Kousání nehtů

lucisa
21. led 2007

Holky, mám problém se svou dvouletou dcerou. Asi před 3 měsíci si začala okusovat nejprve kůžičku kolem nehtů, teď už přidala úplně brutální kousání nehtíků. Jsem z toho nešťastná, starší dcera tohle vůbec nedělala a nedělá (ta si spíš vrtá v nosku a pak "ochutnává", ale to asi spousta dětí 😖 ), takže vůbec netuším, jak na to.
Už ji neustále vyndávám prstíky z pusy, upozorňuji ji, vyhrožuju pepřem, solí, česnekem a asi to fakt udělám, ale zdá se mi to trošku kruté. Jednou už si totiž ukousla nehtík až na to lůžko a pak brečela, že to bolí. Myslela jsem, že si to bude pamatovat, ale druhý den zase. A když si do toho živého ještě představím pepř.
Máte někdo něco nebo mám počkat, až se to časem srovná, jak mi radí mamka. Tvrdí totiž, že mladší dcera je do rodiny mého tatťky a je po mě - já si taky jako dítě kousala nehty, můj taťka i jeho máma. Můj otec si dodneška nehty sice nekouše, ale drbe si kůžičku kolem nehtů. Je to hrozné, ale fakt nevím, jak na dvouleté dítě, když ještě asi pořádně nerozumí tomu, proč to nemá dělat.

vvv72
30. led 2007

Naše dcera si taky kousala nehty, nic nepomáhalo, tak manželka zašla k manikérce, nechala ji nehty nalepit a bylo to, od té doby si je nekouše, jsou tvrdší a když odrostli,tak už ji to nelákalo.

lucisa
autor
30. led 2007

hm, vvv72, dobré řešení, ale předpokládám, že vaše dcerka už má tak kolem 15 let...
já mám dvouletou kousající si nehty dcerku a u ní bych bohužel tohleto praktikovat nemohla, ač sama mám kurs na porcelánové nehty.

verulka
7. únor 2007

baby, pls neviete mi poradit kde v BA sa da zohnat ten lak proti okusavaniu nechtov(pripadne nazov)? Uz som bola v 3 lekarnach a vsade na mna kukaju akoby som spadla z mesiaca...diky

emjee
7. únor 2007

verulka v lekarni v auparku ho poznaju 😉

adelav
7. únor 2007

Ten lak proti okusovaniu je aj pre deti? Tiez mam trojrocnu slecnu, ktora nic ine nerobi a neviem si uz rady. Nic na nu neplati. Dakujem

emjee
7. únor 2007

adelav to bohuzial neviem 😒

verulka
7. únor 2007

diky emjee, tam som nebola... skocim. Este raz diky
adelav, opytam sa a napisem

jess
7. únor 2007

Tak holky,říkala sem si,že eštěže si ta moje opica aspoň ty nehtíky nekouše a asi týden zpátky začla 😠 .Zatím si dá říct,když ji po ruce plácnu,ale pak se zahledí na pohádku a samozřejmě s rukou v puse.To je teda nehezký zlozvyk,který se bohužel blbě odnaučuje.Moje ségra ted' má 17let,tak ta má ty nehty do půlky doslova ožrané eště ted' ☹ ,mamka jito nedokázala odnaučit.Doufám,že mě se to povede

maca793
7. únor 2007

ja mám tiež problém so staršími dcérami. hlavne s Martinkou. tá si vždy hryzie nechty. som s toho zúfalá, lebo chcem, aby mala pekné rúčky a hlavne upravené nechtíky. ako dieťa si nedá vôbec poradiť. skúšala som už všetko od natretie prstov čili po neviem čo nikdy to nezabralo. skúsila som už aj to, že jej kúpim lak na nechty aby si ich mohla pekne nalakovať. pomohlo to na týždeň. už neviem ako ďalej. nehovorte mi, že jej niečo chýba-vápnik alebo čo. cez deň vypije dokopy skoro 1liter mlieka, zje 2 jogurty. 🙂

verulka
8. únor 2007

maca, no mne si kuse nechty Radko, takze farebny lak nehrozi 😀 tiez sa mi nedari ho to oducit. Uz si kuse do krvi. ALe ja viem sama, ze to nejde len tak s tym prestat. Ja som si v detstve kusala uplne brutalne, ale nastastie v puberte som chcela mat pekne nechty, tak som s tym prestala. Nastastie este vcas. Ale doteraz v strese mam nechty okusane 😒

lucisa
autor
8. únor 2007

jo, holky je to tak, já taky skončila až v pubertě a můj taťka si kouše kůžičku kolem nehtů doteď (je mu přes 50). tak po kom by to ta moje asi měla mít, že? 😀

verulka, adelav: ten lak - vodička se jmenuje morde-x, je to španělský výrobek. já mám zase zkušenost takovou, že jsem šla do první lékárny, tam se zkusmo zeptala, jestli to znají, jestli se to ještě vyrábí a lékárnice na mě hodila udivený kukuč, že jistě, že to znají, že to není žádná novinka.
mě to stálo 95 kč a v českém návodu to sice není nikde napsané, ale sestřenka mi přeložila španělský a tam je poznámka: že děti do 3 let používat jen po poradě s lékařem. ptala jsem se dr., ale řekla, že to můžu zkusit už i u té mé dvouleté.....

adelav
11. únor 2007

Lucisa, dakujem moc, vyskusame, ak to dostat aj u nas v lekarni.

irus
18. únor 2007

Mám 5a půl letá dvojčata, a problém s kousáním nehtů, šťouráním v nose i jinde..máme pouze s jednou, tou mladší.Začalo to nějak nenápadně asi ve čtyřech letech, byla jsem těhotná, asi jsem je tak nesledovala a hlavně teda mám pocit, že to dělá mimoděk, nebo z nudy, u TV a hodně ve školce.Tam asi jak nemohla usnout, tak to začalo.Od té doby jí třískám, furt okřikuju, někdy zkouším po dobrém, domlouvám, při každé příležitosti mě, tátovi, tetám slíbí, ale nedokáže splnit...Morde-X nepomohlo, jakoby ji to hořké nevadilo 😢 Vymyslela jsem, že tu druhou jsem si nechala vybrat nádherný lak, lakuju jí pravidelně, nehýtky upravujeme a vychvalujeme-aby ta druhá žárlila-ale totálně to nezabralo ☹ Tak se přidávám do diskuze, že nevím co s tím a kaju se, že jsem s tím sama měla problémy až do dospělosti...

sisstin
18. únor 2007

Já si kousala nehty snad do 15..pak jsem s tím přestala..a pak střídavě jsem je měla dlouhé a krásné..a pak zase ohryzané..tak jsem si nechala udělat gelovky...a od té doby je nosím a vůbec mě to neláká okusovat...ani nic..ale to u děti těžko půjde...mě to neodnaučili ničím 😒

lucisa
autor
18. únor 2007

iruš, nedělej si z toho hlavu, nám ten morde-x taky nezabírá. lakujeme denně, akorát občas piští, že bolí, asi jak má ukousnutou kůžičku nebo nehtík do živého.

aby to teď nebylo tak, že si malá kouše nehtíky už natruc, když vidí, že té druhé se věnuješ, lakuješ atd. děti se takhle někdy chovají schválně.....

my taky zatím napomínáme, plácáme po pacině, ale mám takový dojem, ťuky ťuk, že to v poslední době trochu polevilo, tak doufám, že to malá omezí, až nakonec přestane.

já si okusovala nehty celou základku, až na gymplu jsem se vzpamatovala, jak budu vypadat s ohryzanýma nehtíkama, když ostatní spolužačky chodí s krásnými nalakovanými drápky...... zabrala závist 😀

sisstin
18. únor 2007

já si myslím, že žádné vodičky, ani pepř..ani nic podobného nepomůže... 😠 bohužel..holky na to přijdou buď v pubertě, že se za okousané nehty stydí..a nebo taky ne 😝 je to sice otravnej zlozvyk...ale myslím, že to může být i horší 😅

lucisa
autor
18. únor 2007

jasně, sisstin, z toho se nestřílí, jen mě to trochu štve.
já jsem totiž byla v 6 letech operována s akutním slepákem a naši mi pak tvrdili, že to bylo z těch nakousaných nehtů. já je sice vyplivovala, ale mám z toho dodnes respekt.

dokonce i když jsem si racionálně vysvětlila, že slepák může potkat kdekoho, tahle myšlenka mi tam stále vrtá, tak se bojím o dcerku, aby nemusela jít jako malá pod kudlu 😖

sisstin
18. únor 2007

lucisa: vážně 😲 to jsem nikdy neslyšela, že je to z kousání nehtů 😖 já je teda nevyplivovala, mě bavilo to kousat...fuj 🤐 😅

lucisa
autor
18. únor 2007

sisstin, já si myslím, že si to naši vymysleli, aby mě od kousání odradili, já fakt přestala až na tom gymplu, ale snažila jsem se to všechno vyplivnout - fuj.

jen tady na tom je aspoň vidět, že i tak malé dítě si takovou blbost pamatuje celý život. asi mi to museli dost sugestivně vysvětlit, když to ve mně přetrvává až doteď 😀
já si z té doby nepamatuju nic extra, max. z vyprávění nebo útržky, ale tohle pořád, psychika je mrcha, dokáže člověka v dobrém i špatném dost poznamenat 😕

sisstin
18. únor 2007

lucisa: no to je pravda, že člověk si největší blbosti z dětství pamatuje 😀 jinak perlička: měla jsem kamarádku, která, když už si neměla co kousat na rukách, tak kousala na nohách 😅 😅 dobrej výkon 😀

lucisa
autor
18. únor 2007

no, já ne že bych to neuměla, jen to bylo nepohodlné 😀

a pak, na nohou jsou ty nehty tvrdé jak hrom, bolely mě zuby 😅 TEHDY samozřejmě 😔 😅 😕

sisstin
18. únor 2007

jééééé 😅 😅 😅 já si nohu do pusy strčit neumím 😅 teď mě napadla představa, že by mě překvapil přítel a já měla prsty na nohou v puse 😅 😅 😲

lucisa
autor
18. únor 2007

a počkej, až budeš tak 36 tt, já neuměla pmalu vylézt z vany, umýt si nohy, přes banďoro jsem se prostě neohla k nohám - na obutí, na umytí. boty jsem teda měla nazouvací nebo pomáhal manža, a při umývání jsem se nepředkláněla, ale otočila šikmo dozadu, nohu ohnula v koleně a tak na ni dosáhla 😀

ale to je mimo téma 😀

sisstin
18. únor 2007

lucisa: no,jestli budu jako mamka, tak to na mě nebude skoro vidět 😝 ale už ted se mi zdá, že bříško mám..ale to jsem asi vsugerovala 😀

lucisa
autor
18. únor 2007

tak to se máš, já u prvního těhu měla +22 kg, u druhého +24 kg.
po prvním porodu jsem do půl roku měla -3 kg pod pův. váhu, po druhém mám 2 roky po porodu stále +8 kg. a to jsem ještě před vánoci měla další 4 kg, které jsem teď pracně shodila a pokračuju v kruté dietě a novém jídelníčku furt. a tak bych si dala bůček 😵

sisstin
18. únor 2007

jsme se trošku odklonily od tematu 😎 nemůžu spát, tak tu brouzdám a zdá se mi, že už jsem tu skoro jenom já 😖 😅

lucisa
autor
18. únor 2007

jojo, já už ale budu taky končit, mladší mi začne mezi 6 a 7 hod. skákat po hlavě, tak ať se vyspím.....
za chvilku se tady objeví jess, ta kolem půlnoci ožívá a je tu tak do dvou.
už přidávala fotku do alba, tak se za chvíli určo i zapojí do diskuse. dobrou
a u nehtů zase někdy příště.... 😉

sisstin
18. únor 2007

tak dobrou noc..já vstávám v sedm a jdu na krev 🙂

jess
18. únor 2007

Holky od nehtů jste zabrousily až k bůčku při dietě 😀 .

Já malou vždy plácnu za to kousání a zatím se to dá celkem zvládnout,nestrčí ji zpět,jen když je zacivěná do bedny,tak kouše,dokad' ji neokřiknu a neprobere se z pohádkového komatu 😀

Lucisa já si jako menší kousala nehty jen občas,a zkusilajsem to taky i na nohou a mě to přijde celkem pohodlné 😀

Jinak já z břichem problémy teda neměla ,narostlo mi 3týdny před porodem a přibrala jsem 5kg.Hned to slezlo dolů,ale jako správná mamina jsem to nabrala papáním nazpět kvůli mlíčku,at' ho mám dost 😀

sisstin
18. únor 2007

já mám takovej pocit, možná, že je to blbost..mi bylo totiž asi 6..a slyšela jsem v televizi, že si děti kousají nehty..do té doby mě to v životě nenapadlo..tak jsem to zkusila..a těžce jsem v tom pak jela 😅 😅 😅