Kritizování dnešních příkrmů. Jak na to reagujete?

lendych
6. lis 2008

holky jak reagute na odlišné názory tetiček na stravu mimča
má teta pořád prudí
a proč dávám jen rýžové kaše a proč nedávám maso, třeba kachnu
snažím se jí vysvětlit že ted je jiná doba, no pořád dokola
jak reagujete vy??????? 😉

sisstin
7. lis 2008

radka.m: no mně to taky přijde šílený, nevim, proč by víc jak roční děcka potřebovaly kojt 😝 snad na žízen je čaj..a na hlad už normoš jídlo přiměřené k věku...to je fakt jen o cucání bradavek.. 🤐

elitera
7. lis 2008

no třeba se to líbí těm maminkám 😉

sisstin
7. lis 2008

elitera: a o tom to je, to se každej ohání zaručeně ověřěnýma vědeckýma studiema..jak je to prospěšné...ale spíš je to o tom, že si potřebuju dokazovat, že je děcko na mě zavislé a že jsem nenahraditelná, a nebo je to z lenosti, aby dítě přestalo řvát, či spalo...... 😉 a je to silná psychická závislost..na který u víceletech dětí nevidim nic pěknýho 🤐

kubaka
7. lis 2008

sistin - taky jsem to kritizovala, sesypaly se na nás - že je to neetické jak jsi tuším psala ty, jsem přesvědčená doteď. Je to i závislost ze strany matky, která si tak na dítěti něco realizuje - na té jeho závislosti. Zmínila jsem tam nádech sexuálního zneužívání - to mě vyprášily - ale něco takového v tom opravdu hraje roli. Je to na pováženou, ne na výsměch...
Jestli máš osobní důvod nekojit a přiznáš si to, je to OK - líbí se mi ale, že to nezobecňuješ, jak se tu zhusta dělá. "Já mám tu zkušenost, tím pádem to tak je". Dítě jedlo to a to a taky přežilo. Jak psala tanna: pitomější argumety by člověk pohledal...

elitera
7. lis 2008

sis, já to myslela spíš na to cucání bradavek, že se líbí maminkám 😉

sisstin
7. lis 2008

elitera: ježiš..to snad ani nepiš, nebo nás tady sežerou 😅

sisstin
7. lis 2008

kubaka: no mně kojit např. 2a víceleté dítě fakt zavání úchylkou 😅

kubaka
7. lis 2008

he he - píšete rychleji než já - sisstin - koukálm, že jsi to psala současně se mnou. Jasně, to cucání bradavek, to je ono, o to jde, neee o mlíko. Taky lenost, jasně - ale hlavně ta psychika

elitera
7. lis 2008

budou doufam, že to někam zapadne 😉
Já do toho zatím nemůžu moc kecat, protože vlastní ratolesti nevlastním, ale kojit přes rok mi přijde zatím taky ne úplně správný. Zatím mám prostě jen mraky ideálů a z něčeho si dělam srandu, no 🙂

sisstin
7. lis 2008

kubaka: no zas mně psaly, že je lennost nekojit..tak si vyber 😅

kubaka
7. lis 2008

eli - sranda musí bejt za všech okolností - bejt samožer je stejná past jako jakýkoliv extrém. 😀 😀

sissi - já bych to taky viděla max. do dvou let - oba se ale odstavili mezi 9-10 měs - podle mě ideální doba. Bez problémů a přirozeně. Třídní exoti jsou fajn, jsou jako štika v rybníku plných kaprů... 😉

elitera
7. lis 2008

sranda musí bejt, i kdyby na chleba (nebo mlíko nebo na příkrmy) nebylo 😉

sisstin
7. lis 2008

kubaka: já když si čtu to téma, o odstavování, jak dvouletý děcka visej ale fakt visej celou noc na koze..tak to mám jako dost 🤐

andy80
7. lis 2008

holky, teď jsem tam zavítala do toho tématu a docela jsem vyvalila oči, když tam jedna holčina dala přednášku, že se má kojit do 4 let 😲 tomu se snad už nemůže říkat kojení ne?

sisstin
7. lis 2008

andy: si představ, jak pro něj přijdeš do školky..a ono vyběhne..mami mami..vytáhne ti kozu a přicucne se 😅

elitera
7. lis 2008

hoďte link na to téma...

andy80
7. lis 2008

no teď jsem zrovna přemýšlela, jak bych seděla v šatně a čekala, až budou mít děti svačinku, pak bych vběhla do třídy a dala mu cecek na zapití 😀 . No to je síla.

elitera
7. lis 2008

😀

sisstin
7. lis 2008

jako, ten kec..že průměr je kojení do 4let..to hlavně dělají ty státy, kde není, co do huby..a děti umíraj hlady...tak to kojení asi vyznam má..že..ale jako u nás? 😲

tannawe
7. lis 2008

siss: tak ja jsem byla svedkem v materskem centru /uz tam taky nezavitam..../ jak pri spolecnem programu, kdy vsechny maminky a deti tak nejak spolu zpivaji a tanci najednou pribehne normalne mluvici dvoulete batole k mamince s prsy u "kolen" v triku bez podprsenky /jezisi to videt muj manzel tak ho omejou.../ a vytahl si prso, normalne vykasal matce triko a uz jel...musim rict, ze nejsem zadna puritanka /videla jsem v zivote vicero prsu nez lecktery muz/, ale tohle me dostalo. Hlavne ten zpusob,ja jsem na to asi zirala s otevrenou pusou, protoze to pro me byl kulturni sok, nejsme v Amazonii, ze?
A pak obouvam deti v satne, bezi nejaky hosik, zakopne rozerve se a pribehne mama a on hned "míko míko", tak sup tam s prsem...proste vselek...musim rict, ze treba chlapi se vetsinou treba na kojeni na verejnosti nedivaji moc radi...jim to prijde az tak moc intimni, ze se jim z toho dela az mdlo 😀

sisstin
7. lis 2008

tannawe: tak já jsem asi chlap, páč mně se z toho mdlo dělá taky 😅

elitera
7. lis 2008

koza je koukam univerzílní utěšovadlo pro chlapy libovolného věku 😀

tannawe
7. lis 2008

siss: ha ha 😝

tannawe
7. lis 2008

eli: si pis... 😎
me nekdy prijde, ze treba tchynky obecne nejak zavidi nasi generaci, ze dame normalni plinu, mliko z flasky, valime s ditetem v pul roce na dovcu k mori, nemusime behat okolo plotny pac jdeme do restaurace, je to normalni zavist. Jejich jedina zbran je pak delat naschvaly typu: vzdyt cokolada jeste nikoho nezabila, a dej mu ten parek at se poradne naji...atd. Moje tchyne kojila tri mesice, ale jeji pristup byl asi ten, ze jak to bylo "dlouhe" kojeni a ze kdyby mohla tak pomalu kojila az do skoly...to jsem rostla

sisstin
7. lis 2008

tannawe: já fakt nevim, pro mě je to něco, co se teda děla doma..já bych nebyla schopná kojit ani před MP..a to teda jako žádná stydlína nejsem 😅 a musela bych být fakt ty každý tři hodiny doma..i když volnokojařky tvrdí, že je to blbost..tak já mám několik kojících kamarádek, kterým se kojit venku taky příčí..takže na to kojení domů jdou..a jde to 😎

tannawe
7. lis 2008

siss: vis co, ono je kojit venku nekde v ustrani a kojit v obchodaku plnem lidi uprostred promenady na lavicce s vyvalenou kozou 🙄 . To vidam pomerne casto a vlastne nechapu proc se obchodnici obtezuji s budovanim kojicich mistnosti, kdyz je preci prirozene kojit absolutne vsude, pomalu i pri placeni u poklady, jen vytahnu kozu v satku a jedu ne? VY jste to nedelaly? No devcata, stydte se! 😀 😀
Ja jsem sice pro vsechno prirozene, ale boze boze, ze bych se kvuli tomu treba stala chodicim tankerem na mleko? No thank yoouuu...

sisstin
7. lis 2008

tannawe: no já četla, že přirozené je kojit i v MHD..a co se mi na tom nezdá 😝

andy80
7. lis 2008

holky, tak jako já nevím, ale myslím si, že kojení je soukromá intimní věc a v dnešní době se to přehání. Asi je to normální kdekoliv vytáhnout cecek, ale kdo na to má koukat že jo? Vždyť i v obchoďákách jsou místnosti kde se dá v klidu miminko nakojit. Možná jsem staromódní, ale kojení na veřejnost nepatří.

janeyzelvicka
7. lis 2008

Hehe jste mi připomněly... můj kámoš je úředník na FÚ, a jednou mu tam přišla matka s děckem... vyplňuje papíry, a najednou mimčo začlo řvát, že má hlad. tak kámoš, že v pohodě počká, řekl ať si jde někde v klidu nakojit, ale ona že netřeba, normálně před ním vytáhla tričko, přicucla dítě a jela dál... kámoš říkal, že z toho měl těžké šoky a nevěděl kam s očima 😀 ti chlapi to takhle asi fakt nevidí moc rádi, něco jiného je tohle a třeba kojení v čekárně u doktora, když jsou poradny kojenců, většinou tam bývaj jen mamky a nejde moc někam vyběhnout, když už člověk jde skoro na řadu (i když taky bych se styděla)...
kdysi jsem byla zastánce na veřejnosti nekojit, teď jsem už párkrát musela, ale naštěstí to šlo udělat tak, že nikdo, ale fakt nikdo nemohl nic nahého vidět 😀 a pokud to jde, zdrhám někam, kde mě pokud možno nikdo neuvidí.