Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

slnieckova
19. lis 2008

no taaak baby, ziadne tipy? 😒

zanett
19. lis 2008

monkula - nevim presne, co to slovensky znamena 'ruz' (je to rtenka nebo zdravicka? 😕 ), ale kazda barva se bude odvijet predevsim od toho, zda jsi teply nebo chladny typ, tedy jestli k tve pleti jdou predevsim teple odstiny nebo studene (driv se pouzivalo dnes zastarale typovani podle ctyr rodnich obdobi, to je ale pomerne nepresne a zbytecne komplikovane) - proste kazda barva muze sluset kazdemu, jen jde o to, jaky ODSTIN ma. Tedy kazda barva ma nekolik odstinu a podle toho se urcuje, ktery odstin komu slusi (tedy ne ktera barva, ale ktery odstin). To, jestli jsi teply nebo chladny (chladnych typu je vic a je pro ne vetsinou vetsi vyber) se da zjistit podle komplexniho posouzeni - barva (odstin) oci, vlasu, prirozeny nadech rtu a pleti. Poznas to tak, ze urcite odstiny ti vubec neslusi a jine ti sednou jako ulite. Napr. ja jsem teply typ a chladne odstiny cehokoliv mi absolutne nesednou a jakoby se 'biji' s mym prototypem. Nemam ale odvahu tipnout z pohledu na tvou fotku, jaky typ bys mohla byt, protoze se to nejlip urcuje bez makeupu (a na nebarvenych vlasech) v prirozenem (dennim) osvetleni...

zanett
19. lis 2008

..abych ti dala nejake priklady - vetsina fialovych ci ruzovych a bezovych barev (v pripade treba rtenky) maji vetsinou jen chladne odstiny (hodi se tedy pro studene typy) a skoricove, cihlove, hnede atd se hodi spise pro teple typy, pac maji vetsinou teple odstiny. (vyjimecne najdes treba fialovou rtenku v teplem odstinu). Co se tyce zdravicek - pro teple typy je doporucovan odstin merunky ci hnedavy a pro chladne typy odstiny do ruzova.
Podobne je to i s ocnimi stiny atd....

monkula
19. lis 2008

rúž je rtěnka 😉
No a ko si zistím ,aký so mtyp? 😅 oči mám modro-sivé, vlasy, svoju prirodzenú farbu vlasov mám takú svetlo hnedú, a pery mám dosť červené aj bez líčidiel, pleť, no povedzme takú tmavšiu, nie bledú, ani vyslovene tmavú takú broskyňovú? 😕 😀

zanett
19. lis 2008

monkula - podle toho bych rekla, ze jsi studeny typ, ale nejlip asi udelas, kdyz je vyzkousis; nejjistejsi bude, kdyz kdyz pouzijes dve kontrastni barvy napr. fialovou (ktera se vyrabi temer pouze ve studenych odstinech) a skoricovou (ktera se naopak temer vzdy vyrabi jen v teplych) a ten, ktery ti bude vic sedet (tzn. ladit k pleti), ten urci, jaky jsi typ. Treba si kup dve rtenky nejake nejlevnejsi znacky an to urcovani. Nebo (jestli ti to hygienicky pud dovoli 😀 , tak si je proste vyzkousej v drogerce). Ale pokud mas modro-sede (predpokladam, ze siva je seda), tak bych si takhle na dalku troufala tipnout, ze jsi studeny typ, protoze vetsina studenych typu (az na vyjimky) ma prave modre oci. Takze rtenky doruzova/ dofialova/ docervena/ dobezova (nude) atd budou pro tebe asi to prave, protoze jsou vetsinou ve studenych odstinech...
Existuji jeste neutralni odstiny, ktere by udajne mely sedet jak studenemu, tak teplemu typu, ale z vlastni zkusenosti vim, ze se hodi spis pro ten studeny, protoze mne jako teplemu typu vetsinou vubec nesedi.

monkula
19. lis 2008

no, mne teda skromne povedané veľmi pristanú fialové odtiene, okrem rúžu teda....
Ja by som chcela rúž/rtenku vínovočervenej farb, ale nemôžem zohnať... stále len ružové... 😝
A ďakujem Ti...

zanett
19. lis 2008

monkula - poradila bych ti obchody (znacky), ale priznam se, ze nevim, jake v CR/SR jsou - pokud teda nemyslim ty drahe znackove (Clinique, Dior, MAC atd - ty u vas urcite sezenes, ale jak rikam, neni to vetsinou levna zalezitost. Pokud ale chces do rtenky investovat vic, tak bych ti poradila zajit nekam, kde vyse zminene znacky prodavaji a u nich je vetsinou vyskolena prodavacka, ktera umi poradit, tam by sis urcite vybrala.

Co se tyce 'drogerkovych' znacek - ja prave nevim, co se k vam na SR dovazi. Napr. ja mela velmi oblibenou rtenku od Revlonu (kdyz jsem byla v USA) - to byla ta nejuzasnejsi barva (odstinem pripominala zralou tresen) a nadherne mi sedla, vypadalo to, jako bych se s ni snad uz narodila. No jenomze, i kdyz v Evrope Revlon je, tak do UK se ta specificka rada rtenek nedovazi ☹ ☹ ☹ Driv jsem hodne pouzivala Max Factor (odstin Sugared Pearl), protoze to byla velmi prijemna hnedo-skoricova s leskem, ktery mi taky slusel a ted jsem se v poslednich asi sesti mesicich zamilovala do rtenky od Revlonu (odstin Naturaly nude; - takova syta tmave cihlova) - je to tento typ

zanett
19. lis 2008

..jezis ted jsem to odeslala driv, nez jsem mela... 😅

Ted mam tento typ; Super Lustrous (ten link je na US stranky, takze tam nejsou vsechny odstiny, jako v Evrope): http://www.revlon.com/ProductCatalog/ProductDet.... Ja mam moc rada sytejsi barvy rtenky, ale fakt je, ze vetsina znacek vyrabi predevsim odstiny doruzova 😒

zanett
19. lis 2008

Jeste me napada, ze kdybys nemohla najit idealni odstin prave pro tvuj typ, tak by bylo dobre si treba poridit paletku, ktera obsahuje nekolik odstinu (nanaseji se steteckem) a smichanim nekolika odstinu bys docilila ruznych barev - vetsinou se ty paletky delaji v jedne barve a jejich odstinech (napr. ruzova paletka obsahuje svetle, stredni i tmave odstiny ruzove) atd. Problemem je, ze jsou vetsinou drazsi a aplikace je slozitejsi napr. v praci, na vecirku atd (protoze je rozdil mit v kabelce jednu rtenku nebo tam mit celou paletu barev). Zase ale rtenka nanesena steteckem je vetsinou preciznejsi a dele vydrzi.

olise69
19. lis 2008

no mne sedia jedine odtiene do fialova aj hnedé. A to ešte mám problém- aj keď vyzerá fialkovo, zväčša mi na ústach zoxiduje do červenkava. Asi treba skúšať, lebo mne podla fototypu nesedí. ( fialový= studený, hnedý= teplý)

ella1
19. lis 2008

mon- a čo takto nabehnúť do obchodu a poskúšať? 😉 ja používam lesky, momentálne 6h od lorealu odtieň forever young.ten ževraj pristane každému.mal by byť neutrálny....je trošku do ružova....

monkula
19. lis 2008

ella, boal si niekedy v drogérii s dvomi deťmi ,vlastne divou zverou? 😀 😀 😀 😀 😀

ella1
19. lis 2008

len s jedným.....no musíš niekomu zavesiť na krk na chvíľu....... 😉

leva
19. lis 2008

monkula 😀 😀 😀 dobre si to napisala,vela krat kvoli tomuto kupujeme na rychlo a potom je to kolkokrat na p.d.

olise69
19. lis 2008

ja aj na pomaly, a je to niekedy na p.d. 😀

monkula
19. lis 2008

no, tu je len dm-ka a v nej strašne smradľavá SBS-kárka ,čo má v zuboch mamičky s deťmi ,ta kza nami stálel sliedi, normálen som jej minule chcela kúpiť antiperspirant, lebo t osa nedá vydržať, ozaj hnus....
ale minule som objavila drogériu, kde je veľmi milá predavačka, veľmi ochotne radial inej zákaazníčke, tuším kompletne je jporadial mejkap, od make-upu., až po zdravíčka, ale malá otvárala sprchové gély a chodila mi ich dávať ovoniavať, že mamiii ,ahaa, jeeej, tak sme sa pakovali preč... 😀

monkula
20. lis 2008

tak so mho objavila... krásny lesk na pery 😵 😵
boal som v DM-ke, a oni majú svoju značku - S-he, mám od nich aj púder, taký trblietavý, pekný a teraz im prišiel tovar a tam boli konečne aj červené odtiene, a Ella ,ej podobný tomu Tvojmu, som porovnávala 😀 😀
a veľmi mi pristane 😉

lendy1
21. lis 2008

zanett,
tak jsem udělala další objednávku na Lush.sk a vzala jsem si to shimmy, shimmy 😵 a taky Snow Fairy, to je prý skvělé, tak se těším a ze vzorečků jsem požádala o:
Creamed Almond and Coconut Smoothie
Fresh Farmacy
Handy Gurugu

potřebovala bych poradit od někoho, kdo má doma tu roládku Aqua Marina, mám doma pár dnů vzoreček, uzavřený v kelímku, je to taková zvláštní konzistence a přijde mi to dost vlhké. No a co se mi nestalo, jak je to vlhké a v tom kelímku, tak to začalo plesnivět, takže to letělo do koše 😖 . Každopádně jsem si tu roládku moc oblíbila, ale jak ji teda skladovat? Nechat ji volně ležet? Nevyschne? Mě přijde, že je to asi záměr, aby byla taková vlhčí...no nevím...nemáte ji někdo doma?

Jinak pro ty, co nakupují na Aukru, hodím tip na velmi levný nákup lesku od Diora:
http://www.aukro.cz/item484867272_christian_dio...
jedná se opravdu o originál (ve fóru byla tato aukce probírána, proč je to tak levné...)

jo a taky jsem už přišla na to, jak se dělají ty domácí balistiky a tělové peelingy a kondiše jako od Lush, je to děsně jednoduché a není to drahé, recepty jsou na netu nebo ve fóru na Aukru 😉
Já mám od té jedné holčiny nakoupené zásoby a musím říct, že je to úžasné, hlavně ty tělové kondicionéry. Je to plné bambuckého másla s přídavkem kokosového oleje, takže idální pro pleť.

sisstin
21. lis 2008

lendy: já mam na bambucký alergii 😕 😅

lendy1
21. lis 2008

siss, jako fakt? 😲
Jsem myslela, že to ani nejde 😅 Mě to bambucký máslo přijde takové obyč., že snad nikomu nemůže dělat potíže, jen dobrotu 😀 , ale asi ne každému, no ☹
Co ty BarryM, došli ti 😉

sisstin
21. lis 2008

lendy: asi jo..ale mám 6lístků na poštu už..nějak nestíhám 😅

zanett
22. lis 2008

lendy - ja jsem pouzivala aqua marinu (a kdyby nebyla tak draha, tak ji pouzivam porad, ted uz jen 'za odmenu' 🙄 , protoze jsem ji pouzivala kazdy rano a ten kelimecek mi vydrzel na zhruba 3 tydny a jelikoz stoji pres pet liber, tak jsem to nemohla dat - ale mam novinku; od prosince mam novou praci na plny uvazek 😵 😵 😵 😵 , takze zase budu mit vic penez a uz se trepu na ty nakupy 😵 ) - no kazdopadne mas pravdu, ze aquam. potrebuje byt trosku vlhci, protoze uplne sucha by nefungovala. Ja jsem ji mela v koupelne ve skrince, ale vzdycky jsem se ujistila, ze je ten kelimek dobre dovreny, aby se tam nedostala para ze sprchy a zadny zbytecny vzduch, protoze ono jak to navlhne, tak to fakt zacne plesnivet....Takze ji normalne nech v tom puvodnim kelimku, ale dej si pozor, abys do toho kelimku nesahala treba mokryma rukama a po nabrani ten kelimek dobre uzavri 😉 To by melo stacit....

Jinak - ten shimmy shimmy se ti bude urcite libit - je pomerne maly, ale staci ho troska a ty trpytky jsou vsude a hlavne tu vuni jsem pak citila straaasne dlouhou dobu 😵

Lendy, pak dej urcite vedet, jak jsi spokojena s Handy G., ja jsem premyslela, ze bych to dokoupila segre k Vanocum..

sisstin
22. lis 2008

zanett: se nudim 😒

emamamamu
22. lis 2008

me uz asi nic nepomuze🙂)))

lendy1
22. lis 2008

zanett, díky 😉 to bude asi těma rukama 😝 Jsem do toho hrabala vždycky mokrýma rukama 😖

Dneska jsem byla na nákupu v Saloosu a vybrala jsem si ten hydrofilní odličovací olej růžové dřevo-je to na suchou a citlivou pleť, tak snad to bude na oči o.k. Z těch možností, co tam byli se mi zdál asi nejideálnější. V návodu je něco, že se má dát pár kapek na vlhký tamponek a vytvoří to nějakou emulzi, kterou se pak pleť vyčistí, tak uvidíme...stál 73,-Kč 😅

zanett
22. lis 2008

lendy - tak pak nezapomen dat vedet, jak ten olej funguje 😉

My jsme byli dnes ve Stratfordu na predvanocnich nakupech a mimo jine jsme taky skocili do Lush (MP tam kupoval nejaky drobny darky pro jeho netere) a ja jsem se -kdyz uz jsme tam byli- zasobila tim, co normalne kupuju a pak jsem neodolal mydlu Rockstar https://www.lush.co.uk/index.php?page=shop.prod... Puvodne jsem si ho ani nehodlala kupovat, ale cichala jsem k tem ostatnim mydlum a jejich vune me moc neuchvatila (ani vychvalovane medove mydlo Honey I washed the kids me moc nebralo), ale kdyz jsem privonela k Rockstar, tak to byla laska na prvni pricichnuti 😀 Doma jsem si s nim jednou umyla ruce a koupelna krasne voni jeste ted - jedna z mala vuni, ktera opravdu vydrzi (je teda takova sladka, fakt jako cukrova vata. Normalne to teda neni muj styl, ale tahle me proste necim dostala 😵 ).
JInak -ted nabizi Lush UK postovne & balne zdarma na vsechny UK objednavky - tak pocitam, ze si jeste asi neco do Vanoc objednam, nez zase zacnou uctovat tu nehoraznou sumu...

Pak jsem skocila do Bodyshopu (znate ho z CR?), pac loni jsem mame kupovala jejich kosmetiku k Vanocum a ji se to tak strasne libilo, ze letos si ji preje zase, takze jsem ji koupila nejakou telovou kosmetiku a hlavne parfemovany olej - ten teda muzu doporucit http://www.thebodyshop.co.uk/invt/56234&bklist= A pac je to olej, tak vydrzi dyl nez parfemovane vody ci toaletky 😉

zanett
22. lis 2008

...tak koukam, ze ten odkaz na Rockstar nefungoval, tak tady je z ceskych lush stranek http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20309-rock-...

aponchie
22. lis 2008

ja si v bodyshopu kupovala do lahvicek nejakej vonnej olejicek na telicko mimiaturni lahvicenka Musk a vonel naaadherne jeste mam nekde plastovou ampulku od nej ..myslim,ze to odlivaji z nejakych kanystru to bych moc chtela ,ale u nas to neni 😝

zanett
22. lis 2008

apon - ja jsem to kupovala uz v te lahvicce co je v odkazu 😉 Ale voni moc pekne a hlavne mnohem dyl nez klasicky parfemy 🙂

aponchie
22. lis 2008

kurnik sopa to ja nevim ja vim ,ze u pokladny maji nejake kanystry a do tech jejich firemnich lahvicek to staci uplne malicko sem si nechala dat ,ale boziii takova Indie uplne super ..maji to porad az se tam nekdy dostanu? 😅