Kousání nehtů

lucisa
21. led 2007

Holky, mám problém se svou dvouletou dcerou. Asi před 3 měsíci si začala okusovat nejprve kůžičku kolem nehtů, teď už přidala úplně brutální kousání nehtíků. Jsem z toho nešťastná, starší dcera tohle vůbec nedělala a nedělá (ta si spíš vrtá v nosku a pak "ochutnává", ale to asi spousta dětí 😖 ), takže vůbec netuším, jak na to.
Už ji neustále vyndávám prstíky z pusy, upozorňuji ji, vyhrožuju pepřem, solí, česnekem a asi to fakt udělám, ale zdá se mi to trošku kruté. Jednou už si totiž ukousla nehtík až na to lůžko a pak brečela, že to bolí. Myslela jsem, že si to bude pamatovat, ale druhý den zase. A když si do toho živého ještě představím pepř.
Máte někdo něco nebo mám počkat, až se to časem srovná, jak mi radí mamka. Tvrdí totiž, že mladší dcera je do rodiny mého tatťky a je po mě - já si taky jako dítě kousala nehty, můj taťka i jeho máma. Můj otec si dodneška nehty sice nekouše, ale drbe si kůžičku kolem nehtů. Je to hrozné, ale fakt nevím, jak na dvouleté dítě, když ještě asi pořádně nerozumí tomu, proč to nemá dělat.

jess
18. únor 2007

Je to hrozný zlozvyk že.Moje mladší ségra,má 17 a nehty má úplně doslova sežrané 😠 .Vypadá to strašně a je to samé jak moje holka,začne kousat a hryzat když je zamyšlená a civý do bedny 😒

sisstin
18. únor 2007

jess: ať si zkusí dát gelový (jako ségra 😀 )..mně to pomohlo, v životě bych takovou krásu nesežrala 😅

jess
18. únor 2007

To ona nemůže,učí se za cukrářku(mňam 😀 ) a tam by ji pěkně hnali

sisstin
18. únor 2007

tak to je blbý..a taky do leze do peněz, když je studentka 😉 ale jinak se toho nezbaví podle mě 😕

jess
18. únor 2007

Já myslím,že si bude nehty ožírat ještě v 60-ti ☹ .Kouše si je úplně od mala a mamka zkoušela lak i pepř,no snad všecko,ale ona furt kouše.

Já ji ted' kolikrát střelím facku,když jsem s ní a koukáme třeba na film.Já z duše nesnáším ten pravidelný zvuk okusování,já bych za to snad vřaždila.Víš jak,všude ticho a do toho v pravidelných intervalech kous,kous...brrr 😖 .

sisstin
18. únor 2007

jo..to je šílený, já si aspon hryzala, když mě u toho nikdo neviděl 😅 v životě bych nestrčila ruce do pusy před lima... 😎

jess
18. únor 2007

Tak tos patřila mezi ty šikovnější 😀 .

Moje druhá mladší ségra,té je 10,tak ta se to odnaučit dokázala,protože chtěla dlouhé nehtíky.Sice začínala jen s některýma delšíma,ostatní byli okousané,ale nakonec to zvládla

sisstin
19. únor 2007

já vydržela mít třeba rok..krásně dlouhé..pak se mi nějaký zlomil..a už jsem ohryzala všechny..a zase jsem pak kousala dál

jess
19. únor 2007

Aspoň ti asi bylo líto,že nejsou krásné a dlouhé,zato ségře když to nadhodím,tak řekne,no a to je jedno 😠

mokrinka
19. únor 2007

ahoj jess, já jsem si kdysi hodně kousala nehty ale ted se mi daří je udžovat hezké a jak se mi tak dva zlomí tak abych předešla tomu že všechny okoušu tak je hned všechny ostříhám

sisstin
19. únor 2007

no co už 😖 ale ty různý odnaučovací prostředky..nepomůže nic 😀

jess
19. únor 2007

je to prostě jeden z nejhorších zlozvyků.Budu to malou odnaučovat,co to pujde,i kdybych jí měla zafačovat packy 😀

mokrinka
19. únor 2007

sisstin já jsem slyšela že je v avonu průhledný lak na nehty proti okusování prý jak začneš okusovat tak tě to hrozně začne pálit a je prý to děsná chut tak musíš přestat, ale osobně to nemám vyzkoušené tak nevím jestli je to dostatečně účinné

sisstin
19. únor 2007

mokrinka: na dospělý to možná zabere, ale na děti podle mě vůbec...v dospělosti jsou asi fakt nejlepší ty geláče..to pomůže hodně..i když kámoška si ohryzala i ty 😲 já bych to bez nich už nepřežila 😎 bych byla jako bez prstů 😀

mokrinka
19. únor 2007

tak na děti bych asi ten lak ani nedoporučila já jsem si moc diskuzi nepročetla a myslela jsme že se bavíte o dospělých,
gelové už jsem taky měla hodně krát a okousat je to by byla škoda ted už mám tak necelý rok svoje pěkné nehty ale budeme předělávat brzo celý byt tak o ně asi příjdu

jess
19. únor 2007

tak to je síla,že si okousala i gelovky 😀

Mamina koupila ségře ten lak právě z avonu,ale je to asi 3roky zpět,možná i víc a nepomohl vůbec.Asi má každý i jiné chutové buňky 😉

kili
19. únor 2007

ja som si okusovala nechty, lebo som ich mám moc jemné a keď sa mi začnú štiepiť, tak mi to vadí a som lenivá ísť pre pilník. Tak sa mi podarilo zbaviť okusovania tak, že som si dala na klúče pilník.
Alebo som si okusovala nechty keď som sa nudila.
Tak si myslím, že by ste mali skúsiť, keď vidíte že si dieťa okusuje nechty, dať mu pilník, nech si ho zarovná a hneď ho zabaviť niečim iným aby to už nemalo nutkanie robiť.

sisstin
19. únor 2007

jess: spíš se musí přežít ta chvilka, kdy to pálí a pak už vesele hryžeš dál 😝 😅

jess
19. únor 2007

Přesně 😀

sisstin
19. únor 2007

kili: dobrý nápad, ale u dvouletého dítěte podle mě neproveditelný..už vidím tu hrůzu, že pilník v krku nebo v oku 😒

kili
19. únor 2007

sisstin, samozrejme pod dohľadom. A tiež to môže spraviť aj mamina, keď to dieťa ešte nezvládne. Ide o to, že len zakázať mu to, keď si práve okusovalo nechty je zbytočné, lebo ten necht je rozštiepený a o všetko sa zachytáva a tak to núti dieťa okusovať ho ďalej.

sisstin
19. únor 2007

kili: já si okusovala nehty..i když už žádný ani nebyly 😕 mně ani nestihlo nic narůst 😅

jess
19. únor 2007

U malého dítěte to řeším zatím tak,že ji je co druhý den zastřihuju a když ji vidím zamyšlenou s ručkou v puse,tak ji okřiknu a zatím to zvládáme.

U mé séry nepomůže ani pilník,ta je ztacený případ.

sisstin
19. únor 2007

kočky, jdu spát..jelikož mě chytá hlad..a nechci se cpát 😠 tak dobrou noc..a zítra papa 🙂

kili
19. únor 2007

však áno, aj ja, a to som robila väčšinou s nudy. Preto sa treba niečim zamestnať, trebárs lúštiť krížovky, ale nie moc náročné, pri ktorých treba moc rozmýšľať, to vedie tiež k okusovaniu 😀

jess
19. únor 2007

sissitin dobrou a napiš co a jak 😉

kili,máš pravdu,že těžké křížovky k tomu vedou taky 😀

emjee
19. únor 2007

u mna funguje zuvacka 😉 vtedy nehlodam 😀 ale tiez mam obdobia nervozity, kedy je po nechtoch 😝 ako napr. teraz 😠

jabjunka
27. dub 2007

jess:O okusování nehtů něco vím,já sama si je kousala do 18 let a fest.Potom jsem přišla do jiného stavu a nechtěla jsem se vdávat s ohlodkama a už jsem vydržela.Teď je mi 35 mám čtyři děti a starší tři si tí prošly v určitou dobu každé.Matýsek(5let 4měsíce),je jinak těžce pohodové dítě,ale začal před rokem a půl,když začal chodit do školky.Před třemi měsíci,mi jedna známá poradila homeopatika,argentum nitricum,je to pro celkovou pohodu a po 14ti dnech to začalo fungovat.Je pravda,že Matýsek si sám řekne o kuličky proti kousání nehtíků,ale taky se přijde pochlubit,že si je nekouše.I kdyby to měl být jen placebo efekt,tak funguje.

emjee
17. pro 2007

maruska11 • Včera o 21:43
ahojte moj syn ma 4 roky a obhryza si velmi casto nechty.Ak ma s tym niekto skusenosti budem rada ked mi poradi

expertka8 • Včera o 21:52
http://www.porada.sk/t14911-p2-obhryzanie-necht...
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php...
http://www.plus1den.sk/2007/03/24/ine-temy/vas-...
http://wap.spas-portal.sk/joomla/_m01/index.php...

...odpoved lekara...

http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.ph...

pohadka
17. pro 2007

Dobrý večer,
my máme problém v tom, že si nechty nekouše.(zatím a doufám, že nebude, i když sklony k tomu může mít. 😖 ale zatrhává si kůžičku kolem prstu,
a téš si nevím rady. Zatím jenom plácnem přes ruce, ale je to jen na chvilku.
A ještě jedem zlozvyk - tahá si horní ret až ji kolikrát teče krev. 😢