Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
22. bře 2008

Hele, lendy, s tim starnutim mi to ani nepripominej. Pritelova dcera bude mi za chvili 14. Ja jsem o 11 let starsi a ackoliv jsem jeste porad mlada, vedle ni se citim jako duchodce...dokonce jsem si nedavno vsimla (na ni a jejich kamoskach), ze i kdyz to nejsou vystavni krasky, jsou pekny proste proto, ze jsou mlady...tak ted premyslim, co me ceka, az budu skutecne starnou (tzn. viditelne) 😀 😒 ..Prijde mi, ze kdyz ma clovek deti, pocituje to starnuti vedle nich nejak vic....

Jinak, ted me napadlo; ty mas, lendy, svoje zkusenosti se suchou pleti, ze? Ja kdyz sla minuly tyden na ten laser, tak mi ta kosmeticka po nem dala vysusujici masku, ze pry si vsimla, ze se mi plet hodne masti (to je zcasti a prechodne zpusobeno i tim laserem) a ze mi maska pomuze...no pomohla...az moc! Od te doby (uz je to vic jak tyden) mam cely oblicej strasne vysuseny a plny supinek, coz je jeste horsi po pouziti mineralniho makeupu (protoze ten je sypky, takze nezvlacnuje)....No jsem z toho docela nestastna, protoze ja jsem nikdy vylozene suchou pokozku na obliceji nemela, spis naopak...Navic pouzivam hydratacni krem a na to dam sublock (musim nosit po tom laseru), takze jsem jakoby dvakrat hydratovana, ale nikde to neni moc videt...Tak premyslim, jestli je to jenom prechodne a po tech laserech se to zase vrati do normalu, nebo ne...protoze ja jsem vlastne nikdy nezjistovala, jak pecovat o suchou pokozku, pac se me to nikdy netykalo...Zase se nechci kompletne preorientovat a kupovat vsechno pro suchou plet...tak ted nevim...No ale kdyz jsi tu zminila ten lush, tak se jdu mrknout na jejich stranky, a uvidim....sakrys, ted si pripadam jeste starsi 😀 (jak clovek starne, tak se mu vysusuje kuze...)

lendy1
22. bře 2008

no jo, stáří-to je hrůza, no. Ale co naděláš, lepší už to nebude 😀 Mě je kolikrát líto, že si třeba už nemůžu koupit nějaký infantilní tričko nebo nějaký jiný módní kousek, sukni jsem si pořídila na léto o trošku delší než kdysy a mini strčila až na dno skříně. Včera jsem zkoumala v zrcadle, jestli někde objevím nějaké vrásky...atd. A bude hůř 😝

A jak tak brouzdám po netu, tak jsem narazila i na kolagenový krémy, sice cena šílená, ale asi to bude další nezbytná věc v kosmeťáku po 35.letech 😀 když jsem viděla, že to funguje...

já si myslím, že to máš asi po tom laseru v kombinací s tou maskou. Podle mě to je jen přechodný, protože to by byla nějaká hrozně rychlá změna pleti. To určitě trvá déle, než se z pleti stane vyloženě suchá. Já si pamatuji, že po tom laseru v Praze jsem se taky mazala pořád hydraťákem a ještě nějakým tím ochraným krémem po laseru a vůbec jsme neměla přemaštěnou pleť, spíš takovou sušší, ale jen trošku a pak se to srovnalo na takový normál po skončení všech těch laserů.
Jsem si teď vzpomněla: znám jednu starší dámu a ta si vždy obličej omývala v minerálce místo vody z vodovodu. Že ji voda z vodovodu vysušuje, tak si vždy na den koupila jednu malou Mattonku a bylo to. Ale ona byla cizinka, tak nevím, jestli to dělala jen u nás v ČR nebo i u nich doma.
Já mám ráda takové ty vody ve spreji-to musím mít vždy v létě a k moři.

zanett a jak si se ocitla v zahraničí? Doufám, že jsem to tu už někde nepřehlédla 😲

zanett
23. bře 2008

Lendy, vcera jsem mrkla na lush a jejich www stranky. V sousednim meste maji obchod, hrooozne pekne to tam voni, moc rada kolem toho chodim, ale nikdy jsem si moc nevybrala...maji hodne lakavych veci do koupele, ale ja se nekoupu (ani nemame vanu)....ale docela me zaujaly ty tuhy parfemy...lendy, nemas s nima nahodou zkusenost? Kdyz jsem si precetla jejich slozeni, zda se mi to min chemicky nez klasickej vodovej parfem, ale parfem v tuhym stavu je pro me docela novota; priznam, ze netusim, jak se nanasi a kam 😅 cetla jsem si na ne ty recenze a vetsina lidi byla spokojena...tak si rikam, ze az budu mit priste cestu do sousedniho mesta, ze se tam asi zastavim...

Co se tyce tech vod ve spreji; pouzivala jsem od L.Roche Posay a ted pouzivam od Vichy; myslim, ze ta od LRP byla trosku lepsi, protoze obsahovala selen (mimo jine bojuje proti starnuti), ale kdyz ja to tu holt nemuzu sehnat, tak si musim vystacit s Vichy...nekde jsem slysela, ze je to takovy kosmeticky trik; zafixovat konecne liceni troskou vody...zkousela jsem to a fakt to teda funguje - nalicim se a pak se jemne 'orosim' 😀 , zadna sprcha jen takova mlha, opravdu to liceni vydrzi dyl...ale musi se cekat, az ta voda poradne uschne a ja na to nemam moc nervy, tak to nedelam tak casto 😔

Jinak, ja odjela do zahranici hned po maturite (to uz bude nejakych 6 let) - nejdriv jsem zacinala jako aupair (UK, USA, Holandsko) a pak jsem se v Holandsku seznamila s nynejsim pritelem (Anglican) a odjela jsem za nim zpet do UK...uz to jsou tri roky a tak jsem se tu proste usadila 😉

lendy1
23. bře 2008

zanett, mě když přišel první balíček z Lush, tak už pošťačka říkal, že to nějak moc pěkně voní 😀 a manžel pak doma taky chodil a čuchal, co to je 😀 Fakt mají úžasný voňavoučký věcičky 😵
Mám od nich pár mýdel-krásně voní-provoní celou koupelnu i docela vydrží, jen je to takové nepraktické (musím ho mít v krabičce), tuhý parfémy nevím-s tím zkušenost nemám, jelikož já Lush objednávám přez net a tohle bych si jen tak neriskla koupit, to bych fakt potřebovala očichat. Každopádně se mi tato kosmetika líbí, jak krásně voní, něco je moc fajn a některé věci mají hodně přírodní, což mám ráda 😵
Ty recenze-občas na to mrknu, ale spíš pročítám i recenze jinde, jelikož mi tam příjde, že každý napíše hodnocení po 1. zkušenosti a to není ono. Já taky byla poprvé z Japanese Girl nadšená nebo z toho krému Celestial, jenže po opakovaném použití jsem už viděla mouchy. Každopádně to splňuje, co má, jen ne s moji pletí.

Co si ale spousta lidí pochvaluje je:
Fresh Farmacy: ale nevím-přeci jenom odličování si představuji trochu jinak.
Mask of Magnaminty: taky jsem nezkoušela-je to dost peněz a co když to nebude ono. Hodně taky lidi kupují ty čerstvé masky, teď zahájili v ČR jejich prodej, tak možná zkusím...
Big-tenhle šampón-ale zase: docela dost peněz a nevim, nevím
no a pak ty mejdlíčka a tak...nevím, jestli jsi koukala na cz stránky nebo uk, ale u vás toho mají prý daleko víc...

Já si teď příští měsíc objednám:
Buffy, Soft Touch a Nutts-to bude snad místo tělového mléka-mám hroznou spotřebu 😀
Coolaulin - zkusím tenhle šampón v maličkém balení
Olive Branch - sprcháč s olivama

a až budeme mít v nové koupelce vanu, tak hned prubnu nějaký věcičky do vany-ty mě moc lakájí...
jj, to s tou vodou taky dělám-hlavně v létě, já mám taky Vichy, tak se podívám po té LRP 😉

Jééé Holandsko-tam se mi moc líbilo, jsem tam pár měsíců pobývala v Amstru a už se pár let tam chystám zase na návštěvu a nějak mi to nevychází. Jsem tam milovala ty jejich hranolky-mňam 😀 a celkově se mi tam moc líbilo- Amsterdam je krásný město, kde to fakt žije.
A jezdíš občas i do ČR?

zanett
23. bře 2008

Lendy, ja jsem se divala na UK stranky. Tech cerstvych masek jsem si taky vsimla, moc jsem to teda nestudovala, ale nejak me hned napadlo, jestli to maji v lednicce, nebo kde, ze to ma byt cerstvy 😀 Docela me zaujaly sampony/koncidionery, ovsem ja mam barvene vlasy, tak potrebuju pripravky, ktere pomahaji uchovat barvu a za dalsi se mo nekamaradim se sodium laureth sulphate - chemikalie, ktere se snazim co nejvic vyhybat a pouzivam proto prirodni sampony, takze v tomhle to lush nevyhrala, protoze jsou prece jenom jeste porad dost chemicky...

Lendy, kdy se budete stehovat? My jsme se stehovali loni a v nasi koupelne byla vana, ale protoze ji s pritelem nevyuzivame, tak jsme ji vyndali a misto toho si nechali zabudovat mega velkou sprchu 😵 Ja se ve vane nekoupu, pac mi ta voda vysusuje kuzi (bez ohledu na to, kolik zvlacnujicich pripravku je v te vode) a taky nemam moc rada, kdyz jsem ve vane a voda zacina vychladat...to pak neni nad konstante teplou sprchu 😀

Jinak, ja v Holandsku byla na severu v Groningenu a musim priznat, ze kdyz jsem za kamoskou jezdila do Amst., tak mi to prislo jako mestecko 😅 , pac jsem byla z UK a z USA zvykla na Londyn a New York 😵 - oproti tem je Amst. jako vesnicka 😀 ...ale jo, ma ta zeme neco do sebe. trvale bych tam zit asi nechtela, ale na dovolenou by to bylo moc prima...Ja ted do CR uz moc casto nejezdim, vetsinou tak jednou za cca 2 roky...Nejak mi nic ceskyho nechybi....mam (resp. mela jsem) tu par ceskych kamosek, ktery si porad stezovaly na kde co a jak se jim styskalo po CR, ale to bylo taky hodne tim, ze se nechtely szit s mistni kulturou...Ja jsem se uplne maximalne preorientovala na mistni kulturu a pripadam si tu jako doma, takze se mi po CR nestyska... 😉

lendy1
25. bře 2008

zanett, já strkám skoro vše od Lush do ledničky 😀 Ty masky mají prý u nás v chladu a dopravují je kurýrem nebo EMS, aby byli co nejdříve u zákazníků. Asi jednu vyzkouším....já mám teď tu obyč. od Queen Helene a úpoužívám ji 2x týdně a krásně mi vždy vyčistí pleť. Jen si potom na noc dávám ampulky s větší hydratací, abych nebyla z té masky moc vysušená.

jinak stěhování snad v nejbližší době nebude, zatím stačí ta koupelna. I tak se budu muset na 14dní s malým odstěhovat a tu vanu chceme hlavně kvůli němu. Já bych teda nejraději kašlala na nějakou koupelnu a raději bych šla bydlet jinam, ale to je zase o něčem jiném...Mě prostě bydlet v centru města v bytě nevyhovuje, když jsem holka z vesnice, co bydlela v obr domě pomalu na samotě u lesa 😀

já bych teda mohla taky hned bydlet někde jinde než v ČR, vůbec by mi to nevadilo a myslím, že bych se vžila velmi rychle. A kdyby to bylo někde v teple, to by byla paráda 😵

Dneska dorazil balíček kosmetiky z USA, jenže mě se za tu dobu docela znormalizovala pleť, takže něco zase pošlu dál...ale jedny šnečky vyzkouším... 😀

ella1
26. bře 2008

tak ten 6 hodinový lesk od loreal je super,aj ja ho mám.pozerala som ten lesk na zväčšenie pier v sephore a mali tam viac druhov cca 800 sk a ten farebný 1100,tak to sa dá ak to ovšem funguje.
baby ako bola tá maska wash and mask? bolo to od biodermy?chcem si to kúpiť.

pacna
26. bře 2008

teraz som čitala o tom mineralnom make- upe je fakt taky super?

ella1
26. bře 2008

celkom ano.

aponchie
26. bře 2008

holky uz jsem vas davno prosila nekterou jestli nevite proc a z jakeho duvodu se dela alergie na depilaci voskem? 😅

ella1
26. bře 2008

môže to byť v závislosti od toho z akých zložiek sa vosk skladá.alebo máš tak citlivú pleť,že aj samotné ,,trhanie" ti môže spôsobiť alergiu.

ella1
26. bře 2008

baby a neviete či dostať u nás niekde ten ,,striekací" make-up? mne sa to strašne páči ako to vyzerá.akurát pozerám na youtube ako s tým líčia.
raz som niekde čítala,že dior niečo také má mať.

ella1
26. bře 2008
lendy1
26. bře 2008

ella, taky jsem četla a super reference má i Sally Hansen - je prý lehký a vypadá velmi přirozeně.

ella1
26. bře 2008

to nepoznám,ale môže to fakt vyzerať super.chcela by som vyskúšať.

lendy1
26. bře 2008

ella, na Aukro mají ten SH za 190,-Kč 😲 - že bych ho zkusila 😀
http://www.aukro.cz/item335052345_sally_hansen_...

slizounice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
26. bře 2008

ella:fakt jo?ale kdyz mi trha oboci tak mi nic neni,ale po jedne jedinne depilaci nad rtem sem myslela ,ze umru a ma to dozvuky jeste ted a beru Zodac na to!..normalne sem mela ztuhlou pusu,jakoby po injekci u zubare,svedilo to palilo dasne se mi ztahovali no silenstvi o nose ani nemluvim to jako bych mela nejakou alergickou rymu a pocit ze se nenadechnu uz do toho nejdu 😅

slizounice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elis..
26. bře 2008

Teda holky,vy píšete jak o život..Tak šnečky už používám asi týden a musím teda říct-za tu cenu-to fakt stojí za to!!fleky už tam skoro nemám a žádný nový pupeny už se mi taky neudělali,no myslim si, že to je uplně to nej, co jsem zatím vyzkoušela..Používám k tomu teda i kosmetiku od La Roche a Něco málo od Neutrogeny,ale fakt ty šneci, to je něco..musim si hned objednat další-větší balení:D:Dtakže fakt je můžu jen doporučit.🙂

marcet
26. bře 2008

elis:nějak jsem líná to hledat..kde sis koupila ty šneky a za kolik? 😀

lendy1
26. bře 2008

elis, tak já je mám od včera + dnes pod hydra. krémem a šnečci mě teda překvapili okamžitě-díky asi tomu kolagenu jsem měla pleť vypnutější. Tak ještě počkám co to udělá za nějaký čas. Jinak krém je pocitově moc příjemný.
Nejlevnější je na e-bay, za 20dolarů konečná cena. Já jsem Elicinu koupila 2ks za 900,-Kč komplet s 2 poštama přez jednu holčinu.

lendy1
26. bře 2008

marcet, nebo se dá koupit tady:
http://elicina.cz/index.html

marcet
26. bře 2008

lendy1:díky

vrana
26. bře 2008

ahoj holky, chci se zeptat, na ty šneky 🙂 mám kolem brady takové "ťuplíky" po akné (no odborně asi jizvičky) a dělají se mi pořád nové na těch samých místech. Myslíte, že ti šneci zaberou? A je to neškodné v těhu? A kde jste na ně narazily? Už nevím, co bych na to patlala a ráda bych se jich zbavila. Díky moc.

lendy1
26. bře 2008

vrana, o pár stránek dál jsem posílala odkaz na diskuzi o šnekách + najeď si na ten odkaz eliciny a projeď si to-tam taky píšou na co všechno to je 😉
ty jizvičky by to mělo zmírnit, aby nebyli tak viditelné a myslím, že se můžou používat i v těhu (raději mrkni na složení)

vrana
26. bře 2008

Díky, už jsem moudřejší. Tak jsem ho zkusila objednat a uvidím. Za jak dlouho ti přišel?

elis..
26. bře 2008

Mě přišel hned druhej den,takže to byla fakt rychlovka🙂
Vrano: přesně ty jizvičky jsem měla já: teda šneky používám týden a mám je o hodně světlejší!ráno bez make-upu je už skoro nevidím,jsem fakt hodně mile překvapená.
Lendy1: Přesně tak,mě taky překvapili hodně moc,je to moc příjemnej krémík a dá se používat i pod make-up,prostě jako kdybys ho neměla🙂taky mám tu pleť po něm o dost jemnější,a to po 1 týdnu..uvidíme dál🙂

elis..
26. bře 2008

A četla jsem,že jej můžou používat i těhulky🙂další výhoda:D:D

vrana
26. bře 2008

Ty jo, koukám, že jsem zase narazila na diskuzi.... ach jo 🙂 už tu asi hodinu projíždím vaše zkušenosti s nyx pigmenty..... Uááááá. Musím to zvládnout ještě před mateřskou 😎