Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

kocurik16
29. lis 2008

kto mi poradí? Mám kombinovanú pleť a veľmi sa mi potí tvár.Nájde sa nato nejaký makeup alebo púder? 🙄

zanett
29. lis 2008

lendy - na ten atopicky ekzem; ja pouzivam telove mleko od Lavery (i na ruce) je to tohle http://www.soorganic.com/product.php?productid=... V podstate uplne mi pomohlo zbavit se ekzemu na nohach (kuze vypada uplne normalni, stejne jako zdrava, muzu se v pohode holit atd - zadne supinky, ani sucha svediva mista, pouzivam ho denne i jako prevenci, staci fakt malicko, protoze je pomerne mastny, ale rychle se vsakne)...pouzivam ho i na ruce (staci velikost hrasku na obe ruce dohromady) - protoze ma ekzem mezi prstama a hrozne moc mi pomohl, vytvori jemny (nemastny) film, ktery je odolny i vode (bez mydla), kremuju se tak max. 3x denne (ruce) - driv jsem to delavala kazdych pet minut jako ty (na nohy ho pouzivam jen jednou denne po sprse) 😉

obelix
29. lis 2008

lendy - ta magnimity maska je na Oskara !!!! 😅 proste uzasna !!!
asi vecer vyskusam tu vlasovu a hned pisnem 🙂)) len mam obavy ze aj to bude super a som zavisla na LUSH 😒 ☹ co samozrejme asi neoceni moja penazenka. Musim sa priznam ze som tam dnes bola dost dlho 😅

obelix
29. lis 2008

Lendy - nemozem nikde nast ten kokosovy olej co si este na zaciatku diskusie pisala. Nenasla si nic lepsie ako kokosovy olej na telo ? l

lendy1
29. lis 2008

obelix:
http://www.pacifika.cz/new/cat_reniu.html
tady jsem si je objednávala, i když jim ten e-shop teda vůbec nefunguje, ale napsala jsem na kontaktní e-mail a objednávku mi vyřídila. Mám od nich ještě cukrový peeling a ten je taky moc příjemný, úplně se na těle rozpustí a zbyde jen taková slabonká vrstvička a člověk se pak už nemusí ničím mazat.
Ten kokosáč si kupuji pořád, je fajn i na vlasy. Akorát ho víc používám v létě, kdy ho mám pořád v tekutém stavu, v zimě to trvá, než se rozpustí a kolikrát na to zapomenu...

Pak mám kokosáč i odsud:
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=651
ten voní trošku jinak, možná o něco jemněji než Reniu a mají tam i spoustu jiných úžasných olejíčků. Na malého používám meruňkový a ten je výborný pro děti a pěkně voní.

zanett, jj, mám od Lavery krém na ruce:
http://www.lavera.cz/produkty/basis-sensitiv-kr...
je dobrý, už ho mám poněkolikáté, ale taky pomůže jen na chvilku. Já ten atopák mám fakt děsný, kortikoidy nechci, ale nic jiného mi nepomáhá 😢

zanett
29. lis 2008

lendy - ten krem, ktery pouzivas, je z rady Basis, neda se u vas sehnat rada Neutral? Ta je specialne pro pokozku s alergiemi a muze se pouzivat i v dobe brani homeopatik 😉 Ja si vzdycky odliju trosku toho kremu do male lahvicky (lze sehnat bezne v drogerce) a tu pak nosim v kabelce - protoze fakt staci jenom dobek na aplikaci a normalne v zime mam ten ekzem jeste horsi, ale tentokrat (a to musim zaklepat) je to fakt lepsi nez v predchozich zimach 😉

Mne prave na ten ekzem kortikoidy moc nepomohly, resp. pomohly jen trochu a kratce (dr. mi rekl, ze se muzou pouzivat max. 2 tydny v kuse a to na me bylo malo, tak jsem ten krem pouzivala dyl, nez jsem mela a ani tak to moc nepomohlo 😉 ). Jeste je dobry prestat pouzivat bezna mydla se SLS a parabeny (mne osobne to ten ekzem strasne moc drazdi) a vyhybat se zdrojum tepla (blizkosti radiatoru atd) - je to holt beh na dlouhou trat ten ekzem... 😒

lendy1
29. lis 2008

zanett, ten krém tu mají také, tak ho zkusím...teda ale ta cena...u nás stojí přez 400,-Kč 😝 , ale zase je ho 200ml a když je to tělové mléko, tak asi stačí fakt jen trošišku.
Já jsem z toho ekzému úplně hotová-nikdy jsem tohle neměla-vše se mi rozjelo až po porodu a jen se to zhoršuje 😢 Pro mě je nejhorší teplá voda, jenže s malým dítětem mám ruce pod vodou každou chvíli a pak jsem zjistila, že mám ještě nějakou alergii nebo co na umělotini třeba u svetrů-jak ho mám na holých rukách a nemám pod tím třeba tričko s bavlny, tak bych se mohla uškrábat a ihned mi naběhne nějaká hnusná vyrážka. S tím budu muset zase na kožní, co to je za hnus 😝

zanett
29. lis 2008

jj, lendy, ta cena je fakt strasna, ale vydrzi na dlouho, tak se to vyplati 😉 Doufam, ze ti to pomuze....Mne trvalo asi 14 dni (kazdodenni natirani), nez jsem se zbavila tech suchych mist a supinek (tedy toho nejhorsiho), pak to postupne ustupovalo a nakonec ty viditelny projevy ekzemu zmizely uplne, ale pouzivam ho i tak jako prevenci (protoze, treba po oholeni na nohach je ta kuze porad citliva, ale ten krem si s tim krasne poradi 😉 ) Pokud si casto macis ruce ve vode (ale bez mydla, atd), tak ten krem ani nemusis aplikovat po kazdem namoceni 😉

Ja ho mam bohuzel po mame 😒 , ale objevil se mi az v tak 20 letech, do te doby jsem mela klid...Jinak - ja to mam tak s temi svetry z ciste vlny..brrr, jak je to cista vlna (pripadne s minimalni primesi jinych materialu), tak mam osypky, jen to vidim 😖

mihapiha
29. lis 2008

ještě mám dotazek, mám spíše smíšenou plet, na čele, bradě, nosi a lícní kosti rozšířené pory, myslíte, že bych mohla zkusit normaderm od Vichy. máte ho některá? měla jsem testovací sadu AQUALIA THERMAL, jen se mi zdálo, že to není to pravé ořechové, pocit hydratace byla úžasná,ale zároven jsem se mastila. jsem na vážkách, protože paní v lékarně mi právě doporučila ten thermal a to se mi teda ted nepozdává

lendy1
29. lis 2008

mihapiha a zkoušela jsi tu Aqualiu v séru? To sérum není tak hutné jako krém. Mě ten Normaderm strašně moc vysušoval, byl to děs, udělali se mi úplně šupinatý místa na pleti 😝

zanett, tak hned jak na kontě naskočí nějaké čísla, tak jdu do DM pro něj 😉

zanett
29. lis 2008

mihapiha - s normaderm ma zkusenosti lendy, ta ti popovida, ale za sebe bych ti doporucila od LRP tento http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl... Dostala jsem kdysi vzorek k objednavce z Garden, odkud si objednavam kosmetiku a nejdriv jsem byla skepticka (protoze mam smisenou plet s rozsirenymi pory a sklony k akne) - pak jsem ale mela kolem rtu a na brade nejaka sussi mista (podezrivala jsem, ze je to tem muj slavny ekzem, mam ho i na vickach, ale na oblicej si netroufam pouzit zadny z tech kremu, co pouzivam na telo), tak jsem si na to dala ten od LRP a byla jsem velmi mile prekvapena, protoze opravdu hydratuje, ale je lehky a nemela jsem po nem mastnejsi plet nebo ucpane pory atd 😉 Je na citlivou plet. Doporucila bych ti ho kdyz ne jako denni krem (neobsahuje SPF a neni cilene na aknozni a smisenou plet, ale rozhodne hydratuje), ale treba jako krem na vecer (ne nutne na noc), po odliceni a tak - protoze pokud mas smisenou plet, tak nesmis zapomenout na hydrataci, protoze presusenim tu plet jeste vic podrazdis a ta bude jeste mastnejsi 😉

mihapiha
29. lis 2008

Zannet,díky mrknu na to. jinak ted mám na den od nivea aqua sensation, celkem fajn. a na noc taky nivea.
jsem si chtěla přát k narozkám už něco lepšího, tak hledám. a co make up¨?at to není maska, at to vypadá přirozeně, solidně kryje třeba kruhy a sem tam pupínek.dnes a včera jsem měla po dlouhé době make up a už mám pupínky...
potom by mě zajímal krém na oční okolí, jemné vrásky, je mi pod 30.
jste tu fakt odbornice,koukám

zanett
29. lis 2008

mihapiha - tak pokud pouzivas krem na noc, tak ten od LRP by byl pro tebe idealni, i kdyz to teda neni krem na noc primo na to urceny, ale je pro citlivou plet a tu hydrataci fakt citis + nezhorsi ti akne/rozsirene pory (protoze spousta aknoznich projevu je zpusobena tim, ze je pokozka moc vysusena - jak to casto zpusobuji pripravky na aknozni plet).

Makeup - pokud potrebujes zakryt jen obcasny pupinek + kruhy pod ocima atd, tak ti bude stacit korektor, ja pouzivam tento, je moc prima http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl..., ale nakonec je budes muset vyzkouset, pac kazdymu sedne neco jinyho...

mihapiha
29. lis 2008

hmm, a ten dermablend make up, dělá moc masku? nebo je spíše jemnější? no, budu muset asi vyzkoušet, chtělo by to vzorky a pak se rohzodnout, když jsem chtěla naposledy vzorek normadermu v lékarně, tak mi nedali, prý nemají, toto mě fakt nebaví se doprošovat.

kechkat
29. lis 2008

ahojte, tak já jsem si ještě včera obj. na Lush.sk ale nenapsala jsem si do poznámky o vzorky ... jsem to prostě nějak přehlídla nebo co... 😒 myslíte že mně něco pošlou na prubnutí nebo jim tam mám napsat?

jak píše Lendy.. tady je předražené všechno, ale s obj. z UK nemám zkušenosti, tak se do toho nehrnu.. nevím jak to chodí 😝

mihapiha
29. lis 2008

Já taky nemám zkušenosti s objednávaním z UK, ale třeba to jednou zkusím, mě většinou odrazuje to poštovné, to když si připočtu,tak bych řekla, že to výjde na stéjno, když si třeba některé krémy objednám z netu v ČR.

lendy1
29. lis 2008

kechkat, ještě jim písni, za to nic nedáš... 😉

mihapiha, já už chodím do parfumerky jen omrknout jak co vypadá, občas si vezmu vzoreček a pak vše beru přez net, ty ceny jsou nesrovnatelné a např. na Jahodě je to bez pošty a za ceny o dost nižší než u nás 😉

jinak LRP je rozhodně lepší kosmetika než Vichy. S tím make-upem: mám teď Normateint od Vichy a je jemnější ne tak hutný jako Dermablend, ale zase tolik nekryje...což mi momentálně neva, pleť mám bez potíží, takže teď je pro mě ideální ten Normataint. Ještě je výborný za fajn cenu 24-hodinový od Dermacolu-kryje, zmatní a ani se nehne. Jejich make-upy a korektory jsou opravdu dobré.

krémík na oči doporučuji Clinique - all about eyes, je výborný. Já teda ho mít už nemůžu, což mě mrzí, protože je to jeden z těch nej...krémů na oči.

mihapiha
29. lis 2008

Lendy, díky moc. tak já pouvažuji. já myslela, že Vichy je tak srovnatelná s LRP. a to se mi zdá, že LRP je o něco levnější.Na jahodě jsem teda ještě neobjednávala. Nemají tam Vichy ani LRP.max, ten oční krém od Clinique. Líčidla supr značkové mít nemusím, neřeknu make up, ale řasenky a stíny apod, to si koupím v drogerce, na to nejsem maniak. ale krémy, to už bych teda chtěla něco lepšího. tak uvažuji ,zda by se to alespon nevyplatilo z toho Garden.co.Uk.....

obelix
30. lis 2008

Lenyd - a co teda hovoris na tu elicinu.. este to pouzivas ? lebo po precitani tejto diskusie na d tym dost vazne rozmyslam !!! 😝

lendy1
30. lis 2008

obelix, já mám ten Glyco-A a je to dost podobné Elicině a za míň peněz 😉

Garden ani neznám 😅 , už to jdu zkouknout...

lucenek
30. lis 2008

holky nemajem čas to celé dočítat, jaký krím nebo sérum to je jedno se hodí na smíšenou plet cca kolem 30 ježiš bože to už sem tak stará?!! 😖 používala sjem normadrm, ale je spíš na madou hormonama bouřící pleť, já mám klasiku T zonu plus líca....prostě není čas se pudrovat 5x denně, tak něco takového.....děkuji za tipy

mihapiha
30. lis 2008

a toto holky znáte? ted to mají v akci na jahodě http://cz.strawberrynet.com/productDetail.aspx?... dnes jsem udělala svou první objednávku....
za tak 14 dní bude další, bud si koupím ten clinique all about eyes, anebo bych šla do toho biothermu.

zanett
30. lis 2008

miha - vichy vs. LRP - co se tyce kremu na plet, tak je asi skutecne lepsi LRP. Na druhou stranu od Vichy pouzivam ten korektor (ktery je mimochodem jiny, nez makeup Dermablend, protoze je jaksi jemnejsi, kremovejsi a lip kryje, ale je to jen korektor, takze se neaplikuje na cely oblicej, ale jen lokalne), takze ten korektor je moc prima a nove taky pouzivam fixacni pudr od Vichy, ktery se mi mimochodem zamlouva vic a vic - protoze je to snad jediny fixacni, ktery je bily, vetsina firem totiz nabizi fixacni pudry v odstinech 😒 No a pak je to samozrejme vlasova rada Dercos Vichy, na kterou nedam dopustit, predevsim teda jejich kondicioner - je to ten nejlepsi, ktery jsem zatim pouzila (ani slavna vychvalovana Tigi, Matrix nebo Lush nejsou, respektive nevyhovuji memu typu vlassu tak dobre, jako Dercos). Jen je to teda docela drahy spas, protoze 200ml samponu/kondicioneru stoji zhruba £6.50 a pri kazdodennim pouzivani mi vydrzi zhruba dva tydny, takze ja Dercos porizuju 'za odmenu', jinak pouzivam na vlasy lush, pac je levnejsi a vydrzi dyl, ale ted budu zase delat objednavku z Garden (teda, pokud mi na to vyjdou money 😀 ) a udelam si radost a prihodim si tam Dercos, uz jsem ho asi dva mesice nemela....

No ale jako ve vsem plati, ze musis zkouset, protoze ne vsechno sedne vsem, ze...

zanett
30. lis 2008

Lucenek - no tak muzes zkusit Vanisihing od Lush, to je asi nejposlednejsi novinka (ale neobsahuje SPF), pripadne se v lekarne podivat po la Roche Posay - tam ti urcite poradi (ja pouzivam Hydraphasi XL jako denni krem), obsahuje SPF 15 😉

mihapiha
30. lis 2008

Zanett, ty máš teda přehled, fakt klobouk dolů. Mi to v noci nedalo spát, tak jsem přemýšlela a snila.... haha
Takže,až dopotřebuji to co mám doma, zajdu do lékarny a poradím se. Bud LRP anebo Vichy, uvidíme co mi poví. každopádně si koupím něco lepšího. podvědomě asi půjdu do toho LRP. Dále zkusím make up od Vichy, ještě uvidím který,ale vše má svůj čas. ted je na řadě oční krém, ten co jsem měla z avonu došel a mi docela dooost chybí,tak musím něco koupit...
Jenže člověk pokud by chtěl všechno vyzkoušet,t ak na to mu snad nestačí ani celý život, ne??? a ty prašule, že? !!!

zanett
30. lis 2008

miha - zrejme budou i lepsi kremy, nez jen LRP, Vichy apod, ale s ostatnimi moc zkusenosti nemam. Ja zacala pouzival LRP v roce 2005, kdyz jsem sla na SmoothBeam laser a ta doktorka mi doporucila LRP (pripadne Avene), protoze obsahuji termalni vodu, ktera je pry mou pokozku idealni. Jenze v UK nebyl LRP nejdriv k dostani, tak jsem pouzivala Vichy (protoze i nabidka Avene byla dost omezena), ale letos konecne se LRP zacal do UK dovazet (i kdyz ne cela rada, napr. makeup LRP, ktery jsem pouzivala a nechala si vozit z CR, ten tu nemaji, jen Toleraine). Ja ted pouzivam makeup od Bobbi Brown (protoze jsem driv mela klasicky makeup Dermablend, nebyl spatny, ale nesedely mi odstiny, protoze i ten nejsvetlejsi byl pro me dost tmavy)...

zanett
30. lis 2008

...jeste k ocnimu kremu; pripojuju se k Lendy - taky pouzivam All About Eyes 😉 Neni teda nejlevnejsi (stoji pres £20), ale snasim ho velmi dobre a aplikace jde jako po masle, ma totiz velmi prijemnou konzistenci 😉

mihapiha
30. lis 2008

Tak mi ten oční krém od clinique, nepříjde o moc dražší, že co jsem měla z Avonu, ten stál 350. a Clinique, cca 550. to jde, si myslím. no, kosmetiky je hafo.
jo, a ještě by mě zajímalo, jak teda fungují, ty stahovače poru, třeba clinique. nevysušuje to moc? a co používáte na čištění pleti? odličování? Zanett, tys psala o baby face, tak ten jsem koupila ségře pod stromeček, ona se zásadně odličuje mýdlem, což je pro mě nepředstavitelné. tak bude alespon lepší mýdlo. já ted mám odličovací ubrousky z DM, a docela mi vyhovují. mě totiž děsně nebaví se patlat mlékem a potom ještě vodou....

zanett
30. lis 2008

mihapiha - babyface neni mydlo, jeho zakladem je kakaove maslo 😉 Mydlo na oblicej opravdu nepatri, tim si tvoje sestra moc ublizuje 😒 baby face narozdil od mydla nepeni (to neni ucelem), je takove kremove, spis olejove a po pouziti zanecha na obliceji takovy jemny olejovy film (setre se tamponkem), ale kvuli te olejove slozce prave hezky odlici i vodeodolne rasenky atd 😉 Pokud ho bude sestra spravne pouzivat, tak s nim urcite bude spokojena (na starych www strankach lusk uk v diskuznim foru, casto psaly uzivatelky o tom, jak byly nespokojene s tim, ze babyface nepenil atd 🙄 Ony zrejme nepochopily, penit ani nema, a protoze ho spatne pouzivaly, tak s nim logicky nebyly spokojene...).

Jinak k tem stahovacum poru (uz jsem to tady urcite kdysi psala); me dr. doporucila je nepouzivat, protoze jakoby skutecne stahnou pory (docasne), ale maz, ktery ty pory produkuji pak nemuze ven a zustava v porech a ucpava je, tedy dlouhodobe jsou stahovace poru jeste horsi, nez kdyby byly pory volne otevrene...protoze ti, kdo maji rozsirene pory (treba ja 😒 ), ti maji taky vetsi sklony k produkci seba (ktere prave zpusobuje, ze jsou ty pory vetsi) a tim, ze se uzavrou, se to sebum neprestane tvorit, jen zustane uvnitr poru a ucpe je...takze za sebe je nedoporucuju (i kdyz se urcite najde nekdo, kdo s nimi ma mozna dobrou zkusenost....)

zanett
30. lis 2008

..jeste jsem zapomnela napsat k tomu babyface - obsahuje i kokosovy olej, ktery ucpava pory, takze ti, kdo maji aknozni plet (zase ja 😒 ), tak po pouziti museji ten babyface dukladne odstranit (ja pouzivam Tea Tree vodu od Lush, protoze je opravdu efektivni, ale neobsahuje alkohol, jako vetsina drogerkovych vod) 😉