Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

zanett
18. únor 2008

macanet, to je ta polska slecna spatne informovana; kosmetika Revlon se stale vyrabi, jen nevim, zda se jeste porad dovazi do CR.

zanett
18. únor 2008

Jo jinak, lendy, od lavery ted pouzivam sampon + kondicioner (na barvene vlasy), tydenni kuru na barvene vlasy a telove mleko (lavera basis). Moc prima 😵 Mmch, nahore mas mou 'recenzi' na Body Shop 😉 😀

aponchie
18. únor 2008

zanett:jezisi aspon tak dobre vedet tady se nejak moc veci nedovazi sakra!chtela sem parfem Fendi Theorema a v CR absolutne neeee jen na netu napodobenina a origos neni ani v Uk snad je Italie ale tam se nechystam.Potom sem mela suprove ruzove kulicky na plet z Uk znacka No.7 super vec.kdybys na ten revlon nekde dosla prosim prosim informuj me potrebuju ten make up sehnat mozna vemu kilo do zasoby 😀

malok
18. únor 2008

HOlky, používáte někdo kosmetiku Eucerin? 🙂

lendy1
18. únor 2008

zenett, koukala jsem díky, no mě zaujala různá tělovka, ale zase to je docela dost peněz jen za tělovku, které zase moc nedám a stačí mi i něco jiného. No asi zůstanu u svého kokosáče od Reniu a je to...
a to mléko tělové basis od Lavery má nějakou vůni nebo ne? Mě něco od nich moc nevoní, záleží jak co, ale to basis je asi ta samá vůně jako je na tom krému na ruce, že jo, když je to taky basis?

zanett
18. únor 2008

Lendy, to mleko od lavery vuni ma, nevim, jak bych ji popsala. Mne to nejdriv vonelo tak nejak divne (jakoby moc aromaticke kvetiny nebo tak neco), ale postupne se mi to zacalo libit, je to takova prijemna vune - lavera pouziva hodne koncentrovane esencialni oleje,tak proto ta mamiva vune 😀 Ale krem na ruce od nich nemam, pac mam ekzem, tak pouzivam spesl krem, takze to bohuzel netusim 😅

Malok; kdyz jsem bydlela v USA, tak jsem tu jejich kosmetiku (Eucerin) docela pouzivala (predevsim telove mleko a krem na ruce), ale tady v UK maji takovou trosku jinou 'odnoz' a i kdyz je pomerne draha a hrde se pysni tim, jak je dobra, ja jsem si jejich prizen neziskala. Mela jsem takove mleko/krem na telo (udajne je to pry i na ekzem) - prodava se to v takove velke krabicce - ale mela jsem spis pocit, ze mi to ten ekzem jeste zhorsilo - pro me to ma atributy bezneho kremu (krome te ceny 😀 ). Ale nekolik mych znamych v USA pouzivaji Eucerin i na oblicej (ale to maji tu americkou 'odnoz', ta, co se dovazi do UK muze byt jina).

aponchie; myslim, ze Revon je k dostani tady v UK v drogerce, ale nevim, jake konkretne vyrobky tu maji, napr. v USA jsem mela od revlonu oblibenou rtenku (bohuzel, ta se do Evropy nedovazi)...stejne jako treba Neutrogena - pouzivala jsem od nich rtenku, ale tady v UK tu rtenku nemaji. Divala jsem se na oficialni stranky a samozrejme nerozesilaji do Evropy (s tim Revlonem to muze byt podobne, ale pokud mas znameho, kdo jezdi pravidelne do UK, urcite je pozadej, at ti sezenou 😉

lendy1
18. únor 2008

zanett, a co máš za krém na ten ekzém? Já mám právě Eucerin na ruce, byl mi doporučen na kožním a je celkem dobrý a kombinuji to právě s tím od Lavery a ten je taky fajn. Ale chtělo by to moře, to mi dělá nejlíp. Sice mám doma sůl od Ahavy, ale jsem lenoch si v tom máčet ruce.

zanett
18. únor 2008

Lendy, mam tento: http://www.soorganic.com/product.php?productid=... Neil's Yard je docela drahej (teda, dost), ale opravdu mi pomaha, ekzem sice jeste porad mam, ale je uplne neznatelny, skoro jakoby nebyl a hlavne me nic nesvedi... 😉

mamkule
18. únor 2008

Ahojik Smoulindo, pises o tipy na rasenku, ja experimentui se rasenkami mocicko,potoze ten spravny mrk 😉 udela s chlapama divy......Ja pouzivam od MAx Factor 200 Calorie,nebo ted mam super rasenku od Rimmelu Volume-obal cernocerveny, tak ji taky teda super,zhusteje,ale zaroven i prodlouzi a v tu ranu jiny pohled 🙂 vyzkousela jsem od Avonu ci Oriflamu,ale ty mi jaksi nevyhovovaly, ale zalezi ,jaky ,kdo ma rasy, kazdemu vyhovuje uplne jina znacka,od Max Factoru stoji asi 260,- nekdy ji maji i v akci v DM

aponchie
18. únor 2008

tak to teda zkusim pac ja uz myslela ze se to vubec nedela.navic ani nevim ze je to z USA znacka ale ja bych potrebovala na netu najit celou kolekci jejich abych poznala ten make up nejdriv a to nemuzu najit

wladka
18. únor 2008

ja spiralu odporucam na zahustenie max factor 2000 calorie, dramatic look.. a na extra predlzenie loreal Dr.Architekt 😉 .. ja pouzivam oboje, a ocicka mam jak macicka 😀 😀

makeup striedam, momentalne mam od avonu nestieratelny, celkom ok..

inak, co odporucam su vitaminove ampulky na tvar 😉 , pekne napnu plet.. 😉 , chodim casto do sauny, vtedy vezmem med, natrem sa, a sup supdo sauny.. med sa vsiakne do pokozky, a mam ju kraaasnu, vlacnu.. 😉 jemnuuu..

ale jediny problem mam s prsami.. po 17mes kojeni su take nemastne neslane.. neexistuje nieco na spevnenie, zvacsenie, okrem platiky? to bude az posledne riesenie.. nejaky gel, krem.. poradte

zanett
18. únor 2008

aponchie, nevim, jestli ti to pomuze (je to anglicka stranka), ale zkus mrknout na tohle: http://www.cosmetics4less.net/cgi-bin/ss000001....

Jinak, revlon ma oficialni americke stranky...to ale muze byt dost zavadejici...

popellka
19. únor 2008

Ahoj holky, tak já su taky pro Max Factor, momentálně a dlouholetě používáná 2000 Calorie je výborná a su s ní nad míru spokojená. Ale když se tady tak rozebírá kosmetika a co nás udělá krásnější, nevíte některá o krému s broskvovým nádechem, ale aby to nebyl make-up. Prostě jenom něco, co mně dodá lehkou barvu opálení a přitom nic samoopalovacího, co by dělalo fleky. Já su totiž přes zimu strašně bledá a nevím co s tím ☹ 🙄

noangel
19. únor 2008

wladka: mam v planu po kojeni tenhle gel nekolik kamaradek mi ho doporucilo

http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=5...

kolem 1200 kc se da sehnat i u nas v eshopu

aponchie
20. únor 2008

holky prave sem se dozvedela ze v tesku na narodni tride se prodava revlon kosmetika coz je bomba ja bych byla rada jestli tam nektera chodite nakupovat by jste se mi kukla po tom make upu colorstay?abych tam nejela zbytecne dik

lendy1
20. únor 2008

zanett a dá se ten krém koupit i jinde než v UK? Třeba na e-bay nebo v USA? že bych ho vyzkoušela...u krémů na ruce mám docela spotřebu a zatím jsem nenašla ten NEJ..., i když teda Eucerin je moc fajn, ale zase štípe.

z lékárny jsem si donesla vzorečky La Roche - Hydraphase a teď se nemůžu rozhodnout, jestli tento nebo od Vichy Aqualia Thermal -oba jsou super 😀

malok, ještě jsem zkoušela hydratační od Eucerinu a nic moc, ty 2 krémy výše se mi zdají o něco lepší-jsou lehší a lépe se vstřebávají.

sami
20. únor 2008

lendy1 : já používám Vichy i Laroche posay.

Obě jsou super, tak je i střídám. Jinak mám ráda i Loreal a NIveu.......co se týče těch levnějších.

Já si ted budu kupovat od La roch posay ten Hydphase legere........ten je lehčí než riche (ten je výživnější, takže i trochu manstnějšé) .

Jinak jsem byla od Vichy moc spokojená Thermal fix mat, byl super a krásně voněl. ...ale i Skniset a Oligo.

A vloni u moře jsem měla HYDRAPHASE XL a byl skvělej. Intenzivně hydratoval a měl i uv faktor.

Obě kosmetiky jsou super, ale Vichy líp voní. Ale pro citlivější typy je lepší La roche posay🙂

sami
20. únor 2008

A myslíte, že už se můžou použíívat hydr. krémy..........teď se toho ještě bojím🙂 ☹

kvikvicek
20. únor 2008

ahoj holky, jak si spravne vybirate odstin makeupu nebo pudru? Sla bych do toho mineralniho, ale co kdyz si koupim blbej odstin a tolik penez to stoji 😖 😖 nejhorsi je ze ja ty sminky dycky dlouho prohlizim a hrozne me se... kdyz za mnou stoji ten hlidac, treba v dm a pod. si mysli ze kradu nebo co, to se dycky nastvu a jdu pryc.To me nebavi 😖

nguyen
20. únor 2008

sami preco by sa nemohli pouzivat hydratacne kremy?

wladka maskara l'oreal architect ciles aj zahustuje ci iba predlzuje, tiez ju zvazujem 😉

zanett
20. únor 2008

kvikvicek; bylo by dobre poridit si nejdriv nekolik vzorku ruznych odstinu a pak az investovat do standartni velikosti makeupu. Tohle je lepsi v lekarne/ na netu, protoze v klasicke drogerce ti asi vzorky nedaji. Napsala bych ti nejake weby, kde by ses mohla porozhlidnout, ale ja nakupuju jenom pres anglicke, o ceskych vubec nemam prehled 😅

moncika15
20. únor 2008

ahojte baby, xcem vam poradit uzasnu spiralu NIVEA lash revolution. mihalnice su rovnomerne namalovane ,rozdelene.ale ma jednu nevyhodu tazko sa zhana 😒 .dostala som ju minuly rok na vianoce a odvtedy sa po nej zem zlahla ☹

wladka
20. únor 2008

nguyen, iba predlzuje.. preto poutzivam na zahustenie tu max factor 😉 .. oboje maju efektivnejsi ucinok 😀 .. ja musim mat mihalnice do nekonecna dlhe.. dost si na ti potrpim 😒 ..sisi mi..

noagel, ze by som to skusila??? 😉 musim.. bo ma inak slahne. vcera vecer zase pred zrkadlom, aobzerala som sa.. mam depku z toho 😅

sami
21. únor 2008

POtřebuji holky (maminky) poradit🙂

Začly se mi dělat vrásky pod očima a nevím co s tím☹

Poradíte nějaký dobrý krém.......mě 25 let.

Děkuji

nguyen
21. únor 2008

sami ja mam skvely krem na oci od yves rocher kuknem ako sa vola a potom dam vediet, nie je vyslovene protivraskovy lebo ja mam tiez 25 a to su podla mna skor vrasky mimicke ako starecke 😅 ale super napina pokozku a dava ociam taky zivsi zjav, uplne mi zmizli kruhy pod ocami aj po preflamovanej noci, no proste zazrak. No a na tvar sa snazim pouzivat kremy hlavne vitaminove a s AHA kyselinami napr od L'orealu Happy derm alebo od nivea creme d'energie. V 25 rokoch je podla mna zbytocne pouzivat protivraskove kremy lebo okrem mimickych vrasok ziadne este nevidno ale rozne rozziarovacie a vyzivujuce kremy su super. 😉

sami
21. únor 2008

nguyen : krémy proti vráskám ještě nepoužívám, ale pod těmi oči už je to vidět☹

Jinak mám také moc ráda Nivea a Loreal🙂

zanett
21. únor 2008

Nguyen, vim, jak to myslis, ale kremy proti vraskam (ne ty pro zralou plet) je treba pouzivat PRED tim, nez se vrasky objevi. Proto se jim rika 'proti-vraskove' = odkladaji dobu vzniku prvnich vrasek. Kdyz se vraska objevi, je pozde s tim neco delat. Protivraskove kremy nejsou jenom ty pro zralou plet (vek 40 a vic), ale i pro mladou (relativne), na ktere se co nevidet muzou objevit prvni vrasky. 25 je vetsinou vek, kdy je treba zacit s prvnimi lehkymi kremy proti vraskam (opakuji, ze tim nemysim ty pro zralou plet!), pokud jsou kvalitni (a v kombinaci s dalsimi faktory - zdrava strava, hodne vody, pohyb atd) dokazou oddalit vznik vrasek. Ja jsem toho dukazem - pouzivam je uz od svych 19 let a moje stejne stare kamaradky (ktere se o sebe tolik nestaraji - v domneni, ze jsou na to jeste moc mlade- ty uz maji prvni vrasky kolem oci - a to nejsou ty mimicke!) Prevence je vzdycky lepsi nez 'lecba'!

lendy1
21. únor 2008

jj, zanett má naprostou pravdu 😉
Já teda mám smíšenou pleť, takže vrásky ještě nemám a hlavně se snažím hodně pít, zdravě jíst a používat trochu lepší kosmetiku. Za chvíli mi bude 30 a tak se rozhlížím po nějaké ověřené a kvalitní kosmetice proti vráskám. Mám zatím vybráno pár favoritů, ale ještě to musím nastudovat co a jak...a zjistit nějaké reference...
zatím mám vybrán oční krém - Clinique, bázy pod make-up Clarins, hydratační krém - to vyhraje asi Vichy, na stažení póru H. Rubenstain, ale ještě nějaký ten noční a proti vráskám, no...

jinak dnes jsem objevila takový přehled kosmetiky (s něčím souhlasím, s něčím nemám zkušenost, ale stojí to za to, si to pročíst...)
http://makeupmaniac.svetu.cz/2308-neco-malo-o-z...

sami, mrkni třeba sem:
http://www.yinyang.cz/dr-hauschka/pece-o-plet/
můžeš si i nechat zaslat vzorečky...já určitě něco vyzkouším...

zanett
22. únor 2008

lendy, proletela jsem ted odkaz na makeupmaniac a pri vsi ucte musim rict, ze mam nekolik vyhrad k tomu slecninu hodnoceni: nejak opomenula nekolik velmi znamych znacek a hlavne; to, ze '...mela jsem je na ruce..' (pozn. ocni stiny), to pro me neni vypovidajici hodnota o kvalite cele znacky. Rozhodne je to ale dobry, mirne orientacni prehled nekolika vice ci mene znamych znacek, ale samotne hodnoceni te slecny bych nebrala prilis vazne...Ja osobne myslim, ze uplne nejlepsi vypovidajici hodnotu ma slozeni konkretniho vyrobku 😉 Kazdopadne dobrej odkaz, lendy 😉

lendy1
22. únor 2008

zanett, jj, ale mě to trošku pomohlo s orientací té dražší kosmetiky a opět jsem pozměnila, to co jsem chtěla 😀 Ale stejně nejlepší je to alespoň vyzkoušet. Štve mě ale, že třeba dnes jsem byla v parfumerce a chtěla jsem si vyzkoušet nějaké krémy, tak si říkám o vzorky a prodavačka na mě kouká jak trubka, že prý je vůbec nemají (je mi jasný, kde asi končí, jelikož v Praze to třeba není vůbec problém) a taky mě naštvala, že jsem se orientovala víc než ona. Ani nevěděla, co to je báze pod make-up, natož pak pro jakou pleť je jaká kosmetika vhodná, co jsem chtěla vyzkoušet, a vůbec netušila podle čeho má poznat denní krém od nočního. Tak jsem se naštvala, otočila se na patě a šla jsem. Člověk by tam klidně utratil mraky peněz, ale takové jednání a neznalost mě dokáže naštvat... 😠