Krevní skupina obou rodičů. Kde ji zjistíme?

anta
12. pro 2007

Ahoj holky, tak zakládám nové téma, protože jsem to nikde nenašla. Jde mi o následující věc. Já sama nevím, jakou mám krevní skupinu. Manžel také svou nezná a tak jsem se chtěla zeptat, kdy je vhodné jít v manželově případě na nějaké krevní testy, abychom věděli, jaká krev v něm koluje? Kdo mu to zprostředkuje, jeho obvoďačka mu říkala, že krev neberou, ale že si může skočit do nějaké laboratoře, kde mu to zjistí, ale musel by za to zaplatit 200,-Kč. O peníze nejde, jde mi jen o to, do jaké laboratoře jít a jestli tam může jít jen z ulice tzv. na blind nebo jestli by náhodou neměl mít nějaký papír od své obvoďačky. A kdy to zjistí mně? Neměla bych to mít zapsané v těhu průkazce? A kdy to vlastně zjišťují na dítěti? Fuj, to jsem se vyčerpala, ale toto téma je pro mě velice důležité. Děkuji za odpovědi, maminy 😉

many
12. pro 2007

ahoj anta - tak já od mala vím,že mám B+ máš to napsaný v kartotéce u svého doktora 😉 a teď jak jsem byla na screeningu,odběru krve na vše možný,tak mi poslali,že mám AB+ to je co - bordel 😠 a to mi napsala sestra do těhu průkazky,to tam pak budeš mít 😉 ale jde o to,že musím znovu na krev,jakou vlastně mám,kde to spletli 😠 jestli teď nebo když jsem byla malá 😠 takže příští čtvrtek jdu na trippl testy a musí mě poslat i na krev na tu skupinu - znuvu 😉 tak pak dám vědět jak jsem dopadla,ale to budu asi vědět až po novém roce ☹

krista
12. pro 2007

Ahojky Anto,
sama jsem si nechávala z vlastní iniciativy nabrat krev a zjistit krevní skupinu, takže ať si manža zkočí do nemocnice na transfuzní, tam mu tu krev naberou a ještě tentýž den by měl vědět výsledky pokud si pro ně přijde osobně nebo to zasílají i poštou 🙂 😉

kristi
12. pro 2007

nam to asi driv nezjistovali, pac ja ji taky nevedela, ale doktor mi ji zjistoval,kdyz jsem otehotnela

krista
12. pro 2007

Jo ještě k druhé půlce dotazu, tobě by to na 100% jako těhulce měli zjišťovat v co nejbližší době a do průkazky ti to zapsat, co kdyby si při porodu potřebovala transfuzi 😲 a nebo taky můžeš mít Rh- a tam se potom musí nějak řešit ty protilátky 😉 Takže určitě ti to zjistí a miminku se to zjišťuje při narození 😉

romana27
12. pro 2007

anto pokud ti u gynekologa zatím nebrali krev, tak v nejbližší době budou - zjistí, zda nemáš AIDS, žloutenku atd. a také jakou máš krevní skupinu, to ti pak dopíší do průkazky.
Krev tvého manžela si myslím není až tak důležitá, kdyby měl někdo v jeho rodině RH- tak bys to určitě věděla, by to někdo řekl. Jinak by to mělo opravdu jít v nemocnici, já tak kdysi chtěla vědět svoji krevní skupinu a obvodní říkala, že v nemocnici za 80 Kč mi to řeknou 🙂

many
12. pro 2007

ale zkus se zeptat obvoďačky - měli by to mít v tvojí kartě 😉 u mě to tam teda měli - mojí i matky 😉 a nemuela jsem nic platit 😉

krista
12. pro 2007

Many já ani manža to v kartě nemáme, tak to asi neni běžný 😉

many
12. pro 2007

aha 😒
a jinak poslala nebo poslal váš gynekolog nebo gynekoložka i manžela na krev 😉 mojeho ne a kámošce,jo,tak nevím jestli zapomněla 😒

anta
autor
12. pro 2007

Holky, děkuju moc, já jsem z toho všeho byla volajaká zmetěná 🙂 takže manžovi to opravdu udělají na transfuzní stanici v nemocnici bez problémů jo? To je moc super. Krev už mi ohledně žloutenky, aidsu a takových srandiček brali, ale k doktorovi jdu právě až 31.12.2007 (hezký termín na silvestra), no já tam volala, jak to dopadlo, dobrý je to, ale zapomněla jsem se zeptat právě na tu mojí skupinu krve, jsem ťunťa😉 tak jsem jen tak chtěla zeptat, jak to s tou krví vůbec chodí. Já si říkala, že když jdeme v pondělí s manžou do Gennetu, jestli by mu tam tu krev taky nevzali, tam mi krev už brali, tak by taky měli vědět, co mám za skupinu, že?

many
12. pro 2007

ju ju 🙂 já už jim ale nevěřím,teda nevím komu,když mám pokaždé jinou ☹ no jsem zvědavá na tu třetí 😉

krista
12. pro 2007

Anta určitě by mu to měli udělat bez problémů, sama jsem tam takhle byla, však za to dostanou zaplaceno tak ať se necukaji 😝 Tak to oni tu tvoji krevní skupinu už určitě maji a na tý návštěvě ti ji napíše do průkajdy 🙂

Many nn manžela na krev neposílala, myslím že se to dělá jen v případě když je matka Rh- a nebo se možná pletu nevím 🙂

many
12. pro 2007

no já se zatím ptát nebudu,když ani od vás neposílali 😉 doktorka se mi už minule smála ať ten internet moc nečtu 😀 😀 😀 asi by ze mě byla zase hotová 😀

krista
12. pro 2007

Many ona je prý nejpodstatnější ta tvoje skupina a po tobě by mělo mimi podědit buď RH+ či RH- takže uvidíš 🙂 Sice je v průkajdě kolonka krevní skupina otce, ale znám pár holek, který se s otcema svých dětí nestýkaji 😅 tak to by bylo těžký 😖

Neboj určitě ti nic nezanedbaji 🙂 😉

kalka
12. pro 2007

Ahojky 🙂 Holky a co vlastně značí ten RH faktor?.. Jeden je špatnej pro těhu.. nebo o co vlastně jde??

beruskaveruska
12. pro 2007

ahoj anto tam jde hlavně o to když je matka rh- a otec rh+ to mám já s manželem a po prvním porodu mi píchly hned na sále nějakou injekci na protilátky a řrkli, že při dalším těhotenství se musí víckrát chodit na odběry jinak nic. Takže když budeš rh+ tak snad ani manžela nemusíš nikam posílat.

krista
12. pro 2007

Kalka znamená to jestli je tvá krev pozitivní nebo negativní na nějaké protilátky, u Rh- se to potom musí v těhu nějak víc hlídat a celkově je pro těhu lepší to plusko a po porodu se ti nějak musí něco píchnout (fakt nevím přesně 😅), tady je o tom téma, osobní zkušenosti bohužel nebo spíš bohudík nemám tak o tom víc nevím:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

krista
12. pro 2007

Tak beruskaveruska už to vysvětlila 🙂

pufina
12. pro 2007

Ahojky, Anta vůbec tvůj manžel nikam nemůsí, samozřejmě pokud sám nechce znát svoji krevní skupinu, i když jí totiž znát bude testy 3x za těhotenství tě stejně neminou. Ptala jsem se na to, jelikož jsme z manželem chodili darovat krev, tudíž víme že máme stený RH faktor a stejně to nikho nezajímá, přišlo mi jak kdyby mi naznačovali, že otec je nejistý 😠 Pro doktory je 100% když ty testy udělají jenom tobě - otec je víceméně nezajímá. A pokud tu skupinu chce znát, tak jak píše Krista na transfuzním - jako dárci krve to zjistí zadarmo a pokud nechce jít darovat může se objednat do laboratoře např. nás je se to jmenuje LEDIA, ale tam to bude za ty 200,--. Doufám, že jsem ti trochu pomohla.

kacka.va
12. pro 2007

obvodačka to v kartě nemá, pokud někdo neměl v minulosti nějaký problém kvůli kterému se musela zjišťovat krevní skupina.
Mně loni říkali, že buď musím počkat až budu těhotná a nebo mi zjistí v laborce krevní skupinu za 200,-.
Jinak pokud není mamina Rh negativní, tak na Rh otce moc nesejde.
Jinak krevní skupinu a Rh ti, Anto, budou zjišťovat hned při prvním odběru v těhu. Pokud je matka negativní a mimčo pozitivní (to zjistěji přítomností protilátek v krvi matky během těhu), tak mamče píchnou injekci po porodu, aby se při druhém těhu tělo nebránilo dalšímu miminku a nesnažilo se ho vypudit jako "cizí" těleso, které nemá v těle co dělat. Pokud by byl nějaký zásadní problém u miminka, tak většinou to má za následek novorozeneckou žloutenku a občas musí mimčo na transfuzy, ale to je prý málo případů.
Já mám sice 0+, ale u nulek se prý občas stává, že protilátky se jim tvoří taky, takže si fakt odběrů během těhotenství užiju až až ☹

lukin
12. pro 2007

Krev od manžela doktory vůbec nezajímá, pokud má matka RH +, ale když je RH -, tak chtějí vědět krevní skupinu otce. Já jsem to tak měla. Mám 0-, tak můj manžel musel jít taky na odběr na gynekologii, naštěstí má taky 0-, jen doufám, že se nesekli 🙂

anta
autor
12. pro 2007

TAk holky, děkuji Vám, že jste se tolik věnovaly mé krvi, jste hodné, já za chvíli odcházím domů pít krev manželovi 😀 😀 , tak mu to hned všechno vyklopím, to si teda pro sebe nenechám, nene 😉

janeyzelvicka
12. pro 2007

kacka.va: záleží asi jak kde, u mě to obvoďačka v kartě měla (a to jsem nikdy neměla problém), ještě mi řekla že ji mám zděděnou po mamce...

seri
12. pro 2007

anta - já mám 0-, krev mi odebíral můj gynekolog na začátku těhu, i když já už svojí skupinu věděla, protože chodím darovat krev. No a pak chtěli zjistit skupinu manžela, tu jsme nevěděli, jeho obvoďačka v kartě taky nic neměla. Musel si dojít na transfůzku (jeho obvoďačka mu jí nechtěla vzít, přitom mi nabízeli, že mu jí klidně vezmou i u mýho gyndaře). No a tam by odběr krve jen kvůli zjištění skupiny stál 200,-, tak mu nabídli, jestli nechce rovnou darovat, tak jí daroval, což bylo zdarma, a ještě tím udělal dobrej skutek. No ale jeho krev je A+ a to mě moc nepotěšilo, takže mě teď hlídají protilátky. Minule jsem je měla pozitivní, dneska jsem byla na 3. odběru, tak čekám netrpělivě na výsledky, tak mi prosím držte palce, ať je to v pořádku.

kacka.va
13. pro 2007

janey: no tak asi někdy měli důvod, proč to poslat i na rozbor krevní skupiny 😉. Mohlo to být třeba jen pro tebe banální vyšetření, ale když se doktorce něco nezdá, tak člověk ani neví, na co všechno to posílají. nebo to mohli zjišťovat kvůli něčemu už když jsi byla miminko 😉