Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

mihapiha
30. lis 2008

aha, tak stahovače poru si škrtám. no, vy jste toho tady napsaly hodně, ale dočítat to, to je mazec! sestra má velmi suchou plet, dělají se ji opary v létě a v zimě se ji tak dívně loupe kůže. no, dr, ji doporučila tehdy nějaký krém s panthenolem a ten ji opravdu pomohl. to bych ji když tak taky mohla pořídit. je ještě mladá 20 let,akné nemívá, to já už jsem více pubertální než ona. ale to loupání, no... třeba by ji taky pomohl nějaký krém supr hydratační.
At shrnu s tou mastnou/smíšenou pletí , hydratovat ano, neuzavírat pory. tak to opravdu vychází jako ideální to sérum co jsi mi psala od LRP , plus by to chtělo asi ještě nějaký krém. Noční krém používáš taky?

zanett
30. lis 2008

miha - normalne nocni krem nepouzivam, ale ted v zime ano, bud vanishing nebo spis tento (Hydraphase Light) http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl... Je to proto, ze v nasem dome (viktoriansky s jednoduchymi okny) je vlhko a zima (v zime) - teda hlavne ta zima a mne to zhorsuje ekzem na obliceji a vysusuje, takze pokud mam nejake jebaky, tak si dam na noc jemnou vrstvicku Vanishing, pokud mam zas zhorseny ekzem a sucha mista, tak pouziju ten, na ktery jsem ti davala odkaz vcera a pokud je vsechno normalni (tnz. zadny ekzem, zadne jebaky), tak pouziji Hydraphasi Light. Ale jak rikam, ja pouzivam kremy na noc jen v zime, pac v lete a na jare je moc nepotrebuju, to mam plet v pohode (pres noc)...Pocitam ale s tim, ze az se budu vic blizit ke 30 (ted je mi 25), tak asi zakoupim i nejake protivraskove serum v ampulkach atd na nocni obnovu pleti 😉

lucenek
30. lis 2008

zanett dík kouknu po tom

obelix
30. lis 2008

ja sa pripajam k zanett - bayb face pouzivam tyzden a potom zotriem tamponikom a tou vodou s tee trea a na to vanishing ( vsetko na zaklade tejto diskuie 😀 )) a musim povedat ze plet je nenormalna. myslim, ze od zakladnej skoly, ked mojim telom este netrieskali hormony som nemala lepsiu plet. naozaj !!! uz som to povedala aj svojim kamaratkam a myslim, ze idu vybrakovat LUH v Bratislave. A maska magnamity ?? No to je proste moja nobelova cena !!!!! myslimm, ze od vcera ako som si ju kupila , tak som sa stala na nej zavisla !!! najradsej by som ju mala stale, lebo ten pocit, ked to dam dole, je nenormalny !!!!

zanett - glyco A som mala, len ma strasne stipal a zliezla mi koza akolo nosa a mala som tak vysusený ksicht, ze s make upom som vyzerala ako starena ! Takze ta eliscina je to iste ? UUUFFFF !! tak to asi ostane pri vanishingu 😠

ale myslim si , ze ja som zivy priklad toho, ze vsetky pripravky s akym kolvek agresivnym alkoholom na akne a zmiesanu plet su o nicom, lebo plet sa masti este viac a nechcem byt nechutna, ale na mojom cele vy som si fakt v minulosti mohla vysmazat rezne 😒 .. a tak som zahajila na zaklade toho co tu popisali zienky utok na to a skusila som lush... nic lepsie som nemala !!!!!!

zanett - myslis, ze vzhladom n amoj vek , by som sa mohla zamerat aj na nejaky iny krem z LUSH ? uz tam pokukujem po inych. Mam 34 , zmiesanu plet a sem tam v hormonalnych vojnach aj nejake akne, ale vanishingom si to uz ako tak upokojujem.. neviem v predajni mi jedna predavacka odporucila tento http://www.lush.sk/detail/42079/039000 s mandlovym olejom, ako skuisla som na ruku, ale neviem to tak dobre.... asi by som ta potrebovala nazivo 😀 😅 .. ty si vyskusala tu elicinu ????

obelix
30. lis 2008

este som pozerala aj na tento ... http://www.lush.sk/detail/42084/039000, ale ten s mandlovym olejom sa mi zdal asi viac vyzivny .... sakra fakt sa neviem rozhodnut !!!! pomoc 😝

obelix
30. lis 2008

teraz pozeram co pisem ... 😲 😲 😲 to s tym glyco A som adresovala lendy 😅

zanett
30. lis 2008

obelix - s elicinou zkusenost nemam. Co se tyce lush kremu; je mi 25, takze zatim primo protivraskove kremy nepouzivam, ale kdybych si mela vybraz z Lush nabidky, asi bych sahla bud po Paradise Regained (obsahuje SPF)nebo Skin Nanny (primo protivraskovy) - oba jsou urceny pro plet..nechci rict 'starsi', ale proste pro tu, ktera potrebuje o trosicku vic pece nez mladistva plet. Pak bych jeste brala do uvahy mozna i Ultralight (tez obsahuje SPF). Ja teda vim, ze za nekolik malo let to budu muset resit, zatim teda spis nez kremy davam prednost necemu vic invazivnimu (laser, konkretne NLite laser, podporuje tvorbu kolagenu), ale je to dost draha zalezitost (letos me tri sezeni staly dohromady £400, a to jeste se slevou), ale zase si rikam, ze i ten nejlepsi krem nedokaze zazraky (ani nedocili toho efektu, ktereho docili ten laser), takze suma sumarum se ten laser vyplati vic...zamyslim na nej chodit jednou za rok (tri sezeni, pac min nema efekt), ale v dusledku bude zalezet na financich...Za dva nebo tri roky se pomalu zacnu porozhlizet po nejakym seru/kremu na noc; asi tim nejlepsim na soucasnem trhu je Prevage (vsimni si te ceny 😝 ) http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl..., takze budu- li na to mit (mozna to do te doby trochu zlevni 😀 ), tak uvidim, jak financne se na to budu citit, ale pokud ne (jakoze asi ne), tak se budu holt divat po necem levnejsim, napr. http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl... ...ale bude to boj, jak rikam, jeste ti protivraskove programy nemam moc v maliku, mam totiz smisenou az mastnou plet a vrasky v podstate nemam (a budu se modlit, aby mi to vydrzelo a mela to po mame, ktera ma skoro 50 a nema snad jedinou vrasku, pac ma taky smisenou plet, stejne tak moje babicka, ktere je dost pres 70, ale diky mastnejsi pleti nema skoro zadny vrasky)...no a pak se samozrejme budu modlit a doufat, ze starnuti je neco, co se zatim prihodilo jinym zenskym.... 😀 😀 😀 😀

aponchie
30. lis 2008

zanett myslis,ze bych mela pouzivat uz protivraskove kremy?nemam zadne vrasky ani mimicke ani ocni a mam smisenou plet..pouzivam Skindividual od Oriflame serum spf15na den a na noc modrej (ten je nejakej hutnejsi)zkusila sem kde co od drahe kosmetiky az po prirodni a po vsem sem olezla pupinkama a tohle mi sedi,jen si rikam jestli neni treba uz zacit neco preventivne delat a neco extra na zimu?je mi 29 😀 spis mam pocit jako vypnuti pleti jestli mi rozumis..dekolt kaslu pac od 13let vypadam jako bych s epokousela obesit mam takovety cary na krku a at mazu nebo nemazu mam je tam 😀
http://www.oriflame.cz/prod/catalog/BrandCatego...
a kombinuju s timto
http://www.oriflame.cz/prod/catalog/BrandCatego...
tam jen pletova voda,emulze na cisteni a nocni gel ,ale ten mi moc nesedi spis tak nejak pocitove pac je hrozne mokrej lehkej a takovej jak voda na pleti 😝

zanett
30. lis 2008

apon - doktorka (dermatolozka) mi jeste v CR rikala, ze hydratacni ocni kremy doporucuje pouzivat od 19 let (ja jsem zacala zhruba ve 20) a protivraskove na oblicej od cca 25 let, kdy se zacina zpomalovat produkce kolagenu a zacinaji se objevovat prvni vrasky. Rikala ale, ze ten vek je idealni start (z pozice odbornika), ale jinak obecne by kremy proti vraskam (na plet obliceje) mely od 25 let pouzivat zeny se suchou pleti a ty s normalni/smisenou/mastnou pleti od 30 let, ale pry do asi 35 let nebude videt moc rozdil, ze pry az po 35 zacina byt hodne videt, kdo o sebe pecoval a kdo ne. Kremy na zralou plet pry az od 40 let vys. Takze ja byt tebou, tak uz bych nejaky prvni protivraskovy pouzivala (proste na prvni vrasky, pac znas to: prevence je lepsi nez lecba) a jak jsem psala vys; tipuju, ze az mi bude 28-29, tak se po nejakem anti-ageing kremu/seru podivam...takze tim urcite nic nezkazis. Jediny problem teda vidim v tom Oriflame - ja sama zkusenosti s Oriflame nemam, jen kdyz jsem jeste byla v puberte a Oriflame k nam prisla a kazdy si ji kupoval, tak jsem zkusila nejakou dekorativni kosmetiku (tusim rasenku a tak), jinak s tou novejsi radou zkusenost bohuzel nemam, ale je fakt, ze treba tady v UK se na Oriflame nedivaji moc nadsene a neberou ji moc jako seriozni kosmetiku...ale obecne; pokud jsi s ni spokojena a vyhovuje ti, tak neni duvod ji menit (protoze zmenit ji muzes vzdycky) 😉 Protoze treba ja mam tady plnou pusu reci o znackove a drahe kosmetice 😀 , ale sama treba pouzivam obycejnou rtenku z drogerky (revlon, drive Max Factor), ktera se ukazala jako nejlepsi a porazila i ty oblibene a vsude vychvalovane znacky jako MAC, protoze mne ty drahe, znackove rtenky proste nevyhovuji... 😉

aponchie
30. lis 2008

no ja to mam tak,ze pouzivam na plet make up Revlon Stay color myslim..neni drahej ale vyhovuje maximalne ..proste zakryje pory a nemusim pouzit pudr a vypadam fajnove,rasenku mam paradoxne tu nejlevnejsi z Oriflame a ma super kartacek pac mam dlouhe huste rasy takze potrebuju neco co je hezky oddeli a pak mam Lancome stiny Mac jedny kremove stiny,YSL touch of sun takovy zlatavy kremovy fluid na licka,No7kulicky na licka a Burjoius lesk na rty tot vse 😀 😀 takze jako znackovku doma mam ,ale zkusila sem v parfumerkach kde co a houbelec..vsecko na prd totalne a to jsem zkusila v UK hodne pac je to tam levnejsi ale pak sem mela krem na pusu co stal 2tacy tak leda na nohy 😝 😀 ja jsem rada,ze po tom nemam pupinky zadne vyrazky nic mi to nedela takze u toho zustanu zatim jen nevim kdyz sezenu nejake serum na vrasky byt od Oriflame jak a kdy ho pouzivat jako..kdyz si rano dam to serum bile v pumpicce co si davam bezne tak kdy potom na ty vrasky?hned na to?nebo treba az uprostred dne a vecer jen nocni krem?

aponchie
30. lis 2008

http://www.oriflame.cz/prod/catalog/SkuDetailCa...

treba toto by mohlo byt jako to serum co bych potrebovala?

olise69
30. lis 2008

zanet, lendy_ máte v tom prehlad: chcem objednať Lush z Uk- platí sa tam kartou alebo len paypalom ?
chcem to zaplatiť z mojej karty a dať si to poslať na adresu v UK. Vraj majú nejakú akciu k obj. navyše? Viete niečo bližšie ?

zanett
30. lis 2008

apon 😉 - sera se aplikuji pod kremy (bud denni nebo nocni), takze serum je to prvni, co prijde na pokozku. Na to se potom aplikuje krem a pripadne makeup pro den. Doporucuje se sera pouzivat hlavne na noc, protoze v noci je obnova pokozky rychlejsi a intenzivnejsi, takze pokud se rozhodnes ho pouzivat jen jednou denne, tak urcite na noc. Postupem casu (ale to bych nechala az tak po te 40), muzes serum aplikovat dvakrat denne; rano hned na vycistenou plet pred nanesenim denniho kremu (+ makeupu atd) a pak jeste jednou na noc 😉
JInak - to serum v linku - ja bych rekla (z toho, co je u toho napsano, ze redukuje i hluboke vrasky atd), ze mas na to jeste cas, alespon do 35 (protoze jsi minule psala, ze nemas jeste zadne vrasky), ale pokud bys chtela, mohla bys ho pouzivat tak jednou denne (na noc), ale jak rikam, v tvem pripade bych treba jeste minimalne rok ci dva pockala 😉

Olise - ja to platim normalne kartou 😉 Jedine akce UK lush, ktere jsem si vedoma je to, ze objednavky objednane do 3. prosince budou mit postovne a balne zdarma (jen pro zaslani po Britanii), takze pokud si to objednas do stredy a nechas si to poslat na UK adresu, tak usetris postovne 😉 , ktere je mimochodem skoro £4, coz uz je dost, protoze za cenu toho postovnyho bych mela jeden Baby face 🙂

kitty68
30. lis 2008

zanett co bys mi doporucila z lush?

olise69
30. lis 2008

zanet- vďaka- ešte niečo poraď, keď si sa rozbehla : chcela som vanishing (ale blížim sa k 50 😢 😢 😀 ), pleť mám mastnejšiu, ale zrelú, s vráskami ešte problémy velmi nemám, skôr s ochabnutou a dehydratovanou pleťou. Nebude velmi vysúšať ? Porovnávam s elicinou- tá mi robila velmi príjemnú pleť, hoci niektoré baby píšu, že velmi vysúšala ,ja som to nepociťovala. A magnaminty?
😉

zanett
30. lis 2008

kitty - to zalezi, co mas na mysli? Pripravky na plet? Na vlasy? Je toho opravdu moc, zalezi na individualnim typu a potrebach kazde pleti, ale moje oblibene lushovske vyrobky jsou Baby face + tea tree toner (na odlicovani), Vanishing cream (hydratacni krem), magnaminty maska na oblicej je dobra, pak pripravky na vlasy (sampuky, hlavne New hair na podporu rustu vlasu + a dobry je i tuhy kondicioner Jungle), moc jsem si oblibila i vlasovou masku H suan WenHua, mydlo Rockstar a taky se mi libi ta jejich Karma rada (mam tuhy parfem a k vanocum si preju Karma parfem)...uf, zapomnela jsem na neco? Pouzivala jsem taky cistic na plet Aquamarina - moc prijemny a krasne jemny, ale ted uz dost drahy, takze ho uz pouzivam jen vyjimecne...

olise - ja jsem elicinu nezkousela, takze bohuzel nemuzu porovnat, ale co se tyce vanishing; je spis pro plet se sklony k akne, takze pokud nemas akne, tak je myslim zbytecny, spis bych v tvem pripade vyzkousela treba Skin Nanny nebo Paradise Regained. Velmi luxusni je pry Georgeous (ale ta cena!), tim pry nemuzes nic zkazit...

Magnaminty - tou urcite taky nic nezkazis, protoze obsahuje zrnicka, ktery hezky jemne 'obrousi' plet a zbavi odumrelych bunek a ta pak vypada jasnejsi 😉 Navic hezky voni, takova cokoladovo-mentolova vune a ma vetsinou svezi zelenou barvu (zadna hrozna zeleno-sedo-hneda, jak byvaji klasicke masky 😀 )

kechkat
1. pro 2008

mám dotaz: v čem ty výrobky lush uchováváte? posílají to v nějakých krabičkách nebo si na to mám něco koupit? mám objednané baby face, buffy, atd.. zajímá mě to že když to ve vaně použiju tak do čeho to mám pak dát aby se mi to tam nepovalovalo. 😒

lendy1
1. pro 2008

kechkat, ty krabičky se dají koupit přímo od Lush nebo dávají 1ks zdrama, když si koupíš např. 2 výrobky na vlasy nebo 2 ty tělové kondiše. Ale bohatě stačí krabičky na mýdla nebo v lékárně prodávají různé krabičky a kelímky a to stojí pár korun-jsou dělný přímo na šampuky 😀

obelix
2. pro 2008

lendy - tak som si uz v nedelu svacla na vlasy tu super masku H suan WenHua a naozaj mozem doporucit. mala som ju dlhsie asi 1 hodku a dala som si ju tak od polovice vlasov lebo som nechcela na konceky , lebo som nevedela co sa udeje a je to supe !!! normalne umyjes, potom kondis a vlasy su spica. ja mm teda jemnejsie co sa tak po umyti zmochlaju a za toho dasa nejdu rozcesat ale po maske to bolo super. normalne som sa na druhy den citila ako modelka v reklame na sampon... ako ides a pohadzujes vlasmi.. vona je sice taka divna ale nie je to uplny " hnoj " 😀 no niekomu by sa mohla pacit 😝 --- takze moj tip : ODPORUCAM.
Lendy este jednu vec, tak ta elicina stipe ako Glyko A ? Glyko mi moc nevyhovovalo.. strasne vysusalo a tak. mylsis ze nemam ist do toho ??? som v rozpakoch !!!!

ella1
2. pro 2008

obelix-ja som mala elicinu a teraz glyco. mne elicina nepomohla, tak som si kúpila glyco a je to lepšie......elicina neštípe,teda aspoň mňa nie a myslím, že tam asi nie je až taká koncentrácia kys. takže nemalo by štípať.....

lendy1
2. pro 2008

obelix, tak masku píšu někdy příště na seznam, teď toho mám od Lush tolik, že doufám, že to stihnu vypotřebovat, než skončí datumy spotřeby 😀

k té elicině/glycu je to u mě úplně jako u elly. Elicina mě vůbec neštípala, ale trošku vysušovala, Glyco štípe jako blázen, ale vysušování žádné a přijde mi účinější. U každého to je asi individuální.

kechkat
2. pro 2008

používáte někdo kosmetiku Keenwell? nebo máte s ní někdo nějakou zkušenost?

zanett
2. pro 2008

...ja jsem tento tyden udelala uz dve kosmeticky objednavky, ale vyjimecne nemam cerny svedomi, pac o vikendu se tady v UK snizovala dan z pridane hodnoty ze 17.5 % na 15% u spotrebniho zbozi, tudiz je to trosicku (ale fakt jen trosicku) levnejsi 😀 😀 (asi pro predstavu - Vichy korektor stal jeste minuly tyden £10.00 a ted 'jenom' £9.80 😀 😀 No nic moc to neni, ale kdyz toho objednam horu - jak to rada delam- tak usetrim cele dve libry 😀 😝

kitty68
2. pro 2008

zanett - chtela js neco na oblicej, cistici + mazaci 😅 ale mam ted po decku silenou plet, tvare uplne suche a Tzone, kde kupujes vichy v uk? kdysi js se divala tak ruzne v boots a tak ale nikdy js nevidela

lendy1
3. pro 2008

zanett a na jakých UK stránkách s kosmetikou nakupuješ? Hoď nějaké tipy...ty stránky Garden jsou dobrý, koukla jsem na pár věcí od Vichy a LRP a např. make-up vychází o 100,-Kč méně než u nás 😲

mihapiha
3. pro 2008

Lendy,taky jsem koukala na Garden,jen to poštovné vychází cca na 300Kč, tak to se mi vyplatí vzít něco třeba z www. krasa.cz. tam je poštovné na 1000 zadara,takže to výjde nalej vylej. chtělo by to nějaký odkaz z UK, kde není tak vysoké poštovné,popřídě jsou tam věrnostní slevy. což možná na Garden jsou,ale nejsem si jistá.

lendy1
3. pro 2008

aha, já jsem tam právě poštu nenašla pro ČR, jen že je to do EU dle váhy a zobrazí se cena pošty až před zaplacením. Asi tam zkusím něco naházet, na kolik to spočítá...

kitty68
3. pro 2008

mihapiha oni vetsinou posilaji slevove kody po prvni objednavce 😉

mihapiha
3. pro 2008

Lendy, tak jsem to udělala já, fitktivně jsem si něco objednala a zjistilia tak poštu. protože je podle váhy a vyšlo mi to na cca 300Kč. by se to vyplatilo s někým na půl třeba...

Kitty, díky za info.

kechkat
3. pro 2008

holky jíte nějaké vitamíny? na pleť, vlasy, nehty, atd? poraďte 😉