Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

certica
20. dub 2009

susik, no ja mam tiez max factor 2000..., napr. astor alebo manhattan o nicom

bihan
22. dub 2009

Čerti, Loreal Volume collagene.. a objednaj si ju z feelunique.com a budeš prekvapená cenou ;)

Odličovač mám od Lushu baby face - je to olejový odličovač, mám ho veľmi rada, prípadne na oči je fajn aj Garnier.. taký zelený

lendy1
22. dub 2009

Bihan, ty jo, to mě ani nenapadlo kouknout na tuhle řasenku na Feelunique, tak já ji příště prubnu až dojde YSL. Už je v košíku 😀 Za ty prašule...

jakoubka
22. dub 2009

Teď používám odličovač od Clinique 😉

Teď je akce ,že dva přípravky Clinique dostane taštičku z mini přípravky 🙂

bihan
22. dub 2009

Lendy, ja som chcela od Lancome Hypnose, ale stále ju mali vypredanú, tak som zobrala túto a je skvelá 😵

mirka414
27. dub 2009

http://www.pluska.sk/zena/2009/04/vacsie-prsia-...
dievcata ako sa vam pozdava tato metoda?vlastneho tuku mam dost 😀 mozno by to nebolo zle.

soanpe
27. dub 2009

Ahoj!
Můžu se přidat?
Jsem tak trošku maniak, ale po narození dcerky se hooodně krotím 😀
Hlavně v těhu jsem se musela krotit.Měla jsem na všecko alergii.

Teď jsem se zamilovala do letní verze DKNY summer 2009 a chystám se na ní 😀

susik77
28. dub 2009

Ahojte, viete mi niekto poradit, kde v Prahe zozeniem kozmetiku na vlasy Paul Mitchell? Totiz robia spray na rozcesanie pre deti...Pripadne viete o nej. pripr. na rozcesanie pre deti na suche vlasy?Diky.

susik77
28. dub 2009

Teda myslela som tym, ze by som ho mohla nastriekat normalne, kazdy den pred rozcesanim bez umyvania.

cirrusa
7. kvě 2009

Trošku to tu oživím, dáte mi radu na dobrý oční krém? Zaínají se mi dělat vrásky kolem oči a zdá se mi ta pokožka dost jemná, tak chci hlavně něco na noc, nebo na den ale aby na to šel dát make-up....

janulle22
7. kvě 2009

holky poradte nejakej peeling na telo...?se kterym jste byly spokojene a kde jste ho koupily...

a neco na xichta... mam suchou pokozku...

dekuji

bellada
8. kvě 2009

cirrusa - ja som si nedavno kupila ceramidove kapsule na oci od Elizabeth Arden, baby to tu vychvalovali a aj ja som velmi spokojna, olejcek sa rychlo vstrebava, nezanechava pocit mastnoty a v poho na to das make-up

dobry je aj Lancome Primordiale ocny alebo Clarins Eye Revive Beauty Flash a mnoho dalsich, vyber je obrovsky, zalezi co chces zlepsit a za aku cenu 🙂

cirrusa
8. kvě 2009

Bell, cena není až tak podstatná, spíše účinek a taky to, aby mi to nedělalo problémy - nosím kontaktní čočky, takže doteď jsem dala krém na oči jen na noc (používala jsem Weledu - mandlový krém, docela jsem teď experimentovala s přírodní kosmetikou, ale nadělalo mi to více neplechy než užitku 😒 ). Ráda bych něco co můžu dát i přes den a nebude to dráždit ty čočky. Asi bude lepší si vždy sehnat nějaký vzoreček a vyzkoušet, co? 🙂

Koukala jsem na ty co si popisovala a líbí se mi ten Lancome, má výborné reference, ale taky jsem našla toto:

http://www.maxikosmetika.cz/index.php?page_id=V...

a vzhledem k faktu, že chci ozkoušet i novou řasenku, tak tohle mi připadá jako zajímavá volba 🙂 vyzkouším a dám vědět, díky zatím

lendy1
8. kvě 2009

cirrusa,
nosím čočky, mám docela citlivé oči a bez potíží mi vyhovují výše zmiňované kapsličky od E. Arden. Jedna mi vydrží na několik dní, takže to balení 60 kapsliček mi vydrží hooodně dlouho. Je to takový olejíček, co se vsákne, ale opravdu máš pocit, že se "něco" děje 😀
Lancome Primordiale též bez problému.
To samé oční krém od Lush-ten je neparfemovaný, hydratační, ihned se vsákne, není mastný a balení je mega velký, daleko větší než běžné oční krémy.

janulle, mě moc vyhovuje peeling od Reniu
http://www.pacifika.cz/pf_sugar_rub.html
je cukrový, takže se pozvolna sám rozpouští při používání a navíc zanechává na pokožce jemný film z kokosového oleje, tak se pak člověk nemusí ani mazat 🙂

cirrusa
8. kvě 2009

Lendy, ten Lush myslíš tenhle? http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20351-encha...

S touhle značkou nemám žádné zkušenosti 😕 Znáš tohle?

http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/20331-tea-t...

ten popis se mi docela zamlouvá, ale jsem teď v dost blbém období s pletí - co jsem těhu, tak tváře jsou suché, T-zóna se dost mastí (ale když ji pořádně vyčistím ráno i veer,tak je zase vysušená a má tendenci šupinatět) a u kořene nosu se mi dělají normální běďary, to jsem nikdy neměla ☹ Takové ty bolavé, červené... čelo se mi nedávno celé pokrylo malinkatýma vyrážkama a nemůžu se toho zbavit...Mám strach ale cokoliv zkoušet, protože jestli se to zhorší, tak už fakt nevím co s tím budu dělat...

chichotka
8. kvě 2009

mňa by zaujimalo od kolkych rokov je vhodne použivať make-up alebo od kolkych ste použivali vy? lebo na tváry mam nepekne škrvnky od vyražok ale nechcem si to pokaziť tým , že make-up začnem použivať velmi skoro.

zanett
8. kvě 2009

chichotka, ja jsem zacala makeup pouzivat ve 12 letech (Aknecolor) - ted je mi skoro 26. Dermatolozka mi rekla, ze pokud se makeup pravidelne odlicuje (a vyberes-li si spravny, ktery bude vyhovovat tve pleti, neucpavat pory atd), tak neni dolni limit a muzes pouzivat makeup vpodstate od jakehokoliv veku. Nevim, kolik ti je, ale podle fotky vypadas mladinka, mas stesti, ze v dnesni dobe je spousta kvalitnich makeupu, kdyz mi bylo -nact, tak takovy vyber nebyl, ty pro mladou plet byly dost nekvalitn a nekryly a ty kvalitni byvaly drahe a kryly az moc (a byly vhodne pro zralou a starsi plet)....Zamerne ti nerikam, jaky konkretne bych doporucila, protoze musis zkusit sama. Makeup je ta nejzakladnejsi cast liceni, takze musis vybrat ten, co sedne tobe a ne kamaradce nebo zname 😉

chichotka
8. kvě 2009

no mám 13 aj niečo
na mojej pleti mi vadia hlavne tie škrvnky a čierne bodky na ktoré nepomáhajú žiadne zázraky ako nivea,clean and clear... a korektor tiež moc nestačí. on po čase akoby vymyzne a ked pridem po 7 hodinach v škole domov mam pocit ako by som sa ani rano nepokušala niečo zakryť.

niekde som čitala , že ak baba začne použivať make-up tak bez neho to už nebude ono. tak potrebujem niečo prirodzene.

bellada
8. kvě 2009

este k tym kapslickam E. Arden, mate skusenosti aj s tymi na tvar a dekolt? ja by som ich chcela vyskusat...
baby co pouzivate Lush... ako sa pouziva Mask of Magnaminty? v obchode mi povedali, ze iba lokalne na problemove partie, ale ja davam na celu tvar, ja to ok? inak je velmi dobra 🙂

cirrusa
8. kvě 2009

chicho, no já jsem začala tak ve 12 s tónovacím krémem, nebylo to nic nápadného a sjednotil mi hezky barvu pleti. Pravdou je, že jsem ale měla pleť hezkou, takže jsem nic moc nezakrývala...Dneska když potřebuji jenom něco na "lítačku" (jsem doma a neplánuji nic důležitého, když jedu jenom na fakultu, když jdu do práce) používám ho pořád, ráno nanesu, odpoledne přetřu a večer hlavně pořádně odlíčit...Když jdu někam večer nebo vím, že ten den potřebuji fakt vypadat dobře, beru make-up.

Nemyslím si, že když používáš make-up, tak bez něj už by to pak nebylo "ono"....to fakt ne...Jak říká zanett, jde o to si dobře vybrat a dle mého je základ se o pleť pořádně starat než pak něco zakrývat....takže já osobně bych spíše zkusila nějak pořešit ty komedony (černé tečky) a když už takzkusit něco jemného

lendy1
8. kvě 2009

cirrusa, jj, to je ono.
Já jsem vyzkoušela LUSH už skoro vše a best of na pleť (mám smíšenou, občas s nějakým "problémem) od LUSH je pro mě: Mask of Magnaminty, voda Tea Tree a hlavně Vanishing krém-ten je úžasný 😵

bellada, já ji používám na celou pleť.

zanett
8. kvě 2009

jj, cirrusa, tonovaci hydratacni kremy jsou bezva hlavne na leto nebo kdyz ma nekdo hezkou plet a chce jenom sjednotit barvu. Problem bohuzel je, ze vetsina firem nevyrabi dostatecne mnozstvi odstinu tech kremu, takze vetsina firem, ktere znam ja, nabizi 3 nebo maximalne 5 odstinu a z tech si ja fakt nevyberu ☹ Dnesni makeupy jsou vyborne a nabizi spickovy vyber odstinu, takze i treba takova bledule jako ja si vybere (nemam totiz klasickou snehobilou plet, mam ji hodne moc svetlou, hodne mi prosvitaji zilky, ale mam pomerne dost pigmentu v ocich a ve vlasech a dost tmave oboci, takze ja jsem bohuzel takovy unikat - cerne oboci, svetle-tmave vlasy a prusvitna plet - na to se holt tezko shani tonovaci krem....).

zanett
8. kvě 2009

Jo a jeste jsem chtela rict, ze uz asi dva mesice pouzivam cistic pleti s kyselinou glykoliovou(od Jan Marini). Sla jsem totiz na svou rocni davku laseru a tam mi bylo doporuceno, ze mam prestat pouzivat vsechny pripravky s mechanickym peelingem (napr. zrovna Mask of Magnaminty, kterou jsem dost pouzivala a mela rada), protoze mi to pry drazdi plet - i kdyz to podrazdeni nebylo na prvni pohled videt. Ale slecna se na me podivala pod spesl laserovym svetlem a to poskozeni tam bylo videt dost.

Takze mi doporucila tohle: http://www.outlineskincare.co.uk/jan-marini-bio...
Nejdriv jsem byla dost skepticka, ale pak jsem to zkusila a ted po dvou mesicich pouzivani musim rict, ze je to opravdu super a ke klasickym maskam a peelingum se uz nevratim...

fatimuska
9. kvě 2009

výborný make-up od firmy DAXX, dá sa objednať cez net na www.majs.sk, cez zimu používam 2, v lete 3, je výborný

lucenek
9. kvě 2009

zanett a jak se to používá? technika, frekvence?

zanett
9. kvě 2009

lucenek, pouzivam to kazdy vecer. Nejdriv odlicim 'hruby makeup' (babyface) a kdyz je vetsina makeupu pryc, tak do sucheho obliceje vmasiruju ten pripravek. Trosicku to ze zacatku pali (ale to je prave ta kyselina v tom) a po pul minute smyju. Pokazde mi to krasne prozari plet, ta je krasne jemna, jako po klasickem mechanickem peelingu, ale neni podrazdena, ani vysusena. Na to pak nanesu lehky hydratacni krem a hotovo. Od te doby, co to pouzivam, se mi krasne spravila plet a i jemne vrasky na cele mi zmizely. Je to proto, ze ta kyselina glykoliova odstrani odumrele bunky, ktere se usazuji v porech a delaji akne a komedony a take zvyraznuji drobne vrasky. Takze ja jsem nadsena 😵 😵 😵 😵

lucenek
9. kvě 2009

jj díkec....

cirrusa
9. kvě 2009

Zanett, ty jo zní to moc zajímavě, akorát mám z toho trošku strach - když to nasadím teď v 23, co budu používat ve 30, 40, 60??

certica
9. kvě 2009

zanett, ja som zacala pouzivat nieco podobne, teda je to tiez na baze kys.glykol., akurat, ze sa to nezmyva

http://www.mojalekaren.sk/isis-glyco-a-krem-s-o...

inak ja uz som sa s tymto pripravkom stretla, mala som ho mozno tak 12 r. dozadu, predpisala mi ho dokonca kozna na jazvycky po akne, len som to vtedy nejak zanedbala, nepouzivala pravidelne a dlhodobo, co ma teraz celkom stve 😒

bihan, dik za tu loreal riasenku, uz ju mam 😎

jakoubka
9. kvě 2009

k řasenkám

včera jsem si koupila řasenku Loreal telescopic explosion a má kulátý štěteček 😕