Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
7. bře 2008

Cau Lendy 😀

Hele, ten Actimine od GIvenchy me zaujal, je to v podstate primer, ze? Da se pod podklad a tim jakoby pripravi plet a makeup tak dele vydrzi,ze? Je to tento, ze http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/serv...
Ja si jenom nejsem jista tim odstinem? Tipuju, ze at uz si vyberes jakykoliv odstin, makeup to stejne prekryje, nebo ne? Jakou ma konzistenci? Je tekuty jako makeup dermablend? Myslis, ze bych ho mohla pouzivat i pod mineralni makeup, kolik ml obsahuje ta tuba (pripada mi totiz nejaka mala)...v Debenhams je ted ve sleve, ale ja jsem skoro svorc (tento mesic), pac jsem si uz opravdu vazne potrebovala koupit novy obleceni do prace (chodim s perfektnim makeupem, ale rok starym oblecenim 😀 ), uz jsem se zacinala stydet za ten muj obnoseny kostym, tak jsem vyplazla skoro sto liber za novy ohoz (jeste musim sehnat kalhoty, ale to tak mesic, dva pocka)...radeji bych si nakoupila horu kosmetiky 😵

lendy1
7. bře 2008

zanett,
jj, to je ono, mám Kiwi, to je do zelena. Je to přesně jak píšeš, make-up to přikryje. Jen mi to jako sjednotí barvu pleti před make-upem (jakoby to stáhne vše červené na tváři a už nemusím používat korektor), není to žádná brčálová barva, jen to má nádech do zelena. Každá ta barvička je prý na něco jiného a bílá funguje jako normální báze pod make-up, ale v tom kiwi je vlastně to samé jako u té bílé.
Konzistence je jako jemný krém na obličej, krásně se to roztírá a stačí troška, obsah je 30ml

Ale dnes jsem objevila, že jedna holčina prodává sérum pod minerální make-up - je to prý rozjasňovací, nemastná konzistence. Je to od BareMinerals. to jsem ani netušila, že jsou i pod minerální make-upy báze 😲

Já teď chci moc a moc vyzkoušet make-up od Lancomu Maquimat nebo Maquicontrole - ten první je matující a ten druhý je prý dost krycí. U prvního bych si riskla i odstín přez Jahodu u toho druhého namají vůbec na výběr, tak nevím, nevím. A v parfumerce u nás vůbec dekorativku Lancome nemají 😒

zanett, co říkaš na toto:
http://www.elicina.cz/
http://www.syncare.cz/

na obě dvě značky jsem četla samou chválu, ten šnečí krém mě teda moc zajímá, jelikož kdo ho zkusil, jen vychvaluje, ale nechám si ho pro zatím jen v oblíbených-nějak nemám odvahu 😀

aponchie
7. bře 2008

skvela vec alespon pro me od YSL face and body sheen huile scintillante a Givenchy:touche multiple face and body make up naadhera jen ta cena 😝

zanett
8. bře 2008

Lendy, dik za to info ke Givenchy; zrovna dnes mam cestu kolem Debenhams, tak se tam na to mrknu, uvidim, co zjistim, protoze me to laka...

Jinak, k te elicine: vypada to opravdu zajimave, ale hned me zaujalo nekolik veci:
- slozeni: udajne obsahuje kolagen a elastin: ten je ale uzitecny jen pod povrchem kuze, nikoliv na kuzi (dlouhodobe), takze ja bych to jako plus nevidela (navic, kolagenove kremy jsou vysoce navykove 🙂 )
- aplikace: zrejme to nebude krem na kazdodenni pouziti, pac je korektivni (takze urcite ne jako nahrazka denniho kremu)
- jinak to ale vypada opravdu zajimave; funguje na bradavice, akne, jizvy, vrasky, lupenku 🙂 , rozhodne je velmi zajimavy (jenom nechapu, proc tak krasna zenska jako ty - s hezkou pleti - se zajima o podobny krem? 😕 😉 )

Co se tyce Syncare: uz jsem o ni slysela, a myslim, ze je super; hlavne se mi libi ty masky a cena je myslim vic nez vyborna 😵

zanett
8. bře 2008

Jo jeste jsem chtela rict; jj, existuji i primery (sera) pod mineralni makeup, protoze jeho nevyhodou je, ze se musi opravdu precizne aplikovat (plet musi byt uplne sucha a odmastnena, musi se nanaset spesl stetcem - idealne, protoze normalni stetce nejsou vhodne pro jemnou konzistenci pudru a musi se nanaset spravnym pohybem...kdyz to nekdo nezvlada, tak vysledek potom vypada dost blbe, tak je lepsi pouzit nejdriv primer (musi byt nemastny a pokud mozno nehydratacni) a pak tu aplikaci zvladne i amater 😉

weroni
8. bře 2008

baby kto mate skusenosti s kozmetikou Yves Rocher? Ja odtial pouzivam len sprchove gely - vcera som vyskusala kupit sampon uvidime co to povie a co kremy a tak?

lendy1
8. bře 2008

weroni, dřív jsem milovala jeden jejich sprcháš, který už nedělají, takže kolem YR jen procházím-nějak mě jejich kosmetika nezaujala, ale třeba mají něco dobrého, jen neznám nikoho ve svém okolí, kdo by mi poreferoval 😉

zanett, no já do těch šneků asi po létu půjdu. S tím kolagenem to bude asi ono, jak každý hned poprvé po nanesení toho krému píše, jaká je ta pleť úžasná. Já jsem zatím nezkoumala, co tam přesně je, jen jsem četla samé úžasné ohlasy, tak mě to zaujalo. A jinak - fotky dělají divy 😀 , ale bez make-upu bych už nemohla ani otevřít pošťačce, jaká je to hrůza, co mám na obličeji 😠 Tak hledám, zkouším, ale až se zase namíchnu, tak půjdu na laser a bude to. Jen budu muset asi jezdit do Prahy-u nás nic moc zázračného není 😖
Jo a ten šnečí krém mají na e-bay za fajn cenu.

ten Givenchy, ještě jsem dnes ráno, když jsem si ho dávala na tebe myslela. že já ho vlastně dávám jen tak lokálně, kde je potřeba a on to pak vše překryje make-up, jen nevím, jak by to bylo s tím minerálním, jestli by to nedělala nějakou paseku, třeba nějaká světlejší místa 😒

zanett
8. bře 2008

Tak lendy, dnes jsem byla na nakupech; ja jsem letos jeste nebyla ani poradne nakupovat (kosmetiku beru pres net), pac jsem zacatkem roku byla svorc (po Vanocich) a stejne byly blby slevy a pak jsem mela strasnou honicku ve skole a v praci, takze az ted v breznu jsem tomu dala co proto (i kdyz az ted vidim, jak hrozne pohodlny je nakupovat na netu misto tlacenic v obchodech...). No nicmene jsem musela sehnat odpadkovy kos 😅, a tak jsem se pri ceste zastavila v Debenhams, kde meli mit tu Givenchy. Maji tam ted slevy (ale ne ty strasny povanocni slevy, nybrz takovy normalni), a vsimla jsem si, ze kosmetika byla hodne zlevnena, ale prave proto uz nemeli ten primer (serum)...mela jsem i zalusk na jednu jejich rtenku, jenze zrovna ten muj odstin uz nemeli.. 😝 , no kazdopadne, kdyz uz jsem tam byla, tak jsem si poridila novou kabelku (ta moje uz je snad vic nez rok stara) a novy jarni plast do prace....no nechala jsem tam neco malo pres sto liber 😲 😝 Ted zase budu az do vyplaty (pristi tyden 😵 ) o vode a chlebu 😀 😀 😀 😀 ....Jo a poridila jsem si ten novy kondicioner, jak jsem o nem psala a kdyz uz jsem tam byla, tak jsem k tomu pribrala i heat protector (nevim, jak se to rekne cesky; proste chrani vlasy pred horkem z fenu/zehlicky) - vzhledem k tomu, ze si fenuju vlasy denne, tak se mi to hodi, pac ten, co ted pouzivam mi docela vysusuje vlasy...No nakupovat umim, jen co je pravda 😀 ...ted budu mit zase na chvili utrum 😔

Jinak, lendy, jakou paseku mas na obliceji? Akne? Mne se ted v poslednim tydnu loupala kuze kolem nosu (normalne se mi to nestava), bylo to uplne strasny - ted kdyz si predstavim, ze neco takovyho (ale na celym obliceji) bych mela, kdybych byvala sla na ten chemicky peeling (misto toho laseru, ktery jsem si zvolila) Mmch, lendy, na jaky konkretne laser by jsi sla? Ja jdu pristi tyden zase na ten Nlite, uz se tesim 😵 Zacinam videt vysledky toho prvniho osetreni, takze jeste dve...no taky aby ne, za tolik penez 😀

lendy1
8. bře 2008

zanett, no s tím laser bych to musela naštudovat, od té doby, co jsem chodila na laser už uplynulo pár let, tak předpokládám, že mají nějaké vychytávky-asi půjdu pátrat.
A můj obličej je fakt děs- jizvičky, občas nějaký ten pupínek- i když od té doby, co investuji trochu víc do kosmetiky, tak už to není tak hrozné. Taky neberu HA, takže to je znát. No když nad tím tak přemýšlím, tak možná než laser by mi pomohla nějaká hormonální léčba, jelikož v těhu a při HA žádné potíže (sakra, škoda, že nejde být těhotná pořád a bez břicha 😀 ). Mám smíšenou pleť (klasické T se suššími tvářeni), ale i dehydrovanou, takže kvalitní hydratační krém je u mě nutnost-jinak bych skončila se seboirickou dermatidou a to je fakt hnus. Než jsem přišla na to, že i když má člověk mastnější pleť potřebuje hydrataci, tak to chvíli trvalo 😖

Dneska mi manžel řekl, ať si zítra udělám oraz od malého a vyrazím na nákupy do Prahy-tak nevím, nevím-nutně bych potřebovala do Sephory a taky by se hodili nějaké hadříky a botičky ke kabelce, co jsem si teď za těžký prachy od Guess pořídila 😀 A rovnou bych si skočila i do Lush pro nějaké voňavé věcičky. No popřemýšlím o tom do rána 😀

Já na ty vlasy zkusím ten Reniu-láká mě to...a koukala jsem, že mají i pleťové a tělové peelingy z kokosáče a nějakou další kosmetiku-když je to přírodní a s tím olejem, tak by to mohlo být dobrý..A když jsme u toho, co říkáš na to (jsem to někde četla 😀 ), že na vrásky je právě dobré jako prevence se mazat bambuckým máslem nebo tím kokosáčem, že tu pleť jako zmastíš, ale přírodně, tím pádem není suchá a netvoří se tolik vrásky. Tak teď nevím, jestli si kupovat Lancome Primordiale na první vrásky za šílenou cenu nebo koupit bamucký máslo za 100,-Kč...co ty na to?

zanett, si tady zase píšem jem my dvě 😀 😀

noangel
9. bře 2008

lendy1: na cheapsmells.com je primordiale za 36 liber vcetne postovnyho
a jeste za lepsi cenu se da vydrazit na ebay ted je tam jeden aktualne za 26 USD plus teda 11 postovny

noangel
9. bře 2008

lendy: a ja vas tu ctu a sleduju ale lasery a podobne to uz je pro me vyssi divci, me staci zatim kremiky a patlani
jinak na vlasy doporucuju TIGI taky maj na cheapsmells

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zanett
9. bře 2008

Lendy, to je prima, ze mate v CR sephoru. Ja si ji pamatuju z USA, strasne rada jsem tam nakupovala, ale tady v UK neni, to je skoda....maji tam moc prima vecicky 😉

K tem vraskam: co vim od dermatolozky i od te odbornice z toho laser centra: kdyz je kuze sucha (vysusena), je nachylnejsi k tvorbe vrasek, ale ty jakoby zmizi, kdyz se kuze hydratuje. Takove ty opravdove vrasky vznikaji tak, ze se kolagen v kuzi tenci a podpurna vrstva je mene stabilni a v miste toho 'propadu' kolagenu se utvori vraska...tedy v tomto pripade kremy moc nepomuzou, protoze pusobi ve vrchni casti pokozky a nedostanou se dolu ke kolagenu, ktery je spolu s elastinem zasadni pro mladou a pruznou plet. Takze kremy jsou prima pro hydrataci a zvlacneni, oddali vznik prnich vrasek (napr. kolagenove kremy s vyssi koncentraci kolagenu vrasky jakoby vyplni (je to ale docasne, po skonceni pouzivani kremu je vraska stejna, jako byla predtim, nebo dokonce hlubsi). Kremy s UV filtry jsou dulezite pro ochranu pleti, protoze UVA zareni pronika hluboko do pokozky a nici kolagen (a tim urychluje starnuti)....ale dost prednasky 😀 , vim jak to myslis, ja osobne bych asi zvolila Lancome (i navzdory te cene), protoze ty masla a oleje mi pripadaji, ze problem moc neresi, jenom jakoby prekryji/ odlozi, protoze vrasky nevznikaji jenom tim, ze je plet sucha...navic ja bych se bala, ze ty oleje a masla mi na pleti udelaji peknou paseku (ucpou pory, zhorsi akne)...Jeste bych byla opatrna na aplikaci oleje/ masla kolem oci, pac nekomu to muze hodne drazdit zrak. Doufam, ze jsem alespon trochu pomohla (ja si treba myslim, ze t bambucky maslo musi byt super na telo; kdysi davno jsem mela sprchac z babmbuc. masla a byl moc prima, skoda, ze ho uz nevyrabeji...).

Lendy, ja osobne mam takovou financni obavu ze starnuti 😀 , pac ta pece (kosmetika, kosmeticke zakroky atd) je tim drazsi, cim starsi je jedinec....pocitam, ze tak za deset let se moje naklady na osobni peci minimalne zdojnasobi 😀 😢

lendy1
9. bře 2008

Ahoj,
noangel, tak to je fajn, že se alespoň někdo přidá 😀
Koukala jsem na ten cheapsmells.com - jak to tam funguje? Objednání, poštovné, platba, dodání... S moji angličtinou bych musela zase obtěžovat manžela 😝
a máš něco od TIGI? já jsem nad touhle značkou přemýšlela, ale šampón a kondicioner mám teď vyřešený, tak bych potřebovala nějakou péči na vlasy-jako nesmývatelný balzám na vlnité vlasy nebo něco jako tužidlo...a tak...

zanett, tak Praha nevyšla, jsem musela místo toho naklusat do nemocnice 😝 -úplně mi to vypadlo z hlavy.
Sephora je fajn, jen mě štve, jak na tebe čučí ty chlápci z ochranky, pomalu si tam vždy bojím i něco vyzkoušet-je to fakt hrozný, jak ti stojí za zadkem a koukají jestli něco nekradeš 😠
Bambucký máslo používám velmi zřídka na obličej, většinou jen po té masce na obličej-ta maska trochu vysušuje, takže když jsem dala jen hydrat.krém, nebylo to za chvíli ani znát. To máslo se krásně vsákne a je to-dělám to tak na noc a dobrý. Jinak bambucký máslo je opravdu skvělé na tělo. Mažu s tím teď i malého, jelikož měl z ničeho nic suchou kůži a už po 2 dnech to bylo zase o.k. A za tu cenu je to bomba.

takže ten krém ze šneků s kolagenem bude asi fajn, ale jakmile bych s ním přestala, tak to bude znát, co?
Tak já půjdu asi do toho Lancomu, šneku určitě taky vyzkouším, ale až budou zase nějaké penízky.

zanett, a co by jsis koupila za masku od SynCare? Já jsem na to koukala a nevěděla bych jakou...

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zanett
9. bře 2008

Ahoj lendy,

Co se tyce Syncare: brala bych tuhle cistici masku: http://www.syncare.cz/product/cistici_maska_pro...
Libila by se mi i tahle ocni maska (kdyz je venku vetrno a zima, okoli kolem oci trpi, ale normalni hydrataci krem mi na to vetsinou nestaci a ty hutny mastny kremy jsou moc tezky...), takze bych brala tuhle na pouziti tak jednou tydne: http://www.syncare.cz/product/ocni_maska_pro_vy...

Dal se mi zda byt zajimavy tento krem (ja bych ho pouzila na mastnou T zonu, ale zalezi, jestli obsahuje alkohol - to tam nepisou, protoze pokud ano, tak bych do nej nesla, ale bez alkoholu by byl super): http://www.syncare.cz/product/symbiose_-_krem_p...

Jinak, co se tyce ochranky v Sephore; ja to taky nesnasim, ale v tech lepsich obchodech je tu vsude ochranka, tak jsem si za tu dobu zvykla a vim, jak na ne 😀 Pomaha, kdyz se lip oblecu (pac kdyz nevypadam jako social, nebudou mit podezreni, ze chci neco slohnout) a uprimne; kdyz se mi zda, ze jsou hodne vlezli, tak udelam humbuk. Stalo se mi to loni v Zare (nevim, jestli je v CR; je to obchod s oblecenim), taky tam stal chlapik a podivne se pocumoval a sledoval kazdej muj pohyb, coz me strasne vytacelo, pac si pamatuju, ze jsem si potrebovala nutne sehnat novou kosili do prace (nevim, jestli jsem jela tehdy na sluzebku, nebo byla nejaka porada nebo co, ale v Zare nakupuju jenom pracovni obleceni). No proste jsem spechala a nemohla jsem nic kloudnyho najit a do toho jeste ten 'detektiv' 😀 , tak jsem se najebala a sla k pokladne (mmch, obchod byl poloprazdnej) a te slecny se razne zeptala, jestli je dovoleno si obleceni zkouset, protoze ten pan se divne diva a kdyz si nemuzu vybrat, tak pujdu jinam... 😀 No ted se smeju, ale tenkrat jsem byla ruda vzteky, ona se mi zacala omlouvat a at pry si vyberu a vyzkousim cokoliv atd abla bla bla.... 😀 nebylo to tak strasny (ja jsem pusa prorizla) a od te doby vim, ze kdyz se stane neco podobnyho, udelam to znovu - a kdyz se nesetkam s pochopenim, tak odejdu, pac nehodlam utracet penize nekde, kde se na zakaznika divaji jako na zlodeje! 😉 😎

neeve
9. bře 2008

Syncare jsem chvíli používala, příjemné krémiky, ale musím říct, že u mě žádná extra převratná změna... Tak trošku jo, ale stejný a možná lepší efekt mělo Vichy.
Ten šnečí krém mě fakt zaujal. Je možné někde sehnat vzorky? 😅

noangel
9. bře 2008

lendy: hodis zbozi do kosiku a das zaplatit, automaticky se pricte postovny a pak hned presmeruje na placeni kartou tam vytukas cisla a das OK (mezitim uvedes svou adresu) jsou dost rychly vetsinou druhej den hned posilaj a doruceno mivam za dalsi 2 dny
TIGI mam sampon a balzam na hnedy vlasy zatim a super (voni po cokolade), plus jeste nevymivaci kondicioner ve spreji kterej lehce tuzi taky super (voni po jahodach), chystam se poridit si naky uhlazovace a lesky ve spreji
kdyztak v cj popisky k tem vyrobkum najdes na http://www.pro-vlasy.cz/

iza
9. bře 2008

ahoj holky, jen jsem sem nakoukla a už jsem ztracená...a to jsem pročetla jen poslední tři strany...ech ech...
😅 😅 ....
potřebovala bych poradit...jaké používáte pudry? mám mastnější pleť,ale nijak dramaticky..a nějak pořád nemůžu objevit to pravý ořechový..
nejlepší co jsem kdy měla byl pudr i make up od HR, ale bylo to celkem dost drahý a tak jsem si říkala, že bych si to pořídila znova, ale střídala i s něčím lacinějším 😅

lendy1
9. bře 2008

iza, já měla vyhlédlý Clinique Blanded - na Jahodě za 411,-Kč, což je fajn cena než u nás v parfumerce za 800,-Kč 😝
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?...

no a pak jsem objevila na Aukru od Vichy pudr Dermablend-je jen fixační a transparentní (což mám ráda, nepotřebuji barevné) a je na mastnější pleť. V lékarně je za 500-600,-Kč, na Aukru za 250,-Kč, tak doufám, že až přijde tak tam nebude nasypané něco jiného.
http://www.lekarnaparizska.cz/vichy-makeup-fixa...

neeve, šnek vzorky asi nemá 😖 , ale na e-bay je za 20dolarů + pošta, což je fajn cena 😎

noangel, díky moc, tak já popátrám ten Lancom na e-bay a když tak zkusím ten cheapsmells.com a jak se jmenuje přesně ten nevymývací kondicionér od Tigi? Pro-vlasy je super stránka-už ji mám v oblíbených 😀

zanett, no já si tu kabelku Guess musela oddůvodnit, že jako když půjdu na nákupy s ní, tak na mě nebudou koukat v parfumerce jak na sociála 😀 nějaký důvod proč ji koupit jsem si musela najít 😀 Zara je i v ČR, mám ji moc ráda, je to přesně můj styl 😎 než jsem začala jezdit s kočárem-teď je to mikina, kšiltovka a tenisky. Ale do práce jsem nemohla chodit v džínách a než člověk objevil něco, co by bylo příjemný, elegantní, ale ne pro starý báby a za rozumnou cenu...já mám ráda Zaru, Orsay, Calliope a spoooooustu dalších...

syncare jsem si hodila na wishing list 😀 spolu se šnekem a doufám, že dlouho zase nic neobjevím....

laola
9. bře 2008

lendy, mám Dermablend z Aukra a je naprosto v pořádku 😉

lendy1
9. bře 2008

díky, díky 😉
laola a spokojenost?

elis..
10. bře 2008

Holky,já se fakt zbláznim,mám ještě větší struhadlo než minule! Mě se těch pupínků udělá každej den snad o 10 víc,já už fakt nevím co s tím:( Dneska prubnu to solárko:(ach jo:(

maruschka
10. bře 2008

elis, ja som to mala, keď som mala problémy s obličkami...Ale aj vždy na jar a na jeseň...Urobila som si vždy 3x denne žihľavový čaj s medom a prešlo to...Je to taký očistný týždeň-ja to praktizujem vždy aj dlhšie, v ktorom sa organizmus očistí.... 😉 😉 Vyskúšaj, možno to pomôže 🙂 🙂

noangel
11. bře 2008

holky mate nektera zkusenost s timto kremem StriVectin - SD

http://www.skinshop.cz/inshop/pece-o-plet/vrask...

http://www.skinshop.cz/strivectin/SD.htm

hledala jsme neco proti striim a nasla tohle, proti striim to pusobi a vedlejsim ucinkem je vyhlazeni vrasek 🙂

u nas je cena silena ale na ebay sem nasla v aukci teda s momentalni cenou cca 700 kc

andulinka111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elis..
11. bře 2008

Tak včera jsem konečně vyzkoušela tu neutrogenu a musím říct, že za tu cenu je to fakt uplně nejlepší co jsem vyzkoušela..Už tam nemám skoro žádnej pupen a to jsem to měla na puse jen jednou! Fakt mi to vyhovuje a ta cena je taky moc super..Takže děkuji za rady!Je to fakt super!🙂A ten čajík zkusim určitě taky, ještě jsem si koupila selen a taky čistící čaj s červenou řepou:D

marcet
11. bře 2008

elis:a co máš od té Neutrogeny? 😉

aponchie
11. bře 2008

holky poradte mi prosim..vcera rano jsem si zasla na oboci k jedne uplne cizi zenske pac ta ma nemela volno a ja to chtela hned(sakra,ze sem si radsi nepockala)no a ta mi udelala oboci (mimochodem desne musela sem to doma cele predelat)a prej ,ze kdyz uz lezim jestli si nechci strhnout pod nosem knirek,cucela sem teda fest ja tam zadnej jeste nenasla ,no dobra udelala to voskem ale asi malo pac mi dotrhavala pinzetou(bolest jak sv...)nakremovala me cimsi a sla sem ale dnes od rana me tuhne ksichtik noc pod nosem tvare a brada mam to jako kdyz dostanete injekci u zubare a trne vam to blbej pocot hnusnej sakra..cos tim??muze to byt nejaka alergie?dik