Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

elis..
28. bře 2008

snad ne:D uvidíš,já mám taky nějaké masky od týhle kosmetiky a nemůžu si ztěžovat🙂

melory
28. bře 2008

to si ja z avonu asi objednam, ci radsej nie?

ella1
28. bře 2008

alebo v lekárni.radšej ako avon.

melory
28. bře 2008

dobre, popytam sa, dakujem, risknem to....a ozaj, ked budem pouzivat na tvar tu 30tku faktor nebudem na tvari moc bleda a inde tmava???

elis..
28. bře 2008

Risk je zisk,ale pihy jsou pěkný,mě se teda líbí moc

lukin
28. bře 2008

Halo, halo, odpoví mi někdo?

ella1
28. bře 2008

neboj,nebudeš.a inak,treba sa všede natierať.alebo skús pod očami tyčinku s vysokým faktorom.

melory
28. bře 2008

pehy nemam, tie ma syn....len tie tmave flaky pod ocami su vraj so slnka a chcem sa im ubranit tym faktorom.....len mi nejde do hlavy, ci nebudem moc bleda a inde tmava

lendy1
28. bře 2008

lukin zkus to, jak tady psaly holky na ty černé tečky - tu masku Neutrogena: lze to použít jako čistící gel každý den nebo jednou za týden jako masku. Nebo nějakou jinou masku s kaolinem 😉
s tím druhým neporadím... 😒

zase jsem se vrátila z drogerky (byla jsem tam malému pro kaši, aby jste si nemyslely, že tam jsem furt 😀 ) a jelikož nemám přehled o drogérkové kosmetice a ani nevím, co tam vše mají, tak jsem koukala jak puk, že mají nějaký suchý samoopalovák ve spreji od Loreal na tělo nebo obličej. Zkoušel jste to někdo? a od Dermacolu tam měli moc pěkné minerální stíny-krásně třpitivý.

inees
28. bře 2008

Holky, že vám sem lezu, já jen k té Neutrogeně - já jsem si už někdy před rokem koupila celou sadu na ty černý tečky a hrůza! Tenkrát jsem si opravdu zadělala na pořádný problémy s pletí... Někomu N. možná pomůže, ale kdo těžko snáší hodně parfémovaný kosmetický přípravky (jako já třeba 😉 ), tak možná spláče nad výdělkem. Já jsem byla tenkrát strašně naštvaná, a vlastně díky Neutrogeně jsem přešla na přírodní kosmetiku, bohužel, ani ta pro mě není řešením, páč je ve většině případů plná pro mě alergizujících složek - špatně snáším ty rostlinný výtažky.
Nechci Neutrogenu hanět, ale jen si rovnou nenakupte úplně celou sadu a nejdřív zkuste, jestli N. snášíte.
Ale jinak má Neutrogena třeba dobrej krémík na ruce - aspoň něco, co jim můžu pochválit 😀
Hezký víkend!

vrana
28. bře 2008

Ahoj holky,
tak jsem kontaktovala tu Verču a v pondělí mi řasenku posílá za 569,- i s poštovným 🙂 Hurá!

Ještě se zamyslím nad těma pigmentama 🙂

lendy: ten samoopalovák mám doma, na tělo a možná i na obličej, ale spokojená jsem s ním nebyla ☹. Je skoro celý, tak jestli ho chceš vyzkoušet, tak ti ho klidně zadarmo věnuju.

lendy1
28. bře 2008

vrana, dík, ale raději nee 😀 Já právě samoopalováky nemusím-jen mě to zajímalo, jaké to je-suchý samoopalovák ve spreji 😲
Já se ani neopaluji v obličeji (prevence proti vráskám 😀 ). Max. ty tónovací mlíčka na tělo...

Verča má fakt super ceny, já jsem si poprvé objednala YSL za 650+pošta a myslela jsem si, jak jsem ušetřila. Pak písni, jaká je 😉 a kdyby to nebyla ta pravá pro tebe, tak tu si klidně od tebe koupím 😉

inees, no přesně proto nějak nemůžu přijít na chuť drogérkové kosmetice 😖 Něco jsem kdysy dávno zkoušela a taky hrůza-mám raději lékárenskou kosmetiku a přírodní 😵

zanett, kde jsi? Já tě vidím 😉

vrana
28. bře 2008

chápu 🙂 na beremku to tenkrát holky hrozně vychvalovaly, tak jsem pro něj letěla, naštěstí jsem ho naflákala jen na ruce, ale ten výsledek... bylo to dost oranžové (prostě takový divný odstín) a i když jsem se snažila to stříkat rovnoměrně, tak občas byly fleky. To by se asi dalo vychytat, ale nerovnoměrně se to vymývalo, a to pak vypadáš jak s leprou 🙂 No možná jsem byla tele a neuměla to, ale každopádně nikdy víc 🙂 Jinak je to prostě sprej, který si nastříkáš asi z 20 cm a finta je v tom, že se neroztírá.

Na řasenku jsem zvědavá, doufám, že se jí nebudu muset zbavovat, ale když tak na tebe budu myslet 🙂. Ještě jsem se tý Verči ptala na ty pigmenty, tak uvidíme...

Já už se tááák těším 😀

zanett
28. bře 2008

Ahoj lendy 😉

K tem tuhym parfemum od lush: ta karma voni trosicku cistrusove (treba jako pomerance), je to takova svezi vune, ale v zadnem pripade to neni zadna kyselo-sladka lapacka na vosy 😀 Co je na tech vunich od lush zvlastni, ze maji jakoby nekolik 'podtony' - nikdy to neni prvoplanovita bud sladka, nebo kysela vune...je to takova moc zvlastni smeska - ale moc prima. Kdyz prijdes do jejich obchodu, tak ta vune, ktera prevlada a je citit nejvic, to je prave ta karma...Jinak, ten druhy parfem -silky underwear- je takovy horkosladky - jakoby vanilka s necim horkym (vim, ze ten popis zni strasne, ale ve skutecnosti je to moc prima, takova dospelacka vune. Tak nejak to voni v tech nejruznejsich drahych buticich 😵 ). Mam sto chuti vyzkouset dalsi vune od nich, treba Potion nebo Fever.

Jinak, uz se tu diskutovalo o telovych maslech (body butters)? Zcela vazne totiz uvazuju o porizeni nejakeho masla na telo, mam po zime pomerne suchou pokozku (hlavne na pazich, stehnech atd) a klasicke telove mleko (ted stridam laveru a urtekram) na to nestaci. Ta masla jsou pry 'tezkotonazni' 😀 zavlhcovace, takze by mely zabrat. Uvazuju treba o madlovem masle od Body Shopu. Co ty na to, lendy? Idealne bych sla do neceho organickyho, ale nemohla jsem najit nic za rozumnou cenu (nehodlam to totiz pouzivat denne, tak neni treba do toho investovat jmneni).

lendy1
28. bře 2008

zanett, ach jo, tak já snad z toho Lushe budu objednávat každý měsíc (musím po troškách a neustále mi přibývají věci, co musím mít 😀 ). Tak karma bude určitě taky moje oblíbená-citrusky mám ráda a ta druhá vůně je jasná-vanilka je hned po kokosu moje nejoblíbenější ingredience.

másla ti jen doporučím-jako na fakt velké zvlhčení těla je to super, tělové mléka mi přijdou, že se hned vpijou a nic. Já másel měla víc, ale poslední dobou mám to bambucký máslo a to používám i na tělo (no trošku to leze do peněz) a ještě ráno cítím, že jsem se večer mázla. Před tím už ani nevím, co jsem měla (zřejmě nic moc, když si to nepamatuji 😀 ), ale z tohodle máslíčka mám dobrý pocit a teď na zimu to je pro mě ideální. I když jsem přemýšlela nad Reniu-ty mají tělové máslo taky. Škoda, že ten Body Shop je u nás jen v Praze a ještě někde v centru...Tam bych se vyřádila.

Zanett, co peelingy? Mě dnes dorazil cukrový Reniu. Jaký jsou dobrý: co by tam mělo být-někde jsou nějaké pecičky, někde cukr, někde něco těžko identifikovatelného. Moc se v tom nevyznám... 😒

lendy1
28. bře 2008

hm, tak je to jasný, věci z BodyShopu mají na e-bay-mě omejou 😀

zanett
29. bře 2008

Lendy, k tem peelingum: na oblicej, nebo na telo? Priznam se, ze ja musim byt s peelingy na oblicej opartna, protoze jsem nachylna k cervenym zilkam kolem nosu a trosku kolem oci, takze ja si vybiram ty uplne nejjemnejsi peelingy pro citlivou plet, protoze ty s tema peckama nebo obecne s necim hrubym by mi strasne podrazdily plet. Ted momentalne ale zadny doma nemam, protoze ten laser, na ktery chodim je dost exfoliacni, ale taky jsem uvazovala o porizeni nejakeho noveho, protoze po tom peelingu je plet takova hebka a pripravena na nejruznejsi kremy, ktery pak vic zabiraji a navic po peelingu jsou drobne vrasky min viditelne, protoze se v nich neusazuji odumrele bunky. Jedinej peeling, do kteryho bych uz nikdy nesla je jakykoliv s vuni merunky. Pouzivala jsem nejaky takovy jako pubertacka (uz si nepamatuju znacku) a ta vune merunek byla tak strasna, ze se mi i ted po tech letech z toho dela spatne... 😀 Ty peelingy pro citlivou plet jsou vetsinou jakoby pastove, ze v nich nejsou videt zadne konkretni peelingove castecky, je to jakoby hrubsi pasta/gel; kdyz v peelingu vidis ty castecky, tak je to znamka toho, ze je ten peeling vetsinou hrubsi (tedy mene vhodny pro citlivou plet). Mmch; takova technicka: kdyz pouzivas peeling, vmasirovavas ho prsty, nebo mas maly, jemny kartacek? Ja jsem driv pouzivala prsty (mela jsem pocit, ze jsem v 'lepsim styku s problemem' 😀 ), ale pred par mesici jsem si poridila kartacek na oblicej a i kdyz se mi nejdriv zdal docela hruby (i kdyz je vlastne velmi jemny), tak jsem si ho casem oblibila, protoze mam pocit, ze tahy tim kartackem tolik nevytahuji kuzi...?

Ale prave jsem premyslela, ze si poridim to telovy maslo a telovy peeling (scrub) dohromady, pac predpokladam, ze po pouziti toho peelingu bude to maslo vice 'ucinkovat' - nebude mu branit bariera odumrelych bunek. Prave jsem se divala, ze v Body shopu maji obe, mrkni na maslo: http://www.thebodyshop.co.uk/bin/venda?ex=co_wi...
a ted jsem se divala, ze zrovna momentalne nemaji ten mandlovy scrub....nebo by me taky lakalo mango... 😉

Tak vyzkousej ten cukrovy od Reniu a dej vedet 😉

zanett
29. bře 2008

Jo jeste jsem zapomnela; slozeni tech masel je hodne tukove, takze se nedoporucuje aplikovat tam, kde ma clovek sklony k pupinkum nebo cernym teckam (takze rozhodne nikdy ne na oblicej), v mem konkretnim pripade je nemuzu aplikovat ani na dekolt nebo horni cast zad (tam bych to ale zrovna potrebovala), protoze se mi delaji pupinky/cerne tecky. Vim, ze jsem pred par lety dostala od nekoho jako darek maslo na rty (misto balzamu na rty) - no samozrejme se mi to nikdy nepodarilo precizne aplikovat jenom na rty a casto to skoncilo vsude mozne kolem rtu a ja se pak divila, jak to, ze mam kolem rtu tolik pupinku a cernych tecek 😀 🙄

lendy1
29. bře 2008

ahoj zanett,
tak jsem si včera sedla konečně k tomu balíčku z Reniu a prozkoumala to:
takže peeling na obličej-no vzala jsem si mini balení na zkoušku za 150,-Kč - to jde, jenže jak je tam ten olej, tak to je pevné, takže to budu muset před použitím ohřát. Tak až na to budu mít náladu se s tím takhle babrat, tak to zkusím. S peelingama moc zkušeností nemám, ale asi je to občas potřeba, tak uvidíme. Kartáčkem si myslím, že to je lepší než rukama, máš nějaký speciální nebo takový malý kulatý, co mají běžně v obchodech?
a pak mám mini balení tělového a obličejového másla- za 50,-Kč 😀 -to mě teda dostalo, jsem čekala, že to bude mastnější jako bambucké, ale vůbec, je lehoučké, krásně se roztírá, za chvilku se vsákne a přitom dost hydratuje. Takže z toho mám fakt radost. vůbec mi to nepříjde jako máslo, ale jako hydratační krém.

Jinak mě láká z BodyShopu to vanilkové nebo mandlové. Píšu si je na seznam 😀

Tak vidím, že budu muset protřídit, co všechno chci vyzkoušet, jinak bych si musela pořídit ještě jednu koupelnu 😀

lendy1
29. bře 2008

teď jsem se ještě konečně dostala k tomu pořádně prozkoumat ty čerstvé masky od Lush a láká mě tato:
http://www.lush.cz/obchod/obchod.php?akce=detai...

sice vypadá nechutně 😝 , ale možná ji časem vyzkouším až mi dojde ta, co mám teď.

A koukám, že ty tuhé parfémy jsou docela za fajn cenu, ale je to takové pidi množství. Zanett, stačí do toho jen trošku máznout prstem?

zanett
29. bře 2008

lendy, ta maska vypada zajimave, ja bych do toho sla 😉 Ony vsechny ty cerstvy masky museji byt lepsi nez ty klasicky, navic tahle sice vypada divne, ale hlavne obsahuje kaolin, takze jasny favorit.

Ty tuhy parfemy jsou opravdu tuhy, takze si umim predstavit, ze ta mala plechovicka vydrzi dlouho...i samotna vune drzi v podstate cely den 😵. Ta konzistence je takovy tuhy vosk (ne balzam), takze se to rychle nespotrebuje... 😉

Jinak mam teda poznamku; divala jsem se na ceske stranky lush a docela jsem se zasmala; spousta veci je uplne doslova prelozenych z anglictiny (dokonce nekdy i tak, ze to v cestine nedava moc smysl a zni to trosku 'krpate' 😀 ), ale uplne ze vseho nejvic me dostaly ty recenze: jsou totiz do posledniho pismenka obslehnuty z anglickych www stranek 😀 😕

Navic, lush jeste dela dekorativni kosmetiku, ale tu jsem nikde na tech ceskych strankach nemohla najit, ja jsem si prave delala zalusk na jejich rtenku...

lendy1
29. bře 2008

no to je hustý, teda 😠 já teda na to moc nekoukám, jelikož mi to příjde neobjektivní, když je tam 99% pozitivních názorů. Raději se mrknu na diskuze, kde se přímo diskutuje o Lush a udělám si obrázek sama, ale tohle je teda síla. A stránky celkově teda nic moc, oproti třeba slovenským. Ani nevím, jak je to cenově, jestli to je v UK dražší nebo levnější 😕 . A taky mě štve, že tam uděláš třeba velkou objednávku a nepošlou ti ani malý vzoreček nebo něco 😖 . To u jiných obchodů to je úplně jinak. No ale abych jim zase nekřivdila, některé věcičky mají úžasné a nikdo jiný nic takového nemá, což je fajn. Lush mám fakt ráda 😵

zanett
29. bře 2008

Lendy, co se cen tyce; divala jsem se na ty tuhy parfemy; tady stoji jeden £4.95, v CR 265Kc, coz je o trosku vic, ale zase me to neprekvapuje, protoze kosmetika (a treba i obleceni) je v CR obecne drazsi....

Ale jinak zacinam mit Lush taky rada. Jeste jsem se chtela zeptat ohledne toho kondicioneru American Cream; v popisu nepisou, zda je vhodny na barvene vlasy. Zaujal me, ale jelikoz ja se barvim, tak pouzivam vlasovou kosmetiku na barvene vlasy, kazda jina mi tu barvu smyva rychleji...No a jelikoz jsem pro kazdou spatnost 😀 , mam sto chuti ten kondicioner vyzkouset, ale....

lendy1
29. bře 2008

zanett, tak to ti neporadím-já mám momentálně vlásky svoje. Tak třeba zkus jen to maličké balení a uvidíš, ono i tak to vydrží dlouho a kdyby to nebylo pro tebe to pravé, tak tě to nebude tak mrzet 😉 Já si poprvé objednala to nejmenší balení a teď jdu do toho největšího 😀

zanett
29. bře 2008

Lendy, ted jsem se divala na ceske stranky lush do diskuzni fora a klikla na diskuzi 'Synteticke latky' ...no a jedna uzivatelka Konika, ktera pro Lush pracuje v Anglii se tam zamestnavatele strasne zastavala a nejak nedokazala pochopit protiargumenty tech, kteri ji oponovali stoprocentne prirodnimi vyrobky...podle lush to totiz bez chemikalii nejde, ale firmy, ktere vyrabeji stopro prirod. vyrobky tez chemii nepotrebuji.... 😠 tak jsem se zase rozcilila... 😠 Ale jinak mas pravdu, ze nektere vyrobky nelze sehnat jinde a treba zrovna ty parfemy jsou prima 😵 , takze nechci zatracovat celou znacku 😉

ja ted musim bezet, jeste se sem mrknu...

lendy1
29. bře 2008

tak jsem prolezle trošku forum 😖
k té dekorativce-je to prý jen v Anglii a jinde se to prodávat nemůže
pak jsem koukala jak puk, když tam psaly, že šampuk vydrží 3x déle než běžný šampón (tak to ho budu mít tak rok 😀 )
čerstvé masky se mají spotřebovat do 3 týdnů-hm, takže to bude pidi množství-tak na 3x 😖
pak moc nechápu rozdíl mezi tělovým kondicionerem a masážními oleji-příjde mi, že to je snad to samé.

zanett
30. bře 2008

Cau lendy 😉

K tomu peelingovymu kartacku; jj, mam ten kulaty - ja ti mam s tim kartackem proste ted pocit, ze je preciznejsi nez prsty a lip prokrvi. Nesmim na nej ale tlacit (kvuli vzniku dalsich rozsirenych zilek).

chtela jsem se te zeptat na tu Sweet Japanese girl; pry ji pouzivas, ale posledni dobou na ni vidis mouchy; kdyz jsem si cetla reakce na lush foru, tak jsem z toho moc chytra nebyla, pac samozrejme nekomu vyhovuje, nekomu ne. Myslis, ze je i na citlivou plet? Jsou v tom takovy exfoliacni zrnka, ze? Je to vhodny na denni pouziti? Jak voni?

Jinak, vcera jsem vyrazila shanet to telovy maslo, protoze mam kuzi hlavne na bocich strasne suchou, loupe se a jsou videt supinky. Tak jsem zamirila do Body shopy pro to maslo (a i ten scrub). No jenze; uz uz jsem se chystala to koupit, ale strasne me odrazovalo to chemicky slozeni (to jsem vedela,ze to neni prirodni, ale proste kdyz jsem tam videla ty parabeny,parfemu, atd, tak jsem proste mela zasek), tak jsem vyrazila do drogerky s tim, jestli nenajdu neco lepsiho - nasla jsem tohle: je to z 97% prirodni a bez parabenu, ovsem meli to jen v jedne vuni - kakaove maslo- coz ja moc nemusim, ale vzala jsem si to, protoze za tu cenu (necelyc £9) se mi to zdalo super, navic je toho 500ml. Mrkni na: http://www.boots.com/shop/product_details.jsp?p...
Kdyz jsem se tim vecer cela nadsena natrela, uplne jsem si oddechla, ze to voni docela dobre (mam zkusenost s kakaovym maslem od Palmer's a to voni uplne priserne) - no ale dnes rano se podivam a supinky tam porad jsou, mozna jestse vetsi! Navic mam takovy jakoby cerveny prasklinky na kuzi, ktery se loupou... 🙄 Ale to maslo bylo prave moc prijemny, tak nechapu, jak je to mozny....no ale utesuju se tim, ze i kdybych si koupila jakykoliv jiny treba zrovna to od body shopu), ze bych dopadla stejne...
Lendy, jakou znacku toho bambuckyho masla pouzivas ty?

tictac
30. bře 2008

veci z body shopu sice maji chemikalie, ale jsou uplne skvele, nedam na ne dopustit. Jeden cas jsem mela velke problemy s pleti, to kdyz jsem se prestehovala do UK tak mi uplne zflekatela plet na obliceji a vyzkousela jsem kde co a jejich kremy mi pomohly. Dodneska je pouzivam, a ze jsem od te doby vyzkousela hodne ruznych znacek, porad se vracim. Jejich body butters jsou taky vynikajici a navic nadherne voni 🙂
Jeste jedna vec se mi osvedcila na suchou kuzi na tele....obycejny detsky olejicek, ja osobne preferuju ten levandulovy. Staci se tim natrit po sprse a kuze je uplne krasne hydratovana a jemna.

zanett
30. bře 2008

tictac, diky za tipy. 😉 Ja jsem hodne naklonena prirodni kosmetice, samozrejme ne vsechna kosmetika, kterou pouzivam, je ciste prirodni, ale snazim se chemii nahrazovat prirodou jak nejvic to jde, mam totiz ekzem na rukach a nohach a jedine prirodni kosmetika si s tim poradi. Navic te kosmetiky pouzivam opravdu hodne, tak si nechci delat z organizmu skladku chemikalii... 😉

lendy, ted jsem projizdela anglicke stranky lush (porad uvazuju o te Sweet japanese girl) a narazila jsem na Baby face - asi jako Japonka, ale jemnejsi (bez exfoliacnich zrnicek), tak jsem docela napnuta a velice vazne uvazuju, ze to vyzkousim, divala jsem se i na ceske stranky, ale tam to neni, tak se to mozna do CR nedovazi 😕 Co ty nato?http://www.lush.co.uk/products/Baby_Face_1896.aspx Sice me trosku zarazi to maslo ve slozeni (mam problematickou plet), ale recenze zni velmi dobre - ta cena neni zase tak strasna, a rikam si,ze i kdyby mi to nevyhovovalo na oblicej, muzu to pouzit na telo...

tictac
30. bře 2008

zanett, taky mam ekzem, me vlasech a na rukou, ve vlasech to zvlada bohuzel jen steroidni krem, ale na rukou jsem se ho uplne zbavila femigard gelem, uz tam ani nemam takovou zdrsnenou kuzi, uplne je pryc, ted to staci jen hodne promazat. 🙂