Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

riana12
19. kvě 2010

ahojte, tento tyzden som sa extremne cinila, troska som vynovovala kozmeticku vybavu 😅 par novych veciciek, ale uplne najviac som zatial velmi spokojna s novou spiralou 😵 mihalnicky nemam zlepene a nezostalo mi ani kilo farby na nich... 😵

carculka
22. kvě 2010

ahoj holky..prosim vas muzete mi poradit naco na rust vlasu?jednou jsem se sverila kamosce a zkratila mi to moc a to mi pres tehu narostly o poradnej kus coz normalne mi nikdy snad nenarostou...

lyongirl
30. kvě 2010

Ahojte, tak ja len hlásim, že Revlon Colorstay mám už doma...
moje hodnotenie je asi také, že je celkom fajn, ale zďaleka ma tak neuchvátil ako Clinique. Nie je zlý, ale možno som si mohla vybrať o odtieň bledší, len to sa ťažko vyberá, keď to človek nevidí naživo, ale ináč mi sedí, nie je vidieť, že by bol nejaký tmavý, bude leto, tak to nevadí, ale Clinique mi sedí oveľa lepšie. Clinique zostáva taký fajn zamatový na tvári, netreba dávať púder, pleť sa mi nemastí, jednoducho mi sadol jak riť na šerbel 😀 , ale Revlon sa mi zdá fajn, dobrý, ale nie skvelý...
No každý má aj inú pleť, je to individuálne, čiže čo mne nesedí, môže sedieť iným stovkám ľuďom 🙂

skafandrik
30. kvě 2010

Máte někdo zkušenost s objednáváním z cheapsmells.com? Nevíte, jak je to s poštovným?

bellada
31. kvě 2010

@skafandrik, potovne tam je podla vahy, nahod si vsetko do kosika a ono ti to cenu postovneho ukaze este pred konecnym potvrdenim objednavky a mozes sa rozhodnu ci to chces alebo nie, ale aj s postovnym to vychadza stale dobre a vyhodne oproti cenam u nas 😉

diamant
31. kvě 2010

ahojte , nevie niekto nahodou od akeho veku je ocny krem Bio Performance od Shiseido? Pokukavam po nom..... Ja mam 28.Diky

petkasimonicka
2. čer 2010

@diamant Neviem do akeho vekuje ocny krem Bio performance 🙂 , ale znama mi minule chvalila Ocny krem od Himalaya Herbals. U nas veci od tejto firmy velmi tazko zohnat, ale je jeden eshop ktory to predava. Nechapen preco sa to u nas v obchodoch este nepredava, lebo su to naozaj velmi kvalitne a zdrave vyrobky. Maju tam aj inu kozmetiku - sampony, kremy, zubnu pastu, ... Skus poziret, mozno ta nieco zaujme. Stranka je www.mojahimalaya.sk

pimpulka
2. čer 2010

jeeeej tak uz himalaja webka fici? tesim...nepoznam tuto kozmetiku,len minule som na mojasvadba?? citala ako jedna baba pisala ze asi kazdu chvilu zacne tato webka fungovat 🙂

bellada
2. čer 2010

@pimpulka, ale himalaya su dve firmy a tej jednej z nich webka stale nejde 😠 ja napr. poznam prave tu druhu, kedysi davno som od nich mala par veci a boli velmi dobre, teraz sa uz k tomu nemozem dopracovat ☹ mojahimalaya je indicka firma, ta druha Hima-laya je holandska 😉

pimpulka
2. čer 2010

bell jaj tak to je....hmm nevedela som

ojo
2. čer 2010

Ahoj holky 🙂

určitě tu jste teď všechny plné zkušeností a s krásnou pletí...potřebobala bych poradit co s tou mojí 😅 mám pleť spíše suší, hodně se mi loupe nos a taky akné...na tvářích mám pihy, které mi vždy vytahá sluníčko...

no a teď bych se konečně ráda zbavila těch boláků a čených pupínků, koupila jsem si gel od Vichy Normaderm a při používání 2x denně mi hrozně vysušil pleť kolem pusy 😖 😖 tak ho používám jen večer a ne každý den...a na noc mám od Garnier noční krém...

chtěla jsem si teď koupit od Vichy i noční krém, ale občas jsem se dočetla, že hodně vysušuje, což by se asi stalo mě, tak jestli byste mi poradili jiný noční krém na problematickou pleť 😉

díky 🙂

knobloska
4. čer 2010

Ahoj, chtěla bych jen nahlásit, že jsem zakoupila obyč Garnier roll on na kruhy pod očima, tan 2v1 a je famózní. Krásně kryje, konzistence jemňoučká. Paráda. Akorát jsem si blbec koupila ten světlejší odstín, jako korektor, ten si taky kupuju světlý. V tomhle případě by byl ale lepší en tmavší, no příště, ale i tak jsem moc spokojená.

riana12
4. čer 2010

@knobloska ja mam tiez ten svetly, ale mne sedi uplne super 😵

knobloska
4. čer 2010

Riana a nemáš i ten nebarvící? Zajímalo by mě, jestli pomáhá.

riana12
4. čer 2010

@knobloska, ten obycajny nemam, takze neviem poradit

lendy1
4. čer 2010

ojo, zahoď ten drasťák od Vichy. Ten gelík máš jako mycí gel nebo místo krému? On ten Normaderm je hrozný driák, měla jsem ho taky, naštěstí jen ze vzorku a hrozně vysušuje a nadělá ještě větší paseku. Ten noční je nejhorší. Jako jestli ho chceš, tak si nejdřív vem v lékárně vzoreček, ale určitě bych raději šla do LRP nebo Biodermy než do Vichy 😝
Spíš být tebou si koupím ještě něco na hydrataci-sérum pod krém, masku...
Na noc bych nedávala nic nebo právě jen hydrataci, popř. pokud se chceš zbavit toho akné, tak Glyco-A, ale s tím bych být tebou byla opatrná a začala ho používat, až nebudeš mít tolik dehydrovanou pleť. On se pak ten Glyco dá používat i na den-dělala jsem to jednu dobu tak, že jsem dala Glyco, jak se vstřebal, tak jsem dala hydra krém jako podklad pod make-up a bylo to.
A mycí gel je lepší třeba tenhle od Biothermu:
http://www.feelunique.com/p/Biotherm-Biosource-...
je se zinkem, takže ideální pro problematickou pleť, nevysušuje a stačí ho maličko, vydrží snad nekonečně dlouho...

Já jsem konečně našla bronzer, co je bez třpytek a není do oranžova, tak mám radost 😵 hurá...a přibyl mi další hnědý stín od MAC do sbírky - tentokrát matný, teplá barva, pěkně mi zvýrazní modrou v očích 😵 Tak jsem si na dlouhou dobu udělala radost a teď už budu muset šetřit 😖

sambucca
4. čer 2010

@ojo: souhlas s lendy1, ten Normaderm nocni jsem kdysi mela a ani jsem ho nedopotrebovala, desne me po naneseni palil. Takze nedoporucuju. Ja mam klasickou plet - sucha kolem pusy, a mastna na cele, nose a brade plus akne v tehle mistech. Odlicuju se micelarni vodou Bioderma H2O, kremy stridam hydratacni od La Roche Posay, Ryor, Diaderma ( jen ve Francii). Ted v lete (ziju na jihu u more) pouzivam mastnejsi, aby se plet nevysusovala slunickem, treba od L'Occitane s vuni medu a citronu.

lyongirl
4. čer 2010

dievčence a mne by ste čo poradili, teda ak viete???
Mám mastnú pleť, nepoužívam skoro nič, pretože som zatiaľ nič extra nenašla. Snažím sa používať akurát čistiacu vodu bez alkoholu a mám ešte nejaké tekuté mydlo z Avonu, čo chcem minúť. Nepoužívam ani krémy, aj keď viem, že by som mala hydratačný...
Zvažujem kozmetiku Syncare, ale nič o nej neviem, alebo potom niečo z lekárne, ale neviem čo...

lucenek
4. čer 2010

lyongirl mě perfektně zabral krém od Lush vanishing ated mám L occitane Rice day serum, a pajada...opravdu se po něm nelesknu a to sem opravdu extra masňačka...cena séra 30ml je 595Kč

lucyy01
4. čer 2010

Ahojte babeny, ma niektora z vas skusenost s make up-om od Max Factor - Natural Minerals, prip. Loreal - tiez ten mineralny? Alebo Miracle touch od Max Factor?
Hladam nejaky lahucky make up, ktory kryje aj nedokonalosti (mam akne) a je vhodny aj na mastnu plet...pripadne, viete mi niekto taky poradit? aj inu znacku..DAKUJEM 😉

lyongirl
4. čer 2010

@lucenek ďakujem, popozerám to 🙂

@lucyy01 skús preštudovať túto tému, nie je dlhá a sú tam dobré rady, len teda je to individuálne, lebo každému sedí niečo iné... Ja som ešte žiadny minerálny make-up nemala, pretože mi ho nikdy v parfumérke na moju pleť neodporučili...
http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

no a ak by som ti mohla ja poradiť, tak mám nový make-up, asi 2 týždne a je najlepší z tých, čo som doteraz mala, nedám naňho dopustiť, tiež mám mastnú pleť a vyrážky. Make-up je od Clinique...
http://www.fann.sk/krasa-a-styl/detail/clinique...

je ľahký, zostane perfektne zamatová tvár, krásne sadne na pleť, samozrejme vyrážky treba prekryť korektorom, pleť nemám mastnú, iba ku koncu dňa a to tiež minimálne, som s ním nesmierne spokojná, sadne mi ja "riť na šerbel" 😀 Odporúčam!!!

lyongirl
4. čer 2010

@lucenek ten Lush vyzerá super až na tú cenu, asi ešte s pošt. na Sk pekná 1000ka

ten Loccitane neviem nejako nájsť...

lucyy01
4. čer 2010

lyongirl, dakujem za radu, urcite si to tu prestudujem vsetko 😉 O Cliniq som pocula len same chvaly, je sice drahsi, ale asi sa teda oplati zainvestovat 😉

lyongirl
4. čer 2010

@lucyy01 veru, je drahší, ale je super, stojí za tú cenu. Doteraz som mala make-up za cca 500Sk a nič moc, tento ma vyšiel na nejako cez 27€

ojo
4. čer 2010

lendy a sambuca, díky za tipy...už mám doma vzorek od vichy, ale neni to noční, ale asi denní nebo nevím jaký, ale určo ne noční...jsem si ho mázla zatím jen 2x a dobrý...ale na noc... 🙂

@lendy1 -ten gel je mycí, když se s ním umeju, tak pak nanesu tonikum (ne od vichy), aby se uzavřeli pory a pak až krém...takhle mě to teda naučila kosmetička 😅

já jsem si právě myslela, že je lepší používat krémy na noc, že se jako vyživuje pleť?? 😕 😅 tak lepší nedávat žádný?? já nepoužívám make-up, to jen příležitostně...tak mi asi stačí jen nějaký denní krém 🙂 ty značky, jak jste psaly, vůbec neznám 😅 😅 te´d nevím, co a teda kde koupit, páč co je na problematickou pleť spíš vysušuje, páč se počítá, že je mastná, ale já mám suchou 😒

lucenek
4. čer 2010

http://www.loccitane.cz/default,15,2,666,28606.htm
tady je jinak dej vyhledat matující rýžový fluid....

lucenek
4. čer 2010

Lush tě vyjde levněji na UK i s dovozem 😉

lyongirl
5. čer 2010

@lucenek ďakujem, pouvažujem čo a ako...

samsara
5. čer 2010

Lyongirl - chcem sa opýtať na ten makeup,čo si spomínala -Clinique -Anti-blemish Solutions Liquid make-up,nevysušuje pleť,rpzmýšlam nad ním,vyzerá dobre,je tam napísané,že aj hydratuje,ale radšej uvítam osobnú skúsenosť.
Ja mám citlivú pokožku,so sklonom k začervenaniu,T-zonu a trochu mám obavy,kedže je tento makeup hlavne na akné,ktoré ja nemávam,alebo iba pred menzesom mierne,či by mi nerobil na pleti pocit pnutia,lebo ja si spájam akné,že treba vysušovať,tak či nie je makeup vysušujúci...Ďakujem.

zelmirka1
5. čer 2010

ahojte mozno to uplne nesuvisi ale viete mi poradit dobre telove mlieko alebo krem po holeni ? myslim po depilacii noh
mam problem so zarastajucimi chlpkami a doteraz som pouzivala Australian body care /tea tree oil/ a bolo vyborne ale zial uz ho v lekarni prestali mat tak potrebujem niaku nahradu.