Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

marcet
26. bře 2008

elis:si mě navnadila,takže si ho asi taky objednám...nejprve asi zkusím to nejmenší balení a pak se uvidí 😉

vrana
26. bře 2008

marcet: taky jsem zatím zkusila to nejmenší balení a uvidíme... To byl snad můj nejrychlejší nákup, rozhodla jsem se tak během 5 minut 😀

lendy1
26. bře 2008

😀 😀 😀
tak až zase něco objevím, vím kam to napsat 😀

marcet
26. bře 2008

vrana: 😀 😀 😀

maja22
26. bře 2008

Nečítala som túto diskusiu, al emám jednu otázku: myslíte si, že existujú ženy, ktorým to naozaj svedčí viac nenalíčeným ako nalíčeným? Lebo ja som asi ten prípad. Neviem sa upraviť... Mám pocit, že akýkoľvek tieň akejkoľvek farby si dám, pôsobí ako päsť na oku...O make-upe ani nehovorím... "Prešiel okolo mňa" raz - keď som sa vydávala... pery mávam suché, tak používam rôzne tyčinky s príchuťami aj farbami, ale aj manžel zastáva názor, že nemaľovaná vyzerám lepšie... A ja by som si to tiež chcela vyskúšať - byť každý deň beauty... 😎 No lenivá som urobiť niečo aj s vlasmi - rýchlo sa mi mastia, ale ja ich len umyjem, usuším na vzduchu, príp. fénom a to je celé... Mne "ručné práce" nikdy nešli.... 😀 😀 😀

melory
26. bře 2008

...maja si typ, ktorej staci malo, co tak zacat len spiralou?

maja22
26. bře 2008

už som skúšala... keďže od strednej večne takto ponocujem, cez deň na mňa občas príde kríza a to si brhlím oči ako náš malý, keď už má všetkého dosť... 😀 😀 😀 😀 Takže párkrát, keď som chcela "machrovať", že som nalíčená, som vyzerala strašidlo😀 😀 😀 A nemám pekný tvar mihalníc, sú také padnuté dole... klieštiky mi to vytočili asi tak na 5 min... ☹ Aspoň Marek ich má pekné, tak sa z neho vytešujem, ako keby bol baba a záležalo mu na tom... 😀

melory
26. bře 2008

ked vyzeras ako strasidlo, asi nas aj tmave kruhy pod ocami, tie si zatries korektnou tycinkou, primalujes mihalnice, to je jedno aky tvar maju, zaklad je nielen z dola hore ale aj z hora nadol. a potom ti staci prifarbit si obocie a je to. ako na teba pozeram, mas aj padnute oci...ale to by bolo z asi na teba moc.

maja22
26. bře 2008

Ale na vlasoch som sa už vybúrila poriadne.... 😀 Boli blonďavé, s melírom, červené, tmavohnedé, zlatisté a teraz gaštanovočervené... 🙂 🙂 🙂

maja22
26. bře 2008

Obočie som mala ako Stalin.... 😀 😀 😀 Ale už pár rokov ho mám upravené - ako -tak.... 🙂

melory
26. bře 2008

tak mame zaklad, obocie, spirala, korektna tycinka a posledne, aby si sa nam nestratila, liiiicenka.

maja22
26. bře 2008

a to je čo????

melory
26. bře 2008

licenka je cerveny akoby puder a dava sa len na licne kosti, vyzera zena sviezo a zdravo.
uz v koncetrakoch si malovali krvou lica, aby vyzerali dobre a neboli odstreleny...takze maji heslo dna...nenechat sa odstrelit!!!

zanett
26. bře 2008

Maja, ja osobne myslim (podle toho, co vidim na tve fotce v pasu), ze jsi pomerne vyrazny typ (vyrazne oboci, rty), tudiz nemas nutne zapotrebi pouzivat hory makeupu. Jak rikala melory; zacala bych nejak nenapadne (rasenka, pripadne nejaky svetly/ telovy ocni stin, les na rty atd atd). Jinak, abych zodpovedela tvou otazku; ne, ja si nemyslim, ze existuji zeny, ktere nenalicene vypadaji lip nez VKUSNE a PEKNE nalicene. Zamerne jsem zvyraznila slova vkusne a pekne, protoze je liceni a liceni; nevhodne a nevkusne liceni udela i z nejvetsi krasavice seredku.
Jeste k tvym suchym rtum; poradila bych ti vyhybat se balzamum s vazelinou (to je to, co bohuzel obsahuje 98% komercnich vyrobku. Ty ale bohuzel prave jeste vic vysusuji. Zainvestuj do nejakeho kvalitniho - i kdyz drazsiho- prirodniho vyrobku s prirodnimi vosky, krasne rty zvlacni a nevysusi...dobre jsou treba pomady od Badger Balm - netusim ale, zda se daji sehnat v CR/ SR).

Jinak, lendy, dnes mam strasnej splin; toci me sef v praci a vytocily me pritelovy deti, tak jsem si rekla, ze si po praci udelam radost a jela jsem v rychlosti nakupovat; koupila jsem si dva tuhe parfemy od lush (vune Karma a Silky Underwear); za ty penize (£4.99) je to malilinkaty kalisek, ale voni krasne - paradoxne jsou mi necim povedome, i kdyz si od lush normalne nic nekupuju - tak mi to hned pozvedlo naladu (i kdyz aplikace je trosku zaludna; je to voskova textura - asi jako balzam na rty- a aplikace je trosku slozitejsi oproti beznemu parfemu, ale voni krasne a zatim se zda, ze ivune vydrzi...) 😉

ifrimka
26. bře 2008

melory, ty si nejaka vizazizstka, ci ta to len bavi?

ja odkedy som otehotnela, tak to islo dole vodou... az ked mal jakub asi 2 mes som sa dala po dlhej dobe(asi po 2r.) ostrihat

ja kebyze si dam licenku, tak vyzeram ako matrioska

maja22
26. bře 2008

dobréééééééé, pri mojom talente by som vyzerala ako Marfuša.... 😀 😀 😀 špekulujem nad tým, že raz behnem k nejakej kozmetičke, čo má skúsenosti a nechám si odborne poradiť. Občas kukám zmenáreň - páči sa mi to - aj keď nie úplne všetko. Len mi je ľúto peňazí... A keby o tom vedel muž, alebo svokra... By povedali, že radšej nech si nový pulóver kúpim, ten aspoň vynosím a zohreje... 🙂 🙂

melory
26. bře 2008

niesom vizazistka, ale bavi ma vies co? ani nie tak namalovat sa...ako oklamat tienmi

licenku som si ja osobne vyberala pol roka, kym vyrobili nieco na moju plet {odtien} , ale licenka sa nedava do kruhu ako sa kresli v rozpravkach, ale len jemnucko sa obtiahnu licne kosti...mna to vzdy urobi taku prisnu...sa tesim.

zanett
26. bře 2008

maja, to s tim svetrem by me asi akorat nastvalo, ja jsem pomerne 'marniva' a vyrustala jsem s heslem, ze zena je dama a ma byt za kazdych okolnosti upravena - co zenske pomuze krasny, teply svetr, kdyz ma neupravene oboci, neupravene nehty, nepeknou plet atd atd... 😉 Ja to beru tak, ze pece o sebe se ti v budoucnu mnohonasobne vrati (ale na napriklad svetr si za 20 let ani nevzpomenes)....

S tim licenim, proc nezkusis neco opravdu jemneho; napr. ocni stiny v nenapadnem odstinu, ktery je blizko barvy tve pokozky - i kdyz neco zkazis, vysledny efekt bude nenapadny (totez muzes praktikovat s lesky, tvarenkou atd). Az postupem casu ziskas cvik a sebevedomi, muzes se vrhnout na odvaznejsi barvy.

melory
26. bře 2008

zanet ja si nemalujem oci ciernou, lebo ich mam moc vyrazne, tak sa v tom moc nevyznam, ale majka ma take zvesene, podla mna by sa jej hodila na zaciatok hneda ceruzka, ale ako ju naniest neviem....

zanett
26. bře 2008

Jo jo, melory, ja myslim, ze maja by mela zacit s nenapadnymi barvami a rozhodne se pro zacatek vyhybat cerne - ta je az pro pokrocile 😉 😀

melory
26. bře 2008

....musime ju dako presvedcit, ze dat si to co sme jej napisali, je ozaj len zaciatok a lahko zvladnutelny.....takze maji, nabuduce budes mat vyuku ako malovat linku. 😵

ifrimka
26. bře 2008

melory ja mam trochu vyrazne licne kosti. mam strach, ze budem vyzerat ako anorekticka ak si ich este viac...

melory
26. bře 2008

ifrimka to je to co ma bai, klamat malovatkami, tak si tie licne kosti daj od ucha k nosu a nekresli svoje. ja to tak robim, lebo mam uzku tvar.

maja22
26. bře 2008

už sa teším.... moja segra s tým vôbec nemá problém - je mladšia o tri roky a keď začala chodiť na strednú, vyhlásila, že ona nemieni byť taká "zaostalá" ako ja a odvtedy sa maľuje... 🙂 Ale pristane jej to, potvore... Inak, vôbec sa na seba nepodobáme - ja som bola kedysi blondína - s jemnými vláskami a ona čiernovláska s vlasmi hustými, lesklými... Má tortikollis, neúspešne zoperovaný, má asymetrickú tvár, ale keď sa nalíči, učeše, tak je to taká kočka... Trochu ma primaľovala na svadbu, ale nemá odvahu ma niečo začať učiť... 🙂

melory
26. bře 2008

maja kazdy musi zacat sam od seba. ja sa malujem len ked idem do spolocnosti, na doma a do jednoty mi je luto penazi....fakt skusaj spiralu. trebars hnedu, cierna je dost vyrazna na teba.

ifrimka
26. bře 2008

maja22 a co je to tortikollis?
sorry, ze sa pytam, ja som inak celkom dobra v biologii a pod. ale veru, ze nemam predstavu...

maja22
26. bře 2008

na tej fotke mám čiernu... to je zo svadobných a upravených fotografom - mne sa v ten týždeň taký pupáááááááčisko vyhodil na ľavom líci, že až a fotograf zo mňa spravil takú modelku, že rok som im visela vo výklade.. 😀 😀 😀 Nechá si zaplatiť, ale robotu má dobrú... Akurát niektorí tvrdili, že tie fotky sú podvrh.... 😀 😀 😀 Ale nech... 😝

melory
26. bře 2008

podvrh?... tomu zas nerozumiem ja 😀

maja22
26. bře 2008

No - taká pekná som vraj v skutočnosti ani zďaleka nebola 😀 😀 😀

melory
26. bře 2008

to ani ja 😀 ale po 12 rokoch sa mi zda, ze aj ano.... 😀