Kousání nehtů

lucisa
21. led 2007

Holky, mám problém se svou dvouletou dcerou. Asi před 3 měsíci si začala okusovat nejprve kůžičku kolem nehtů, teď už přidala úplně brutální kousání nehtíků. Jsem z toho nešťastná, starší dcera tohle vůbec nedělala a nedělá (ta si spíš vrtá v nosku a pak "ochutnává", ale to asi spousta dětí 😖 ), takže vůbec netuším, jak na to.
Už ji neustále vyndávám prstíky z pusy, upozorňuji ji, vyhrožuju pepřem, solí, česnekem a asi to fakt udělám, ale zdá se mi to trošku kruté. Jednou už si totiž ukousla nehtík až na to lůžko a pak brečela, že to bolí. Myslela jsem, že si to bude pamatovat, ale druhý den zase. A když si do toho živého ještě představím pepř.
Máte někdo něco nebo mám počkat, až se to časem srovná, jak mi radí mamka. Tvrdí totiž, že mladší dcera je do rodiny mého tatťky a je po mě - já si taky jako dítě kousala nehty, můj taťka i jeho máma. Můj otec si dodneška nehty sice nekouše, ale drbe si kůžičku kolem nehtů. Je to hrozné, ale fakt nevím, jak na dvouleté dítě, když ještě asi pořádně nerozumí tomu, proč to nemá dělat.

emjee
21. led 2007

lucisa je taky lak proti okusovaniu nechtov, chuti priserne 😀 u mna to zabralo - dostat ho v lekarni

makak21
21. led 2007

emjee: kolik ten lak stojí?? 😅

sue
21. led 2007

Lucisa, u mňa nezabralo nič definitívne...až keď som bola staršia a hanbila som sa podať niekomu ruku s ohryzenými nechtami...inak mi nepomohla ani paprika, ani korenie, ani lak...ani čierny lak...a to fakt vyzeralo hrozne...jednu dobu mi tatko oliepal všetky nechty leukoplastom...ale nič 🙄 ale vyskúšať to môžeš...ešte ma napadli rukavičky...

emjee
21. led 2007

makak okolo 100-150 slovenskych 😉

makak21
21. led 2007

Děkuju, mám pocit, že už jsem o něm slyšela, ale nikdy se po něm ještě nepídila. 😀 Přemýšlela jsem nad umělými, ale nejdřív zkusím ten lak, je to levnější 😀 Děkuji

lucisa
autor
21. led 2007

Díky, emjee, ani jsem netušila, že něco takového existuje. Doufám, že to bude i v našich lékárnách v ČR. A je to vhodné i pro tak malé děti nebo je to jen pro dospělé?

lucisa
autor
21. led 2007

Díky, expertka, fakt zajímavé. Poslyš, nejsi ty náhodou povoláním špion. 😎 Všimla jsem si ve více diskusích, že tam hodíš link, a kolikrát ne jeden. A zrůzných oblastí. Neříkej mi, že máš tolik času a máš prostudované kdejaké články, co jsou na netu 😕 Vždyť to ani není v lidských (a maminkovských) silách.... 😉
Ale přesto, klidně špionuj dál. Ty musíš být jako encyklopedie 😅

emjee
22. led 2007

lucisa neviem ci je to aj pre deti ☹

lucisa
autor
22. led 2007

Díky, emjee, já se poptám. 😉

lucisa
autor
28. led 2007

Tak jsem v lékárně koupila onu vodičku-lak na nehtíky a 😖

Té mojí opici to snad chutná, vůbec ji to netankovalo, že je to hořké jak čert. já si to na zkoušku ťupla na kůži, abych zkusila, jaké to je a zkřivila se mi pusa a ona pištěla akorát, když jsme to natírali, protože jak měla tu kůži a nehtíky ohryzané, tak ji to asi zaštípalo, ale pak si je zase v klidu kousala 😕 😨 Žádná křeč!
Mě asi trefí šlak, fakt ji strčím aspoň jeden prst do pepře nebo česneku 😠

mihalicka
28. led 2007

No to by ste neverili. Chcem temu trocha odlahcit! Moj muz ma 28 a nevie sa oducit od tych nechtov!!! 🙂

lucisa
autor
28. led 2007

Já bych tomu věřila, mihalicka, můj otec má 53 let a dělá to samé (víc tu kůžičku kolem nehtů, ale je to děsné, až do krve), jeho o 10 let starší sestra donedávna taky (ale co má umělé zuby, už to neumí ukousnout, nemá takový cit či co) a jejich mamka (moje babička), kterou já jsem nikdy nezažila, protože umřela 5 let před tím, než jsem se narodila já, prý dělal to samé.
Takže má mladší dcera to zřejmě dostala do genetické výbavy 😒 Aspoň, že to zatím nedělá ta starší.... Snad ji to nenapadne opičit se... 😢

mihalicka
28. led 2007

🙂 no to si ma potesila , ked to okuka babo, tak ho vyhodim z domu 😉

lucisa
autor
28. led 2007

😀 😀 😀 Ale nevyhodíš, budeš se nervovat, tak jako já a oba pleskat přes ruce a neustále jim připomínat, aby vytáhli ruce z pusiny a nehryzali si nehty! 🙂 😀 😝

certica
28. led 2007

tak nas krpec s tymto zacal okolo vianoc, tiez bude mat 2 roky a nechapem, preco s tym zacal. mala som tiez tento zlozvyk, ale to az niekedy na zakladke, preslo ma to az v puberte.
precitam si tie linky od exp. - vopred dik 😀

emjee
28. led 2007

niekde som pocula/citala? ze dieta si zacne okusovat nechty, ked miesto cumla cmulalo ako male palec - u nas (ja, bracho) sa to potvrdilo 😀

lasenka
28. led 2007

emjee
uz si s tym prestala? mam podobny problem, tiez som skusala vselico mozne, naozaj neviem ako s tym prestat ☹

lucisa
autor
28. led 2007

na tom, emjee, možná něco bude. Nathalie měla totiž, na rozdíl od Noemi, jako dítě dudlík. Vzali jsme jí ho loni o prázdninách a od té doby občas usínala s palečkem v pusince, z toho se možná vyklubal ten zlozvyk začít si kousat kůžičku (s tím totiž začala) a pak taky nehtíky. 😖

lasenka: zkus ten dětský lak. mojí malé to sice nevadí, ale mě by ta chuť vadila, je to fakt hnusně hořké, jako nějaké žaludeční kapky, úplně se po tom otřepeš. 😒

certica
28. led 2007

tak nas krpko si palec ani ine koncatiny necmulal 😀 , cumla sa nejak sam od seba zbavil a uplne v pohode. od nudy to tiez byt nemohlo, tak neviem, asi len objavil nieco nove a interesantne

emjee
28. led 2007

lasenka ciastocne - ked som velmi nervozna alebo vystresovana nechty su fuc
u mna najviac zabera nosit pilnik so sebou a lakovat (hocijakym, nielen tym proti okusovaniu) - vtedy "len" osupem lak 😀 😠

lasenka
28. led 2007

hned zajtra pojdem do lekarne... ja mam asi ten prolem, ze mam velmi krehke nechty, ktore sa mi lamu a tak si ich okusem ☹ poradte mi nieco aj na spevnenie nechtov... len nie laky, lebo tych mam akurat tak dost

lucisa
autor
28. led 2007

Vím, že já je mám velmi křehké a náchylné k lámání nebo třepení tehdy, když mám za sebou velký úklid nebo oslavu, po které myju hafo nádobí. Jak jsou nehty pořád ve vodě, tak jsou křehké. Přišla jsem tedy na to, že je musím pořád krémovat a používat rukavice (pokud to jde, u nádobí zrovna ne).

A taky nehty při zkracování nestříhat, ale zapilovávat. Když nemám čas a střihnu, tak se potom ještě dlouho třepí a trvá, než se to srovná.
Jinak asi hodně vitamínů, už jsem uvažovala o nějakém přípravku z lékárny, jen nevím, jestli ty reklamy nekecají a jenom to netahá peníze z peněženek, tak jako třeba ty zázraky na hubnutí 😒

Zkusila jste některá něco na nehty?

emjee
28. led 2007

ja som brala revalid, ale bolo mi z neho akurat zle od zaludka 😠

lucisa
autor
28. led 2007

takže špatně od žaludku, ale nehty ok nebo ani ne?

certica
28. led 2007

na kvalitu nechtov, vlasov - zinok, prip. zinok+selen

lucisa
autor
28. led 2007

tak se kouknu na nějaké vitamínky. v čem jsou tyhle vitamíny v přirozené formě, netušíte, co by se mělo dlabat?

certica
28. led 2007

celozrnne vyr., ryby, hydina, vajcia, mliecne vyr., avokado ma vela selenu

lucisa
autor
28. led 2007

moc děkuju, na něco z tvého výčtu jsem už najela, tak ještě přidám avokádo.

raculka
28. led 2007

Ahoj holky. Já si jako malá cucala prsty (asi do 4 let),taky mi to mamka potírala vším možným,máčela do slané vody ( to pálilo..),ale nepomohlo.Až mi jeden známý řekl,že jestli s tím nepřestanu,tak mi je uřízne a ukázal mi velký nůž.Dost drastická metoda,ale asi jediná tehdy na mě účinná. 😀
Já sama když jsem nervozní,tak občas mám sklony si taky ukousnout nehet nebo kůžičku,ale naštěstí to nedělám moc často.Souvisí to dost s psychikou.Proto si pořád lakuju nehty bezbarvým lakem,aby ruce hezky vypadaly a pak nemám příležitost. 😅
Náš malej nechce dudlíka a uklidňuje se palcem.Takže jsem zvědavá,jestli nás taky čekají podobné problémy,ale asi ano 😒