystavene a doslova me tim sere..rikam ji at vsecko vyhodi pac je to hlavne nacate a tak a ona ze jooo a ze ted nema cas a kdyz to chci udelat ja tak neee.prej to nepouziva a tak..pro me je koupelna oaza cistoty a nehy tak nejak to nazvat ..ikdyz ji nemam jeste zrekontruovanou tak si zakladam na cistejch rucnicich ,sanit.keramice,pravidlene cistim vsecky plochy a kdyz se jdu koupat musim mit az uchylne vycistenou vanu piskem a vsim moznym a kdyz jdu do vany u mamky jdou na me mraky a hned z tama letim ven..nesnasim zasoby starych a zkazenych veci ale nikdy takova nebyla nechapu 😠

aponchie
19. dub 2008

a me se teda jednou stalo ,ze jsem nestihala a musela se honem nalicit a nemohla najit make up ..a hrabala sem jak magor vsude po skrinkach a svete div se nasla sem si jeden a vzpomela,ze to neni tak davno co jsem ho kupovala ale proste sem musela tak sem s enapatlala a sla ven no a rano svete div se sama vyrazka ,ktera nesla dolu asi 14dni!!!takze sem si udelala cistici den a vyhazela opravdu poctive vsecko!co tam nepatrilo,ale priznavam jednou sem to takhle udelala a uz nikdy 😠

poninka
19. dub 2008

já jsem se byla kouknout na ten lusch a některá z vás tady psala, že je v dubnu zadarmo poštovné a balné, ale není , pokud neobjednáte nad 1500kč a dávat 150 kč za poštovný je nehoráznost, takže si nic neobjednám, i když se mi tam líbila jedna maska. toť můj názor.

aponchie
19. dub 2008

boze boze ..kdy uz konecne bude pro nas v CR doprava zdarma jako jinde ve svete 😒

lendy1
19. dub 2008

poninka, to je na Slovensku, u nás nee. Jinak jsem se tu ptala, jestli by někdo něco chtěl za normální poštovné 30-40,-Kč. Nakonec co jsem vzala navíc se během pár hodin prodalo, takže příště to udělám přesně tak. Jo a prodávala jsem to za stejné ceny jako na LUSH (bez nějakého výdělku), jen s nižším poštovným 😉

poninka
19. dub 2008

a chtěla jsem se zeptat na té jáhodě, tam dělá to poštovný kolik? sice neumím anglicky, ale snad s pomoci slovníku 😅 můžu to platit master card? nebo platím až mi to přijde. jinak já používám kosmetiku i z drogerky - šampony, sprcháče, něco avon a něco málo z lékárny. nevíte o nějakém levnějším makeupu na mastnou pleť, ale je mi už přes pětadvacet. dík 🙂

poninka
19. dub 2008

tak to by bylo fajn. sorry, já jsem to nepročítala celý a kdy budeš příště objednávat? 🙂

lendy1
19. dub 2008

poninka, k Jahodě, kuk sem 😉
http://www.kosmetika-jahoda.cz/

tam je vše jasně popsané, kdyby ti něco nebylo jasné, zeptej se, poradím...

a Lush bych měla zase objednávat asi za měsíc 😉

poninka
19. dub 2008

tak já se ozvu, nebo zkusim přemluvit ségru, aby si taky něco objednala.aby jsme šli napolovic 😀

poninka
19. dub 2008

chtěla jsem se zeptat, kolik stojí opravdu kvalitní makeup a jaký používáte,já používam s rosmana od essence takovej pěnovej, ale poslední týden se mi na tváři udělali takový šupinky a já nevím jestli to nemám z něj. tak dík za tipy a rady

aponchie
19. dub 2008

ja pouzivam Revlon Stay Color na mastnou plet 🙂 cca400kc

noangel
19. dub 2008

ja perfectly real makeup od clinique

nire55
19. dub 2008

noangel: a je dostatocne kryci?ja rozmyslam nad superbalanced od clinique,mala som vzorky a bol velmi prijemny aj prekryl nedostatky

lendy1
19. dub 2008

já mám momentálně Dremablend od Vichy a uvažuji buď o Lancome Maquimat nebo Clinique, ten co psala noangel 😉 jelikož ten Dermablend mě teď nějak vysušuje 😝

poninka, ta essence, ani bych se nedivila, kdyby jsi ty potíže měla po tom, je to opravdu až podezřele levná kosmetika. Osobně mám nějaký vnitřní blok 😀 z kosmetiky z drogérky. Třeba je ale něco dobré-nevím...Teď v Testu byl vyhlášen make-up od Mayballine nějaký dvousložkový jako nejlepší (ale testovali to jen na ženách, co neměli žádné potíže s pletí 😝 , takže dost zkreslený výsledek). Zkus třeba něco od Dermacolu, ten má fajn make-upy a za docela slušné ceny. Ale rozhodně se vyplatí zafinancovat do něčeho kvalitního a trošku si připlatit, jelikož je to opravdu pak znát 😉

aponchie
19. dub 2008

poninka nez koupis nejakej drahej tak se zajdi nechat nalicit do parfumerky a chod s nim celej den at poznas jakej je ..ja to tak obcas udelala a jsem rada pac sem zbytecne nevyhodila treba litr za znackovy drahy make up a absolutne jak voda na obliceji 😒

vilca
19. dub 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... Je možné, že by mi mohlo být špatně z Viadermu (vitamíny pro vlasy, nehty a pokožku)? Koukala jsem na netu a snažila jsem se najít nějaké info, ale všude se píše, že nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky v souvislosti s užíváním Viadermu. Ale já jsem ho teď tři dny po sobě ráno snědla a celý dny mi bylo strašně, měla jsem křeče v žaludku. Dneska jsem si ho nevzala a bylo mi dobře........ Možná je to jen náhoda, ale třeba ne. Máte s Viadermem některá zkušenosti? Díky za odpovědi.

noangel
20. dub 2008

nire: neni uplne kryci spis takovej lehkej co sjednoti plet, jizvu co mam na brade musim jeste maskovat korektorem a strasne blbe se vybira odstin protoze se fakt krasne prizpusobi pleti 🙂

a pred timhle sem pouzivala estee lauder double wear ten kryl mnohem vic

poninka
20. dub 2008

Ahoj holky moc děkuji za tipy. já bych taky raději nakupovala v lékárně, ale finance moc nedovolí ☹ z lékárny mám akorát čístící vodu a gel na bedary fakne,ze začátku dobrý, ale teď to už nějak nefunguje. pak mám ještě konopnou mastičku na ksichtík a ta mi vyhovuje.asi zkusim ten dermacol,chtěla jsem si koupit ten vichy makeup na mastnou pleť, ale bojim se , že pětikilo nepostačí.tak ještě uvidím.teď mám vzorek z časáku makeupu od rimmel a nezdá se mi špatný, tak taky o něm zauvažuji. 😀

aponchie
20. dub 2008

hmm tak z tech levnejsich ja mam na stridacku z oriflame Tbalance foundation za 150kc cca a je taky dobrej ,ale musi se dobre rozetrit a kryje skoro stejne jak revlon 😀
http://www.oriflame.cz/prod/catalog/ProductDeta... co druhej katalog je za 129kc v akci 😉 za zkousku nic nedas neni drahej

poninka
20. dub 2008

no, ale já neznám nikoho kdo oriflame dělá. ale to si můžu objednat i přes net, ne? za 129 v akci, to je skoro stejně laciné,jako ty skvělé makeupy, které používám 😀

aponchie
20. dub 2008

jj ja jsem s nim spokojena mam ho na takoveto prebihani do obchodu a do schranky 😀 a na lepsi veci pouzivam Revlon..on je v akci skoro porad..jinak na tech strankach si najdes na titulni strane :chci objednat ,a pak si das najit kosmetickeho poradce v tvem okoli napises svoji adresu a email a oni ti poslou nejake kontakty a ty jim jen napises a prijde ti nejaka zenska 😉 myslim ze dokoce ted v aktualnim katalogu je ten make up 😉

elly
20. dub 2008

Ja jsem od detstvi mela jen kamilkovej-hermankovej krem..byl super....pro citlivou plet..ted mam Lancome a jsem s nim spokojena..hlavne krem pro rannim vackum pod ocima... 😉 ale chci ted novou kosmetiku..na tuhle uz si plet zvykla....zacina ze me byt starsi kukurice, tak neco proti zacinajim vraskam.. 😀

Make-up mam od Max Factor..tekuty a taky super.... 😉 a kulickovy pudr od Oriflame..nedam na nej dopustit.

poninka
20. dub 2008

holky fakt moc díky. tak já jdu na ten oriflame. 😀

aponchie
20. dub 2008

poninka neslibuju,ze ti bude vyhovovat ,ale neni drahej na vyzkouseni 🙂 tak hodne stesti a pak pisni 😉

poninka
20. dub 2008

o.k. písnu 🙂

sestri
20. dub 2008

ahojte,poradte čo kúpiť 11dcére,ktorej sa začínajú robiť vyrážky a uhry?