Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

pimpa
3. pro 2008

ja myslim ze dolezite je aj zlozenie vyrobkov. Uprednostnujem skor prirodnejsiu kozmetiku, napr. Yves rocher. Lebo z kozmetiky, ked je napr. alkoholova zlozka sa moze urobit est viac zla ako dobra. A vitaminy...najlepsie v ovoci, ale tiez je dobre co som teraz kupila:Formula nechty, vlasy, plet sa to vola a vyraba to farmaceut.firma Barnett a Holland, fakt je to kvalitne, kamoske ztoho zacali rast vlasy 😎

kechkat
3. pro 2008

pimpa - díky za tip 😉

a nevíte někdo jak se jmenují ty vitamíny jak na to dělá reklamu ivana Christová to je taky něco na plet

pimpa
3. pro 2008

Baby, viete co je este super? nasla som pletovu maku Garnier pure, je to take balenie na dve pouzitia za 49 sk a fakt to krasne cisti do hlbky, vraj staci si to dat raz za 7 dni. mne to odporucila svokra a neviem si to vynachvalit. je to samohrejiva cistiaca maska a takto v zime vas to krasne aj zahreje, a mate vzhlad ako fantomas 😀

monkula
3. pro 2008

pimpa, ja používam le nznačku garnier... 😉 mám ten Garnier Pure 3 v 1, aj pleťovú vodu z tejto rady a je to úplne úžasné... 😵 😵 😵
a tú hrejivú masku si teda zajtra skočím kúpiť, vyzerá to zaujímavo... 😉

aponchie
3. pro 2008

a je ta maska i na mastnou plet?nemate nekde link at vim jak vypada? 😅

monkula
3. pro 2008

apnchie, pozerala so man stránky Garnieru, je to neuveriteľne pmalé, tak rada Garnier Pure je dobrá na mastnú pleť, na pleť poznamenanú jazvami po akné, proti čiernym bodkám..
nemala by si to prehliadnuť, pretože tát orada je cel áv modrej farbe... 😉

aponchie
3. pro 2008

kurna ja dala vyhledat garnier a ceske stranky mi vubec nevyjely 😝

monkula
3. pro 2008

aj som to pozerala po poľsky 😉
ale ak si zadáš garnier do Googla, tak Ti vybehne hlavná stránka a tam si môžeš vybrať krajinu, tak viem ,že ty s iv angličtien dobrá ,ta ksi daj anglinu, ja som toho veľa v angličtien neporiešila... 😅

zanett
3. pro 2008

holky, ktere se me ptaly na to, kde v UK nakupuju - strasne moc se omlouvam, ale teprve ted jsem se sla na net a hned zase musim bezet, dneska mam priserny kvap, ale napisu vam to zitra (vecer), jo? 😉 Rozepisu se.... 😀

lendy1
3. pro 2008

zanett, jasně 😉

kitty68
3. pro 2008

ok 🙂

mihapiha
3. pro 2008

no, tak tomu říkam rychlost, v pátek jsem objednávala na slovenském Lush a dneska přišel balíček, paráda. zrovna jsem dostudovala i ten UK Lush,a fakt to tam lvychází výhodněji i s poštou než třeba u nás. takže příští objednávka bude z UK. Karma je božíííí. už uvažuji o parfému, asi zkusím nejdříve ten tuhý, máte ho některá? vydrží to?

kitty68
3. pro 2008

holky mate nekdo angels on bare skin? doporucujete nebo ne?

mihapiha
4. pro 2008

Zanett, jak dlouho ti vydrží ten baby face, při každodenním používání? a všeobecně jak dlouho vám vydrží třeba šampuky, zda používáte? co by jste poradily na mastné vlasy od Lush? chystám se na další objednávku,ale tentokrát to bude z UK 🙂. Jak dlouho vydrží tableta tea tree? at vím jestli si mám vzít hned po dvou kusech, nevím jak to je s datumem spotřeby. určitě je omezená, než u klasických drogistických výrobků.
Určitě si chci objednat masku mangaminty, baby face, buffy, karma tuhý parfém, balzám na rty, možná ten vanishing cream a dále nevím, poradte co je ještě super a nemělo by doma chybět?

kechkat
4. pro 2008

miha - ja jsem slysela chvalu taky na ty jejich telove oleje ja zatim zadny nemam ale cekam kazdym dnem ze mi dorazi objednavka a tam jeden olej ve vzorku mam. myslim ze ty oleje tu chvalila Lendy ted nevim abych nekecala ale pry je dobry ten King of Skin a Nutts. mne dojde ten King na vyzkouseni. taky jsem premyslela nad Lush z UK zatim to mam ze SK tak pristi objednavku uvidim.

kitty - na angel jsem zatim slysela taky dobre ohlasy chtela jsem si ho obj ale na lush.sk zrovna nebyl na sklade ☹

lendy1
4. pro 2008

mihapiha, ten tuhý parfém vydrží dlouho 😉

šampuk mi vydrží rozhodně déle než jakýkoliv běžný šampon. Akorát to chce po použití ten šampuk nechat uschnout, jinak je z něj po pár použití bláto 😝
Ta tableta je myslím jen na jedno použití.

K těm masážním olejům-Nutts mě teda vůní nenadchnul vůbec, ty masážní oleje mi příjdou úplně stejné jako tělové kondicionery. Z těch mám nejraději Buffy a Soft Touch nevoní špatně - je to taková citrusová vůně jako pomeranč. Ale tyhle tělové kondiše už nepoužívám (kromě Buffy), nakoupila jsem si zásobu domácích a jsou daleko lepší. Mám samé kokosové, ty mám nejraději a jelikož jsou plné kakaového a bambuckého másla, tak se nemusím po nich už ničím natírat. Ty recepty na domácí tělové kondicionery jsou dostupné na netu a vychází to na pár korun. Jeden jsem kupovala za 59,-Kč a vystačí mi na měsíc používání každý den.

mihapiha
4. pro 2008

´Tak to místo tablety, raději vezmu pletovou vodu v lahvičce. díky za ty šampuky. já si umyla vlasy vzorkem karma a teda je to úplně něco jiného než klasické šampony, vlasy mi voněly jen chvíli. možná je necítím, jak jsem si na tu vůni navykla.

kitty68
4. pro 2008

no ja bydlim v uk a mam kamaradku co primo pracuje v lush a vzala by mi to ona, jen si mam rict co chci. takze vlasove vyrobky doporucujete 😉
lendy a mohla bys hodit link na ty tel. kondicionery, ja js totiz neskutecne lina se necim mazat, ted kdyz mam sem tam cas si TAM dam olej do koupele co mam pro malou

mihapiha
4. pro 2008

a co deodoranty od Lush, máte zkušenosti? zabírají? a vydrží? a nejsou to moc šílené smrady?

lendy1
4. pro 2008

Tohle je přímo od té holčino, co od ní mám já. Buď jsou bez brusiva (jako peelingu) nebo s:

Takže buffíky: rozpustit kakaové máslo, bambucké máslo (poměr zhruba 4:1) a včelí vosk, toho dávám ale jen trochu, aby buffíky nenačichly. Pak si připravíš mletou rýži (nebo ořechové skořápky), mleté mandle a případně další mleté suroviny dle chuti a nálady (dávám hodně mletou vanilku, karamel, třtinový cukr, čokoládu, kakao a podobně), to smícháš. Do forem pak naleješ roztavenou směs (vychladlou a lehce houstnoucí) a přikapeš několik kapek vybraného éterického oleje, nebo esence. Pak před zatuhnutím vmícháš potřebné množství "brusiva" a šup do lednice. Pokud děláš kondicionery bez brusiva, přidávám ještě kokosové máslo, které vmíchám pak rozuštené do formiček k ostatnímu, jiný olej by Ti nezatuhl a nebylo by to ono.
Co se týče poměrů másel, tam to fakt nemusí být přesně, já to dělám ty 4 díly kakaového na 1 díl bambuckého, pokud byste dala víc bambuckého, buffík by byl moc měkký, bez něj by to ale nebylo ono. Do kondicionerů jej dávám víc, bambucké je pro kůži "přínosnější"
Jinak esenciální olej dávám až do formiček a po úplném vychladnutí směsí, než to pak úplně zhoustne, tak ještě pravidelně několikrát promíchávám. Ale také mám pocit, že někdy buffíky nejsou moc cítit, ale většinou se vůně znovu zesílí po prvním použití. Také každý olejíček (vůně) je jinak intenzivní.
Ty másla má za doboru cenu třeba Hádek, Atok...

anebo stačí zadat do googlu "lotion bars recipe" nebo "massage bar recipe" a vyjede toho spousta...

a ještě balistiky:
Co se týče balistiků, ty jsou jednodušší, co se směsí týče, smícháš 2 díly jedlé sody a 1 díl kyseliny citronové (doporučuji koupit kilová balení, vyjde to mnohem levněji), pak naliješ trošku vybraného oleje dle nálady (kokosový, mandlový, jojobový, olivový, na tom nesejde), ale opravdu málo, rdaši pak přidat, než přelít, jinak se ti to bude rozplizávat, přidáš opět pár kapek esenciálního oleje a případně potravinářské barvivo dle nálady a důkladně prohněteš, prvně se ti asi nepovede, začni s malým množstvím, abys vychytala konzistenci, poku je oleje moc, budou se rozplizávat, pokud málo, nebudou držet dobře pohromadě a budou se rozpadat. Pak můžeš tvořit v ruce koule, ale doporučuji spíš nějakou formu, lépe to tam napěchuješ a pak opatrně vyklepeš (hned po napěchování), jde to tak mnohem lépe. Nechat tak 2 dny vytvrdnout, dle velikosti balistiků. Bacha hlavně, aby se Ti do ničeho nepřipletla při přípravě ani troška vody, to bys mohla vyhodit Jo a do směsi si taky můžeš přidat mořskou sůl, ale není nutné.

kitty68
4. pro 2008

jezis ty jsi zlata, a kde bych ty masla dostala v uk vis 😵 ????

lendy1
4. pro 2008

určitě se dají sehnat na e-bay, konkrétní značky bohužel neznám 😒

mihapiha
4. pro 2008

tak to je alchymie...

zanett
4. pro 2008

taaakze devcice, jsem tu 🙂 (tento tyden mam strasne naspech, tak jsem tu skoro nebyla), takze kde nakupuju kosmetiku ja;

Mam dva hlavni net shopy, kde kosmetiku nakupuju hromadne:

1) garden.co.uk - idealni predevsim proto, ze maji Vichy a La R. Posay.
Garden vyuzivam uz nekolik let, patri mezi nejlepsi a nejspolehlivejsi internetove obchody v UK, nabizeji obrovske mnozstvi znackove kosmetiky, ale i pripravky pro zdravi atd atd atd (tzn. neni to jen makeup a pece o plet). Mam s nimi jen ty nejlepsi zkusenosti a mam je jako firmu velmi dobre proverene, nikdy jsem s nimi/ s objednavkami nemeal zadne problemy a hlavne ocenuji, ze:

- sbiram bonusove body, ktere si pak muzu ve forme ceny strhnout z vysledne ceny nebo 'schovat' na priste a sbirat je a pak pouzit vetsi slevu - funguje to tak, ze kazdy vyrobek ma urcity pocet bodu (vetsinou jeden bod = 1 pence) a ty se se scitaji a mohou byt odecteny z finalni ceny - pri placeni- nebo je muzu sbirat pokazde, kdyz si neco objednam a cim vic bodu = tim vetsi sleva. Tudiz je to prima, ze kdyz delam jednu velkou objednavku jednou za cas = mhoho vyrobku = vice nasbiranych bodu = vetsi sleva pri placeni

- objednavky jsou vzdy bleskurychle vyrizeny a doruceny a nikdy s nimi nebyl zadny problem - vsechno zbozi doslo vzdy v poradku a bez jedinych problemu (na rozdil od mych zkusenosti s nekterymi jinymi obchody)

- dostanu spoustu vzorecku ke kazde objednavce - coz je prima proto, ze vyzkousim to, co bych si jinak treba nekoupila za plnou cenu..

- garden je jeden ze dvou internetovych obchodu v UK, ktery nabizi kosmetiku Vichy (vcetne vlasove rady Dercos), ten druhy je Zest, ktery ale neni tak dobry... Tedy kitty - ja taky nevidela Vichy v obchodech, takze ji porizuju na garden..

- garden je (nebo alespon jeste nedavno byl) jediny obchod v UK, ktery nabizi kosmetiku La roche posay (i kdyz ne uplne vsechny vyrobky) - teprve od letoska...

Mmch. - garden maji klasicky kamenny obchod v Covent Garden v Londyne (jediny v UK)...takze kdo bude mit cestu kolem, at se urcite zastavi.... 😉

2) so organic co uk - nabizeji ciste a jedine 100% prirodni kosmetiku od obrovskeho poctu firem, ja je pouzivam hlavne kvuli Lavere, pac u nas se lavera neda sehnat bezne v drogerkach....
So organic je vicemene rodinna firma, nabizeji vyrobky snad vsech firem, ktere se zabyvaji prirodni kosmetikou (ciste prirodni!) - od levnejsi az po tu nejdrazsi.
Ja tam kupuju hlavne teda Laveru a mydla pro MP, ale obcas vyzkousim i neco noveho proste proto, ze vim, ze je ta kosmetika 100% prirodni a normalne v klasickych obchodech bych na ni nenarazila...
Musim ale rict, ze jednou jedinkrat jsem mela problem s objednavkou, kdy mi zapomneli pribalit sprchovy gel - tak jsem jim tam zavolala a obratem mi ho poslali. Ale chapu, ze pokud by si nekdo objednaval ze so organic na doruceni do CR, a kdyby se stalo, ze omylem neco zapomenou pribalit, tak uz to bude o trosicku tezsi (jazykova bariera) jim tam zavolat a domluvit se s nima...ale asi jsem byla jen momentalni vyjimka, ze tenkrat zapomneli, jinak jsem od te doby zadne problemy nemela...

Ostatni kosmetiku objednavam na individualnich serverech; napr. makeup bobbi brown na bobbi brown co uk.
Laky na nehty essie na nails by mail co uk, rucne vyrabena mydla (hlavne pro MP) na pure thoughts co uk atd. , ale jen garden a so organic nabizeji prehrsle znacek a je to tam krasne pohromade 😉

Jestli jsem na neco zapomnela, tak se omlouvam, zeptejte se me znovu 😅

lendy1
4. pro 2008

zanett, jdu na to mrknout 😉

lendy1
4. pro 2008

zanett, teda na té stránce Organic mají značek 😲 znám z toho jen Laveru 😅
a ještě dotaz, nezkoušela jsi něco od zn. Dermalogica?

kechkat
5. pro 2008

zenett - divala jsem se taky na ten garden ale /asi jsem to prehlidla nebo nenasla/ nevis jake je k nam do CR postovne nebo doprava? ty ceny jsou moc pekne nechapu proc je u nas vsechno tak predrazene 😠

lendy1
5. pro 2008

kechkat, s tou poštou do ČR je to jak psala mihapiha na předešlé stránce 😉 . Hodila jsem do košíku 2 věci a vyjelo na mě poštovné 9.90liber, což je cca 300,-Kč

kechkat
5. pro 2008

tak prave mi postak prinesl Lush k vzorkum o ktere jsem si napsala mi poslali navic jeste vzorek sprchovehu gelu Tramp a telovy deodorant MRT. holky na te masce Magnaminty nemam datum spotreby tak nevim jestli to zapoměli nebo jestli to tam nedavaji nevite? 😉