Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

mimka54
20. čer 2009

juliette, ja objednavam z feelunique.co.uk, nie je tam postovne 😉

juliettte
20. čer 2009

skoda ze to nepoznam, mozno by si mohla odporucit co je dobre,najma vlasy a plet- zmiesana az mastna, vlasy skor suche, prirodzene vlnite, pripadne nejaku stranku aby som to omrkla, skusim pohladat aj ja na nete

mimka54
20. čer 2009

tam je viacero znaciek, popozeraj, ja si odtial objednavam makeup

zanett
21. čer 2009

juliette - ja nakupuju predevsim z garden.co.uk, salonlines.co.uk (vlasova kosmetika) a mam velmi rada lookfantastic.com - tam je totiz obrovsky vyber znacek a vyrobku a navic (to se mi asi libi nejvic), tam jsou recenze jednotlivych vyrobku primo od zakazniku - to mi hodne pomaha v rozhodovani, jestli si nejaky vyrobek koupim ci ne. Protoze podle popisu to muze znit jako nejlepsi vyrobek na svete, ale kdyz je pod nim 10 nespokojenych recenzi od tech, co ho vyzkouseli, tak mi to usetri jinak zbytecne vyhozene penize.

Je teda fakt, ze ja bydlim v UK a nejsem si jista, jestli vsechny ty zasilkove obchody, co jsem zminila, zasilaji do CR/SR - je treba to nejdriv zjistit.... 😉

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

susik77
25. čer 2009

Ahojte, mozete mi niekto poradit nej. dobru cistiacu penu prip. gel na tvar? Nieco kvalit., prip. hypoalergenne? Doteraz som pouzivala Normaderm gel, ale uz ani nemam probl. s akne, uz by som brala nieco co menej odmastuje ale co dobre cisti. Plet. vodu moc nechcem, ta pena al. gel mi viac vyhovuje. Mam zmies. plet.

juliettte
25. čer 2009

myslim ze po gely je logicke davat vodu, gel vycisti, pory su otvorene, bez vody by vysusoval, voda ma tonizovat- stahovat pory, ja napriklad vecer dbam na cistenie tak pouziivam gel aj vodu, a rano inu vodu ktora je 2 v 1, cisti aj tonizuje, potom krem, ani neviem ci ma vyznam radit, na tomto fore je asi viac takych co maju skusenosti s viacerymi kvalitnejsimi znackami, ja mam skusenosti len s yvesrocher a s biodermou,

bellada
25. čer 2009

susik77 - skus nieco od Aven alebo La Roche Posay, pripadne Eucerin aj spominana Bioderma ma dobre, je toho vela....

juliettte
25. čer 2009

susik77
ja mozem povedat ze s biodermou som nebola az tak spokojna, mozno keby som nepouzivala kdem tak by to bolo ine, neviem, ak chces skusit biodermu, skus sa spytat v lekarni ci nemaju male vzorky, ja som sa raz pytala ci je ta znacka dobra, tak mi lekarnicka sama od seba dala vzorku plet. vody a kremov, aj na opalovanie, ale gel vzorka asi nebude, neviem, ten som nemala

krtecek
27. čer 2009

Ahoj holky, muzete mi prosim poradit nejaky krem na pigmentove skvrny na obliceji? Nemam to moc a jen na jedne strane, ale stejne bych se toho rada zbavila, pokud to teda vubec jde 😒 Diky moc 🙂

sisstin
27. čer 2009

krtecek: já je mám bohužel po porodu taky 😒 nic s tím dělat nejde, jen kvalitní make-up 😉

krtecek
27. čer 2009

siss, ja vim, ze se prodava docela dost kremu, ale vetsinou vsichni rikaji, ze ucinnost minimalni 😒 tak jsem zkusila tady, jestli treba nema nekdo neco vyzkouseneho a nedoporuci.....a co pouzivas za make-up? Ja mam od MaxFactor colour adapt, docela dobry, ale stejne jsou trochu videt......jinak mam mastnejsi a tmavsi plet

sisstin
27. čer 2009

krtecek: já už vůbec nepoužívám komerční značky typu Loreal, Max Factor atd. 😉 nejvíc mi vyhovuje minerální make-up z www.everydayminerals.com , je tam spousta odstínů a můžeš si vybrat krytí..bud glow(slabé), semi-matte( pro smíšenou plet), matte( pro mastnou) nebo intensive(silné krytí), já střídám matte a intensive+ jejich finishing powder- rýžový nebo kaolin 😉

krtecek
27. čer 2009

diky moc, jdu se na to podivat 🙂

bihan
27. čer 2009

Krtecek, možno by si mohla skúsiť Elicinu www.elicina.cz Vraj je aj na pigmentové škvrny.

zanett
28. čer 2009

krtecek - nepouziva se nahodou na odstraneni pigmentovych skvrn laser? Laserovy paprsek postupne narusi/rozbije tu pigmentovou skvrnu a ta se postupne vytrati. Kremy jako takove nemuzou byt moc ucinne, protoze pigment je pod kuzi (resp. v kuzi), kam se zadny krem nedostane...

monkey1
29. čer 2009

baby,
mate niektora skusenosti s kremom od LRP Effaclar H ?

bellada
29. čer 2009

monkey- ja ho pouzivam, ked sa mi zhorsila plet, tak to pomohlo s vyrazkami a mazotokom, pouzivam to spolu s lokalnym kremom Effaclar A.I a adstringentnou vodou Effaclar, ale kedze obsahuje kyseliny, asi by sa nemal pouzivat pred pobytom na slnku.

monkey1
30. čer 2009

bellada - dakujem 🙂 ja by som len ten krem zatial chcela zacat pouzivat... mam suchu plet a zaroven mam akne. a kyseliny obsahuje ten krem? ked si na to nanasam make-up, ani tak sa nemoze ist priamo na slnko? ono, zase, opalovat sa s nim nemienim, ale kedby to malo posobit negativne aj pri prechode ulicou...

susik77
30. čer 2009

krtecek: aj ja planujem ist teraz nekedy na jesen po porode na laserove odstran. pigment. skvrn. Najprv som bola z toho happy, ale citala som na diskusiach na nete, ze ani ten laser to az tak 100% neodstrani 😒
Ja to skusim...utesujem sa, ze u mna to nie je az tak moc vidiet...

pimpulka
8. srp 2009

ahojte baby..no prave som zistila ze lush v BA zatvoril 😠 😠 dost skoro som si to vsimla jaaaaaj nastvana som na seba...nehovoriac o tom, viem si predstavit ake likvidacne ceny mohli mat v kamennom obchode v auparku tesne pred finisom...hlavne ze mne uplne dochadza magnaminty a to som sa chcela bud. tyzden tam vybrat...ako to riesite baby? viem ze baby z ciech objednavaju z UK....na stranke lush.sk pisu ze sa mame obracat na rakusky lush..no neviem...ella "z mojho mesta" ak este sem chodis a citas, co vymyslime? 😅 😅

reisi
9. srp 2009

Ahojte, baby vy teda mate niektore super prehlad o kozmetike! Prosim ak viete poradte mi skusali ste niektore prirodnu kozmetiku? Napr. weleda, dr.hauschka...? Sedelo vam z nich daco? Mam po 30-tke a veru cim som starsia tym ma viac zacina trapit necista plet....teraz som si ju totalne dokafrala kozmetikou clinique :-Prave som sa rozhodla, ze vsetko vyhadzujem a prechadzam na cisto prirodnu kozmetiku, stravovanie mam relativne upravene obcas zhresim na sladkostiach, tak vidim problem v doteraz pouzivanej kozmetike. Dakujem za postrehy a rady.

bellada
9. srp 2009

pimpulka - vypredaj veru bol 50% dole, ale vyber bol dost slaby, lebo novy tovar im uz dlhsie nechodil, neostava nic ine, ako objednavat z UK, to Rakusko som nepozerala, ale postovne bude asi podobne ako z UK

reisi - ja som na tom podobne ako ty, po 30tke a problem s mastnou pletou a s upchavanim porov, co som predtym nikdy nemala 😖
skusala som Weledu, ale nic moc, z prirodnej kozmetiky ma zaujal Saloos, preve testujem, zatial spokojnost, ale mam len kratko, tak sa uvidi neskor, ci nastane zlepsenie... 😉

lestep
10. srp 2009

holky, používátě někdo kosmetiku mary kay? jaké s ní máte zkušenosti?díky.

lendy1
10. srp 2009

reisi, jen bacha, aby ti ta přírodní kosmetika nenadělala ještě větší paseku, ne každý ji snáší dobře a na některé i když přírodní složky, může mít člověk nějakou reakci. Chce to vyzkoušet 😉
Já měla nějaké vzorečky Sanoflore (dají se objednat i na netu) a jinak mám pár věci od Saloos a to mi vyhovuje.

zanett
10. srp 2009

reisi, lendy me predbehla (ahoj lendy 😉 ), prirodni kosmetiku bych na oblicej zkousela opatrne, ani prirodni totiz neni zarukou toho, ze te neciste pleti zbavi. Ja mam rada prirodni telovou a vlasovou kosmetiku (je to jako balzam na muj ekzem) a napriklad telovych mlek a masel pouzivam opravdu hodne, takze si hlidam, aby v te kosmetice nebylo prilis mnoho chemie, ale osobne bych to na oblicej neriskla (i kdyz nekomu muze vyborne sednout). Jenze na prirodni kosmetiku je clovek spis nachylnejsi co se alergii tyce a vyjit pak na ulici s koprivkou na obliceji by bylo urcite jeste horsi nez tech par pupinku, co mas ted 😉
Da se u vas sehnat Dermalogica? Je trosicku drazsi, ale pletova/ telova kosmetika od nich je vyborna, mne vyhovuje maximalne - pouzivam ji sice par mesicu, ale spokojena jsem byla hned po prvnim pouziti 😉

jakoubka
10. srp 2009

lestep-já ji mám,ne dekorativku ,jen pleťovou 😉 A mám z ní alergii,červené ekzémy okolo očí a rtů,už měsíc 😒
Ale znám lidi,co ji používají dlouho a nemají z ní nic,jen fakt pěknou pleť 😉
Takže zkusit,jak bude vyhovovat tobě 😉

lendy1
10. srp 2009

zanett ahoj 🙂
jdu zítra objednávat z UK korektor Dermablend od Vichy, tady bohužel není k dostání, prý pro malý zájem už ho tu neprodávají a včera jsem našla jedny stránky, kde ho mají levněji než na Garden a pošlou mi to i do ČR. Tak se těším, protože dobrej korektor už hledám 2měsíce a nemůžu nic sehnat. Ten můj mi došel a už ho nedělejí.
Jaký máš odstín? Já jsem hodně velká bledule, ale pleť mám do béžova, koukala jsem na ten G12, že by mi mohl jít.

Dermalogica se tu nedá sehnat, jedině na netu, na Jahodě mají ty startovací balíčky a občas velké slevy na některé výrobky. Chtěla bych taky něco vyzkoušet, ale zatím jsem spokojená s tím co mám...nic nového jsem nenašla, moc teď neexperimentuji.

zanett
10. srp 2009

Lendy 🙂 Ja mam tento, odstin Light http://www.garden.co.uk/php/showProducts.php?pl...
ja ted taky moc neexperimentuju predevsim proto, ze jsem mela nejake vetsi financni vydaje a na kosmetiku mi toho moc nezbylo, ale ted je leto, nic moc se nedeje, v zari prijdou do obchodu nove kolekce a nove vyrobky, tak to se asi zase neudrzim 😀 😝

Jinak k Dermalogica: ja ted pouzivam tonovaci krem (nepouzivam uz makeup) a na kruhy pod ocima ci nejake obcasne zcervenani nebo pupinek pouziju prave ten korektor od Vichy...ten tonovaci krem mi tu plet dost zlepsil (teda v kombinaci s Nlite laserem, na kterem jsem byla na jare a odlicovacem s kyselinou glykolovou od Jan Marini - je to takovy slaby odvar, ma to jen asi kolem 6% te kyseliny, ale bojovat se musi na vsech frontach a opravdu se mi plet zlepsila - uz nemusim pouzivat zadne 'maskovani' jako driv - doufam, ze uz se ke klasickemu makeupu nebudu muset vratit, protoze ted uz mi vsechny pripadaji dost tezky....A svete div se: pred dvema tydny jsme byli na dovolene a poprve od svych 12 let jsem cely tyden nepouzivala zadny makeup (ani ten tonovaci krem) - nejdriv jsem se bala, ze bez makeupu nevylezu, ale ten morsky vzduch atd mi tu plet krasne zlepsil, az jsem se nestacila divit... 😵 😵 😵