Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

lidiab
3. dub 2010

verisek - prý jsou na jíž existující strie velmi dobré oleje od Clarins. Je to sice celkem drahá záležitost, ale prý docela účinná. Maji speciální krém na prevenci strii a na čerstvě vzniklé strie, ten je prý výborný a také některé z těch jejích tělových olejů. K laseru to pochopitelně bude mít daleko, ale strie se prý stanou mnohem méně viditelné. Ale zase to záleží na pokožce, někomu to pomůže, někomu vůbec.

radlinka
4. dub 2010

Negrovka - ahoooj... Effaclar je fajn, ale este lepsie je podla mna Aqualia od Vichy alebo Clarins... treba vyskusat, ja som dostala skusobny balicek v lekarni v zahranici a bola tam pletova voda Effaclar, hydratacny krem a sprej La Roche Possay...takze 3 kombinacia, velmi fajn to bolo, ale ako pisem Aqualia alebo Clarins mi viac zabrali.

Ja som len nakukla, takze som uvidela prispevok, tak som reagovala... 😅

radlinka
4. dub 2010

Lidia - aj Clarins aj Bioolej je fajn...resp. Bio oil... lenze ono zalezi od elasticity pokozky a pod...treba natierat a natierat aspon 2x denne.... laser je fakt drahy, ale predsa ucinny. No stoji to zato dat par eur za taketo olejceky a vyskusat.... 😉

radlinka
4. dub 2010

Ja opat hladam novu mascaru...poradi niekto... mala by byt curl ...efekt vytocenych rias... nepotrebujem ani volume ani nic podobneho zhustujuceho... chcem aby fungovala na principe predlzenia a vytocenia, ak mate nejake skusenosti s lepsimi znackami tak sem s tym .... rada si precitam nazory vsetkych...diky moc 😀

lidiab
4. dub 2010

Holky, neuměli byste mi poradit co s velkými póry na čele kde je zároveň velmi suchá pokožka? Dřív jsem měla mastnou T zónu, dnes je plet spíše normální až suchá, ale to čelo je spíše sušší a jsou tam velké póry. Momentálně používám Clinique superdefense denní a superescue noční, na ty póry mam peeling a sérum z řady pore minimizer. Ten peeling a sérum sice ztahují póry, ale zároveň strašně vysušuji. Používám i různé hydratační a výživné masky atd., ale stejně je to čelo velmi suché a začínají se na něm tvořit i vrásky. Nemáte někdo nějaké doporučení?

lendy1
5. dub 2010

Čus holky, tak pro Ryor asi nepoběžím...takže zatím váhám mezi tím Vichy a Biothermem...

Jinak jdu napsat, co mám nového-viz foto.
Benefit - Lemon Aid - tím teď právě maskuji kruhy pod očima. Prý je to výborný korektor právě na kruhy, je citronově žlutý. No, žádný zázrak to není, stejnou službu udělá i sunlight korektor od Everyday Minerals. Tenhle Benefit je tužší (což mi vyhovuje, třeba NYX je na mě děsně mastný), pracuje se s ním dobře, jen ho teda musím použít pod make-up. Na make-upu vypadá na mě děsně, prostě žlutý kola pod očima. Kryje dobře, nezalézá do záhybů nebo vrásek. Ale že bych za něj musela vysolit tolik, kolik stohí u nás, to asi ne. Zlaté nákupy z netu.

E. Lauder - Hydrationist - je to nový hydratační krém od E.L. Zatím ho mám pár dnů, tak uvidím...sehnala jsem ho za poloviční cenu, než stojí tady. Hydratuje celkem fajn, ihned se vstřebává, myslím, že bych klidně snesla i verzi pro suchou pleť. Moc pěkně voní-taková jemná, příjemná vůně.

Bioderma Sebium Pore Refiner - no jo, ty rozšířený póry mě pořád trápí, ale holt je to genetická záležitost, tak s tím moc nezmůžu. Glyco A na mě už moc neúčinkuje, takže holt musím používat tyhle stahovače. Měla jsem Clinique, H. R a Idealist od E.L. Idealist byl úplně nejlepší-stahovala a zároveň byl ideální jako podklad pod make-up. Pak jsem měla ještě nějaký vzorek Lorealu, co by měl mít stejný efekt, ale neudělal vůbec nic. Tenhle krémik od Biodermy je asi nejvíc podobný Idealistu, co se týká účinku. Jen neobsahuje tolik silikonu (což jsem ráda) jako Idealist, ale zase tam píšou, že ta Bioderma je spíš pro mastnou pleť. Je fakt, že docela vysušuje, takže přez něj musím dát ještě krém a pak make-up. Ale co se týká stažení póru, tak je výborný a hlavně za pár kaček.

MAC tvářenka z jarní kolekce Ripe Peach - na MAC docela ujíždím, hlavně stíny, rtěnky, lesky a tvářenky...to je moje. Tahle tvářenka je taková broskvovo-korálová, má menší třpytky. Fakt pěkná...

No a pak musím hooodně pochválit knížku "Vypadej mladší" rozhodně není pro nějaký starší baby, ale řekla bych, že je pro každou ženu nad 30let. Jsem teda zatím jen na 60.str., ale těch věcí, co jsem se tam už dozvěděla...ze začátku je tam popis všech výrobků z dekorativky-třeba tvářenky-jaké jsou druhy a pro jakou pleť je jaká konzistence vhodná, to samé štětce-jaké štětiny a tvar je vhodný na co a jak se štětci pracovat, jaké stíny se hodí pro jaké oči...pak tam jsou postupně různé tipy a fígle, jak líčit různé druhy tváře-třeba zapadlé, malé, velké oči, jak modelovat obličej bronzerem...pak tam jsou i tipy jak vypadat mladší...Je tam dost fotek, podrobných popisů, opravdu moc pěkná knížka.
Třeba jsem se tam dozvěděla, jak si sama upravit obočí a po tom, co jsem použila jejich radu, tak obočí vypadá super-mám husté, dlouhé obočí, takže mi dělalo problém ho zkrotit a teď paráda.
Nebo řasy-natáčela jsem je kleštičkama jen u víčka a dle jejich rad jsem při natáčení posouvala kleštičky a natáčela řasy třeba na 4x a opravdu to udělalo řasy takové, že vypadali úžasně...
K řasenkám je tam popis + fota jaký kartáček je na jaké řasy vhodný a co takových kartáčkem docílím na řasách
No prostě je tam spousta perfektních profi rad...

lendy1
5. dub 2010

lidiab,
řeším to tak, že použiji hutnější krém -mám to samé, pleť mám teď celkem normální, čelo sušší, tak dám Biodermu stahovač pórů a pak mám Lancome krémík proti vráskám pro suchou pleť a ten dávám jen na čelo.

radlinka,
MF 2000, Loreal Collagene
z těch dražších:
Helena Rubinstein:
http://cz.strawberrynet.com/makeup/helena-rubin...
YSL:
http://cz.strawberrynet.com/makeup/yves-saint-l...
Dior:
http://cz.strawberrynet.com/makeup/christian-di...
http://cz.strawberrynet.com/makeup/christian-di...

lidiab
5. dub 2010

lendy1 - diky za odpoved. Ja to take tak nejak delam, nejdriv neco na pory a pak normalni, mastnejsi krem. Jen mi vrta hlavou zda pak tim kremem nenicim ucinek toho pripravku na pory...ale tu plet mam na cele tak suchou ze to proste nevydrzim nenamazat necim mastnejsim a ono je to bez kremu i videt jak je ta kuze sucha, tvorej se i pidi supinky. No nevim proste 🙂

radlinka
6. dub 2010

Lidia - tak ja Clinique vobec neznesiem, na zaciatku to pracuje fajn na pleti, stahuje pekne pory az nevidno vobec nic a potom to hnusne vysusi, to iste aj s ostatnimi Clinique vyrobkami. Takze ja som uz od neho upustila, je strasne nabity chemiou a pre mna horsia cesta ako Vichy (pretoze vela ludi citlivo reaguje na Vichy).
Ja mam plet tiez mastnu T-zonu, v zime musim vela hydratovat, sice pocas celeho roka, ale v zime prechadzam od light - lahkych kremikov az po tie rich - bohate a huste, ktore mi dodaju potrebne vitaminy.
Ono je dobre poradit sa u odbornika a ten ti doporuci ako dalej postupovat a hlavne zhodnoti tvoj typ pleti, niektore kozmeticky maju velmi dobru kozmetiku na vyber (vyskusaj) a lahko kupis lacnejsie cez i-net. 😉

radlinka
6. dub 2010

Lendi - no prave Dior iconic mi prisla po ruku, len som ju nemohla priamo vyskusat, ale ked budem mat cas, tak ju objednam a vyskusam priamo....alebo v obchode a tiez YSL...tak uvidim, vzdy ked pridem tak je uz minuta alebo nie je k dispozicii, pretoze je uz sucha a vyskusat to nemozem priamo...eeee 😕 ...takze investovat a objednat...hmm
Ja som mala naposledy Lash Architect a okrem zhustenia nic moc...mozem povedat, ze uplne obycajna Rimmel Curl so zatocenou kefkou mi dodala ten zakladny efekt co som aspon pozadovala. 😅

radlinka
6. dub 2010

Lendy - neskusala si nahodou ocne kremy od Diora na prve priznaky vrasok alebo na viecka ? ja som skusala na viecka a uplne super ...viecka krasne zhydratovalo a jemnucke vrasky vyhladilo.....myslim ze je to zrkadlovy efekt, ze po naneseni mozes vidiet ucinok v zrkadle...takze snad casom objednam. Ale ja som doteraz bola velmi spokojna s Lancome - Hydrazen ocny krem, lepsi ako Guinot alebo Clarins podla mna. 😉 Uplne mi zahojil suchu pokozku zo zimy v okoli ocnych partii a viecok a zaroven krasne zhydratoval. Takze vrelo odporucam Lancome. 😀

alenka11
6. dub 2010

verisek
Ja osobně bych na laser nešla ten moc nepomůže (zbytečné vyhození peněz),ale tady jsem něco četla to je asi tvůj případ ,
za pokus to stojí.
http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg...

riana12
7. dub 2010

ahojte, mate niektora skusenosti zo zelenym korektorom od Avene? dakujem 🙂

lendy1
9. dub 2010

radlinka
a jaký krém od Diora myslíš?

Já jsem si teď koupila na Jahodě v té velké slevové akci Orlane, byl zlevněný z 2,5tis na cca 500,-Kč. Už ho mám doma, tak uvidím, jaký bude. Je to tento:
http://www.parfemy-kosmetika-levne.cz/orlane-se...
http://www.orlane.fr/english/index.html
(na ofiko stránkách to asi nehází přímý odkaz)

a musím pochválit zase jednu vychytávku z drogérky. Mám ráda na tělo tělové másla, olejíčky nebo cokoliv od Lush, nemůžu moc chemie, protože pak mám kůži ještě sušší a tak jsem zkusila z drogérky Alverde tělové máslo z makadanových ořechů-stojí 99,-Kč a opravdu dokonale hydratuje a i příjemně voní. Už mám druhou krabku 😀

lidiab,
ne, klidně na to použij krém. Všechny tyhle stahovače jsou dělan jako séra pod krém. Takže dát stahovač, počkat až se vstřebá a pak dát krém. Pokud máš hodně suchou pleť, tak výborný je Excipial, ten mě vždy zachrání. Dávala jsem ho nejdřív jen na noc, ale i pod make-up byl výborný a pleť vůbec nezmastil:
http://www.docsimon.cz/zbozi/excipial-u-lipolot...

lidiab
9. dub 2010

radlinko - to tom Vichy to slysim poprve, mam s nim dobre zkusenosti, a hodne kamaradek i mamka take. Asi jsme meli stesti. Ja jsem driv pouzivala biotherm, ale pak jsem si koupila celou radu toho Clinique a ted je mi skoda to vyhodit. Uz jsem to i nejak tusila ze mi zrovna nedela dobre, to serum na pory opravdu desne vysusuje. I kdyz s tim kremem Superdefence jsem velmi spokojena. Asi to fakt chce zajit ke kosmeticce, uz jsem nebyla vic jak rok.

lendy - diky za tip, urco si to koupim az budu v lekarne, hodi se neco takoveho doma mit.

lidiab
9. dub 2010

lendy - ty Alverde veci nejsou spatne, dobry krem na ruce a obcas si koupim i nejaky krem na oblicej a mazu si tim na noc krk a dekolt. Jeden jejich krem mi rychle pomohl na drsnou, tvrdou pokozku na loktech, ktera se mi z niceho nic udelala a nechtela zmizet. Maji ale asi trochu problem s parfemaci protoze nektere jejich kremy neskutecne intenzivne voni, nebo spise smrdi. Parkrat se mi stalo ze jsem je kvuli tomu ani nemohla dal pouzivat. Zda se mi to divne na to, ze je to pry 100% prirodni kosmetika.

riana12
12. dub 2010

ja som si kupila teraz Alverde podkladovu bazu pod ocny tien, tak uvidime, co to bude 🙂

lendy, ja mam vanilkovo-pomarancove telove maslo, ale nie je to Alverde, iba DM-kova znacka Balea... ale je tiez super... este aj ruky po natierani mam z toho masla jemnucke 😵

bellada
13. dub 2010

Alverde podkladovu bazu pod tiene som mala, ale mna velmi neoslovila... sa mi drobila - robili sa mi take zmolky alebo co...som zvedava co na nu povies ty riana, od alverde sa mi ale pacila pletova maska, taka jednorazova vo vrecusku, tusim Aloe Vera to bolo... 😉

riana12
13. dub 2010

bellada, no uz testujem 🙂 uvidime... aj mne sa dnes troska zmolil, ale myslim, ze to bolo kvoli tomu, ze som ho dala vela... ked som ho skusala v den kupy, dala som o nieco menej a nedrobilo sa to...

lucenek
13. dub 2010

riana12 mám stejnou zkušenost s tou bází jakp bellada...děs běs nejlepší co snad je je oční báze Urban decay eye primer 😉

riana12
13. dub 2010

baby, no mne sa zmolil len uplne na vonkajsom okraji viecka... myslim, ze to bolo jednak tym, ze som tej bazy dala viac ako malo byt a dlho rozotierala...
mam to na ociach uz 3 hodiny a stale tiene drzia... co je u mna uz celkom slusny uspech 🙂

riana12
13. dub 2010

lucenek, vdaka za typ 😉 ja to ale zatial skusim s Alverde, ale ten UD je toto, vsak?

http://www.fallen-knight.net/shine/wp-content/u...

lucenek
13. dub 2010

ano to je ono

bellada
13. dub 2010

ja mam teraz bazu Gosh a parada http://www.gosh.dk/Default.html#/Default.aspx?I... lebo Artdeco sa momentalne neda zohnat, ale asi uz ani nebudem chciet, lebo ta Gosh sa lepsie nanasa, kedze je to vysuvacia tycinka 😉 a tiene drzia od rana do vecera 😵

riana12
13. dub 2010

bell, tato gosh je aj trosku trblietava, nie? ci to sa mi len mari? 😒
inac ja sa cudujem, ze veru mi este nic nelezie z tych oci dolu, ze to este drzi 😕 😵

bellada
13. dub 2010

je trosicku perletova, ale nemeni to vobec odtien ocnych tienov, tu perlet cez tiene nevidno

riana12
13. dub 2010

no tak uz sa mi tie ocicka moje zacinaju kazit 😝 😅 ale aj tak je to super aj tak, lebo mi vydrzali cez 7 hodin... normalne uspech 😵 😵
mne sa vzdy nenormalne mastia viecka, ako by som si ich stale olejom natierala ☹ a ten maly nedostatok, ze sa Alverde trolinka zmolil, tak to mi zatial nevadi 🙂

bellada
13. dub 2010

mne bez bazy tiene tiez nic nevydrzia, aj ja mam strasne mastne viecka, ale s dobrou bazou je to ok aj 12 a viac hodin, mne by bolo 7 malo, ved to ani do konca pracovnej doby nie je 😀 Alverde je dobra, ak nepotrebujes byt tip-top cely den, ale len nejaku cast dna, rozhodne su aj kvalitnejsie vyrobky, toto je u mna slabsi priemer 😉

riana12
13. dub 2010

bell, mne to Alverde zatial staci, nie vzdy sa potrebujem resp. chcem namalovat... 😀 😅 na tych 7 hodin mi to zatial bohate staci... bo skor to vyuzijem, ked by som sla napr. vecer niekam a pod. 🙂 malovanie do prace je skor vynimocne... neprichadzam tak casto do kontaktu napr. so zakaznikmi a kolegovia su na mna zvyknuti skor bez make-upu 😀
ono kazdemu vyhovuje nieco ine 😉

riana12
13. dub 2010

skor teraz postupne investovavam do pletovej kozmetiky ako do dekorativky... 🙂