Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zuzana76
20. lis 2010

@leelo vdaka za radu , vyskusam niektoru zo znaciek, co si mi odporucila a preco nie si spokojna s Gosh? ja mam len tiene a podklad pod tiene a to sa mi zda celkom fajn 😕

leelo
20. lis 2010

@zuzana76 ta goshka proste nepise tak ako tie zmienene, ju omnoho suchsia a nema ani taku sytu farbu (pouzivam hnedu). skus tu collistar, ta je super. teda ako mozem odporucit. vies, ono je to tak, ze napr. gosh je urcite lepsia ako povedzme nejake uplne lacna. a lancome je zase lepsia ako gosh. a mac je lepsia ako lancome 😀 ked uz poznas nieco lepsie, tak gosh nechces. ale da sa pekne namalovat aj s goshom 😉 ja som len reagovala na tvoju otazku 🙂

zuzana76
20. lis 2010

@leelo dakujem, jasne, vzdy je co zlepsovat, vyskusam znacky, co si mi odporucila

leelo
20. lis 2010

@zuzana76 oki, potom ma zaujima tvoj nazor 🙂

zuzana76
20. lis 2010

@leelo napisem, uz som si aj pozerala v par e-shopoch, kde ju mozem najst, Collistar som nasla, ale Mac nie zatial

zuzana76
20. lis 2010

@leelo toto je ta Mac? je nejaka lacna, nie? teda oproti Collistar

http://www.budpekna.sk/www-budpekna-sk/eshop/8-...

leelo
20. lis 2010

@zuzana76 no nazov mac to ma, ale ta cena 😕 bezne sa mac pohybuje v tychto hladinach v obchode:
http://www.maccosmetics.de/product/spp.tmpl?CAT...

je to super profi dekorativka

zuzana76
20. lis 2010

@leelo ano, inde som ju nasla za 17 eur, tiez ma to zarazilo, ale ine znacky, napriklad tiene chanel, mac sa pohybovali vo vyssich relaciach

aveline
21. lis 2010

@zuzana76
niekedy davno, ked som mala suchu ceruzku, tak som ju jemne nahriahala nad ohnom (staci par krat prejst s nou cez ohen zapalky) a hned bola s nou rozumnejsia rec 🙂

lindulak
21. lis 2010

@zuzana76 ja zase ceruzku co nepisem oliznem 😀 teda len sa tak dotknem jazyka aby sa namocila, fungovalo to. aj ked niekomu by sa to zdalo mozno divne 😝 😀

zuzana76
21. lis 2010

moja mama si zase ceruzku potrie kremom, co si nanasa na tvar a tiez jej potom pekne pise, tak ale vyskusam tie, co spominala leelo

slavkah
25. lis 2010

ahoj, chtela jsem se zeptat co by jste doporucili za krem (nebo celou radu) v peci o plet s akne ale zaroven uz na prvni vrasky?

zuzana76
25. lis 2010

@slavkah ahoj, ja pouzivam bambucke maslo, to je ale prirodna kozmetika, namiesto vecerneho kremu na plet a myslim si, ze pomaha, mam z rady Saloos, ale moze byt akekolvek bambucke maslo, kazdy vecer natieram na vycistenu plet, plet vycistim protiaknoznou klincekovou vodu nobilis Tilia, tu je link http://www.bio-market.sk/kvetove-a-pletove-vody...

lindulak
25. lis 2010

@zuzana76 bambucke maslo na aknoznu plet? nie je to prilis mastne? ja mam to iste od saloos a davam ho malej v zime na tvar - skvele! a sebe na pery, na kutik, ked sa spravi a take veci...

zuzana76
25. lis 2010

@lindulak no ja aknoznu plet nemam, ale zase je to velmi dobre na vrasky a slavka chce nieco aj na vrasky , aj na akne, tak neviem ci je nieco take v jednom, ale toto bamb. maslo sa mi zda,ze mi na tie vrasky fakt zabera, teda niezeby som bola predtym nejako vraskava, ale proste odkedy to pouzivam, tak mam plet vlacnu, na akne som jej poradila tu protiaknoznu pletovu vodu, ale myslim,ze kazdy si musi najt asi to, co je pre neho vhodne, nie je podla mna nic take uplne univerzalne.

slavkah
26. lis 2010

@zuzana76 diky, na bambucke maslo jsem slysela spoustu chvali tak ho vyzkousim, kdyz nebude vychvovat na oblicej na zbytek tela urcite a i malymu na oblicej, clovek asi musi vyzkouset vic veci a najit co mu vyhovuje, ja mam od tehotenstvi docela problem s akne, asi hormonalni, ted uz se to zacina lepsit, zkousela jsem Normaderm od Vichy ale zdalo se mi to moc agresivni, tak budu zkouset dal

lyongirl
26. lis 2010

Ahojte, aj ja som malaj klinčekovú vodu a nepomohla mi na akné, bambucké maslo mám, tiež od saloosu, ale na tvár pre mňa nenormálne mastné, takže tiež ho používam len na suché miesta, na pery a pod.
Nájsť kozmetiku na akné je asi umenie ☹

bellada
26. lis 2010

@slavkah na akne len kozmetika urcite nepomoze ziadna, treba aj z vnutra liecit, inak sa neda 😉
na mastnejsiu plet a zaroven proti vraskam mam odskusany krem La Roche-Posay Active C (na zmiesanu plet), je lahky, nie mastny a neupchava pory, ale zaroven dobre hydratuje, co mastna plet s akne potrebuje, lebo casto sa robi chyba, ze sa nadmerne vysusa a to v konecnom dosledku stav len zhorsi, lebo plet tak este viac produkuje maz a pory sa viac upchavaju a zapaluju....alebo vyskusaj uz spominany Saloos a ich regeneracne pletove oleje, napr. Levandulu alebo Tea Tree manuka alebo lemon, teraz na zimu su dobre aj na den, inak ich radsej pouzivam na noc 😉

lindulak
26. lis 2010

mate pravdu baby, ze na aknoznu plet sa tazko hlada krem. Tiez suhlasim, ze treba aj taku plet hydratovat. Ja mam aknoznu plet, ale uz ovela lepsie ako v puberte. Ale tiez mavam take vysypy - krupicu nevedno z coho. A na to mi dobre zabera aj krem Sensibio DS od biodermy. Je lahucky a nelesknem sa po nom. A cistim Sensibio H2O. A teraz mam aj Sensibio krem Riche /taky mastnejsi, lebo mam vysusenu plet z Duac gelu/. Celkove ta kombinacia Duac gelu a toho Sensibio DS mi dost vycistila plet. Keby tak zostala 😀 Ale som aj obmedzila mliecne vyrobky, maso a sladke. Ako pijem caj Akne od Dr. Popov. Velmi dobry, odporucam. nie je horky, je prijemny na pitie a sypany 😉

slavkah
1. pro 2010

tak ted zkousim novej krem sice neni na akne ale na smisenou plet a zatim jsem moc spokojena - Hydro Zen Neutrocalm od Lancome

leena24
5. únor 2011

Kosmetika GOJI - Anian od FCC club - 😉

Goji - kustovnice čínská se používá v celé Číně staletí jako omlazující ovoce. Vzhledem se nápadně podobá šípku, sušená pak vypadá jako větší červené borůvky. Chuť plodů je však sladší než šípek a bez kyselého dozvuku. Je znám svou mnohostrannou prospěšností na lidský organizmus, a to jak v mladém, tak i pokročilém věku, přičemž nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.
http://dikulka.pise.cz/1266-kosmetika-goji-ania...

martina46
27. únor 2011

poradte mi prosim nejaky fakt dobre kryci korektor na kruhy pod ocami, za rozumnu cenu. nieco som kupila, no nekryje to absolutne nic. dakujem

dorothy77
27. únor 2011

@martina46 za rozumnú cenu neviem či nájdeš, asi som ťa nepotešila 😒

riana12
27. únor 2011

@martina46 co si zatial vyskusala? a do akej ceny by si sa chcela zmestit?

leelo
27. únor 2011

@martina46 ahoj. neviem, ci je to velmi rozumna cena, ale najlepsi a jediny svojho druhu je:
Touche Eclat od YSL
je vo forme pera s davkovacom, na konci ma stetcek na nanasanie. ja ho pouzivam nielen pod oci, ale aj na vsetko ostatne, co chcem na tvari zakryt. s tym stetcekom sa super pracuje, zakryjes aj malinke nedostatky, aj vacsie plochy.

http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=...

smarti
27. únor 2011

Aký krém používate proti vráskam? Chcem začať niečo používať, mám citlivú pleť so sklonom k akné ( nie veľmi ). Krém na tvár používam Nivea soft, robí mi najlepšie, skúšala som aj iné, ale vždy som sa k nemu vrátila. No a skonštatovala som, že by sa aj na vrásky niečo zišlo. Poprípade nejaký link, kde testovali krémy proti vráskam?

bellada
27. únor 2011

@martina46 najlepsi co som doteraz skusala z takych tych beznejsich znaciek je Touch Up Concealer od Gosh, kupis vo fannku, pripadne skus pozriet nieco od Dermacolu, maju celkom dobre veci a cenovo dostupne...inak ma napaduju uz len cenovo narocnejsie znacky v parfumeriach, tam je viacero kandidatov na dobry korektor 😉

@smarti to zalezi aj od veku...ale ak mas citlivu plet a malo co ti sadne, skus sa skor zamerat na kozmetiku z lekarne, Avene, La Roche Posay, SynCare, Eucerin...opytaj sa priamo tam, poradia ti a najlepsie by bolo otestovat najprv vzorku a az potom si nieco kupit...ak mas sklon k akne, tak by to mal byt nejaky light hydratacny krem, vyhni sa hutnym a vyzivnym kremom, ktore mozu upchavat pory a premastovat pokozku
krem proti vraskam by mal obsahovat nejaku z nasledujucich zloziek (najlepsie aj viacero naraz): koenzym Q10, kys. hyaluronova, vitamin C, retinol - vit A, vitamin E, kolagen, AHA kyseliny, argireline, nejaka z omega 3 a 6 nenasytenych mastnych kys.(rastlinne oleje), mineraly (zinok, selen), najake rastlinne vytazky (napr zo zeleneho caju, morskych rias) ceramidy, fytoestrogeny a urcite UV filter
snad ti to pomoze pri zorientovani sa a vybere 😉

martina46
28. únor 2011

@riana12 ja som mala doteraz nejaky, co som kupila v japonsku, lacny nebol, no pri cudzej mene sa cloveku nejako lepsie zbavuje penazi 😀 no a bol vynikajuci.

@leelo nasla som ho aj na mmb, no je toto dost penazi, pravdupovediac.

@bellada tuto sa mi cena pozdAVA, NEJAKYCH 10€, CO SOM VIDELA...
momentalne caam na korektor z avonu, no iluziu si nerobim...... ak to nebude ono a stacit, asi kupim tento.

kedysi som pouzivala panstick od max faktor, no tam priamo nie je uvedene,ze aj pod oci, tak mam obavu, nechcela som ho teraz vziat.

dakujem za rady vsetkym 🙂

bellada
28. únor 2011

@martina46 panstick od max factor som kedysi aj ja pouzivala ako korektor pod oci, v podstate sa moze, ale je dost husty a tym padom, ked ho nanasas na jemnu pokozku oci, tak ju aj dost natahujes, co jej isto neprospieva a skor sa potom robia vrasocky, z toho dôvodu som s nim prestala a dnes uz su na trhu aj daleko lepsie veci - tekute korektory, ktore tak nezatazuju jemnu plet v okoli oka a este sa aj dost potom zanasal do mimickych vrasok a len ich viac zvyraznil 😒

riana12
1. bře 2011

@martina46 ja mam napr. tento a vyhovuje mi - http://www.najdarcek.sk/kategoria/kozmetika-a-k...
nie je velmi kryci, ale troska zjednoti... blbe, ze je len v dvoch odtienoch, ale som rada, ze mi presne sadol ten bledsi odtien...