Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

lucenek
13. led 2009

už mi došle..eternity moment je to pajada ta vůně.... 😵 😵 😵

bobd
14. led 2009

mam problem 😀
chcela by som si kupit prvy krem proti prvym vraskam. tiahne mi na 30-tku, a mam pocit, ze treba cosi podniknut 😀 😝
na trhu je vela kremov, neviem si vybrat. asi take liftingace este nepotrebujem, skor nieco "jemnejsie" 😀 mate niektora s nejakym skusenosti?

ekia
14. led 2009

Bobd, určite niečo s Q10 /Nivea visage/ treba vyskúšať, každému robí dobré niečo iné

lucenek
14. led 2009

bodb já bych spíš začla s vichy řadou třeba myokine......já osobně na niveu nejsem co mám niveu gel, voda, cokoli nedělá mi doře a vyraším fakt......

lukin
14. led 2009

Tak už jsem tu zase. Byla jsem u kosmetičky a ta mi říkala, že odličovací mléka a čistící vody normálně z obchodu nejsou nic moc - že jsou to velké dryáky. Mám smíšenou pleť, problematickou a citlivou s akné - no samé hnusy, radila mi jednu čistící vodu a mléko (bílé v průhledné flašce) a ta voda je modrá rovněž z té samé řady, akorát že jsem si nezapamatovala její název a tak nevím, o co se jedná ☹ Jedno stálo 170,- Kč. Nevíte, o co se může jednat? A pokud ne, tak doporučíte mi něco dobrého na mou pleť?

lucenek
14. led 2009

luk tak jí brnkni a zeptej se na název.....

lukin
14. led 2009

No já na ní nemám číslo, prostě nic, byla jsem tam jen jednou. Pokud tam zase někdy pojedu, tak se zeptám, ale nevím, kdy to bude. No a jaké mléko a čistící vodu používáš ty? Je vůbec mléko nutné? V životě jsem ho nepouživala, pouze čistící vodu.

lucenek
14. led 2009

luk mlíko vůbec když jsem namalovaná tak ty loreal proffesional ubrousky pak peeling jemný a pleť. vodu....a krém, ale čekám z LUSh zádsilku, tam je k odlíčení babyface...dobře rozpouští šminky i voděodolnou řasenku a na ráno mycí hroudu aquamarina
kukni na www.lushcz.cz

lukin
14. led 2009

lucenek: Teda, ta stránka vypadá skvěle. Jenže co jsem tam četla, tak bych potřebovala vykoupit celý obchod 😀

lucenek
14. led 2009

luk ani se neoej za kolik mám objednáno já..... 😀 hlavně y popisky co...... 😵

kalerat
14. led 2009

já když jsem byla v praze minulý rok na školení, tak jsem LUsh navštívila(dovedla mě tam kamarádka) no já jsem odsud nemohla ani odejít 😵

lendy1
14. led 2009

lukin, nevypadalo to takto?
http://www.lekarna.cz/la-roche-effaclar-adstrin...

LRP ti doporučím, konkrétně tuto řadu Effeclar, pokud máš pleť takovou jak píšeš (v lékárně dávají i vzorečky zdarma, někde mají i tuto vodu ve vzorečku). Z drogérky si nekupuji nic, hlavně ne žádnou pleťovou kosmetiku-prostě nemám v tom důvěru.

Mléko není nutné, já ho nepoužívám vůbec. Na odlíčení mám gel a doodličuju to micelárkou od Biodermy.

bobd, tento měsíc si koupím oční Lancome Primordiale a pak i noční krém-je to přesně na ty první vrásky kolem 30 😉 Akorát ta cena, no...trošku mazec 😖
Někde jsem tu už psala, co je dobrý, aby krémy na vrásky obsahovali-myslím, že to byli nějaké vitamíny (A?, retinol-to je asi to samé), koenzin Q10 a nějaké kyseliny...ale už si to nepamatuji přesně.

lukin
14. led 2009

lendy: Dík, vypadá to, že je na odkazu je to, co hledám. Aspoň myslím, akorát že to stálo 170 Kč, tak si nejsem úplně jistá, když tamto stojí vlastně 2x víc. No něco musím s tou mou pleti podniknout, protože je strašná. Teď jsem si i koupila krém s Q10.

bobd
15. led 2009

baby, dik za rady 🙂
lucenek, niveu nemusim ani ja, bo mi nerobi vobec dobre na plet, hned sa mi vyhadzu akne.
lendy, mi hovor... lancome poznam,pracovala som v parfumerke a nevedela som si vynachvalit tie vecicky ... 😵 ked na ne budem mat, isto si niektore zadovazim. teraz mam vzorku z hydra zen nuit, a zda sa byt good... 😎 mala som pletovu vodu, taku modru-tonique clarte, a ta bola vynikajuca... 😉

makyb78
15. led 2009

Ahoj holky, 🙂
už jste to tu možná probíraly.Používám makeup dermablend od Vichy už nějaký rok.Jsem s ním spokojená,ale chtěla by jsem vyzkoušet od Vichy fixační pudr dermablend.Používala jste ho některá a jaké s ním máte zkušenosti?
Díky moc 😉

lendy1
15. led 2009

makyb, spokojenost největší, nic jiného nechci a jestli ho nebudou už prodávat, tak mě pěkně naštvou.
Jdi do něj, fakt je skvělej...mrkni kdyžtak pár stránek zpět, psala tu o něm i zanett 😉

makyb78
15. led 2009

Lendy to jsem ráda,už jsem víceméně rozhodnutá.Tak já to prolistuju a ještě mi řekni,musí pod tím být makeup? A nebo si ho můžu máznout jen rachlovkou i samotný?Já neměla pudr ani nepamatuju 😕 tak nevím 😅

minda
15. led 2009

Holky a jakou používáte vlasovou kosmetiku ? Já mám hrozně jemné vlasy, takže mě drží účes jen v den umytí a vyfoukání, druhý den už mám většinou vlasy připlácnuté na hlavě. Nepomáhá ani tužidlo. Zatím jsem nenarazila na šampón a balzám, který by mi vyhovoval.

3558
15. led 2009

ja pouzivam 10rokov elseve cerveny sampon a zvlast taky isty kondicioner. a stale som spokojna

potrebujem radu. aku pletovu masku si mam kupit, ked mam 30 rokov a dost suchu pokozku. potrebovala by som poradit ktou si mam kupit. nemusi byt super draha, ani lacna, hlavne aby bola dobra. vdaka 🙂

olise69
16. led 2009

lendy, viem, že sa to tu už niekde spomínalo, ale nechce sa mi hľadať: aký dobrý korektor? 😉

lendy1
16. led 2009

olise, Dermablend má korektor, psala tu o něm zanett, jen nevím, jestli se prodává i tu. Nikde jsem ho neviděla nebo blbě koukám.

zuzana, LRP má 2ks hydratační masky za 60,-Kč a je úžasná, fakt doporučuji. Je ve formě gelu, nesmývá se, pouze setře a pleť opravdu hydratuje.

makyb, ten pudr je fixační, takže ti nezbarví pleť (ten pudr je bílý), jen zafixuje make-up, aby držel celý den a pleť se neleskla. Asi se dá použít i bez make-upu, ale nezkoušela jsem to.

minda, s tím asi nic nezmůžeš, kamarádka má přesně tyhle vlasy a zkoušela kde co i jsem ji kupovala na netu drahé šampony, zkoušela i šampony z drogérky a je to pořád to samé.

mihapiha
16. led 2009

Tak jsem nakonec zrušila objednávku na netu a šla do lékarny a koupila hned LRP hydraphase XL,tak hydratuju.mám i termální vodu Avene. tož zatím dobrý... uvidíme při dlouhodobějším používání.

ad šampony, tak já mám zase nebarvené vlasy, jen přeliv a to tak 2x do roka, myla jsem si doposud běžnými drogér. šampony, pak jsem měla vzorky šampuku a ted mám od alverde. nevidím vůbec žádný rozdíl. mé vlasy se mastí stéjně a jsou i stéjně těžké. když už se piplám z účesem,tak vydrží pár hodin. katastrofa. a to maštění ani nemluvím, nejlépe abych si myla hlavu every day. jinak děs běs. takže příjmu rady na jakýkoliv šampon,ale zase přiměřena cena,ju??? 😀

lucenek
16. led 2009

miha přidávám se já prubnu ty lush co mi v pondělí přijdou páč si palu myju denně....hrůza a děs totk..možná že mám moc dlouhé a težké vlasy tím se i více mastní, ale stříhat se nechci.....
mě pomohol a už se nedělá šapon Palmolive Optima kérastese....stál pár kaček, ani balzám jsem nemusela použít jak byl natlakovanej keratinem a vlasy 3 dny v poho...ale už se nedělá...byl to takový meruňkový obal

mihapiha
16. led 2009

Luci, ten palmolive vůbec neznám. já jsem se ted střihla,ale pořád mám polodlouhé vlasy. byly jen dvě období, kdy se mi vlasy nemastili a to období melíru a období ježka. obojí nechci. fakt nevím, už... co s těma vlasam. určitě to je i tím, že jsou těžké a tím více se mastí. ale určitě jsou i dlouhovlasé ženské a nemastí se tolik.
anebo to je tím naším ovzduším. Jsi pamatuji, jak jsem byla na horách anebo u mooořeeee,tak vlasy v poho, jednou za tři dny to zvládly...

lucenek
16. led 2009

miha dělal se v 90 tých letech kupovala jsem ho v r. 98 si pamatuju moc dobře,...ale ted se po něm slehla zem stejně jako Organics....atd

lukin
16. led 2009

No a co říkáte na krém StriVectin SD proti striím, který se vyrábí v Americe? Na beremku jedna psala, že ji po něm úplně zmizely strie, tak nevím. Je ale šíleně drahý, proto se mi do něho nechce investovat, když znám názor jen od jedné holky.

lucenek
16. led 2009

luk nevim nepátrám, nemám jedinou strii

mihapiha
16. led 2009

Jo,tak organics si pamatuji.. aspon něco...

lucenek
17. led 2009

ještě mi celkem pomohl palmolive bílý s olivama...

zanett
17. led 2009

mihapiha - a proc si je tedy nemyjes kazdy den? 😕 Mne se tak pomerne masti (kdyz jsem si je barvila, tak ani ne, ale ted, co se od leta nebarvim, tak je to horsi), ale proste si je myju kazde rano...ja bych nemela ten spravny pocit cistoty ( 😀 uz mluvim jako reklama 😀 ), kdybych je mela druhy den neumyte...Ono taky zalezi, jak s nima nakladas; mastici vlasy bys nemela moc cesat a vubec s nima nejak prehnane manipulovat, protoze to stimuluje mazove zlazky v pokozce hlavy a ty produkuji vic mazu (takze se podivej, jestli tvuj strih ucesu nevyzaduje neustalou manipulaci s vlasy - odhrnovani z cela td) a taky jde o to, jak je umyvas; mela bys je umyt (nebo alespon nakonec oplachnout) ve vlazne, ale pokud mozno studene vode (podle toho, kolik sneses), protoze tepla/horka voda otevira pory na hlave a opet stimuluje mazove zlazy a ty zase produkuji vice mazu. No a v neposledni rade jde o to, jake pouzivas vlasove pripravky, protoze ty drogerkove jsou plne silikonu a ty zatezkavaji a masti vlasy (nejenom sampony/kondicionery, ale i tuzidla, peny, laky atd)....Proto treba lush sampony/kondise jsou prima, protoze neobsahuji silikony 😉 No a samozrejme ti, kdo maji rovne vlasy (treba ja, ja je mam naprosto rovne jako hrebiky), tem se masti rychleji, protoze vylouceny maz 'cestuje' po rovnem vlasu od pokozky ke koneckum rychleji nez na vlnitych nebo kudrnatych vlasech....