Kosmetika, drogerie a vše co nás udělá nejkrásnější

smoulinda
26. zář 2007

Ahojda 🙂
Tak mě napadlo, co takhle založit tohle tématíčko. Můžeme si vzájemně doporučit co zabírá, co je fajn a co zase ne 😉
Je to sice trošku z jiného soudečku, ale kde jinde o tomhle pokecat,že 😀

A hned na úvod se zeptám jestli nevíte o nějaký supr extra řasence. Pořád zkouším nový a nový, ale ještě jsem nenarazila na tu pravou 😝

aponchie
25. zář 2008

ocni krem pouzivam Rilanja z droxi drogerie cca70kc tubicka a vysel v testech jako nejlepsi mnohem lepsi nez treba Vichy 😀

lendy1
25. zář 2008

sylvar, tak jednoznačně Clinique-all about eyes 😉 těch 15ml vydrží tak 1/2roku při mazání 2x denně, krásně se vstřebává:
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?...

já jsem si koupila v drogérce nějaký ten levný krém na oční vrásky (nebyl to ten Rilanja, ale už fakt nevím, co to bylo za značku) a byl děsně mastný, nevsakoval se, tak jsem mu dala 2x šanci a letěl do koše.

oli, myslíš toto?
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?...

olise69
26. zář 2008

lendy, áno ten - je ale gel aj lotion (vraj je to hydratačná bomba) Nemáš skúsenosti s ním? Ja mám pleť mastnejšiu ale dehydrovanú, a gély mi pleť príliš sťahujú a vysušujú a niektoré krémy zmastňujú ale nezvlhčia.

olise69
26. zář 2008

Máte niekto skúsenosti s nakupovaním cez http://www.cheapsmells.com ?

lendy1
26. zář 2008

oli, jo, mají super ceny parfémů 😵
ten Clinique jsem měla ze vzorku-byl jemný, lehký, gelíková konzistence, ale že bych si ho musela pořídit v plném balení to zase nee-mě nějak ten Clinique neoslovil (až teda na ten oční krém 😀 ) a myslím, že tu někdo psal, že to právě moc nehydratuje.
Já to řeším tak, že si dám sérum, krém nebo gel a pak zmatňující bázi pod make-up. Samotný zmatňující krémy mi nedělají moc dobře a cítím se po nich dost vysušeně.

sylvar
26. zář 2008

Děkuju 😉

aponchie
26. zář 2008

btw ten rilanja krem mi byl doporucen na koniku a mam pocit,ze v teto sekci 😉 a je uuzasny vstrebava se nemasti a neni predrazeny a obsahuje ty same veci co drahe kremy 😀

lendy1
26. zář 2008

apon, jj, on vyšel nějak nejlépe v těch testech krémů proti vráskám a myslím, že jsme se o tom tady bavili 😀
když já prostě nějak té drogérkové kosmetice nemůžu přijít na chuť 😀

aponchie
26. zář 2008

aha ikdyz vyjde v testech dobre?neli nejlip? 😀

zanett
26. zář 2008

apon, ale tak dopadl jeden krem, ovsem prevazna vetsina 'drogerkove' kosmetiky uz tak dobra neni. Samozrejme nechci tvrdit, ze drazsi kosmetika je automaticky lepsi, ale casto je lepsi proto, ze se plati za lepsi (drazsi) ingredience a pak treba vyzkum, ktery k tomu kteremu vyrobku vedl apod 😉 Moje nejoblibenejsi rtenka je treba obycejna drogerkova Max Factor za 6 liber (a takove vyhlasene znacky jako traba MAC me zklamaly), takze to zalezi od kusu, ale ja taky vetsinu kosmetiky kupuju jinde nez v drogerce....(dokonce me nasleduje uz i MP, ale nepresvedcovala jsem ho 😀 )

aponchie
26. zář 2008

ale ja mluvim jen a jen o tom ocnim kremu o nicem jinem nemluvim 😉

zanett
26. zář 2008

aha, no ja to beru tak, ze do drogerky v podstate nechodim, maximalne tak pro kartacek a pastu na zuby 😀 , takze to pak ani nevim, jaky 'poklady' tam jsou, proste kdyz nakupuju jinde, tak je jasny, ze nebudu chodit do drogerky pro jednu vec, ktera se vyplati....tusim, ze spousta lidi to ma taky tak.. 😉

JInak, kdyz uz jsem tu; dnes mi prisel balik od lush, a byl to fakt balik....vetsi nez krabice od bot 😀 (zase jsem si na nej musela vystat frontu na poste a lidi koukali, kdyz jsem si ho odnasela, protoze byl fakt velkej a oni to v lush bali do tech barevnejch papiru, tak se za mnou vsichni otaceli, co ze to jako nesu 😀 )...takze se uz tesim, az to vsechno vyzkousim 🙂 ..jinak, objednala jsem si dalsi sampuk New Hair - a to jsem ten predchozi pouzivala teprve od 4. zari a uz mi dosel - ale to bude tim, ze si samponuju vlasy dvakrat pri kazdem umyti (a myju si je denne) a prehanim to s aplikaci, protoze se mi libi, jak vytvari ruzovou penu 😀 Kdybych ho pouzivala tak, jak se to ma, tak by mi ten prvni sampuk vyrzel snad az do Vanoc....proste zvysuju lush obrat 😀 🤐

susik77
26. zář 2008

Ahoj, ja som zase nadsena z Redkenu 😵 Mam kucerave dlhe vlasy a ten sampon je uzasny. Mam aj kuru na suche vlasy a teraz som si kupila od Redkenu aj pripravok na uhladenie, je super, hlavne ked chodim plavat a musim vlasy fenovat 🙂

susik77
26. zář 2008

zanett: ten lush je nejaka prirodna kozmetika, ze? 🙂 mne sa to strasne paci, aj mi to pekne voni, ale pri mojom atopickom ekzeme sa radsej tomu vyhybam...ale celkom sa mi paci kozmetika weleda-zatial som kupovala len pre malu, je aj pre deti s atopic. ekzemom a krasne vonia po nechtiku 😵

zanett
26. zář 2008

susik - kosmetika lush neni stoprocentne prirodni - je vyrabena rucne a tedy cerstva, coz si spousta lidi plete s tim, ze je automaticky prirodni... 😉 Ja mam taky ekzem (mimo jine i na obliceji, tedy na ocnich vickach) a strasne moc mi pomohl Baby-face (odlicovac) - je to opravdu ten nejlepsi odlicovac, ktery jsem kdy mela, protoze nejenomze mi ekzem nedrazdi, ale dokonce ho i zmirnuje 🙂 Nekdy si dam na noc i lehunkou vrstvicku babyface na vicka (kdyz se mi po ekzemu vytvori supinky) a do rana jsou supinky pryc 😉 Ale treba pripravky se SLS (hlavne sampony) proste pouzivat nemuzu, protoze mi drazdi pokozku na hlave a to uplne priserne - a nektere lush vyrobky obsahuji SLS opravdu dost (nekdy je SLS nahrazen ALS, coz je mirnejsi forma, protoze ASL je tvoren vetsimi molekulami, narozdil od molekul SLS, ktere jsou male a prostupuji do pokozky, ale i ten ALS musim pouzivat co nejmin) V sampuku New hair je penici agent SCS, ktery mi nevadi....takze to zalezi na konkretnim vyrobku 😉

ella1
26. zář 2008

v lush je 70% prírodných ,,vecí" alebo viec? teraz neviem presne,ale tak nejako.lebo do tekutých musia ísť nejaké chemikálie.
tak ako píše zanett je tam SLS.

lenki33
26. zář 2008

na stranke lushu (aspon na slovenskej) je vypisane zlozenie produktov a je vyznacene ktore zlozky su prirodne a ktore nie. Niektore produkty su cisto prirodne, co ale este nemusi byt zarukou ze nebudu drazdit pokozku

zanett
26. zář 2008

ahoj ella 😉 s tim lush to zavisi pripravek od pripravku; napr. Angels on Bare skin je stoprocentne prirodni, Baby face obsahuje jen jednu syntetickou slozku (Metyparabem), sampuk New hair obsahuje tusim dve az tri synteticke slozky (SCS, Parfem a barvivo) - to jen maly vypis tech, ktere jsou uplne nebo temer uplne prirodni (bude jich vic, ale ted si nevzpomenu), ale treba sampony (hlavne tekute), sprchace atd obsahuji hodne syntetickych latech, takze tech prirodnich tam bude tak 70 procent max 😉 ...teda, doufam, ze se nepletu, mluvim jen ze sve zkusenosti 😉

zanett
26. zář 2008

lenki - jj, to je fakt, protoze i stoprocentne prirodni slozky muzou drazdit, treba spousta lidi ma alergickou reakci na ciste etericke oleje (redene nevadi) a v nekterych lush vyrobcich je ta koncentrace tech oleju dost vysoka....

ella1
26. zář 2008

😉 caf zanett
no asi tie čo sú označené ako vegánske sú čisto prírodné.nie?

zanett
26. zář 2008

ella - ty veganske jsou ty, ktere neobsahuji zadnou zivocisnou slozku (napr. lanolin), nemuseji byt nutne prirodni (rostlinne), ale proste ne zivocisne (vegetarianske vyrobky -bud potraviny, nebo kosmetika - neobsahuji zadnou masnou slozku, veganske zadnou zivocisnou 😉 )

ella1
26. zář 2008

aha.no ved hned mi mohlo napadnúť,ved sú aj vegáni 😅 neviem prečo som si myslela, že tie budú asi najviac košer, čo sa chémie týka.

susik77
26. zář 2008

zanett: no vsak, vela bylinkovych pripravkov moze alergizovat...ale na druhej strane dost ludi drazdi kozmetika vichy a mne vyhovuje 🙂 ono asi zavisi od pripravku 🙂

zanett
27. zář 2008

ella 😉

susik - ja pamatuju, ze jako dite me rodice nutili pouzivat prirodni koprivovy sampon na vlasy - tehdy se prodaval v takove male sklenene lahvicce a byl strasne koncentrovany (ty koprivy z toho byly citit na kilometr), uz si nepamatuju, kdo ho vyrabel, ale byla to nejaka tehdy znama znacka, jedna z mala, co byly tehdy k dostani, ale udajne byl cely prirodni, mel takovou brcalove zelenou barvu a prisernou 'travnatou' vuni - no a ja ho strasne nerada pouzivala, protoze jsem se po nem vzdycky hrozne drbala, jako kdybych mela vsi 🙄 Az pozdeji jsem pochopila, ze mi ta velka koncentrace kopriv nedela dobre, i kdyz nasi nemohli pochopit, proc nesnasim tak 'uzasny' prirodni sampon 😝

noangel
27. zář 2008

nevite nekdo kdy konecne otevre lush eshop? uz mesic maj na webovkach napsano "jiz brzy" a porad nic 🙂

lendy1
27. zář 2008

noangel, taky už čekám měsíc a nic 😠 Psala jsem jim tam a bylo mi řečeno, že je v září spustí, ale už bude říjen a pořád to nejde ☹ Ještě jsem přemýšlela to objednat přez MMB, i když teda ta mamina počítá libru za 37,-Kč a ke každé objednávce připočítává 100,-Kč 😝 Ale pořád to docela jde, na uk stránkách mají zase trošku jiné ceny než u nás, takže v závěru to vyjde skoro nastejno.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=271757

pimpulka
27. zář 2008

caff baby 😀
zanett, v tom lush balicku bol aj krem vanishing? 😉 ak ano, potom napis ako si s nim spokojna...diky

noangel
27. zář 2008

lendy ja si radsi pockam nebo zajedu do praglu. tady ty parazity z MMB co za sileny prachy vozi NEXT Lush a spol nesnasim a nebudu je podporovat. max kdyby si zalozila zivnost zanett tak budu objednavat u ni 😀

lendy1
27. zář 2008

noangel, jsem pro, zanett, co ty na to 😀 ?

zanett
27. zář 2008

ahojte 😉 jak to myslite s tou zivnosti 😕 😀

Jinak - vanishing cream jsem uz pouzila (zatim jenom jednou, takze zatim toho moc nevim); ale s vysledkem jsem spokojena, samozrejme az casem se ukaze, jaky ma vliv, ale zatim nejenomze nedrazdi (nic se mi po nem nevyrazilo), ale zda se, ze dobre hydratuje. Ma pomerne ridkou konzistenci a tak zvlastne voni (jako nejaka mast namichana v lekarne 😀 ), ale staci ho malo a krasne se rozetre a temer okamzite vstreba, za par vterin neni videt, ze jsem ho pouzila, ale na pleti je citit, ze je hydratovana...takze ja nemam (zatim) vyhrad - dala jsem si ho dnes pod makeup (a nepouzila jsem podkladovou bazi) a makeup drzi jako pribity 🙂 Jediny problem je, ze neobsahuje SPF, ale tady je stejne porad zatazeno a v nektere dny ven vubec nechodim, takze pro tyto pripady idealni 😉