Krevní skupina vašeho dítěte. Zjistily jste si to?

power700
18. kvě 2009

Ahoj, zrovna jsem uvažovala nad tím, že vlastně ani nevím, jakou má moje dcera krevní skupinu a Rh faktor. V porodnici mně to neřekli a k doktorce s malou chodím vlastně jen na očkování-naštěstí nikdy moc nemarodila, jen běžné nachlazení-a tudíž jsem toto téma ani s doktorkou neprobírala.
Nechaly jste si to zjistit a jak na to? Mám normálně zajít za dětskou, aby malé vzala krev a kolik se za to platí? Možná hloupý dotaz,ale mě by to zajímalo.
😵

kacka.va
18. kvě 2009

power: mě bylo kdysi sděleno, že pokud budu chtít znám krevní skupinu, tak se za to platí 200,-, protože když odebírají krev na různá vyšetření, tak se v tom zjištění krevní skupiny nedělá, takže je to něco navíc.

yenn
18. kvě 2009

ja mam krevni skupinu maleho napsanou ve zprave z porodnice, kdybych nehledala, tak o tom taky nevim

zevina
18. kvě 2009

myslím, že krevní skupina a Rh faktor se u mimča zjišťuje jen v případě Rh- matky a rovnou se zaznamená do očkovacího průkazu 🙂

artuse
18. kvě 2009

ahoj, zevina má pravdu, krevní skupinu se u dítětě zjišťuje v porodnici jen v případě, pokud je matka Rh negativní, je to můj případ, takže dceři zjišťovali krevní skupinu v porodce, takže ji znám, jinak se krevní skupina dítěte v porodnici myslím nezjišťuje..

power700
autor
18. kvě 2009

Holky, díky, ano, když má matka Rh- , tak to se zjišťuje a zapisuje. Já mám Rh+ , tak si to budu asi muset nechat zjistit asi za ten poplatek, jak píše kacka.va. 😉
yenn-ja snad ani žádnou zprávu z porodnice u sebe nemám... 😒

kristi
18. kvě 2009

power, to bys mela, min. propousteci zpravu

agness02
18. kvě 2009

my máme krevní skupinu napsanou ve zdravotním průkazu
jinak myslím, že si můžeš zajít do laboratoře sama, k doktorce ani nemusíš...ale asi to zaplatíš

peppapig
18. kvě 2009

Ja jsem Rh- a male krevni skupinu mam napsanou ve zprave z porodnice

kacka.va
18. kvě 2009

já si ty propouštěcí zprávy okopčila. Jinak u nás zjišťovali v porodnici i když jsem Rh +, protože ze začátku těhu jsem měla protilátky.

shaula
18. kvě 2009

power - tu zprávu z porodnice jsi zřejmě dala dětské doktorce. Já jsem si ji pro sebe naskenovala, takže ji mám.
angess - myslím, že v laboratoři ale budou chtít žádanku, ne?

Jinak já mám Rh+ a u jednoho syna to zjišťovali v rámci krevních testů kvůli novorozenecké žloutence, takže tam mám krevní skupinu napsanou v propouštěcí zprávě. Druhého netestovali, takže krevní skupinu nevím, i když asi můžu s relativní jistotou počítat s tím, že ji má stejnou (jsou jednovajedná dvojčata).

sisi.v
18. kvě 2009

my máme také napsáno ve zprávě z porodnice, navíc jsem Rh- takže malé zjišťovali přímo na sále. myslím, že žádanka není potřeba, nevím jestli všude, ale v Praze 9 Letňany ne, samozřejmě za poplatek.

power700
autor
18. kvě 2009

shaula-to je dost možné, že ta zpráva je u dr., já nevím, jak vy ostatní, ale já byla po porodu docela "mimo", takže dnes už fakt nevím, kde ta zpráva skončila. 😒 Měla jsem si ji taky okopčit. 😎

kim
18. kvě 2009

Ahojky
já jsem Rh+ a malýmu teda v porodce krev.skupinu zjišťovali, je to v té zprávě pro dětskou, mě to dali do rukou, že jí to mám dát, možná jiné porodky toto posílají dětské přímo, tak se dětské zeptejte.Jinak si myslím, že není problém po zaplacení skupinu zjistit 😉

martik28
19. kvě 2009

Ahoj, taky jsem měla zapsáno ve zprávě z porodnice, a to mám krev. sk. 0+. Myslím ale, že jsem četla, že zdrav. pojišťovna Vám proplatí zjištění (jednou za život🙂 ), mám ozp.

hancas
19. kvě 2009

mě taky neřekli jakou mají krevní skupinu děti a když jsem se ptala dět.doktorky tak mi řekla že si to můžu zjistit za 250kč,jsem jí říkala třeba kdyby se něco stalo nebo tak a ona říkala že si to stejně zjištujou při přímu v nemocnici,takže celkem v poho že???já mám krevní skupinu napsanou v očkov.prrůkazu už od mala

peige
19. kvě 2009

Ahojky, tak já jsem to ve zprávě z porodky něměla. U starší dcery jsem si to nechala zjistit, letos, když jí brali krev na kontrolní testy borélie, řekla jsem, že si to zaplatím, a oni mě to zjistili zadara 🙂 , u mladší teda taky nevím, ale budu na tom pracovat 😉

reruna
19. kvě 2009

já jsem to měla ve zprávě z porodnice proto, že jsem Rh neg a manžel je Rh poz., tak to museli zjištovat, bylo to důležitý, ale jinak se to asi běžně nezjištuje

shaula
19. kvě 2009

Bohužel se to opravdu běžně nezjišťuje. A nechápu proč, myslím si, že to je základní věc, kterou by měl každý člověk vědět. A miminům se běžně v porodnici bere krev na testy, tak proč nemůže být součástí i zjištění krevní skupiny? To mi hlava nebere 😕

nika70
19. kvě 2009

...tak přesně o tomhle jsem nedávno taky přemýšlela....je ti divný. Pediatrička mi řekla, že si jedině musím zaplatit testy...nejde o ty peníze, ale je divný, že takový důležitý údaj nemají děti třeba v očkováku při propuštění z porodnice......když už se tam píše váha při propuštění...

jabluncanka
19. kvě 2009

Krevní skupina u dítěte se zjiš´tuje jen v případě,že je matka KS 0 ať už + nebo - ... a dále všechny krevní skupiny Rh - . Je to kvůli novorozenecké žloutence.Pokud je matka A+,B+,AB+ tak se to nezjišťuje...

reruna
19. kvě 2009

jabluncanka ani ne tak kvůli žloutence, jako kvůli protilátkám, které by mohla mít matka Rh neg vůči plodu RH poz. Při prvním těhu to ještě nevadí, ale pokud by matka nedostala po porodu injekci na odbourání těch protilátek, tak by u druhého těhu mohla likvidovat krvinky plodu a způsobit mu tak těžkou chudokrevnost. Míša měl naštěstí Rh po mě negativní, takže jsem žádnou injekci neměla. taky nechápu, proč se to nezjištuje všem, vžyt je to důležitá informace, já jsem se svoji skupinu dozvěděla až při prvním těhotenství a manžel taky.

kitty68
19. kvě 2009

no ja zas uvazuju na co by vam to bylo kdybyste to vedely? pokud by melo dite dostat transfuzi tak mu testy stejne udelaji znova pze nikdo se na vase slovo nespolehne a jinak to vlastne neni potreba vedet

eppik.m
20. kvě 2009

ahoj, dobré téma, taky nevím krevní skupinu svého syna, já mám 0+ a můj názor je ten, že každé novorozeně by to mělo mit napsané v propouštěcí zprávě ...

micanek
20. kvě 2009

Power70: ... krevní skupininu ti řekne váš pediatr ... je to v propouštěcí zprávě z porodnice.

Malej má krevní supinu po mě 0+

shaula
20. kvě 2009

micanek, přečti si celou diskuzi, v propouštěcí zprávě to automaticky nebývá, pouze pokud to miminku z nějakého důvodu zjišťovali, což se nedělá automaticky.

kokaka
20. kvě 2009

tak já mám skupinu 0- , takže oběma dcerkám skupinu zjiš´tovaly, obě mají skupinu po tatínkovi 0+ , dostávala jsem po porodu injekce proti tvoření protilátek, pokud je matka Rh+ tak nevím zda krev zjišťují u dítka, ale asi ne- dle příspěvků v diskuzi

kacka.va
20. kvě 2009

v očkováku by to sice být mohlo, ale stejně kdyby se stal nějaký úraz, tak se veze rovnou dítě do nemocnice a očkovák sebou většinou nikdo nemá. a např. u úrazů se opravdu krevní skupina zjišťuje na příjmu a když je to hodně vážné, tak se automaticky dává nulka.

vendy01
25. kvě 2009

Ahoj, my máme krevní skupinu také zapsanou v očkovacím průkazu z porodnice.
Jak psala kacka.va, v případě úrazu se stejně v nemocnici (pokud je potřeba dát transfuzi) dělají testy znouvu a nijak se nebere ohled na to, co je psané v očkováku....

crca
8. čer 2010

Taky to teda nikde psané nemáme,ale já i manžel jsme A+,tak snad děti taky 😀 jinak je to v riti a asi bych to neokecala 😀 😀

jabber
8. čer 2010

crca 😀 jestli jste s manželem oba A, tak děti mohou mít A nebo 0 🙂 😉