Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
22. srp 2008

...uz jsem to tady nekde driv vysvetlovala; dr mi rikala, ze kolem 30. roku veku se odehraje jakoby nahla a docasna rychlejsi regenerace organismu (cloveku se pry obnovi hodne mozkovych, ale i jinych bunek a hormonalni system je pry 'nastartovany' presne jako v puberte) - tak je to jasny, apon 😉 zase ti je 15 😀

aponchie
23. srp 2008

no konecne ..to rikam celou dobu ..jdu do puberty 😀

olise69
23. srp 2008

mne zisťovali aj hellicobactera pyllori- vyšiel pozitívny. Dr. tvrdí, že to môže spôsobovať aj takéto kožné prejavy, hlavne začervenanie a vyrážky v rýhe od nosa ku kútikom úst.

ella1
23. srp 2008

cafte!tak sa pridávam,ja mám pubertu asi od 14-tich rokov 😀 a nie a nie prejsť 😀

binki
25. srp 2008

první puberta se u mne neprojevila, tak žeby ta druhá 😀
našla jsem něco skvělého na pleť, jsou to čerstvé fíky, jím to už týden a vidím velkou změnu, kůže je úplně růžovoučká a napnutá 😎

sylvie
25. srp 2008

caute, tak aj ja asi prechadzam tou druhou pubertou, tiez bojujem s vyrazkami, hlavne okolo ust.. no a gyndos mi robil hormonalny obraz a mam aj tie hormony nejak doblbnute..
ale uz asi mesiac pijem kazde rano psyllium a je to ovela lepsie.. 🙂

susik77
25. srp 2008

Ahojte, nemate niekto nahodou skusenost, co sa da robit so striami?nemyslim ziadne kremy a pod, to sa mi zda neucinne. pomahaju nej. procedury, laser al. neco ine? mne sa po porode urobilo silene moc na bokoch a teraz ked som zhodila 13 kil je to st vidiet 😒

ella1
25. srp 2008

susik-ja mám tiež zopár,ja som zas rýchlo vyrástla....
no rokmi vyblednú,ale vidno ich aj tak.ako iné jazvy.
tiež som počula o laseri,ale sa mi zdá,že je to dosť drahé a bolestivé.ale nie som istá.....mne tie moje až tak nevadia..... 😉

lendy1
25. srp 2008

ella, myslím, že bolestivé to nebude 😉
susika, jde to, ale chce to zahájit léčbu co nejdřív a záleží jakým typem laseru by to dělali a kde. Spoustu info najdeš o tom na netu. Akorát je to finančně náročnější a laserové ošetření se musí několikrát opakovat a záleží na několika faktorech, jestli strie laser jen vybělí, zmenší a zjemní nebo nebudou pak vidět téměř vůbec. To by ti spíš řekli někde na klinice až po vstupní prohlídce, která ale také není zadarmo 😝

susik77
25. srp 2008

aha, dik.teraz som nasla na nete, ze by som musela podstupit asi 10 procedur a cele by to stalo asi 30 000 😝
asi sa s nimi zmierim 😎

ella1
25. srp 2008

lendy-no neviem,čítala som to už dávno,tak môže byť,že si dobre nepamätám.....ale viem,že to čo som čítala by ma asi odradilo.....

ella1
26. srp 2008

ja som si až dnes všimla,že jahoda je aj v češtine 😅 no nevadí 😀
neviete,či pšlú aj na Sk,nejako to tam nevidím.ale asi ano,že?
a ešte jedna otazka-používate niekto MAC?ako s te spokojné?

aponchie
26. srp 2008

mac mam ocni stiny a jsem spokojena nerozmazavaji se..kdyz ja pouzivam jen jedny a to uplne svetle v kulatem eroubovacim uzaveru tak asi nebudu nejlepsi hodnotilel,ale jsou fajn 🙂

zanett
26. srp 2008

Mela jsem MAC rtenku. Nebyla spatna, ale nejak divne 'vonela' - ne jako normalni rtenky, ale nejak strasne chemicky, jako silnej repelent nebo co...ptala jsem se kamosky, ktera MAC pouziva porad a ta mi rekla, ze ty rtenky od MACu tak pry voni (takze to nebylo tim, ze by ta moje byla nejaka 'zkazena' ci co 😅 )....kazdej si MAC strasne pochvaluje, ale me ta radoby 'vune' odradila od dalsich nakupu....ja jsem na ty vune proste zatizena, jakmile mi neco nevoni, tak to muze byt supervyrobek, ale uz si ho znovu nekoupim....

ella1
26. srp 2008

ja som skôr zvedavá na make-up....
ale to je na figu kúpiť,len tak na slepo......
ale počula som,že je fajn,ved všade to chvália 😉

ella1
26. srp 2008

http://cz.strawberrynet.com/productDetail.aspx?...

neviet,či je toto bežná veľkosť alebo sú to miniatúry?

aponchie
26. srp 2008

http://www.maccosmetics.com/templates/products/...

uz se delaji v jinem obale ,ale tohle mam doma a v pohode..jen jsem to dostala tak ani nevim kolik to stoji a jestli je to draha kosmetika ..

ella1
26. srp 2008

mne to nechce zobraziť......... 🙄
už aj v prahe predávajú,vlastne už skoro rok,ak sa nemýlim....
pozerala som aj,kde sa dá dobre kúpiť,ale nejako nič moc.alebo od niekoho kto to kupuje zo zahraničia.....

lendy1
26. srp 2008

ella, ty lesky jsou v plné velikosti. Mě teda Juicy dost lepí 😖
a na Slovensko ti to taky pošlou 😉
od MAC chci moooc zkusit ty pigmenty 😵

ella1
26. srp 2008

no ja sem už nebudem chodiť,lebo v banke som už v mínuse,čo sa furt nechám na niečo nahovoriť 😀
raz sme boli v rakusku a tam bol obchod MAC,ale po nem. neviem,tak som sa tam len popozerala,ale mali tam pigmenty,to som si všimla,boli krásne.....
teraz pozerám tie lesky,ja mám rada lesky a to,že lepia si myslela,že ked obtiskneš pery k sebe,že lepia?lebo to ani ja nemám rada.....
NYX si už minula? 😀 akurát pozerám,že aj tie by som brala,tak hľadám,kto predáva........ 😝 😀

lendy1
26. srp 2008

ella, jj, přesně tak lepí. Jinak jsou příjemné, krásné barvičky, pěkně voní, ale prostě lepí 😖

Nyx pořád mám, ale vůbec neubývají a chci vyzkoušet i jiné značky, protože jsem se do těch pigmentů zamilovala. MAC má strašně moc barviček a krásných, ale je to mega balení, že je to pro několik osob, takže pro jednoho člověka se to moc nevyplatí.

ella1
26. srp 2008

hmm,no škoda,lepkavé nemusím....
a čo budeš robiť s toľkými pigmentami? 😀
pozerám,že na aukre majú 31+taška+lesk,či čo to je za celkom ok cenu......

olise69
26. srp 2008

ella, skús ebay - ceny sú perfektné

ella1
26. srp 2008

dík,ale tam som sa ešte nedostala 😅 resp. tam ešte neviem nakupovať.......

lendy1
26. srp 2008

ella, tak nakupovat ani nechtěj 😀 to je fakt mor...to jsi jdi rovnou do banky vyřídit kontokorent 😀 😀 😀

ella1
26. srp 2008

lendy-už mám a som v mínuse 😀 ale niekedy som fakt rada,že tam neovládam nákup 😀

olise69
26. srp 2008

To je pravda, väčšia droga ako kozmetika.
Ale , čo všetko sa tam dá.... 😝 😝
Momentálne som sa zamerala na pomôcky pre vnúča- vodítko s batohom a pozdáva sa mi aj pomôcka- popruhy pri učení chodenia. (Som mimo témy,ale už mi šibe.)

olise69
26. srp 2008

Ináč , ja som ten kontokorent zrušila- som pod kontrolou.( alebo sebakontrolou? )

ella1
26. srp 2008

ja sa snažím ho neprekročiť,ale vždy sa nedá 😝

zanett
27. srp 2008

ja jsem zase zpatky u tekuteho makeupu 😒 Vcera jsem byla u dr. s tim ekzemem a on mi zakazal pouzivat jakoukoliv sypkou kosmetiku - tazke zadny mineralni makeup, zadne praskove stiny (tekute nemam rada, protoze ze slivaji do linek), zadna tvarenka (coz me strasne mrzi, protoze tvarenka mi nadherne zvyrazni licni kosti a ja to s tekutou neumim ☹ )...takze jsem zpet u Vichy, ale tentokrat ho nanasim uplne strasne malinko a jen tam, kde potrebuju a uvidim, jak to pujde....dr rikal, ze az ten ekzem ustoupi, ze bych se mohla pomalu vratit k sypke kosmetice, ale mozne taky je, ze mi to ten ekzem bude porad drazdit, takze to bych se pak s mineralnim makeupem musela rozloucit (asi i se stinama)...snad alespon tu tvarenku bych mohla pouzivat....tak se alespon vyradim na rtenkach....ale zacinam mit abstak; ja - kosmeticky silenec- a nemuzu pouzivat polovinu meho arsenalu.... 😒 😀