Krádeže na soukromém pozemku. Poraďte co s tím

bobinna
22. srp 2009

ahoj maminy i nemaminy

mám prblém, s manželem jsme zdědily po rodičích dům... snažíme si to kolem domu nějak zůtulnit (bazén, květiny solární lampičky...). Ale máme tu jeden takový problém a to že se nám začali ztrácet věci např ty solární lampičky už dvakrát a taky nám někdo sype písek do bazénu. Nevíme co s tím na policii je blbost chodit kvůli lampičce za pár kaček ale chtěla bych znát váš názor nebo radu od vás ... třeba víte někdo co s tím a tak byste nám mohli poradit prosíííím🙂

předem díky

sisi.v
22. srp 2009

a máte pozemek oplocený? my máme kamery, sice jsem si vždycky myslela, že je to naprostá pitomost, ale bohužel se nám také ztrácelo nějak moc věcí, tak jsme je museli pořídit.

bobinna
autor
22. srp 2009

ahoj máme pozemek oplocený a zamčený na noc a stejně ... máme podezření že nám to dělá jeden bývalý známý z ulice protože nejsme jediný kdo ty lampičky má aztrácejí se jenom nám a přitom to jsou obyčejné

uci
23. srp 2009

jo bobi, tak to chce podla mna psa! pustit na noc behat po zahrade nejakeho poriadneho vlciaka a na druhy den hned viete, kto vam takto zneprijemnuje zivot - bude mat odkusnute zo zadku 😀

dukie
23. srp 2009

bobi: No to je teda ošklivý... sama nevím, jak bych si poradila. 😕 Napadají mě akorát samý škodolibý věci... jakože si třeba dovézt od nějakýho sedláka z okolí močůvku a prostě si na toho lapku počkat a normálně ho tím prostě pod rouškou tmy pocákat... páč tohle se fakt řeší těžko. 😝 Nebo ty lampičky namazat nějakým kolomazem nebo nějakou barvou, co ulpí člověku na pár dní na kůži... jen tak, pro vyučenou...

No a nebo jak psala uci, pokud to má nějakou pravidelnost, tak by třeba mohlo být užitečný si najmout na pár dní nějakýho psovoda, aby na toho drzouna toho psa poslal... Ale ono je to všechno ošidný, páč ačkoli je někdo na Tvým pozemku proti Tvé vůli... pokud se mu něco stane, jsi za to zodpovědná Ty... takže to je takový všelijaký... 😝 Možná jednou z těch rozumných cest by mohlo být kontaktovnání obecního úřadu (řešení "sousedských" vztahů do jeho činnosti patří), třeba nějak poradí... a nebo taky ne, to člověk nikdy neví. Každopádně držím pěsti, ať to nějak chytře vymyslíte. 🙂

jabjunka
23. srp 2009

Já bych s tím psem moc neoperovala.Pokud kdokoliv a opravdu kdokoliv,vleze na váš pozemek na kterém mu ublíží váš pes,máte problém vy.Bohužel takové jasou u nás zákony.A zloděj může vždycky argumentovat tím,že mu spadlo "něco" za plot a váš pes mu ublížil.A je jedno,že na plotě máte cedulku s varováním.To by jste je museli mít po celé délce plotu,jednu vedle druhé.
Tady o tomtaky něco je.
http://www.vaspes.com/clanky/nezarazene/pes-jak...
Já bych byla spíš pro to,nějak si ho vychytat,vyfotit a udělat mu ostudu v okolí.

dukie
23. srp 2009

jabjunka: Právě... u nás je to s tou způsobenou škodou (ať už na zdraví či oděvu atp.) tzv. "vošajstlich". 😝 Prostě to není snadný, no. 😝

Není to sranda, ale připomnělo mi to ten vtip, jak chlápkovi na poli kradl někdo melouny... a tak tam dal jednoho dne cedulku s nápisem: Do jednoho z těchto melounů jsem stříkl jed. Hádej, do kterýho?!" 😀 😀 😀

uci
23. srp 2009

jo dukie ale to ma este pokracovanie:
na druhy den bolo totizto na cedulke pripisane: "uz su tie melony dva!" 😀 😀

dukie
23. srp 2009

uci: 😀 😀 😀

nobody
24. srp 2009

pes a manžel na noc se vzduchovkou venku - moje rada 😉 😀

jabber
24. srp 2009

Dala bych tam taková ty světla jak se při pohybu kohokoliv na zahradě pořádně rozsvítí a parádně osvětlí celou zahradu - myslím, že soused nebude chtít být viděn 😅 🙂

jabber
24. srp 2009

ta světla 😝 jsem to nějak překombinovala 😀

bobinna
autor
24. srp 2009

ahoj holky díky moc za rady... taky jsme přemýšleli že do té lampičky zaděláme barvu a až to vyndá ze země tak se mu to rozprskne na obličej... nebo tam přidělat sekundové lepidlo... a pak ho chci vidět chodit kolem nás s lampičkou na ruce 😀, a manža chce na víkend naříznout plot aby až zas půjde krást tak si aspoň natkloukl hubu pořádně

psy sice máme dva ale nepouštíme je aby někomu něco neudělali je to fakt ošemetný

včera šel kolem a zase se posmíval že nám ukradli lampičky ... a dneska nám někdo nasypal písek do bazénu... fakt mě začínají sousedi sr......t!!! vůbec nechápu o co jim jde????

jabber
24. srp 2009

Přece si ale nebudete kvůli nějakýmu debilovi ničit vlastní plot? 😅

bobinna
autor
24. srp 2009

máme ho stejně na půl nahnilý ... chtěli bysme nový, kombinaci dřeva a betonu ale nevím ... mám strach že ho zničí... měli jsme staré dveře vchodovky a někdo nám do nich v noci chodil kopat... teď máme nové a ještě se nic nestalo a doufám že ani nestane ☹

holky takovýhle sousedi jsou na ránu mezi oči... 😖

uci
26. srp 2009

no bobi, tak tym plotom by ste asi mali zacat - stary nahnily plot sa preskoci 1-2 ale ked bude riadny pevny a navrchu najlepsie s ostnatym drotom, tak si to hadam uz mily sused rozmysli, ci sa mu oplati pre par lampiciek sa namahat a gate drat
inac s tym sposobenim skody na vlastnom pozemku tak to je dost sila 🙄 neviem ci to aj u nas takto funguje, ale teda starat sa, aby sa zlodejovi este nahodou nieco na prechadzke tvojim pozemkom nestalo, tak to je na hlavu postavene 😠