Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

riana12
10. kvě 2010

baby, vedela by niektora z vas poradit, ktory tonovaci krem by bol fajn na mastnu plet? rozmyslam nad niecim, co by som obcas mohla v lete pouzit... rozmyslala som aj nad nejakym lahkym make-upom, ale prave kvoli tomu, ze v lete sa este viac mastim, tak som aj toho lahkeho upustila... ale aby bol v ponuke vyber z viacerych odtienov a nie velmi drahe... 😅
ak vie niektora poradit, vdaka vopred 😉

bellada
10. kvě 2010

pimpulka - kupovala som ho v drogerke za 11Ł

lyongirl
11. kvě 2010

ahojte dievčence, trošku som zablúdila do vašej témy a zaujal ma ten makeup Revlon, zaujímalo, kde sa dá kúpiť, lebo bojím sa kupovať z netu odhadom, ak neviem odtieň...a ešte sa chcem spýtať, či je to tento:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7530859&tab=10
neviem na nete nájsť ani odtiene z toho makeupu, teda nie na sk stránkach...

monkula
11. kvě 2010

ja sem idem pochváliť sprchový šampón od NIVEA, apricot creame... Krásne marhuľovo vonia apokožka je krásne hebká, pena je takä mäkkučká a hutná... 😵

bellada
12. kvě 2010

lyongirl - asi len z netu, Revlon tusim nema na SK zastupenie, je dost problem zohnat tu znacku u nas a je to presne ten co si dala link 😉

lyongirl
12. kvě 2010

ďakujem bellada, si zlatá, prosím ťa a nevieš aké majú odtiene, alebo ako si vybrať potom odtieň?

bellada
12. kvě 2010

odtienov maju dost vela, skus si pozriet priamo na http://www.revlon.com/en/Revlon-Home/Products/F...
ja som kupovala v drogerii v Londyne, tak som si mohla hned vyskusat...

lyongirl
12. kvě 2010

ďakujem ti, no ani podľa obrázka to nie je bohviečo, lebo skutočnosť môže byť úplne iná ☹ , ako písala lendy, ten buff by si nikdy nevybrala a sadol jej...

lendy1
12. kvě 2010

lyongirl, mrkni na Aukro, tam jsou nafocené:
jsou 2 druhy dle pleti, odstíny se prý u každého druhu lehce liší:

http://www.aukro.cz/item1008531225_revlon_softf...

http://www.aukro.cz/item1008522281_revlon_softf...

lyongirl
12. kvě 2010

lendy nejde mi to otvoriť...

lyongirl
12. kvě 2010

už som tam išla ináč 😉

riana12
12. kvě 2010

bell, mozem sa ta spytat este k tomu Glyco kremu - davala si si ho iba na noc? a za ako dlho mozno vidiet nejaky vysledok?

bellada
12. kvě 2010

vacsinou na noc, sem tam rano cez vikend, ja som ho pouzivala na rozjasnenie pleti, zjednotenie farby a na zmensenie porov, redukciu mazu...po tyzdni sa mi zdalo ze fliaciky po vyrazkach boli menej viditelne a aj plet sa menej leskla, ale po case mi plet na ten krem prestala reagovat a teraz mam pocit, ze sa uz nedeje nic...12% kys, je uz asi malo 😒

riana12
12. kvě 2010

ked vravis, ze plet prestala reagovat - ze ta napriklad ten krem po naneseni uz nestipe a tak?

knobloska
12. kvě 2010

Ahoj, tak koukám, že jsem naprostej břídil, co se týká kosmetiky. Používám, co mi přijde pod ruku a pravda, není to ono. Rozhodla jsem se ty šmuky všechny vyházet a koupit si něco kvalitního.Asi je to znát, co, myslím hlavně dekorativku, pže krémy používám od Clinique a ujde to.
Řasenku teda miluju Max Factor 2000 Calories. Co mě hodně trápí jsou příšerný kruky pod očima, mám to zděděný po mamce, je to pigmentový a jdou dohněda. Paráda. Mám olivovou pleť a hnědý brejle. Už mi tady někdo radil korektor od Bobbi Brown, ale jaksi u nás v Plzni se to nedá sehnat, Douglas už to nebere. Takže jsem zase v háji. Přes net neodhadnu odstín. Není něco jiného? Teď běží reklama na kofeinový roll on od Garnier, jasně, je to zase drogerková kosmetika, ale třeba máte zkušenost.

bellada
12. kvě 2010

riana - plet si po case zvykne a uz to nema ten efekt, chcelo by to zvysit koncentraciu kyseliny, aj Lendy to tu spominala, tiez mala ten dojem...
knobloska - Clinique ma napr dobry korektor na kruhy, ak pouzivas ich kremy, tak skus aj korektor All About Eyes Concealer

riana12
12. kvě 2010

no mna to este stale stipka, ale zatial som to pouzivala len tak 3-4x tyzdenne... aspon si plet navykla... ale uz si ho chcem davat kazdy vecer... myslis, ze bude v pohode, ak si ho potom dam aj cez den, ale nie na celu tvar ale len na nejaku cast, napr. na bradu a pod.? nechcem si nejako uskodit, ale rozmyslam, ze by som to tak skusila...

bellada
12. kvě 2010

mne sa zda, ze v tom pribalovom letaku bolo pisane ze sa po case moze pouzivat aj 2x denne, rano a vecer, nemalo by ti to nijak uskodit pokial si doteraz nato nemala nejaku vaznu reakciu 😉

riana12
12. kvě 2010

no ja som uz aj letacik vyhodila a zabudla, co vsetko v nom bolo pisane 😅 len si pamatam, ze spociatku treba len vecer a obden, aby si pokozka navykla... mna to len postipka, ozaj par sekund a potom uz nic... 🙂

lendy1
12. kvě 2010

riana, tady by to mělo být popsané:
http://www.lekarna.cz/isis-glyco-a-krem-30ml/

knobloska, já jsem ze začátku nebyla moc nadšená, ale teď nedám dopustit na korektor na kruhy pod očima Benefit Lemon Aid:
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=...
je teda na mě až moc žlutý, takže ho dávám pod make-up. Dá se sehnat buď v Sephoře, kde mají Benefit (asi jen v Pha 😖 ) nebo na Jahodě:
http://cz.strawberrynet.com/makeup/benefit/lemo...

V podstatě všechny korektory do žluta by měli být na zakrytí kruhů pod očima-projasní tu oblast kolem očí, odrazí světlo a kruhy pod očima nebudou tolik nápadný.

riana12
13. kvě 2010

lendy, dakujem 😉 uz sa v tom troska lepsie orientujem... ze mna nenapadlo si potom nieco o kreme este na nete hladat 😠

knobloska
13. kvě 2010

Ahoj,
Lendy díky, já jsem včera čučela na Jahodu a našla jsem ho jako možnýho kanditáta. Takže je dobrej? Nedělá nánosy? No co, tak zajedeme do Prahy, stejně tam pojedeme do ZOO. Chtěla bych ho nejdříve vyzkoušet než ho koupím. Je na Václaváku Sephora? Pže včera jsem si našla kosmetiku MAC a ta je na Václaváku, že bych si udělala výlet za kosmetikou 🙂
Včera jsem taky koukala na odkaz o testu nočních krémů proti vráskám a to je tedy síla. Moje máma celý život používá Niveu, obyčejnou modrou pixlu a já jsem jí kolem 25 vyměnila za Clinique, zdálo se mi, že sice dobře promašťuje, ale výživa pleti žádná 😒 . Možná se k ní zase vrátím, vyhovovala mi a koukám, že to, co výrobci často deklarují, je jen dobrý marketingový tah.

Ještě jeden dotázek.....co je nejlepší na odlíčení očí? Já mám Nveu vodičku a mám toho vždycky plné oči 😝

zelmirka1
13. kvě 2010

ahojte je tu toho dost popisaneho a kym to precitam mozno mi nikto poradi...niaku kozmetiku na velmi citlive oci ? Kamaratka zacala mat problem pri liceni, pouziva bezne ocnu linku, ocne tiene aj spiralu a zapaluju sa jej oci tak hladame niaku specialnu znacku na velmi citlive oci, hlavne ak mate niake vlastne skusenosti, pripadne dobry krem ktory by pomohol. Vdaka.

lyongirl
13. kvě 2010

ahoj zelmirka1, ja do tejto témy nechodím, teda chodím sem len pár dní a vôbec som ju nečítala celú, tak možno ti niekto niečo dobré poradí, popravde by to zaujímalo aj mňa, pretože mám tak citlivé oči, že sa už nemalujem, ale mne poradili kozmetiku La roche posay, poradila mi ju kozmetička, nemajú extra výber tieňov, ale čo som skúšala, tak mi nerobia problém, majú aj špirálu, ale tú som neskúšala, lebo si dávam mihalnice napúšťať u kozmetičky práve kvôli tomu, že sa nemôžem malovať. Jedny tiene som si objednala a rada by som mala aj nejakú tú ceruzku na oči, len neviem, či ceruzku táto kozmetika má...

a chcem sa vás spýtať dievčatá, mali ste niektorá mak-eup od Clinique - anti-blemish solutions? Ak áno, čo naňho hovoríte?
A ešte jedna otázočka, ten Revlon Colorstay sa dá zohnať v USA?

zanett
14. kvě 2010

lyon - Revlon JE americka znacka 😉 V USA je to drogerkova kosmetika, koneckoncu i tady v UK. Mimochodem, pamatuju, ze nejlepsi rtenka, jakou jsem kdy mela byla prave od Revlonu, sehnala jsem si v New Yorku - bohuzel, do Evropy se tahle specialni rada nedovazi 😒 Zadna zatim nebyla lepsi...

bellada
14. kvě 2010

zelmirka a lyongirl - je tazke nieco poradit na citlive alebo alergicke oci, chcelo by to najprv zistit na aku zlozku citlivo reagujete a potom si vybrat nieco co ju neobsahuje, LRP by mohla byt dobra volba alebo ina kozmetika z lekarne, len oni maju slabi vyber dekorativky 😒 napr odlicovac s korym som ja max spokojna, moze inu babu stipat a zase tie odlicovace ktore chvalili ine, mne absolutne nesadli...je to individualne, kazdy reaguje inak na zlozky v kozmetike...mozno by vedela poradit dermatologicka alebo ocna lekarka 😉

lyongirl
14. kvě 2010

zanett ďakujem, lebo má nám prísť rodina z USA, tak by som si ho dala doviezť...

no a čo sa týka citlivých očí, ja neviem prísť na to, čo mi robí problém, pretože mňa oči bolia, svrbia, štípu neustále a nedokáže mi pomôcť ani očná, tá mi povedala, že mi nič nie je, že mám jednoducho citlivé oči a budem ich mať také do konca života, ale namalovala som sa s tieňmi LRP a nevadili mi, ale je pravda, že majú veľmi úbohý výber. Preto si dávam mihalnice napúšťať u kozmetičky, aby som nevyzerala úplne ako smrtka nenamalovaná...a domalujem sa občas len tak jemne

zuzka11
14. kvě 2010

Lyongirl- ja ten make up mam, jsem moc spokojena.......barvu 03 i 04, prekvapive super sedi obe...lehce se roztira, plet se neleskne, vypada prorozene.......ale j
di do sephory daji ti vzorek...nebo do clinique, ale bacha nemaji nadobky, tak si sezen z douglasu nebo sephory malou krabicku, radi ti daji vzorek......

lyongirl
14. kvě 2010

Zuzka ďakujem za odpoveď, ja ten make-up mám už tiež, mne ho včera kúpil manžel, len som ho 1x skúšala dnes a chcela som vedieť, či ho nietko z vás má a či ste spokojné, tak vidím, že si spokojná a po dnešnom dni som spokojná aj ja, len momentálne mám také hnusné veľké vyrážky, že to nejde ani zakryť, ale ináč je make-up super, fakt sa tak nelesknem, neni som taká mastná...

no a ešte si chcem dať doviesť ten Revlon, som naňho moc zvedavá...ten bude dúfam oveľa lacnejší, alebo sa mýlim?

zuzka11
18. kvě 2010

i ja mam jednu takovou hnusnou pamatku- pigmentaci, ktere se zbavuju, tesne po porodu v ramci hormonalni boure jsem taky mela par osklivych vyrazek....a na ty musim dat korektor a ten obnovovat, jinak make up drzi a drziiiiiiiiiii 😀 s revlonem nepomuzu, ja jsem jestre spokojena s lorealem.......