Krevní skupina vašeho dítěte. Zjistily jste si to?

power700
18. kvě 2009

Ahoj, zrovna jsem uvažovala nad tím, že vlastně ani nevím, jakou má moje dcera krevní skupinu a Rh faktor. V porodnici mně to neřekli a k doktorce s malou chodím vlastně jen na očkování-naštěstí nikdy moc nemarodila, jen běžné nachlazení-a tudíž jsem toto téma ani s doktorkou neprobírala.
Nechaly jste si to zjistit a jak na to? Mám normálně zajít za dětskou, aby malé vzala krev a kolik se za to platí? Možná hloupý dotaz,ale mě by to zajímalo.
😵

nasesara
8. črc 2010

Pindruzko, to je zajímavý a složitý tedy 😅 My právě nevíme jakou skupinu má otec,nikdy mu to nikdo neřekl.Jen až když jsem se dozvěděla skupinu dcery tak jsem si to nesprávně vydedukovala...
Takže to není moc dobré,že dcera nemá tu nulku po mě? žádné zdrav.problémy a komplikace jsme neměly...

pindruzka
8. črc 2010

složitý to neni pokud do toho pronikneš, ale zajímavý to rozhodně je a hlavně je zajímavý, jak to má ta příroda zařízený
a s tou skupinou dcerky, dobré nedobré, dneska už si to lékaři pohlídají a to, že má A ještě nemusí znamenat, že si ty protilátky vytvoříš, takže vše může být OK
a zase do budoucna, ona je A a až bude mít děti, tak to zas v tomhle ohledu bude mít dobré 😉 i když kdo ví co bude třeba za 20 let 😀

arietiska
9. črc 2010

@pindruzka Díky za vysvětlení, o té O jsem to netušila, myslela jsem si, že jde jen o Rh -.

katerina69
9. črc 2010

Chtěla bych potvrdit, že problémy můžou být i v ABO systému. Já jsem 0- a manžel A+. Nejstarší dcera je A-, takže protilátky proti RH faktoru jsem po první porodu netvořila. Ale můj první porod byl trochu náročnější a asi došlo ke kontaktu našich krví a dcera měla velmi silnou žloutenku způsobenou mými protilátkami proti jejímu A antigenu.Musela být 2 dny na JIP, dostávala infuse s albuminem.Potom se to rychle srovnalo a další komplikace nebyly. V dalším průběhu se ale tyto protilátky neřešily, je možné, že samy vymizí??? Druhá dcera a syn byli Rh+ , takže potom jsem dostávala injekce proti tvoření protlátek a žádné potíže už nebyly.