Krevní skupina vašeho dítěte. Zjistily jste si to?

power700
18. kvě 2009

Ahoj, zrovna jsem uvažovala nad tím, že vlastně ani nevím, jakou má moje dcera krevní skupinu a Rh faktor. V porodnici mně to neřekli a k doktorce s malou chodím vlastně jen na očkování-naštěstí nikdy moc nemarodila, jen běžné nachlazení-a tudíž jsem toto téma ani s doktorkou neprobírala.
Nechaly jste si to zjistit a jak na to? Mám normálně zajít za dětskou, aby malé vzala krev a kolik se za to platí? Možná hloupý dotaz,ale mě by to zajímalo.
😵

macejka
9. čer 2010

Ahoj,
mně řekla doktorka u obou dětí rovnou v porodnici,jakou mají krev skupinu a Rh a mám to i v prop.zprávě,ale já jsem 0- takže proto.Jinak když jsem já chtěla znát svou krev.skupinu a Rh tak jsemzašla k dr,dala mi žádanku a já zašla do laborky,stálo to 200,- nevím jak je to dnes,já si to nechala zjišťovat cca před 10 lety.A navíc jsem pak darovala krev takže v té průkazce dárce je to také napsané neboť každou krev testují 😉

jajkax
9. čer 2010

u nás v porodnici taky zjišťovali, já mám A- a dcerka taky A- 😉

strouzek
9. čer 2010

mě to řekli hned v porodce, a je to i v očkovacím průkazu akorát že se spletli a napsali mi tam A+ přitom já mám 0+ a manža B+ takže jsem si toho naštěstí všimla a okamžitějsem žádala vysvětlení tak nakonec to napsali dobře takže doporučuju si to pohlídat , protože nevšimnout si tak se mohl v budoucnu stát třeba nějaký průser

lumixii
9. čer 2010

Jestli si to dobře pamatuji, tak jsme se na střední ve zdrávce učili, že dítě nemůže mít nikdy schodnou krevní skupinu po otci.
Sice už nevím proč, ale je pravda, že mám krevní skupinu stejnou jak moje mamka 🙂
No, ale tohle je trochu mimo téma.. uznávám... 🙂

pettru
9. čer 2010

jeee, tak to je zvlastni..nase mala ma krevni skupinu i Rh po tatinkovi 😀

jabber
9. čer 2010

Krevní skupiny se dědí takhle:

Rodiče A X A - Dítě - A nebo 0
Rodiče A X B - Dítě - A, B, AB nebo 0
Rodiče B X B - Dítě - B nebo 0
Rodiče A X 0 - Dítě - A nebo 0
Rodiče B X 0 - Dítě - B nebo 0
Rodiče AB X AB - Dítě - A, B nebo AB
Rodiče AB X A - Dítě - A, B nebo AB
Rodiče AB X B - Dítě - A, B nebo AB
Rodiče AB X 0 - Dítě - A nebo B
Rodiče 0 X 0 - Dítě - pouze 0

gabuse
9. čer 2010

já mám taky krevní skupinu po mém otci 0+...ale krevní skupiny svých dětí nemám....což je fakt blbé, protože takové informace by měla matka vědět .

macejka
9. čer 2010

lumixii

to bude nějaký omyl,my jsme se na zdrávce nic takového neučili 😀 A navíc syn má krev skupinu i Rh po tatínkovi 😉

pattie
10. čer 2010

Mě to řekli v porodnici, protože mám Rh-. Jelikož malá má krevní skupinu stejnou jako já, nemusela jsem po porodu dostávat injekci.

beata.n
10. čer 2010

nám to řekli v porodnici,protože měl malý těžkou žloutenku,tak musel na výměnu krve.já mám 0- a malý a jeho tatínek 0+.takže jsem po porodu musela dostat injekci-ale to si nějak nepamatuju,tak budu doufat,že mi jí píchli 😉

adela27
7. črc 2010

ahoj holky, chtěla bych se zeptat, když mám kr.sk. A+ a manžel má také A+ nehrozí nějaké poškození plodu? A také jsem se chtěla zeptat, dítě by mělo zdětit skupinu A nebo 0, může se stát, že bude mít faktror negativní? děkuji moc za odpověď Adéla

musko
7. črc 2010

adela - nebezpečenstvo hrozí, ak ty máš Rh+ a manžel Rh-, inak krvná skupina ako taká s tým nemá nič spoločné, tak nemaj strach.

musko
7. črc 2010

adela - som úplne vykojená - samozrejme - naopak - ak Ty si Rh- a manžel Rh+ tak hrozí určité nebezpečenstvo - ale hlavne pri druhom a dalšom porode, ak by malo mimi Rh-

musko
7. črc 2010

a tu je to kompletne rozpísané - ja píšem jak tatar a tu to pochopíš: http://www.dvojcata.kat.cz/Krevniskupiny.html

iluss
8. črc 2010

Tak u nás to bylo přesně takto. Já mám Rh mínus, manžel Rh plus - úplně ta nejhorší kombinace. Dcerka zdědila Rh plus po manželovi. Takže jsem si proti jejímu Rh faktoru utvořila v těhotenství protilátky. Takže kdybych čekala další miminko a to mělo taky Rh plus, tak by bylo velké riziko potratu, nedonošení či jakéhokoliv poškození. Právě z tohoto důvodu se dává po porodu ženě s tímto Rh faktorem injekce Rhega, která jakoby utlumí ty vytvořené protilátky.
Takže nebezpečí snad zažehnáno.

@adela27 pokud máte oba RH plus, tak je vše v pořádku 😉

iluss
8. črc 2010

jinak krevní skupinu dítěte se dozvíte v porodní zprávě, kterou vám dávají při propouštění z porodnice a následně jí dáváte dětské doktorce.

nika
8. črc 2010

iluss my ji tam neměli vyplněnou, co jsem se ptala tak prvotně zjišťují jen u problémových typů RH jinak ne.

iluss
8. črc 2010

ahaa, tak já myslela, že už tu krevní skupinu teď zjištují v porodnici všem

nika
8. črc 2010

iluss u nás ne, možná jinde jo, nevím, zatím se po tom nepídím, zatím není potřeba. naštěstí

iluss
8. črc 2010

no ale je fakt, že já se svou krevní skupinu dozvěděla až v těhotenství. Do té doby jsem o ní neměla ani tucha.

arietiska
8. črc 2010

Já se v porodnici ptala jestli zjišťují krevní skupinu a jak už bylo zmíně, běžně u všech dětí ne. Jen u těch co mají blbě ty faktory. Tak já taky nevím jakou má syn skupinu a docela by mě to zajímalo.

nika
8. črc 2010

no řekla bych že se prostě šetří a vyšetření se omezují.
tak to já chodím darovat krev tak vím. u nás bude malá buď 0 nebo A Rh se uvidí 🙂

nasesara
8. črc 2010

Ahojky,tak nám taky řekli krevní skupinu už v porodnici a už si ani nevybavuji v jaké souvislosti,žloutenku ani nic jiného jsme neměli.Já osobně jsem se svou krev skupinu také dozvěděla až v těhotenství,mám 0+, a muž tu svou také neznal.A jelikož dcera má prý A+,tak předpokládám,že i otec je tedy A+.Je to tak?

pindruzka
8. črc 2010

@nasesera otec muže mít bud A nebo AB

pindruzka
8. črc 2010

@arietiska @nika skupina se vyšetřuje pouze u dětí, jejichž maminy jsou O nebo mají Rh neg
a to kvuli protilátkám, které si může mamina vytvořit, dle výsledků se pak postupuje dále, u ostatních vyšetření KS nemá význam

pindruzka
8. črc 2010

@adela27 jo mimčo muže byt i Rh neg

nasesara
8. črc 2010

Aha,tak já s tím žiju už tři roky,že je to jasný "áplus" 😀 až teď když jsem narazila na tuto diskuzi,tak mě zaujaly ty zkušenosti a začala jsem pochybovat 😅
Tak naše další dítě bude mít buď 0+nebo A+nebo AB+?

nasesara
8. črc 2010

Tak to asi může být taky ještě B+vlastně,že?
Pindruzko,děkuji a ještě dotaz,proč se to zjišťuje u těch negativních Rh je mi jasné,ale proč u těch "nulek? to je také nějakým způsobem rizikové? 😕

pindruzka
8. črc 2010

@nasesara pokud ty jsi :
O + a muž je A + tak mimi muze byt A+ nebo A- nebo O + nebo O-
nebo pokud jsi O+ a muž AB +, tak mimi muže byt A+ nebo A- nebo B+ nebo B-
AB byt nemůže, od tebe zdědí vždy O

pindruzka
8. črc 2010

u O se to zjistuje proto, že pokud je mimi A nebo B, tak matka tyto antigeny nezná (ona je O) a tvoří si proti nim protilátky (je to stejné jako u Rh) a tyto protilátky by také mohly zpusobit problémy