Kritizování dnešních příkrmů. Jak na to reagujete?

lendych
6. lis 2008

holky jak reagute na odlišné názory tetiček na stravu mimča
má teta pořád prudí
a proč dávám jen rýžové kaše a proč nedávám maso, třeba kachnu
snažím se jí vysvětlit že ted je jiná doba, no pořád dokola
jak reagujete vy??????? 😉

kubaka
7. lis 2008

tannawe: to je zajímavé s těmi kyselinami. Které skupiny jsou zásadotvorné - mléko, obilniny, maso? Kyselinotvorné jsou předpokládáma ovoce, zelenina,... ?? Takhle třídit to neznám. Proč to nevědí ti vitariány, popř ti "dýchači", co mají pocit, že lze žít jen z toho vzduchu?
Je zvláštní, že se jako podpůrný argument pro vitariánství atd. udává fakt, že jsme se vyvinuli z opice. Jak se teď ale ukazuje, člověk je úplně jiný druh, který se objevil a začal vyvíjet nezávisle a protože byl všežravec, lovil zvířata a jedl jejich maso, měl lepší fyzickou i psychickou kondici a víc možností potravy, nakonec své souputníky neandrtálce vyhladil a zvítězil. Antropologie v tom už má jasno, fanatičtí potravinoví odmítači ne. Takže jsme všežravci a právě díky tomu jsme tu my, ne neandrtálci

S tím kojením taky souhlasím. (kojila jsem oba kluky do 9. měsíce a 6 m plně) Jedna diskuse tu byla, jak je důležité kojit 4 leté děti několikrát denně, co všechno dostávají. To je taky fanatismus. Smysl má kojit kojence, který je k této stravě naprogramován. Zuby si žádají už kousat jídlo. Rozhodně není samospasitelné. A taky se v této otázce objevují samé extrémy. Buď kojit tzv. do "puberty" nebo nekojit vůbec: přeci nebudu "otrok", tak jsem se rozhodla nekojit. Ani jedno ani druhé není opodstatněné. Zdravý rozum si bere dovolenou.
Jo, podvyživená je samozřejmě s tvrdým Y - už bylo moc pozdě. 😝

ANdy 80 - jíst všechno je OK, ale ty samé potraviny mohu upravit vhodně a zdravě, ale také nezdravě se spoustou prázdných kalorií, tuků, těžko stravitelných komponentů - viz tvůj guláš s knedlíkem. To samé: vepřové maso, cibuly, pšeničnou mouku mohu upravit úplně jinak. Čistě bez jísky, udusit s cibulí a zeleninou ve vodě, zaprášit lehce moukou a dát třeba s těstovinou, s kuskusem...

sisstin
7. lis 2008

kubaka: tlesk, tlesk, tlesk 😀

tannawe
7. lis 2008

kubi:je to presne obracene... 😉
Zasadotvorne jsou ovoce /i kysely pomeranc.../, zelenina,soja,bylinky...
Kyselinotvorne je prave maso,lusteniny, chleba syry a mlecne vyrobky...jedina zasadita je syrovatka /uff...sice ji taky piju sem tam, ale me z ni natahuje.../a kefir je neutralni.
Je to o tom, ze ja uznavam vyvazenou stravu, to znamena snazit se udrzet acidobazickou rovnovahu v tom co jime. Nejsem makrobioticka ani vitarianka ani nic jineho, jen proste hledam cestu jak zdrave zit a hlavne ja tak miluju jidlo, ze proste nedokazu ani jinak 😉
Ja jsem taky zazila vegetariany co jedli porad jen lusteniny a ovoce a zeleninu tak nejak vsechno podivne smazene a divili se, ze jsou chudokrevni, ze jim padaji vlasy, zuby, ze maji celulitidu a ja nevim co jeste, protoze ono neni mozne dlouho brat na dluh.
Telo proste potom nemoci da najevo, to jsi uz prehnal, koukej se zastavit a neco s tim udelat. Mimo jine rakovina /a to ji beru ted jako vicemene psychosomatickou zalezitost plus ale strava a geny v tom hraji obrovskou roli/ je opravdu smrt bunek v zakyslenem tele. Kdyz to clovek pak pozoruje jak je to provazane tak vidi, ze nelze to jidlo brat na lehkou vahu, ale nemuze to zase byt jedine tema meho zivota preci. To je fakt fanatismus a to uz to jde do extremu.
Halt je to vsechno nakonec psychika - je to vsechno hodne provazane a to me na tom tak bavi

😅

sisstin
7. lis 2008

tannawe: mně přijdou ti makrobiotici děsně vyblitý vychrtliny..bílo-zelený 😅

tannawe
7. lis 2008

Proste ja to vidim vic holisticky - duse a telo spojita nadoba. No skoda, ze ta moudrost treba starych ucitelu Rima se nam nekam vytratila a clovek to nejak poslednich par stoleti rakvi kde se da...

sisstin
7. lis 2008

tannawe:tomu se nějak říkalo...vždycky to do nás profa při dějáku rval..to byla jeho oblíbená otázka..ale už si to nepamatuju 😅

tannawe
7. lis 2008

siss: a vis cim to je, protoze oni to jidlo hrozne hroti. Staci si ale udelat jen dobre navyky a jde to samo.
By me zajimal jejich krevni obraz a celkove zdravotni stav a ta psychika. Co je nuti k tomu takhle jist, kde je kamen urazu, kde to vzniklo a tak 😀

sisstin
7. lis 2008

tannawe: mně stačila ta výměna manželek, jak tam byla ta kostnaná makrobiotická rodina 😅 ráno se chodili očistit pod pyramidu..a pak pěkně zeleninku a hlavně zrní...fotřík měl asi 50kg i s postelí..a všichni vypadali jak smrtky 😅

tannawe
7. lis 2008

siss: ono se to da vystopovat v minulosti. Kdyz se o to zajimas tak te dejiny krasne provedou az ke dnesku, dalo by se to nazvat dejinami nasili ovsem...je toho hodne, ale ono to opravdu souvisi vsechno se vsim. Nekdo si rika, jak muze moje nocni prezirani se souviset s nejakou deprivaci v detsvi, ale ono se to v te dusince opravdu da najit, a kdo hleda najde. 😀

sisstin
7. lis 2008

tannawe: tak jídlo je odjakživa spojené s psychikou..že..anorexie, bulimie 🤐

tannawe
7. lis 2008

Jo jo...nakonec ono se to vlastne da docela snadno rozebrat. Ja tohle neuznavam...clovek ma byt stastny a ne se sebetryznit a sebeposkozovat nejaky tyranim se proboha ja snedl parek, no to snad ne, vzdyt se snad otravim atd.
A jsme zase u toho detstvi, ze... 😉 tam to vsechno je krasne napsane

sisstin
7. lis 2008

tannawe: já klidně párek sežeru..a nebojim se otravy..ale špeků 😅 😅 😅 😅

tannawe
7. lis 2008

no libovym parkem /bez pridaneho cukru a konzervantu/ nemuzes nic tak moc zkazit...vazne 😀 ja jsem zivouci dukaz toho vseho o cem pisu 😀

kubaka
7. lis 2008

tannawe - jo aha, myslela jsem, že je to obráceně.- a cibuli je s měkkým i - pardon 😝

já miluju jídlo, ráada vařím, jím, ale nehrotím to. Když máme jednou za půl roku chuť na řízek, udělám. Vepřo knedlo máme na Boží hod a celý rok ho pak mít nemusíme 😀
A na vlastní kůži jsem zažila, co dokáže psychosomatika. S podivnými prudkými bolestmí mě honili všude i v době, kdy jsem měla diagnostikované a léčené deprese, aniž by někoho napadlo, že je to jeden z projevů deprese - typický. Léčili mi záněty v zápěstí, nemohla jsem vzít nic do ruky, až jsem přišla na to, že je to z vznitřího napětí z přepracování. Jak jsem se postupně uklidňovala přešlo to samo.Tehdy jsem si začala těchto projevů všímat. Takže taky mám zkušenost, že tělo dává nemocí najevo, že se něco děje v psychice. Je to až děsivě provázané.
Miluju třeba kuchyň u Góvindy - když jsme u nich byli na jídle bylo nám s mužem úplně blaze, lehce - tělesně i duševně. Jenže po týdnu této - třebaže výborné - stravy mám neodolatelnou chuť na flákotu masa 😀 Což je známka, že je načase si ji dát 😝

sissi - to ti nepřijdou - oni jsou 😀 jakoby průhlední - to je asi to železo A je to odstrašující pohled.Je hrůza, co si člověk dobrovolně přivodí, jak dokáže na sebe být zlý. Přitom toho, co se na člověka sesype omylem je tolik...

sisstin
7. lis 2008

kubaka: ale oni jsou fakt přesvědčený, že to dělaj nejlíp 😕 že je "normalní" strava zabíjí 😔 já fakt nechápu žádnej tady ten styl jídla..ještě jako vegetariánství jakž takž...ale jinak už ne 😅

kubaka
7. lis 2008

Než jsem to sesmolila, tak jste mi utekly 😅
Viděla jsem tu výměnu - koukala jsem na to přesně z důvodu, jak se tam projevovaly sociální odlišnosti. Snad mě zrak neklame, ale z té vychrtlé rodiny čišela taková nadřazenost, pohrdání ostatními, cítili se povolání šířit tuto osvětu, dokonce to tuším matka řekla, že proto také šli do toho pořadu. Jenže je to taková přetvářka. Není to přirozené. Stejně jako tafanatická náboženská rodina, co tam začal šlechetný otec nakonec svádět tu mladou holku, co u nich byla vyměněná.

Jo jo, dětsví je přístav, ze kterého jsme vypluli a tam jsou příčiny toho, kam jsme se dostali dnes.

sisstin
7. lis 2008

kubaka: no ty Svědkové sedmého dne, nebo co to bylo..to byl jako nářez 😅 Ty jsi můj Tygr a já jsem tvoje kotátko 😅 😅 😅 😅 😅

alishia
7. lis 2008

tak ja nechapu ani vegetarianstvi....uz praveci lide zrali maso,) a rodice kteri nuteji svym detem nejaky pust, tak sou uplne vypatlany hovada s prominutim 😀 at si nezerou rodice, ale deti potrebuji jidlo, jsou ve vyvinu.) stejne jako ja 😀

kubaka
7. lis 2008

sissi - to je právě ta hrůza, že jsou přesvědčení - ta má známá byla do morku kostí přesvědčená, že zabíjíme se my, ne ona. A málem jí to stálo život. zdraví už podlomená má. Vůbec nemají náhled sami na sebe. Nevidějií se reálně. To je psychická porucha.
dokonce znám případ, že kojence krmili mlékem z mletých sojových bobů, které uvázali do uzlíčku a dávalai cucat. Protože UM je fuj pro jejich miminko. Umřelo jim - jaké to mělo právní dohry už nevím.

Aby tady nedošlo k omylu a někdo nás nenařkl, že my jsme ty chytré, co to dělají vše dobře 😖 - tak vězte, že my nehájíme žádný směr, extrémní postoj a zásady. Sežereme s chutí a radostí cokoliv, pokud máme na to chuť i když se v zásadě snažíme živit rodiny i sebe přiměřeně zdravě. Mluvím za sebe, ale myslím že sissi a tanna nebudou příliš proti. 😵

sisstin
7. lis 2008

kubaka: tak to mlíko ze sojových bobů už jsem tu viděla, jak někdo kojenci doporučoval 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

sisstin
7. lis 2008

kubaka: podle mě, je to vitariánství, makrobiotika a já nevim co...většinou to dělaj lidi, který v životě nebyli ničím zajímavý..nebo neměli moc kamarádů, páč tohle jim aspon dává možnost se družit do skupin ..a být výjimeční..fakt si to myslim 😔 😅

kubaka
7. lis 2008

alishia - přesně, já taky ještě rostu a vydávám energii - co mě stojí tohle malé raráše sil 😀
Když jsme byli s mužem mladí a blbí, taky jsme byli vyhraněnější, ale s ohledem na děti jsem hodně ustoupili - nebudu riskovat jejich zdraví, mám za ně zodpovědnost. děti nemusí nutně přejímat a ani by neměly moje životní postoje, názory, a´t si postupem času dělají své...

alishia
7. lis 2008

tak ja zitra reknu manzelovi at si k obedu da slunce, a kdyz bude zatazeno tak bude ohladu 😀 😀

sisstin
7. lis 2008

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

radka.m.
7. lis 2008

s tím mlíkem máš kubaka pravdu,nedávno tady byla diskuze na rýmu a ještě na něco,a jedna z těch holek z tý syrový stravy doporučovala kojenci úplně vysadit mlíko,dokonce to nebylo jenom na týhle diskuzi.já i moje děti milujeme zeleninu i ovoce,ale v normálním množství.ale knedlo,vepřo,zelo si taky rádi dáme.

kubaka
7. lis 2008

Uhaahaahaa - solární muž mě teda dosta. Už ho vidím, jak se někde v neviděn nikým láduje pečení. 😀
Kdo je totiž vpohodě sám sebou, nepotřebuje na sebe upozorňovat výjimečností všeho druhu - od politiky až posenožrouta či sluncežrouta.
To je svatá pravda - a zase jsme u dětství - nebyl jsem pro svou matku jedinečný, úžasný, láskyhodný, respektuhodný, tak teď si to musím vynahradit - budu vidět, budu jedinečný, středem pozornosti (švagrová je v psychoterapeutickém výcviku, takže hvoory se vedou a platí to jako fakt, že Země obíhá okolo slunce) A mohou to dělat z přesvědčení - pravý podvědomí důved je v minulosti 😒

radka.m.
7. lis 2008

jo,ještě jsem zapomněla,co mně nejvíc dostalo,když se vmíchali do diskuze alergie na bkm a jedna z nich napsala,že rakovina se dá vyléčit syrovou stravou!!!!tak to mě fakt dostalo! 😲 😲

sisstin
7. lis 2008

no mlíko prý totiž zahlenuje..tak dáme kojenci destilku ne? 😀

sisstin
7. lis 2008

radka.m: a že vím, o kom mluvíš 😀