Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

ella1
17. říj 2008

vieš čo,poriadne som si opláchla vlasy,ako si vravela,takže nič sa nedialo.len sa mi zdá, že pri určitom uhle a svetle to hádže tieň do ružova 😀 ale nie že by som mala ružové vlasy, to nie,len pri svetle sa to tak mihá.

zanett
17. říj 2008

jj, ella, to je mozny, ja je mam nekdy sedivo-zrzave 😀

zanett
17. říj 2008

tak defcata 😀 , zajima me, jestli mate nektera zkusenosti s parfemovanym olejem (v originale parfume oil) od Body shopu? Delam si zalusk na skoricovy http://www.thebodyshop.co.uk/invt/80888&bklist= (proto, ze se mi strasne libi skoricova vune sampuku New hair, je strasne tezke najit skoricovou vuni a kdyz jsem -omylem!- narazila na parfem od body shopu, zajiskrilo mi v ocich 😀 ). Hlavne me zajima, jestli tomu, kdo ho vyzkousel, nenaskakaly po pouziti jebaky? 😉 (kvuli te olejove slozce...chapu, ze si ho nebudu davat na oblicej, ale me se nekdy treba vyrazi jebaky i po pouziti klasickeho parfemu)...

kristi
17. říj 2008

jsou dobry sampony Tigi???

noangel
18. říj 2008

kristi me prijdou super pouzivam je hydratacni a vitaminovej mam odzkousenej a segra na barveny a obe max spokojenost

ted je maji na cheapsmells.com 750 ml samponu za £7.75 a kondicioner taky 750 ml za £9.97. postovny tam je za kazdou polozku £2.15

i dalsi veci od TIGI maj s 50% slevou

lendy1
18. říj 2008

zanett, u nás posílali balíky vycpané lushovským papírem, popcornem ne 😀

jinak ti musím dát za pravdu s tím Vanishing krémem. Teda zatím jsem ho zkoušela včera a dnes, ale zdá se mi bezva: přijde mi, že je krásně lehký, není to nic hutného, což jsem ráda, dobře se vsákne a pleť je po něm opravdu zmatněná, ale rozhodně ne vysušená, takže až na tu "úžasnou" vůni 😝 mu dávám zatím za 1 😀
No a ještě jsem zkusila 2x ten oční krém a ten také nemá chybu: není parfemovaný (nebo možná minimálně, ale přijde mi, že nevoní), což je dobře pro moje citlivý oči s čočkama a hezky se vsákne a to téměř ihned, není nijak mastný, ale přitom dobře hydratuje, tak s tím jsem taky moc spokojená. Jinak pořád chodím očuchávat do koupelny tu lushovskou vůni 😀

zanett
18. říj 2008

lendy, tak jsem rada, ze jsi spokojena 😉 Ja si dnes rano dala normalni krem od Vichy (pouzivala jsem ho pred VC) a teda nadsena jsem uz moc nebyla - protoze jak jsem zvykla na VC, tak je navrat ke klasickym kremum docela nic moc 😒

Lendy, tak dej pak vedet, jak jsi spokojena s Jungle 😉

ella1
20. říj 2008

cafte.ja som včera umyla veronike vlasy s NH a chytili odtieň do škoricova 😅
ja som dnes skúsila godivu.ja to s tými tuhými ,,vecami" neviem 😒 kým som prišla na naj spôsob ako si s tým umyť vlasy.......... 😝 a trošku mi nevonia.ale inak vlasy lesklé,pekné......

lendy1
20. říj 2008

tak podávám druhé hlášení 😀 :
Jungle: jsem netušila, že se má trošku odebrat, vytvořit kašičku a to napatlat na vlasy 😅 Takže jsem s tím párkrát přejela po vlasech a měla jsem pocit jako bych žádný kondiš nepoužila, tak jsem na to pustila vodu a světe div se 😀 , kondiš zafungoval, jak měl-vlasy hebký, pěkný, a hlavně nejsou takové jako po kondicionerech z drogérky-rozlítané vlasy, co nejdou upravit-to fakt nesnáším. Takže v závěru je kondicioner o.k., vůni ve vlasech cítím ještě teď po 2 dnech, ale není to nijak silná vůně jako třeba Am.cream.

Jinak nadšení z Vanishingu pořád trvá 😵 akorát mám doma novou bázi od Clinique a co teď s ní, když není potřeba 😅

pacna
21. říj 2008

baby vy ste tu take skuseneporadte mi ktora kozmetika ma make up 3v1 akosi to nemozem najst daaaakujem 🙂

zanett
21. říj 2008

ella 😀 jj, to je riziko 🙂 , ona je blondynka, ze? Tak priste to bude muset hooodne vymyt 😉

Lendy, tak to je super, mne svrbej prsty, abych si ten Jungle taky objednala, ale bojim se toho SLS, ale vis co, MP rikal, at zkusim tekuty sampon Sylvia Cynthia Stout, protoze se tesi, ze mi budou vlasy vonet alkoholem 😀 Tak premyslim, ze bych mu udelala radost, ale zase nechci, aby si lidi v praci mysleli, ze jsem skryta alkoholicka, ze jde ze me citit alkohol 😀 😀 😀

bobd
21. říj 2008

ahoj baby,
chcem sa vas spytat na nazor kozmetiky bioderma a eucerin. mam zmiesanu plet s akne, mistami je suchsia, niekde mastnejsia a hlavne citliva. 😠 teraz mam vichy normaderm, ale zeby nejake vysledky... 😝 a mam skoro pred tridsiatkou... 😎 😀 😎 😀 ak mate skusenosti, budem rada.
ak ste to tu rozoberali, ospravedlnujem sa, ale akosi sa mi nechce citat celych 87 stran 😀
dik 😉

ella1
21. říj 2008

ano zanett.ale som jej ich poriadne opláchla.a aj tak.no nevadí.
bobd ja mám teraz biodermu.ale len krém.ja mám tiež pocit, že mne už nič nepomôže.ale nedávno som čítala, že treba počkať pol roka,lebo toľko môže trvať, kým sa objavia výsledky po používaní nejakého prípravku.

olise69
21. říj 2008

baby, a čo tak podať hlásenie ako ste dopadli so slimáčim slizom ??, 😀 😀 😀
Mne pôsobí na pleť super, ale nejaké extra zlepšenie s akné sa zatial nekonalo. Ale je velmi príjemný, mne nevysušuje pleť, mám ju tak akurát hydratovanú. Škvrny vraj mám slabšie - to tvrdia iní.Zatial používam 2. mesiac . DAjte vedieť o Vašich skusenostiach.

ella1
21. říj 2008

olise-tak ja som mala len jedno balenie,ale výsledok žiadny,tak som sa na to vykašlala.možno keby som vydržala dlhšie.....

lendy1
21. říj 2008

olise, mě docela pomohl, ale objevila jsem něco účinějšího 😀 😀
Chtěla jsem jít na ten laser, jenže vzhledem k tomu, že je manžel teď neustále někde na cestách a kolikrát ani neví moc dlouho dopředu, kdy odletí, tak jsem to zatím odložila na jaro, kdy bude sedět doma a já budu moct klidně jezdit do Prahy kdy se mi zachce.
No a tak jsem si řekla, že když je laser odložen, že si alespoň koupím jedno balení Glyca. Je mi jasný, že jestli budu chodit na ten laser, tak ten Glyco-A budu muset nějaký čas před tím úplně vysadit, ale zatím se s ním patlám.
Je to toto:
http://www.lekarna.cz/isis-glyco-a-krem-30ml/

a nestojí to zase nějak extrémě moc a mají to i běžně v lékárně.

Jako je to daleko větší drasťák než slimáci-po nanesení mě chvilku pálí obličej, ale rychle se to vstřebá. Oproti slimáčkům se mi po tomto neloupe pleť a není tak vysušená. Ale stejně musím nanést ještě na to krém (dřív Vichy Aqualiu teď Lush Vanishing). Ale musím říct, že po cca 2 měsících mám pleť takovou, že ten laser vidím jako zbytečnost.

bodh, Vichy Normaderm je hrůza, to raději tu Biodermu nebo LRP 😉 Myslím, že takovou pleť, jako máš ty, tu máme skoro všechny 😀

pacna, nebude to Mayballine? ty mají takový ten pěnový co je 3v1 nebo Rimmel Cool matte, Oriflame...zkus mrknout do drogérky 😉

olise69
21. říj 2008

Jej, Lendy ! To som používala minulý rok. Využila som dve tubky. Prvá pálila, pri druhej už nič - ani účinok.Jednoducho nesadlo. Je ale zaujímavé, že obsahuje tiež kyselinu glykolovú, ktorá je aj v elicine. Tá v elicine mi vyhovovala viac. Asi fakt na každého platí iné.

lendy1
21. říj 2008

olise, to máš pravdu 😉

lienockaa
21. říj 2008

ahojte..

babenky, vy ste tu skusenejsie v kozmetike..🙂

mam strasnu alergiu na ocne tiene, doteraz vobec nikdy problem nebol, no od porodu neskutocne problemy, ako sa namalujem, hned oci cervene, svrbia viecka..ked si tiene nedam, ale len maskaru, tak je to v pohode, z toho teda dedukujem, ze problemom su tiene..pouzivala som od rimmelu..ale teraz, ked uz mam tie viecka take precitlivene, mi nerobia dobre ani ine, ani avon, oriflame, max factor, proste nic..neviete poradit nejaku dobru hypoalergennu dekorativnu kozmetiku?..nechcem sa kvoli hlupej alergii uz do smrti nikdy nenalicit.. ☹

lienockaa
21. říj 2008

vopred dakujem za vsetky rady.. 🙂

lendy1
21. říj 2008

lienockaa, a co zkusit něco přírodního? V DM mají přírodní dekorativní kosmetiku Alverde -sice omezený výběr, ale dá se něco vybrat a stojí to pár korun.
Avon, Oriflame-se ani nedivím, jsem měla kdysi po očních stínech od Avonu taky potíže, pálení, nateklá víčka...tak letěli do koše.

bobd
22. říj 2008

dik za rady, asi to risknem a kupim si tu biodermu... 😎 len keby boli tie kremy cenovo dostupnejsie... 😠 kym si clovek najde to "prave orechove", minie cele tisice... 😠 😒 😀

grettka
22. říj 2008

bobd, nekupuj hned, najprv si skus vypytat vzorky... ja tiez chcem prejst na biodermu, a v lekarni mi bez problemov dali vzorky, len si treba vypytat 😉

bobd
22. říj 2008

grettka, ja som si pytala, no teta predavacka mi povedala, ze vzorky nemavaju... 😠 ale ked hovoris, ze ty mas, skusim pohladat niekde inde 😉
inak, baby, nezda sa vam, ze vzorky byvaju "silnejsie"? ked mam z niecoho vzorku, ako som mala napr. z toho vichy-a mala som ich neurekom, plet bola viditelne lepsia. ale akonahle som si kupila origos balenie, veskere znamky zlepsenia zmizli... 😠 😝 😅 🙄 🙄 🤐

katkaajurko
22. říj 2008

bobd - tiez som teraz cerstvo presedlala na biodermu a pytala som si aj vzorky a tiez ze nemaju 😒

a mam presne plet ako ty..zmiesanu ale velmi citlivu..a momentalne sa mi robia zapalene "hrcky" ktore ale nejdu klasicky vytlacat ..skor by som na to potrebovala antibiotika 😀 nech sa ta pokozka precisti riadne vnutri - ale to by malo asi kratkodoby efekt... 😒

este mi v lekarni poradili davat si na urychlenie hojenia La roche possay - cicaplast krem - a ten sa mi zda ze je dobry....

ella1
22. říj 2008

lendy-pozerala som ten krém.čím sa odličuješ?lebo tam je písané, že by sa nemalo používať pred aplikáciou krému mydlo.ja sa síce odličujem mliekom,ale kedže mám vždy pocit nie dokonale čistej pokožky, tak si ju ešte umyjem mydlom.bud japonečka alebo fresh farm.

bobd
22. říj 2008

katka - uz pouzivas ten cicaplast? a pletovu vodu mas s alkoholom, ci bez? ja som uz na nervy... jeden povie s alko, aby susilo, druhy bez alka, aby sa nesusilo... 😠 😀 😝 ale do tej biodermy asi vrazim aj ja... 😀

katkaajurko
22. říj 2008

vodu mam urcite bez alkoholu taku nejaku specialnu proti podrazdeniu - a vyzera ako bioderma ale vola sa to inak - ale je z lekarne - je ale svajciarska (bioderma francuzska) ale v lekarni povedali ze povodom je to vraj rovnaky vyrobca ci co -ale musim doma pozriet

zanett
22. říj 2008

Takze lendy, ja jdu dnes delat objednavku lush (uz zase,ze jo, vzdyt to neni tak davno, co jsem delala tu posledni 😀 ) a dnes fakt priberu ten Jungle, risk je zisk, ze a pak jeste Cynthia Sylvia Stout (Tekuty sampon), kdyz uz tam budu, tak pak poreferuju 😉

ella1
22. říj 2008

tak som bola v lekárni a kúpila som si ten glyco-A 😅
ale je tam napísané, že nechať na tvári 2-10 min. a potom odstrániť. 😕 a potom si mám dať normálne krém?