Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

expertka8
28. pro 2007

..koki..predpokladam..ze sa problem sa tyka Teba...ak smiem...v ktorom si tt. a kolko denne "potrebujes"???

cumacek
28. pro 2007

Aho, před těhotenstvím jsem kouřila docela hodně.Ale jakmile jsem se dozvěděla, že jsem těhu, přestala jsem.Myslela jsem, že mi to bude chybět, ale ani jsem si na to nevzpomněla.A hlavně jsem nechtěla ublížit mimču.Určitě pokud budeš chtít přestat, tak to zvládneš 😉

mkr
28. pro 2007

před těhotenstvím jsem kouřila tak 4 cigarety denně, ale pak jsem přestala, ale když jdu s kámoškou na kafe tak si s ní třeba 2 cigarety dám, nechodím s ní každý den takže si myslím, že to malý neuškodí, určitě se nevyhýbám kuřákům podle mě je to nesmysl, jen at je malá na to trošku připravená stejně ty děti potom tomu neubráníme a do styku s kuřákem přijdou

niikkyy
28. pro 2007

tak jak jsem kouřila dost a když jsem zjistila že jsem těhu,tak jsem to jen trochu omezila a najednou mi tp přestalo chutnat samo!!!!takže už nekouřím!Ale je totální blbost přestat ihned jakmile zjistíš že jsi těhu!je to pro děcko horší než když kouříš

zuzik03
28. pro 2007

Kokino, ja si posledni cigaretu zapalila, kdyz jsem jeste nevedela, ze jsem tehule, i kdyz predtim jsem byla jen velmi prilezitostny kurak. O tyden pozdeji mi vysel pozitivni test, tu cigaretu jsem si pak jeste dlouho vycitala (i toho panaka, co padl s ni), ale od te doby bych po cigarete nesahla. Je to svinstvo a miminu to velmi skodi a to je dost silny duvod na to, proc prestat. Drzim pesti, at to jde 😉

expertka8
28. pro 2007

..koki...aj ja som fajciar..ale v momente..ked som zbadala // na teste....hlava prepla...koniec 😉

liluska
28. pro 2007

Ja som fajčila tak 10 denne pred tehotenstvom ako som sa dozvedela že som tehotná tak som sa to snažila obmedzovať. Úplne som ale zvládla prestať až začiatkom 5 mesiaca. Teraz sa mi to zdá až také neuveritelné že som predtým fajčila tak vela denne. Vôbec na to už teraz nemám myšlienky a to už nefajčím asi pol roka 😉

ceeruti
28. pro 2007

Ja jsem pred těhu kourila tak 10 cig.denne..pri IVF ,jsem ze dne na den přestala-bylo me z toho zle..pak prisly potíže v tehu a ja si dala..no a od te doby)12 tydne kourim tak 2-3 denne,takové ty uplne tenoučke cigarety a ´max pulku,zbytek vyhodim.. 😝

expertka8
28. pro 2007

...koki 🙂

...pokiaľ nemáte úprimné rozhodnutie navždy s ním skoncovať v hlave, nič vám nepomôže.... Čo by teda na mňa, fajčiara, zabralo? ....Rozhodne nie kilometrový trápny nápis na škatuľke, ani obrázok z patológie zobrazujúci pľúca fajčiara. ...Navyše za moje ťažko zarobené peniaze!... Nápisy prehliadam, prehliadnem aj obrázok....
...Rozhodne by ma "zlákalo" dietatko pod srdcom 🙂 🙂 🙂

...drzim palce 😵

ada78
28. pro 2007

fuha, ja som strasne zla na tehotne zeny, ktore fajcia. 😠
moja sestra mala podobne nazory ako niikkyy, ze postupne obmedzovat, lebo to skodi menej ako ked prestane naraz, tak som jej povedala, ze jej zlomim prst, ak okamzite neprestane.
a prestala. 😎 a co robila poza moj chrbat radsej ani nechcem vediet. 😎 😎

ada78
28. pro 2007

a zabudla som napisat, ze ja som volakedy daaaaaaaaaaaaaaaavno fajcila prvu ligu (30ks/denne 😝 😔 😔 ) a potom som koli chlapovi prestala zo dna na den. teraz viem, ze to ide, "len" treba chciet.

cumacek
28. pro 2007

Přestala jsem ze dne na den a určitě to jde.Brala jsem to ta,k, že já si svoje zdraví klidně zničím, ale mimčo za to nemůže.To mě asi jediný donutilo.A protivila bych se sama sobě, kdybch věděla, že jsem těhu a přitom si klidně zapálím...

kokina
autor
28. pro 2007

Tak já jsem kouřila 30-40 cigaret denně. když jsem zjistila, že jsem těhotná. Tak jsem s tím sekla. hned. To mi vydrželo měsíc.Pak jsem zase začala, protože jsem byla vynervovaná a prostě jsem to psych. nezvládla. ted kouřím do 10ks denně. Vím, že je to špatný. Ale prostě si nemůžu pomoct 😠

schnek
28. pro 2007

kouřila jsem jak komín 😀 ale hned, jak jsem objevila // jsem přestala. Prvně jsem si zapálila, až když jsem přestala kojit a trošku kouřím, ale proti tomu předtím je to jako nic 😉 😀

zuzik03
28. pro 2007

kokino a nechces se poradit s doktorkou, jestli ti neporadi nejaky podpurny prostredek, ktery by pomohl ? slysela jsem, ze u nas bud uz na trhu je, nebo brzy ma byt nejaky prostredek, u ktereho je uspesnost v odvykani kolem 85%.

ceeruti
28. pro 2007

A jeste jedna vec..ja se bez te cigarety nedojdu na zachod..nekourila jsem 12 tydnu a strasne jsem trpela-dokonce jsem sahla i po Gutalaxu..(vyzkousela jsme psyllium,Fructolax a tomu podobné a nic) pak jsem si potahla od manžela a jeak to slo..ja vím,že mlé moc nepridavam,ale nemam pevnou vuli..sice jsou to ty tenoulinke cigaretky-řikam 1-3 max a to vždy jen pulku..ale není to omluva..

niikkyy
28. pro 2007

ada to neni muj nazor ale DR a ne jednoho!!!!!

ivana26
28. pro 2007

ja som bola velmi silny fajciar, niekedy aj 2 krabicky denne. ale povedala som si, ze ked sa rozhodneme pre babo, tak minimalne rok pred snazenim prestanem fajcit. a tak aj bolo. 🙂
nebolo to lahke, ale podarilo sa. riesila som to nikotinovymi naplastami.

kokina
autor
28. pro 2007

Holky díky za upřímnost. Tohle téma jsem zde postrádala. Mám nakoupený nicorete a noquitin. Moje známá taky kouřila a má zdravé děti. v žádným případě kouření v těhotenství nechci podporovat! taky se sama sobě hnusím! jo od ledna je na předpis nějaký nový lék. Existují i poradny.

ceeruti
28. pro 2007

niiky-slyšela jsem od Dr to samé!!

kokina
autor
28. pro 2007

Já taky kouřím ty slabí cigarety.

cumacek
28. pro 2007

Určitě každý dokáže přestat kouřit.Chce tzo jen vůli 😉

zuzik03
28. pro 2007

Kokino, hlavne, ze to resit chces a neco pro to delas, mozna to pujde pomalu, ale verim, ze to zvladnes, hlavne to nesmis vzdat, delas to nejen kvuli prckovi, ale hlavne kvuli sobe 😉

niikkyy
28. pro 2007

hele podle mě je to na člověku!!!Nekdo nekouri a dite je postizene!teta hulila jak fabrika a holka je zdrava jak rybka!je to individulani!!!!je to na cloveku jak se k tomu postavi!ale prestat hned je sileny sok pro telo!!!!!to je jako když nejdeš dlouho na WC taky trpíš a tělo má z toho šok,je to to samé!!!postupně snižovat a snižovat až přestaneš!!!Vždyť v tom těle to stejně zůstane ještě tak rok ten nikotin a to svinstvo i když přestneš kouřit

niikkyy
28. pro 2007

ceeruti díky aspon je vidět že nekecám 😉

ada78
28. pro 2007

niikkyy, tak taky nazor neuznavam. podla mna fajcenie babetkam skodi a basta. a neviem si predstavit doktora, ktory povie: mila mamicka, kludne fajcite dalej, len to obmedzte. ta troska nikotinu je lepsia, ako keby vase babetko nedostalo ziadnu davku.

nenka83
28. pro 2007

baby skuste to vydrzat a nefajcit!!! musite byt silne aj ked to je tazke!zrave dieta vam za to stoji!!!

ceeruti
28. pro 2007

Ja jsem zacala kourit,když me ve 12 tydnu vyslo riziko 1:9 DS..To jsem nevydržela s nervama..

cumacek
28. pro 2007

Když to bereš takhle...Já bych si neodpustila, kdyby malýmu něc o bylo.A asi nikdo by mi nevymluvil, že to třeba není kvůli kouření...

f.nina
28. pro 2007

Já se taky přidávám k maminkám kuřačkám 😅 Před těhu jsem vykouřila tak 15 cigaret denně,jakmile jsem oběvila // snažila jsem přestat úplně ale fakt to nešlo.Konzultovala jsem to s paní doktorkou a ta řekla že při takovém množství nedoporučuje přestat ale jen omezit že prej kdybych kouřila cca tak 3-5 denně tak je to něco jiného ale takové množství raději opravdu jen omezit.I když jsem kouřila malej je úplně zdravej a nic mu nechybý 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru